PDA

View Full Version : Audacity



CrAzYanDlaZy
04-28-2010, 09:26
Здравейте, наскоро реших да си запиша звук върху аудио с Audacity. Проблема е, че нищо не се чува. Смисъл отварям през програмата една песен и искам да запиша върху нея, но почти нищо не се чува. :? Като записвам само звук се чува идеално. Няма как да е от микрофона, взехо си го съвсем скоро, няма начин да е развален. Нагласила съм си настройките силата на входа да е на макс, но пак нищо не става .... :o

doomkillerr
04-28-2010, 09:54
Здравей! Можеш да пробваш следното: Първо си отвараш песента върху която ще записваш, след това от меню "Project" избери "Quick Mix". Записваш, чрез микрофона каквото искаш, след което можеш да намалиш звука на песента и да увеличиш звука на записа... Нещо такова:

http://img405.imageshack.us/img405/6795/screenshot001mt.jpg

Все пак погледни и настройките на програмата - "Edit" -> "Preferences" -> "Audio I/O" дали всичко е "ОК" и на "Recording Device" е избран микрофона, а не "Input" :)

CrAzYanDlaZy
04-28-2010, 17:11
Ами на записа. Пускам за запис, пея си, спирам запис, пускам да чуя какво се е получило, в началото си пея заедно с този, който пее, но след няколко секунди излиза, че аз пея по- бързо и става нещо, като канон. 8-)

doomkillerr
04-28-2010, 21:44
Е даа оправих го вече не е на Input, ама сега като тръгна да записвам, песента върху, която искам да запиша не се чува :? :x ... !! Освен това има още един пробле- когато записвам върху песен си я чувам нормално и си пея в такт, а като пусна записа излиза, че пея по- бързо ... !! Нищо не разбирам, ужасна е тая програма! :booooomb:

Ами явно има забавяне "латенция" на звука от микрофона към компютъра, тоест звуковата ти карта не е от най-хубавите и не може да обработи толкова бързо звука! Изтегли си и инсталирай "asio4all" универсалните звукови драйвери! 8)

П.С. - Аз ти казах какво да направиш, че да записваш на отделен канал а не върху самата песен!!! - Така после ще можеш да синхронизираш забавянето дори!!! :)

CrAzYanDlaZy
04-29-2010, 19:11
Мерси, златен си! Ако можех, щях да те черпя. :P :-)

doomkillerr
04-29-2010, 20:09
Мерси, златен си! Ако можех, щях да те черпя. :P :-)

хе-хе Благодаря ти! :oops:

CrAzYanDlaZy
04-29-2010, 20:47
Сега обаче изтеглих си това чудо, ама пак нищо не става! :o :( :(
В началото си е в такт, а после избързва! Всъщност проблема не е, че се забавя звука, ами че избързва!

doomkillerr
04-29-2010, 23:38
Сега обаче изтеглих си това чудо, ама пак нищо не става! :o :( :(
В началото си е в такт, а после избързва! Всъщност проблема не е, че се забавя звука, ами че избързва!

:shock: Как така ще избързва звука?!?! На песента или записа избързва??? :-o

CrAzYanDlaZy
04-30-2010, 07:39
Ами на записа! Пускам за запис, пея си, спирам записа, пускам да чуя какво се е получило и в началото всичко е ок, но след няколко секунди излиза, че аз пея по- бързо от този, който пее и става нещо, като канон. 8-)

П.п. То така си беше от самото начало, но ти явно не си ме разбрал и си помислил, че звука е по- бавен, а всъщност е по- бърз.

doomkillerr
04-30-2010, 11:21
Ами не зная защо се получава така... Ако искаш можеш да ползваш и програмата "SONY Sound Forge" :)