PDA

View Full Version : Да отида ли ?



ivo432
04-28-2010, 17:23
Значи днес карахме музика и ни изпитваха да пеем. Аз изпях една песен но я изпях тихо, защото по принцип не мога да пея. Госпожата пък каза, че съм пял много правилно и иска да дойда утре заедно с още 3 човека от класа ми по-рано на училище, за да ни даде някаква песен, която ще пеем в петък. Но госпожата не каза "ако искаш ела", ами "искам те в 12:30" и сега не знам какво да правя. Хич не искам да ходя, защото въобще не мога да пея, без това имам достатъчно ангажименти и имам доста да уча, но не искам госпожата да се обиди (много). Дайте ми съвет - да ходя ли, или не, какво обяснение да дам.

FlowerPower
04-28-2010, 17:32
Отиди, нищо няма да ти стане от веднъж. Ако види, че не ставаш, няма да те вика отново, но дори и обратното да стане, ще обясниш, че не би се занимавал с музика в бъдеще и че си много зает, защото... дай воля на въображението си (:

SmilezZz
04-28-2010, 17:36
Според мен - отиди..Явно те е харесала и иска и ти да изпееш тази песен..Пък ако види,че не ставаш - няма да те повика отново..
Така,че няма какво да губиш :)

ivo432
04-28-2010, 17:48
Благодаря за бързите отговори :) Но сега като се замисля тази песен, която ще ми я даде, е дългичка, и не знам кога ще намеря време да я уча, при положение, че в петък имам контролно на думи (доста думи) и нито утре ще мога да почна да ги уча ( защото трябва да тръгна по-рано, живея далеч от училището), нито в петък сутринта... Според вас ,ако и кажа, че ме боли гърлото или нещо от този сорт, дали ще мине номера, или пък да измисля някакво друго обяснение.

Освен това днес след часа по музика госпожата ни задържа и ни даде да изпеем песента (тя е на немски) и усетих, че даскалката малко странно ме гледаша и слушаше само аз как пея, може би е разбрала, че не мога да пея, но не е искала да ми го каже, за да не ме обиди.

nIkEnCeTy_bE
04-28-2010, 18:00
Е виж сега на сила хубост не става, нали знаеш. Като не искаш и нямаш време недей отива, госпожата е длъжна да те разбере все пак, не си длъжен. А това, че казваш, че не неможеш да пееш, има кой да разбере. Госпожата си разбира от работата и щом е казала, че можеш да пееш значи е така. Не се притеснявай от това, и не го отривай. Няма смисъл да си казваш, че неможеш да пееш, има кой да прецени какво казах. Не е лощо да отидеш, нов шанс за изява може би, или просто разтоварване. Нищо не хубиш. ;)

someonerandom
04-28-2010, 18:52
Благодаря за бързите отговори :) Но сега като се замисля тази песен, която ще ми я даде, е дългичка, и не знам кога ще намеря време да я уча, при положение, че в петък имам контролно на думи (доста думи) и нито утре ще мога да почна да ги уча ( защото трябва да тръгна по-рано, живея далеч от училището), нито в петък сутринта... Според вас ,ако и кажа, че ме боли гърлото или нещо от този сорт, дали ще мине номера, или пък да измисля някакво друго обяснение.

Освен това днес след часа по музика госпожата ни задържа и ни даде да изпеем песента (тя е на немски) и усетих, че даскалката малко странно ме гледаша и слушаше само аз как пея, може би е разбрала, че не мога да пея, но не е искала да ми го каже, за да не ме обиди.
Тя ако не харесваше пеенето ти нямаше да слуша само теб перз цялата репетиция.Може би пък е усетила,че си нешлифован диамант в пеенето :D

KpacuMup
04-28-2010, 18:54
аз ще ти кажа пъкк.. Да не ходиш да се срамуваш, че не можеш да пееш .. (аз така биц направил) :) :)

AFT
04-28-2010, 19:18
А защо просто не и' кажеш,че не искаш/не можеш да отидеш? Тя едва ли ще те изяде...

charmy
04-28-2010, 19:42
И аз съм изпадала в подобна ситуация. В 3 клас изпях някаква песен и г-та реши, че мога да пея и ми каза да дойда на хора.Отивам аз на следващия ден и почваме да се разпяваме, и аз започнах да грача, и г-та само ми каза:"Ако искаш може да не идваш повече." :lol: :lol: :lol: Както искаш...нищо няма да загубиш. :)

Biskfitka
04-28-2010, 21:26
А защо просто не и' кажеш,че не искаш/не можеш да отидеш? Тя едва ли ще те изяде...

ivo432
04-29-2010, 06:42
Благодаря на всички за отговорите и за съветите :)