PDA

View Full Version : НЕРВИТЕ МИ НЕ ИЗДЪРЖАТ..



rebeccaa
04-28-2010, 19:19
Здравейте.. преди около 2 месеца най-добрата ми приятелка ме предаде на другата ми приятелка, която също се смяташе за добра, от тогава започнаха да странят от мен, използваха ме, разиграват ме и продължават да правят всичко това.С тях сме в едно даскало, едната е от моя клас, другата е в "б" клас.Постоянно си мислят, че ме командват, че съм сдухана, но в един момент ще ми кипне и ще откача, защото аз съм такава, че търпя, търпя, и накрая избухвам буквално.. правя се, че не ми пука, ходя с усмивка на лице, но въпреки това отвътре плача, и всъщност много ми пука.Кажете ми какво да правя, моля ви имам нужда от съвет.Не се издържа.

SemperFidelis
04-28-2010, 19:21
Еми вземи кипни вече и ги сложи на място или ги игнорирай и си подбирай приятелките.

pussucetka
04-28-2010, 19:22
Явно не са били истински приятелки, ако те смятат за добра приятелкаа няма така да странят . . Но явно не е така, но не се отчайвай, винаги напред и успех ! Не им се връзвай на глупостите ! :-)

rebeccaa
04-28-2010, 19:24
Явно не са били истински приятелки, ако те смятат за добра приятелкаа няма така да странят . . Но явно не е така, но не се отчайвай, винаги напред и успех ! Не им се връзвай на глупостите ! :-)

опитвам се .. благодаря ти все пак :-)

vagarious
04-28-2010, 19:28
Нали знаеш - "Убий глупака с мълчание".Казваш, че това правиш, следователно това е добре.Така, че продължавай все така и ако ти кажат нещо - ок, ако ли пък не - здраве да е.Толкова са ти и приятелки.И както казаха преди мен - подбирай си приятелите !!! :)

justonegirlwithonehope
04-28-2010, 19:33
И това ти били приятелки, че и най-добратаа .. :-o Не му се притеснявай толкова, да не те ебе за комплексарите.Какво имат повече от тебе, че да се опитват да те командват.Според мене самочувствието им без покритие е в повече.Стой над нещата и не се връзвай на глупостите им или просто ги постави на мястото им.Тва женската злоба е голямо нещо, аз за това съм в мъжка компания предимно :lol:


ПП: За кокошка няма прошкаа ! 8-)

rebeccaa
04-28-2010, 19:36
И това ти били приятелки, че и най-добратаа .. :-o Не му се притеснявай толкова, да не те е** за комплексарите.Какво имат повече от тебе, че да се опитват да те командват.Според мене самочувствието им без покритие е в повече.Стой над нещата и не се връзвай на глупостите им или просто ги постави на мястото им.Тва женската злоба е голямо нещо, аз за това съм в мъжка компания предимно :lol:


ПП: За кокошка няма прошкаа ! 8-)


Много си права, особено това за самочувствието, а за женската злоба да не говорим, само завистта им е по голяма от самочувствието, но аз не виждам повод да завиждат.Както и да е благодаря ти. :-)

justonegirlwithonehope
04-28-2010, 19:41
Щом завиждат, значи има за какво :P

YoUcANNOtiMaGiNe
04-28-2010, 19:49
Познато ми звучи , и то не за друго , а защото имах преди една такава , но добре , че така се стекоха обстоятелствата , че отдавна вече не сме приятелки . Откакто се разделихме и прекратихме всякакви взаимоотношения и давам пълен игнор , прави и ти така и ще видиш как все повече ще се дразнят . Например ако някоя от тях вземе да ти говори нещо , ти започни веднага разговор с някой друг като изобщо все едно не си я чула . Резултата ще е 1:0 в твоя полза . :wink: \:D/ :D

MegaTorres9999
04-28-2010, 19:51
тряя си по-директна с тях и да не ги оставяш те командват смисал кфи са те , че зарад тях да се чувстваш зле.Ае късмет дано ти са упраят нещата.

Priceless
04-28-2010, 19:58
^ А ти имаш хубаво коремче.

Behemoth
04-28-2010, 20:03
Такива хора не знам как наричаш най-близки приятели... но все пак, ако искаш да запазиш приятелството си с тях - вземи ги събери за един разговор и им обясни как стоят нещата и кое не понасяш в държанието им. Това да ги игнорираш и да си размените ролите според мен въобще не е решение, само се забърква по-голяма каша и следователно - повече нерви. Ако пък не разбират от дума и не те послушат, това най-малкото ще ти покаже колко държат на теб, пък тогава заебавай нещата.

rebeccaa
04-28-2010, 20:10
Такива хора не знам как наричаш най-близки приятели... но все пак, ако искаш да запазиш приятелството си с тях - вземи ги събери за един разговор и им обясни как стоят нещата и кое не понасяш в държанието им. Това да ги игнорираш и да си размените ролите според мен въобще не е решение, само се забърква по-голяма каша и следователно - повече нерви. Ако пък не разбират от дума и не те послушат, това най-малкото ще ти покаже колко държат на теб, пък тогава заебавай нещата.


Ами аз ако тръгна да говоря нормално с тях като хора, те ще започнат да нервничат и да крещят като ненормални, даже един път едната нещо ми се заканваше на бой хах.

Behemoth
04-28-2010, 20:19
А ти реално държиш ли на тях; замисли се дали искаш да се оправят нещата. Щом са ти били близки приятелки, предполагам че ги познаваш достатъчно добре, че да откриеш подобаващ начин да се разберете. Тук трябва ти да си помислиш дали си заслужава. На дали някой тук знае какво точно става между вас, че да ти каже правилното решение. Моето мнение е такова: ако реално ги чувстваш като близки, направи каквото трябва за да запазиш приятелството; ако просто не разбират от дума - покажи им, че не може така да се отнасят към теб.

rebeccaa
04-28-2010, 20:27
А ти реално държиш ли на тях; замисли се дали искаш да се оправят нещата. Щом са ти били близки приятелки, предполагам че ги познаваш достатъчно добре, че да откриеш подобаващ начин да се разберете. Тук трябва ти да си помислиш дали си заслужава. На дали някой тук знае какво точно става между вас, че да ти каже правилното решение. Моето мнение е такова: ако реално ги чувстваш като близки, направи каквото трябва за да запазиш приятелството; ако просто не разбират от дума - покажи им, че не може така да се отнасят към теб.


Да, държа разбира се, но не ми се иска след като знам, че те не държат на мен нито ме смятат за приятелка.. пробвах какво ли не за да се оправим.. на 6-ти май едната има рожден ден поканена съм уж.. и мислех тогава да се възползвам и да измисля нещо за да се оправят нещата, но мисля, че пак няма нищо да стане защото, когато са двете са като змий, харпий, и.т.н тоест - съединението прави силата.Незнам как да ги накарам да поговорим без да крещят и викат.Как да им го обясня ?

soul1199
04-28-2010, 20:34
абе разкарваш ги и толкова,щом си разбрала,кви са,няма смисъл да търпиш

SilverRain
04-28-2010, 20:38
И ти си си виновна до известна степен .. щом са започнали така да се държат .. а и нали знаеш колкото по-добре се държиш с един човек, толкова повече ти се качва на главата ... я ги одрежи няколко пъти, сложи ги на мястото им и ше видиш как ше си променят отношението .. щом са такива използвачки, значи са лесни за манипулиране .. или в най-добрия случеи си намери нови дружки ..

Behemoth
04-28-2010, 20:44
Освен ако не са някакви баш истерички биха подействали следните реплики (например): събирате се някъде 3те, на място, където имате общи приятни спомени, нещо, което обичате да правите. Като усетиш удобен момент загатни проблема ти: обясни им, че държиш на тях, но в последно време не вървят нещата добре. Не ги обвинявай за което. Кажи им кое не ти допада, помоли да те изслушат, ако случайно викнат насреща ти. Ако реално държат на теб, те биха обърнали цялото си внимание към теб, като разберат, че имаш някакъв проблем. Но ако почнат да ти се зверят насреща, да ти викат, да ти правят едва ли не напук - е, вече ще ти стане ясно що за хора са. Без да правиш скандал просто намери начин да се махнеш, като все пак ясно отбележиш къде е проблема според теб. Може би като мине някой друг час/ден те ще са помислили и поразсъждавали върху проблема и, ако са свестни хора и държат все пак на теб, ще се върнат сами при теб най-малкото с обяснение. Това би направил човек, ако му пука за другия, сеш'се?

rebeccaa
04-28-2010, 20:55
Освен ако не са някакви баш истерички биха подействали следните реплики (например): събирате се някъде 3те, на място, където имате общи приятни спомени, нещо, което обичате да правите. Като усетиш удобен момент загатни проблема ти: обясни им, че държиш на тях, но в последно време не вървят нещата добре. Не ги обвинявай за което. Кажи им кое не ти допада, помоли да те изслушат, ако случайно викнат насреща ти. Ако реално държат на теб, те биха обърнали цялото си внимание към теб, като разберат, че имаш някакъв проблем. Но ако почнат да ти се зверят насреща, да ти викат, да ти правят едва ли не напук - е, вече ще ти стане ясно що за хора са. Без да правиш скандал просто намери начин да се махнеш, като все пак ясно отбележиш къде е проблема според теб. Може би като мине някой друг час/ден те ще са помислили и поразсъждавали върху проблема и, ако са свестни хора и държат все пак на теб, ще се върнат сами при теб най-малкото с обяснение. Това би направил човек, ако му пука за другия, сеш'се?



Да, много си права, ще помисля и ще хвана удобния момент, и ще си поговоря с тях като НОРМАЛНИ хора. Благодаря ти все пак :)

Behemoth
04-28-2010, 20:57
Да, много си права, ще помисля и ще хвана удобния момент, и ще си поговоря с тях като НОРМАЛНИ хора. Благодаря ти все пак :)
За нищо, дано всичо мине наред! :)

MissHouse
04-28-2010, 22:27
мале миналата година бях в същото положение и сега си се чудя как може да не съм им теглила едн майна

от личен опит знам че като ги заебеш пламват направо :D

както по горе казват ''убии глупака с мълчание'' избщо, прави се на инетересна и че не ти пука за тях води с други и се надувай пред тях.

Занм че е мн трудно и че ти е много гадно, но го направи заради себе си :-) :-)
успех :-)

Behemoth
04-28-2010, 22:34
Доколкото разбрах, целта на авторката не е да накара приятелките си да "пламнат", а напротив - да закрепи по някакъв начин приятелството им. Това по мое мнение е невъзможно да стане чрез надменно държание и провокация. По този начин е по-вероятно да се оплете още повече цялата работа и много повече интриги да се зародят, съдейки по прочетеното до сега за другите 2 момичета.

blok24
04-28-2010, 23:21
зарежи тез глупости "убий глупака с мълчание" и така на натък просто отиди кажи им , че не струват нищ0 повече от теб , все пак всички сме равни. Ако ти се изсмеят или ти кажат нещу пр0сто им кажи , че са много ограничени щ0м предават приятелите си и след това се държат така. Просто ги закопай в земята и тогава вече върви с усмива напрад ;) uspehh

mechtaq_za_teb
04-29-2010, 04:16
Намери си нови приятели, а с тях изобщо не се занимавай. :-D

c0ci
04-29-2010, 07:06
Била съм в същата ситуация.Поставих ги на място и сега ми се мазнят,но далеч вече не ги приемам като най-добри приятелки :)

justwondering
04-29-2010, 07:15
Например ако някоя от тях вземе да ти говори нещо , ти започни веднага разговор с някой друг като изобщо все едно не си я чула . Резултата ще е 1:0 в твоя полза . :wink: \:D/ :D
+1. Действа и е много дразнещо. :-D

rebeccaa
04-29-2010, 07:55
Намери си нови приятели, а с тях изобщо не се занимавай. :-D


Аз приятели, ще си намеря, но не мисля, че ще е толкова лесно.Вече дори не искам да се доверявам на някой...

rebeccaa
04-29-2010, 07:58
Ииии забравих да ви кажа, сега се сетих, едната (тази която ми е по близка) ходи с бившето ми гадже.

nikchity
04-29-2010, 17:47
--

nikchity
04-29-2010, 17:48
В момента съм в същото положение. С "най-добрата" ми приятелка вече близо една седмица думичка не сме си казвали .. само дето не ми и трябва да се оправяме. Тя иска всичко да е както тя иска. Щом нещо не и харесва почва да ми се нерви, тон ми повишава, а аз нямам право да кажа нищоо.. ако кажа нещо и тя веднага "офф, по-добре млъкни, не ми повишавай тон.." ..Аз на нея много неща съм й спестила и тя злоупотребява с добротата ми. Вече осъзнавам, че нямам истински приятели. С мен са, когато има изгода. До вчера все ме викат, пишат ми се няквии супер приятелки, пък сега кво ?! Заебаха ме тотално :-o Но предпочитам сама, отколкото с използвачи ! Никой не ме познава истински, за всички аз съм тази дето няма чувства и съм силна пак.. ;)

rebeccaa
04-29-2010, 18:56
В момента съм в същото положение. С "най-добрата" ми приятелка вече близо една седмица думичка не сме си казвали .. само дето не ми и трябва да се оправяме. Тя иска всичко да е както тя иска. Щом нещо не и харесва почва да ми се нерви, тон ми повишава, а аз нямам право да кажа нищоо.. ако кажа нещо и тя веднага "офф, по-добре млъкни, не ми повишавай тон.." ..Аз на нея много неща съм й спестила и тя злоупотребява с добротата ми. Вече осъзнавам, че нямам истински приятели. С мен са, когато има изгода. До вчера все ме викат, пишат ми се няквии супер приятелки, пък сега кво ?! Заебаха ме тотално :-o Просто нямам думи, животът ми тотално се срина.. Но предпочитам сама, отколкото с използвачи ! Никой не ме познава истински, за всички аз съм тази дето няма чувства и съм силна пак.. ;)

И ние с най-добрата ми приятелка (тази която ми е по близка от другата) сме в АБСОЛЮТНО същото положение както вие двете.Не е лесно, но живота продължава. :)

nAc3p3nqKaA
04-29-2010, 19:11
Az kato iam problem sas priqteli s boksove otivame i gi pre4ukvame ama ne znam dali tova moje da naprai6 az ne go preporu4vam 6toto se pak ti priqtelka

Behemoth
04-29-2010, 19:11
Има и още нещо - хората се променят в тийнейджърските години, нямат ясно изграден характер... а и попринцип женското искрено приятелство е нещо рядко. Все ще си намериш някоя близка приятелка, с която ще се разбирате, така че не го мисли много много; миналото си е минало.

SemperFidelis
04-29-2010, 19:15
Az kato iam problem sas priqteli s boksove otivame i gi pre4ukvame ama ne znam dali tova moje da naprai6 az ne go preporu4vam 6toto se pak ti priqtelka
Спри с хулиганското фукане, научи правописа, дай някое свестно мнение.
Като те гледам къв си хилав и като ти чета мненията направих по-здрава преса от твоята само от смях.

darkPaladin
04-29-2010, 19:17
Az kato iam problem sas priqteli s boksove otivame i gi pre4ukvame ama ne znam dali tova moje da naprai6 az ne go preporu4vam 6toto se pak ti priqtelka

С тая обица мязаш на гей малко да знаеш

nAc3p3nqKaA
04-29-2010, 19:18
Хуу по4жам да пи6а на кирилица ама аре елате ми на улицата да видим дали 6е ми казжате как да гожориа и да пи6а

mrazqkindergarten
04-29-2010, 19:21
Az kato iam problem sas priqteli s boksove otivame i gi pre4ukvame ama ne znam dali tova moje da naprai6 az ne go preporu4vam 6toto se pak ti priqtelka

С тая обица мязаш на гей малко да знаеш

:razz:

нацепеняка, последния ти пост много ме разсмя-мерси, по принцип съм в лошо настроение :lol:

Bp1koLak
04-29-2010, 19:21
Хуу по4жам да пи6а на кирилица ама аре елате ми на улицата да видим дали 6е ми казжате как да гожориа и да пи6а

Оо, моля ти се, хлапе, пиши на латиница, тъй като изглежда просто не си толкова грамотен и не ти разбирам. Смисъл, изглежда сякаш си пропуснал първите години от училището (там, дето ти преподават правопис). Нямам нищо против теб, само дето си малко тъпичък.

darkPaladin
04-29-2010, 19:21
Хуу по4жам да пи6а на кирилица ама аре елате ми на улицата да видим дали 6е ми казжате как да гожориа и да пи6а

Не би искал да ме срещаш на улицата,щото ще вземеш да се наведеш пред мен да знаеш! ;)

SemperFidelis
04-29-2010, 19:22
Човек, ходи си гледай негрите, там банди а-у - тази "работа" във форума като гледам не е за теб...

Behemoth
04-29-2010, 19:22
Хуу по4жам да пи6а на кирилица ама аре елате ми на улицата да видим дали 6е ми казжате как да гожориа и да пи6а
Бре, брей, то на думи всеки е велик! :lol:

m1nik
04-29-2010, 19:27
поредните кухи момиченца..които си вярват, че са интересни..емм зае*и ги..

rebeccaa
04-29-2010, 21:03
Има и още нещо - хората се променят в тийнейджърските години, нямат ясно изграден характер... а и попринцип женското искрено приятелство е нещо рядко. Все ще си намериш някоя близка приятелка, с която ще се разбирате, така че не го мисли много много; миналото си е минало.


Точно, че хората се променят..много си права във всяко едно мнение..Ами дано си намеря.Вече се опитвам да не се връзвам много много. :)

rebeccaa
04-29-2010, 21:04
Az kato iam problem sas priqteli s boksove otivame i gi pre4ukvame ama ne znam dali tova moje da naprai6 az ne go preporu4vam 6toto se pak ti priqtelka


Ами с бой нищо не се оправя, въпреки, че в България вече така става. тцтц

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:09
малките скочубри ще стават все по-злобни и завистливи, така че свиквай занапред. или си подбираш подходящата за теб компания(което си е трудоемко на моменти), или не се възмущаваш много, слизаш на тяхното ниво, само и само да не си настрани.

valdesbg
04-29-2010, 21:17
Я синтезирайте в 3 изречения? :-o

Тя е романтично мрънкало, и нейните приятелки се възползват от това? И вероятно са и откраднали единственото момче което харесва под носа?

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:19
май не е замесено момче. 8-)

valdesbg
04-29-2010, 21:24
А значи поредната отчаяна от bff-ките си?

Е като не знае как да си подбира приятелките - що се сърди че я използват? Да се погедне себе си.

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:26
то и да ги подбира все същият ефект ще е.

бтв, не мога да повярвам, че прегледа и трите теми. :shock: ти си машина, човече! 8-)

valdesbg
04-29-2010, 21:39
Значи пак стигаме до идеята че трябва да знаеш как да подбираш обкръжението си правилно.(да пропуснах тая думичка, но реших че се подразбира.)

Намери си една торба приятели, приятелки и каквото още искаш. От тая торба хора, само един или макс двама ще са тия на които наистина можеш да разчиташ.

То повече не ти и трябват де.

Пробелма е как да откроиш тия субекти, нали?

rebeccaa
04-29-2010, 22:08
Добре шефчета що точно в моята тема си пишете какво правите ;д, а до колкото темата.. да поредната разочарована от бфф-ките си от който, най-близката ми тръгна с бившето ми гадже, към което все още имам чувства, но започвам да свиквам сякаш.

Sham
04-29-2010, 22:11
по темата:
1. погледни си подписа, поправи си няколкото грешки, после го прочети - повярвай му. готово.)
2. не наричай "приятел" всеки познат.
3. пластмасовите обици са грозни, а снимките в огледалото - проява на лош вкус)

не по темата:
не мога да заспя, по дяволите, а заглавието на темата много ми се понрави))
пък и се въздържам от пускане на любовна тема, защото не е нито точно любовна, нито точно тема:Д

rebeccaa
04-29-2010, 22:13
Шефке - решихме ти проблема - подбирай си обркъжението занапред.

Бяхме полезни в темата, какво повече искаш? Сигурен съм че ако помисля малко.. над всеки еидн от постовете ни ще намеря как е свързан с темата ти.

Наистина.

Рони - казах ти че е замесено момче.


Мерси все пак.

xNiKx
04-30-2010, 21:33
Нали знаеш - "Убий глупака с мълчание".Казваш, че това правиш, следователно това е добре.Така, че продължавай все така и ако ти кажат нещо - ок, ако ли пък не - здраве да е.Толкова са ти и приятелки.И както казаха преди мен - подбирай си приятелите !!! :)
Дааа, продължавай така и се надявай да спрат. Ами ИЗБУХНИ!

rebeccaa
04-30-2010, 21:36
Нали знаеш - "Убий глупака с мълчание".Казваш, че това правиш, следователно това е добре.Така, че продължавай все така и ако ти кажат нещо - ок, ако ли пък не - здраве да е.Толкова са ти и приятелки.И както казаха преди мен - подбирай си приятелите !!! :)
Дааа, продължавай така и се надявай да спрат. Ами ИЗБУХНИ!

Ами аз лесно ще избухна ама налита на бой едната ии няма смисъл да правиме циркове вече..българска му работа.