PDA

View Full Version : Направи си козметика!!!



alex4et0y
04-28-2010, 18:41
Тук ще споделя няколко рецепти за домашни червила, балсам за устни и други хитринки, които може да използвате в ежедневието си.

Трикът е в това да си вземете чист вазелин – прозрачен от аптеката, който да няма бял или жълт цвят. Ако използвате да кажем меден вазелин, който обикновено е тъмножълт и добавите розови сенки, цвета ще стане по-скоро с керемиден оттенък.
.
Ако искате червилото да мирише приятно, сложете съвсем малко ванилия на прах или 1 капка, при положение, че е течна. С добавянето на много малко количество мед (за да не промените много цвета) може да имате наистина сладки устни J. По принцип колкото повече прах от сенките сложите, толкова по-покривно става червилото. Може да пробвате и с руж. За по-наситен цвят и вкус пробвайте и с щипка разтворим сок (с вкус, какъвто обичате)
Ето едно клипче по темата:
.
.

Ако нямате шимер/skin glow/ блясък за лице, може да си направите и сами. Трябват ви само малко крем за лице, бели перлени сенки(или златисти/бронзови) и евентуално пудра. Ако се притеснявате да смесвате продуктите, сетете се че те така или иначе често се смесват директно върху лицето ви. Добавете пудра ако искате лека покривност на блясъка. Понякога се получават много силни розово, сини отблясъци. В такъв случай прибавете няколко капки фон дьо тен. После поставете под веждата, на скулите или където прецените.
.
От черни сенки и гел за очи може да се направи очна линия, която след това да се нанесе с четката на стара такава J. От крем за очи (основа за очи) и черни сенки се получава страхотна основа за тъмен, опушен грим.
.
.
Ето и една рецепта за домашен балсам за устни. Необходими са:
.
2 ч. л. пчелен восък (аз взех от един дядо, който продаваше мед)
2 ч. л. бадемово масло
2 ч. л мед
5-10 капки етерично масло (аз използвах мента, има и портокал, мандарина, лайка, кокос, роза и много др.)
1 меко хапче Витамин Е
Добре измит контейнер от стари лещи или друг балсам за устни
.
Смесете първите три продукта и поставете в микровълновата за 5-10 секунди (не повече) Размесете добре съставките. Добавете етеричното масло и течността от мекото хапче Вит. Е. Разбъркайте добре, изсипете в желания контейнер и оставете да изстине.
Може да се оцвети с малко сок на прах или плодове (като боровинки, вишни и т.н), но при наличието на плод е хубаво да го държите в хладилника.
.

.

Друг интересен продукт от серията Направи си сам, който трябва да се държи на студено е домашния лак за коса. По-безвреден е от този, който продават и въобще не е лош вариант за по-слаби коси.
.
.
Необходими са ви:
1 лимон (портокал за суха коса)
? литър вода

Нарежете лимона/портокала и поставете в тенджерка, заедно с водата. Варете на слаб огън, докато течността остане наполовина. Прецедете и оставете да изстине. Ако е много лепкаво, добавете още вода. Напълнете флакон от стар продукт с хубава помпичка или много добре измит флакон от препарат за почистване на прозорци (например) и поставете в хладилника.
.

.

И накрая нещо много просто. Ако ви е свършило тоалетното мляко и нямате с какво да изтриете грима си, пробвайте със зехтин или бебешко олио. Почиства идеално грима, не запушва порите, подхранва (особено зехтинът), не щипе на очите. Единствено, трябва да измиете добре, за да не се събудите с подпухнали очи на следващата сутрин. Гарантирам обаче, че това е много по-добро и безвредно от обикновените мокри кърпички за ръце, които съдържат алкохол и предполагам ползвате от време на време.
Добавяйте още хитри идейки!
Усмихвайте се :)

britzy
04-28-2010, 18:49
много интересно-мерси за поста
преписвам го в "халваджийския"си тефтер :razz: :-)

m1nik
04-28-2010, 19:12
евала за темата

Neopitom3na
04-28-2010, 19:17
много е готино да

MissHouse
04-28-2010, 20:02
ееее невеероятна тема браво на авторката :-) :-)

gabi7u
04-29-2010, 06:45
Да, да ..
хубаво, ама всичките теми на авторката са копирани от Космополитан :?

ПП: http://shonned.cosmopolitan.bg/blogpost_8100_0.html
^тука си има и клипче

alex4et0y
04-29-2010, 08:48
Една приятелка ми го прати по скайп. Реших, че е яко и го споделих с вас!! И незнаех, че е от там. Ако има някой нещо против, заключете темите ми!!!!

hahavteen
04-29-2010, 08:49
И аз съм си правила вазелин сама защото устните ми се бяха съсипали и нищо не ми помагаше.
Иначе си променям леко нюанса на гланцовете със сенки. Примерно оня ден си сложих сини сенки и към розовия си гланц добавих мъничко от тях (направо върху устните) и стана просто перфектно.

angel4eto100
04-29-2010, 11:36
И какво като е от Касмополитан на мен ми беше интересно и блгодаря че си го направила :P

britzy
04-29-2010, 11:49
И какво като е от Касмополитан на мен ми беше интересно и блгодаря че си го направила :P
+10000000000000 8)

deSireeE
04-29-2010, 13:40
:)

deSireeE
04-29-2010, 13:40
И какво като е от Касмополитан на мен ми беше интересно и блгодаря че си го направила :P


:)

gia_sena_mono
04-29-2010, 14:40
Ако сметнете разходите за направата на един гланц, то няма смисъл от домашни производства, така че по-добре си купете един за 3-4 лева.

billytalent
04-29-2010, 14:42
И аз съм си правила вазелин сама защото устните ми се бяха съсипали и нищо не ми помагаше.
Иначе си променям леко нюанса на гланцовете със сенки. Примерно оня ден си сложих сини сенки и към розовия си гланц добавих мъничко от тях (направо върху устните) и стана просто перфектно.

Това със сенките и аз съм го правила 8-)

sunshine955
04-29-2010, 16:36
няма значение,че са взети от някъде,важното е,че авторката го е побликувала,защото е интересно и не всеки има от къде да вземе тази информация,Браво :) много хубава тема ((: лично аз ще се възползвам от много от тези идеи ,, и мисля че няма да бъда само аз .. (:

CupcakeMonster
04-29-2010, 17:02
Ако сметнете разходите за направата на един гланц, то няма смисъл от домашни производства, така че по-добре си купете един за 3-4 лева.

:?

Поне ще знаеш от какво е направено,ако си го правиш ти. :)

m1nik
04-29-2010, 18:40
Ако сметнете разходите за направата на един гланц, то няма смисъл от домашни производства, така че по-добре си купете един за 3-4 лева.

:?

Поне ще знаеш от какво е направено,ако си го правиш ти. :)

мхмм :)

Inn0cenCe
04-29-2010, 18:49
Да, да ..
хубаво, ама всичките теми на авторката са копирани от Космополитан :?

ПП: http://shonned.cosmopolitan.bg/blogpost_8100_0.html
^тука си има и клипче

Няма никакво значение. Важното е, че е намерила информация и я е споделила с нас. Аз често си ровичкам в Космополитан, но тази статия не я бях чела. Благодаря за темата, страхотна е :P .

alex4et0y
04-29-2010, 19:47
Да, да ..
хубаво, ама всичките теми на авторката са копирани от Космополитан :?

ПП: http://shonned.cosmopolitan.bg/blogpost_8100_0.html
^тука си има и клипче

Няма никакво значение. Важното е, че е намерила информация и я е споделила с нас. Аз често си ровичкам в Космополитан, но тази статия не я бях чела. Благодаря за темата, страхотна е :P .

За нищо. :P Радвам се, че ви харесва.

TwEEtyNkA
05-06-2010, 19:41
супер! браво за темата :-)
някой пробвал ли е това за лака за коса,че имам тука един лимон да го уползотворя :D

stef98
06-29-2010, 10:45
Браво за темата! :) Чувала съм, че перфектна основа за сенки става като сложиш няколко капки коректор за под очи, малко фон-дьо-тен и пудра и ги смесваш.