PDA

View Full Version : В какво да вярвам? Моля отговорете.



tonii
04-28-2010, 20:12
Аз знам че има Бог но не мога да разбера в кой да вярвам в Иисус или в Бог или това е едно и също? Моля ви отоговорете ми! Не мога да разбера В Бог създател ли трябва да вярвам или в Божия син Иисус Христос? Моля ви за отговор и не вземайте въпросите ми несириозно на 12 съм и ми е малко неясно.

SolusChristus
04-28-2010, 20:32
Като ти е толкова трудно да разбереш, вярвай и в "двамата".

Kaley
04-28-2010, 20:39
те са 3 в 1 - Отец, Син и Святи Дух, нищо сложно.

filmimilmi
04-28-2010, 21:02
те са 3 в 1 - Отец, Син и Святи Дух, нищо сложно.

Добре, пред чий точно авторитет трябва да се прекланя и на кого да плаща десятъка?

Kaley
04-29-2010, 07:59
ми пред цялостния Бог, може и на всеки по отделно, както си иска.. десятъка се дава на пастора или свещеника и отива за поддръжка на църквата или поне така би трябвало ама той ако не иска няма да дава..

gandalfepi4
04-29-2010, 08:06
и начи к'во - знаеш че има бог ама не знаеш кой а? какво знаеш наистина? готов ли си да станеш пантеист или хиндуист или да се обрежеш (само да знаеш преди да хванеш ножа че мохамед е ебал една жена в ноща след като е измъчвал до смърт семейството ѝ и е ебал една друга която е била на 6) или пък си склонен да се набиеш в една от 33 000+ официални деноминации на християнството (според чиято книга пък последователите на тази религия са винаги единодушни)?

какво знаеш ти наистина?

аз все пак ш'ти препоръчам ТОР(!!!!) най-якия пич на земята!

http://pix.motivatedphotos.com/2009/4/26/633763766100652315-ChristianityMygodhasahammeryourgodwasnailedtoacros sAnyquestions.jpg

Kaley
04-29-2010, 13:47
тва май не е към мен :D

nana26
05-02-2010, 16:02
Христос е божия син... както в исляма Аллах има пророк Мохамед => Бог е един. Във всяка религия той е под различно име и хората държат на различни принципи и следват различни правила (различни, колко да са различни) ако се замислиш почти всяка религи учи на добро (сатанизма го изключваме) Прочети Библията, може и да не е оригиналната огромна, а децката там основното е представено така че да го разбереш...
Важно е да вярваш в Бог - не защото неверниците ше се пържат вечно в ада, а за да имаш опора, надежда и да не сломяваш духа си в труден момент ... винаги има изход от проблемите и трябва да знаеш, че причината за сложностите в живота не е че Господ те е забравил, а изпитание на духа и волята ;)
надявам се да съм отговорила на въпроса ти :)

gandalfepi4
05-03-2010, 13:20
^ точно така! както ацтекските и майски религии учат че е добро да жертваш съседа си на слънцето. или пък скандинавските че е ОК да заколиш някого стига да го правиш "геройски", или египетските които учат че е ОК да правиш някои странни неща с робите си!

ВСИЧКИ религии учат на добро, точно заради това има хора които се взривяват в името на атеизма но не и в имто на някоя религия :)

и наистина е важно да не си неверник че да се пържиш в ада. искам да кажа - какво като най-голямата част от хората вярващи в една религия са 1/3 от цялото население на планетата и приемайки че точно тази религия е вярна САМО някакви си 2/3 от хората ще се пържат завинаги=)

Deadlock
05-03-2010, 15:32
за удобство си го кръсти Тошко, няма значение (:

nana26
05-03-2010, 17:52
^ точно така! както ацтекските и майски религии учат че е добро да жертваш съседа си на слънцето. или пък скандинавските че е ОК да заколиш някого стига да го правиш "геройски", или египетските които учат че е ОК да правиш някои странни неща с робите си!

ВСИЧКИ религии учат на добро, точно заради това има хора които се взривяват в името на атеизма но не и в имто на някоя религия :)

ами ти май не схвана смисъла .. това дето го изреждаш са средновековни, че и антични методи които вече никъде НЕ се използват... в християнството, това - никога бе :? ... защо изреждаш само недостатъците на религиите, сякаш всяка религия има нещо толкова отвращаващо че да се отречеш от вярата попринцип...
що примерно не споменеш и положителините страни на дадена вяра като разнообразие примерно :D ... християнството учи на мир, любов, прошка, уважение и още мноооого други подобни неща... ами азиятските религии (индуизъм, конфуцианство, шинтоизъм, будизъм, даоизъм... и тн.) - идеята за карма, душевния мир, любов, равновесие, универсален закон за живота, истина, освободеност.... още да изреждам ли... та това според мене не са негативи даже напротив ... то като излагаш все едно една теза за едновремешните мъчения, жертвопринушения и робство (което вече никъде го няма) много ясно че ще изкараш религията само глупости дето учи само на грехове и с нея ше си провалиш живота ... е да ама не :P
всяка религия притежава положителни неща... и да има нещо негативно (рядкост) то ще е 1 насред 1000 +са ;)
за мен лично християнството е моята религия, но примерно от др мога да си харесам освободеност или душевен мир... и така аз си създавам мои собствени закони и принципи които следвам... и не смятам себе си за лош човек или камикадзе примерно
:lol: :lol:

SolusChristus
05-03-2010, 18:56
gandalfepi4: My God resurrected, your god was eaten by a wolf. 8-)

gandalfepi4
05-04-2010, 10:04
solus: my god is a just a harmless joke which on occasions provides me with some good fun, your god (for the ressurection of whom is nul evidence) is the cause of people dying, killing,torturing, hating, lying, stealing etc etc etc

ZipFail
05-04-2010, 10:25
gandalfepi4, все едно пътя към Валхала не като убиеш максимален брой хора.. :)

gandalfepi4
05-04-2010, 10:32
стига бе зип, кога съм тръгнал да се моля на один или на скаади или нещо такова? всички знаят че съм атеист, просто се ебавам 8-)

ZipFail
05-04-2010, 11:24
поправям неточностите просто :D

Budika
05-07-2010, 12:07
Някой спомена за Аллах и пророка Мохамед като ги сравни с Бог и Иисус Христос тцтцтц много неточно:
1.Аллах има 5 пророка,един от които е и Иисус :)
2.Мохамед е последния и най-хмммм силен да кажем пророк,но не е син на бога

По темата-принципно трите аспекта на бога са най-трудни за разбиране от хората,не може да вярваш само в Бог Отец примерно.Вярваш и в другите му две проявления-Бог Син и Бог Дух. Приеми го като 1 бог,който има 3 лица.

nana26
05-07-2010, 13:03
^ ти да не би да не ми схвана мисълта? :shock: :shock:

gandalfepi4
05-07-2010, 13:34
Първо се извинявам че не ти отговорих не забелязах че си ме куотнал. Сегааа:


^ точно така! както ацтекските и майски религии учат че е добро да жертваш съседа си на слънцето. или пък скандинавските че е ОК да заколиш някого стига да го правиш "геройски", или египетските които учат че е ОК да правиш някои странни неща с робите си!

ВСИЧКИ религии учат на добро, точно заради това има хора които се взривяват в името на атеизма но не и в имто на някоя религия :)

ами ти май не схвана смисъла .. това дето го изреждаш са средновековни, че и антични методи които вече никъде НЕ се използват... в християнството, това - никога бе :?

Кхъм, кхъм това ще го озаглавя със звездичка и ще го постна в края

... защо изреждаш само недостатъците на религиите, сякаш всяка религия има нещо толкова отвращаващо че да се отречеш от вярата попринцип...

А за будизма кво съм казвал? Недостатъците са това което е по-важно, кога за последно християнството или исляма са направили откритие което е помогнало на човеците? А кога са взривили някого или са причинили смъртта на дете, което от повръщане на стомашна киселина има разложени устни и език? (малко подсказване МИНАЛАТА ГОДИНА)

що примерно не споменеш и положителините страни на дадена вяра като разнообразие примерно :D ... християнството учи на мир, любов, прошка, уважение и още мноооого други подобни неща...

а на бас http://www.youtube.com/watch?v=3YSXKlO7qjA

ами азиятските религии (индуизъм, конфуцианство, шинтоизъм, будизъм, даоизъм... и тн.) - идеята за карма, душевния мир, любов, равновесие, универсален закон за живота, истина, освободеност.... още да изреждам ли... та това според мене не са негативи даже напротив ...

наистина и все пак аз просто те оборвах(успешно) за къв дявол ми е да поддържам и твърдението което изобличавам като грешно?

то като излагаш все едно една теза за едновремешните мъчения, жертвопринушения и робство (което вече никъде го няма)

звездичката на края бейби

много ясно че ще изкараш религията само глупости дето учи само на грехове и с нея ше си провалиш живота ... е да ама не :P

хммм...

всяка религия притежава положителни неща... и да има нещо негативно (рядкост) то ще е 1 насред 1000 +са ;)

май ги размени последните 2 правата на жените/гейовете, законите против евтаназията/аборта, войните, тероризма, лешаването от лечение на деца(мъртви), осакатяването на полови органи, убийството на деца(според библията) дето го правят заргижени родители и тн и тн и тн

от друга страна ДА наистина учи да обичаш и уважаваш ближния


за мен лично християнството е моята религия, но примерно от др мога да си харесам освободеност или душевен мир... и така аз си създавам мои собствени закони и принципи които следвам... и не смятам себе си за лош човек или камикадзе примерно
:lol: :lol:

Ми тогава не си „истински” християнин щото не спазваш библията, сори

*Events that solely occurred on command of church authorities or were committed in the name of Christianity. (List incomplete)
Ancient Pagans
*As soon as Christianity was legal (315), more and more pagan temples
were destroyed by Christian mob. Pagan priests were killed.
*Between 315 and 6th century thousands of pagan believers were slain.
*Examples of destroyed Temples the Sanctuary of Aesculap in Aegaea,
the Temple of Aphrodite in Golgatha, Aphaka in Lebanon, the
Heliopolis.
*Christian priests such as Mark of Arethusa or Cyrill of Heliopolis
were famous as "temple destroyer." [DA468] *Pagan services became
punishable by death in 356. [DA468]
*Christian Emperor Theodosius (408-450) even had children executed,
because they had been playing with remains of pagan statues. [DA469]
According to Christian chroniclers he "followed meticulously all
Christian teachings..."
*In 6th century pagans were declared void of all rights.
*In the early fourth century the philosopher Sopatros was executed on
demand of Christian authorities. [DA466]
*The world famous female philosopher Hypatia of Alexandria was torn to
pieces with glass fragments by a hysterical Christian mob led by a
Christian minister named Peter, in a church, in 415.
Mission
*Emperor Karl (Charlemagne) in 782 had 4500 Saxons, unwilling to
convert to Christianity, beheaded. [DO30]
*Peasants of Steding (Germany) unwilling to pay suffocating church
taxes between 5,000 and 11,000 men, women and children slain
5/27/1234 near Altenesch/Germany. [WW223]
*Battle of Belgrad 1456 80,000 Turks slaughtered. [DO235]
*15th century Poland 1019 churches and 17987 villages plundered by
Knights of the Order. Victims unknown. [DO30]
*16th and 17th century Ireland. English troops "pacified and
civilized" Ireland, where only Gaelic "wild Irish", "unreasonable
beasts lived without any knowledge of God or good manners, in common
of their goods, cattle, women, children and every other thing." One of
the more successful soldiers, a certain Humphrey Gilbert, half-brother
of Sir Walter Raleigh, ordered that "the heddes of all those (of what
sort soever thei were) which were killed in the daie, should be cutte
off from their bodies... and should bee laied on the ground by eche
side of the waie", which effort to civilize the Irish indeed caused
"greate terrour to the people when thei sawe the heddes of their dedde
fathers, brothers, children, kinsfolke, and freinds on the grounde".
Tens of thousands of Gaelic Irish fell victim to the carnage. [SH99,
225]
Crusades (1095-1291)
*First Crusade 1095 on command of pope Urban II. [WW11-41]
*Semlin/Hungary 6/24/96 thousands slain. Wieselburg/Hungary 6/12/96
thousands. [WW23] *9/9/96-9/26/96 Nikaia, Xerigordon (then turkish),
thousands respectively. [WW25-27]
*Until Jan 1098 a total of 40 capital cities and 200 castles conquered
(number of slain unknown) [WW30]
*After 6/3/98 Antiochia (then turkish) conquered, between 10,000 and
60,000 slain. 6/28/98 100,000 Turks (incl. women & children) killed.
[WW32-35]
Here the Christians "did no other harm to the women found in [the
enemy's] tents - save that they ran their lances through their
bellies," according to Christian chronicler Fulcher of Chartres.
[EC60]
*Marra (Maraat an-numan) 12/11/98 thousands killed. Because of the
subsequent famine "the already stinking corpses of the enemies were
eaten by the Christians" said chronicler Albert Aquensis. [WW36]
*Jerusalem conquered 7/15/1099 more than 60,000 victims (jewish,
muslim, men, women, children). [WW37-40]
(In the words of one witness "there [in front of Solomon's temple]
was such a carnage that our people were wading ankle-deep in the blood
of our foes", and after that "happily and crying for joy our people
marched to our Saviour's tomb, to honour it and to pay off our debt of
gratitude")
*The Archbishop of Tyre, eye-witness, wrote "It was impossible to
look upon the vast numbers of the slain without horror; everywhere lay
fragments of human bodies, and the very ground was covered with the
blood of the slain. It was not alone the spectacle of headless bodies
and mutilated limbs strewn in all directions that roused the horror of
all who looked upon them. Still more dreadful was it to gaze upon the
victors themselves, dripping with blood from head to foot, an ominous
sight which brought terror to all who met them. It is reported that
within the Temple enclosure alone about ten thousand infidels
perished." [TG79]
*Christian chronicler Eckehard of Aura noted that "even the following
summer in all of palestine the air was polluted by the stench of
decomposition". One million victims of the first crusade alone. [WW41]
*Battle of Askalon, 8/12/1099. 200,000 heathens slaughtered "in the
name of Our Lord Jesus Christ". [WW45]
*Fourth crusade 4/12/1204 Constantinople sacked, number of victims
unknown, numerous thousands, many of them Christian. [WW141-148]
*Rest of Crusades in less detail until the fall of Akkon 1291
probably 20 million victims (in the Holy land and Arab/Turkish areas
alone). [WW224]
Note All figures according to contemporary (Christian) chroniclers.
Heretics
*Already in 385 C.E. the first Christians, the Spanish Priscillianus
and six followers, were beheaded for heresy in Trier/Germany [DO26]
*Manichaean heresy a crypto-Christian sect decent enough to practice
birth control (and thus not as irresponsible as faithful Catholics)
was exterminated in huge campaigns all over the Roman empire between
372 C.E. and 444 C.E. Numerous thousands of victims. [NC]
*Albigensians the first Crusade intended to slay other Christians.
[DO29]
The Albigensians (cathars = Christians allegedly that have all rarely
sucked) viewed themselves as good Christians, but would not accept
roman Catholic rule, and taxes, and prohibition of birth control. [NC]
Begin of violence on command of pope Innocent III (greatest single
pre-nazi mass murderer) in 1209. Bezi

plmn
05-07-2010, 14:16
Аз знам че има бог

:shock: :lol:

nana26
05-07-2010, 14:22
олее :razz: извинявай ти на мене ли ще ми казваш че не съм истински християнин ... ти да не би случайно да ме познаваш или да си телепат :? ... виж кво повечето от писаното ти дори не го разбрах пак ще ти кажа ти не разбираш религията а се опваваш на някакви научни глупости ... аз не следвам ТОЧНО писанията в Библията, което не ме прави поза или лицемерна или не знам си ква... аз знам в какво вярвам! :x
и пак ще ти кажа щото явно трябва да ти се повтори: никой християнин не си позволява да убива или бие или прави мизерии на някого защото християнския морал и ценности не му го позволяват ако е един истински християнин дадения човек ще има съвес и ще следва еи тея принципи другото са НЕНОРМАЛНИ ХОРА които не са разбрали смисъла на вярата, които следват пряко Библията (това е книга която ни учи(...), но в нея елементите са поваче митични и повечето неща не се следват пряко трябва да се позамислиш, не всеки я разбира - ти си пример, ако си я чел де) или просто са се нарекли християни, щото да са някакви ама всъщност са едно голямо нищо :? .... нямам нищо против другите религии даже напротив .. хубаво е човек да вярва в нещо точно тая вяра и ей тея принципи са ме спирали да пребия 2ма-3ма и що .. щото не бива, защото християнските ценности дето аз следвам не ми го позволяват, просто е грешно... ами тебе какво би те спряло например, почти нищо, и нима аз съм по лош човек едва ли :?
Благодарение на Бог и абсолюотната ми вяра съм това което съм днеска и наистина някой ден аз ще съм мноооого повече ....

ти не си разбрал тая религия (очевидно), и 50 пъти да прочетеш Библията пак няма да я разбереш... :wink: една релиягия не се разбира само с четене, примерно сега доре знаеш за кво иде реч при християнство, ислям, юдаизъм и т.н. обаче това ни най малко означава че си чатнал и смисъла, не се самозаблуждавай :?
+ това аз съм от хората които слушат "вътрешия си глас" и тея copy/paste работи дето ги правиш хич не ме впечатляват [-(

gandalfepi4
05-07-2010, 15:37
ми щом не спазваш словото христово що си?

и като говориш за тея научни глупости ще ставаш права и ще отдаваш чест щото на тях дължиш живота си, здравето си, храната си, технологията която използваш, дрехите си, езика си, всичките си знания и дори книжката която твърдиш че си чела.

ти сама си каза че не спазваш закона който исус казва че е перфектен и вечен, пак те питам в такъв случай к'во си?

а за християнските ценности:

http://pileofphotos.com/pics/pic_796407001182966789.jpg

наеш ли мене какво ме спира да не утрепя някого? харесвам хората, уважавам живота, имам емпатия това и изобщо не ми пука че трябва да стана добър според книга която ми заповядва да мразя гейове. какво ги е спряло твоите велики морални модели да измъчват до смърт безброй невинни хора а?

това ти е върховното постижение на християнските ценности. лапай

това свещеник ли е?http://www.discoverczech.com/apictures/z_ceskebudejovice/ceskykrumlov/culture/museums/torture_v.jpg

nana26
05-07-2010, 17:10
алоо първо де си чул че Иисус избива наред реже глави и използва такива "столчета" това го правят хора, луди, простаци, дето УЖ вървят по стъпките на Иисус ... ти чел ли си конкретно някъде че точно Бог прави тея неща... не правят го хора които си мислят че с ей тая си посъпка ше се качат горе на небето и ше седнат редом до Господ.. е да ама не и ако ти продължаваш да ми изтъкваш само луди фанатици дето нищо не разбират от християнство, до никъде няма да стигнем ... ти не правиш ли разлика? явно не :?

оффф както и да е спирам да се занимавам с тебе
почваме пак да се повтаряме, а ти вече зе да се оливаш, няма смисъл да споря с тебе ... това дето ти ми го изтъкваш, тея "факти" за мене значат едно голямо 0 както и моите виждания за живота за тебе са глупост .... твоя воля аз не си налагам мнението, в Бог вярва който иска
отговорих на првия въпрос и момичето/момчето има право да вярва на когото иска .. аз му казвам нещата според мен, както са ме учили, както аз ги виждам...а ако иска ще подкрепи тебе и научните ти документи...
вече няма да споря с тебе така че може да си умреш с простотията :D :D
ПП имай малко уважение, "лапай" ше викаш на хора които поне познаваш или които са те обидили с нещо ... много висока култура имаш, умнико ;)

gandalfepi4
05-07-2010, 17:20
алоо първо де си чул че Иисус избива наред реже глави и използва такива "столчета"

миии имаше една работа с един бич в храмаа...

това го правят хора, луди, простаци, дето УЖ вървят по стъпките на Иисус ... ти чел ли си конкретно някъде че точно Бог прави тея неща...

миии има едни 50ина книжки от стария завеет...

не (тука има запетайка)правят го хора които си мислят че с ей тая си посъпка ше се качат горе на небето и ше седнат редом до Господ.. е да ама не и ако ти продължаваш да ми изтъкваш само луди фанатици дето нищо не разбират от християнство, до никъде няма да стигнем ... ти не правиш ли разлика? явно не :?

миии има например един пич дето коли детето си дето ще стои до боог...

оффф както и да е спирам да се занимавам с тебе
почваме пак да се повтаряме, а ти вече зе да се оливаш, няма смисъл да споря с тебе ... това дето ти ми го изтъкваш, тея "факти" за мене значат едно голямо 0

ъ? библията ли?


както и моите виждания за живота за тебе са глупост .... твоя воля аз не си налагам мнението,

миии според библията си длъжнаа...

в Бог вярва който иска отговорих на првия въпрос и момичето/момчето има право да вярва на когото иска .. аз му казвам нещата според мен, както са ме учили, както аз ги виждам...а ако иска ще подкрепи тебе и научните ти документи...

ъммм, жена аз ВСЕ ПАК само и единствено цитирах библията, която ако е научен документ аз съм капибара

вече няма да споря с тебе така че може да си умреш с простотията :D :D

мии твоят бог ти дава директна заповед да ме обичаш и да се опитваш да ме вкараш в правия пъът...


ПП имай малко уважение,

към този дето вярва пламенно че 90% от хората ЗАСЛУЖАВАТ да бъдат измъчвани завинаги ли? а що не го лапаш?

"лапай" ше викаш на хора които поне познаваш

ми щом вярваш все пак че 90% от човеците заслужава мъчение мсля че знам каквото ми требе за тебе

или които са те убидили (пише се Обида, нещо за простотия говореше?)с нещо ... много висока култура имаш, умнико

оу... ми благодаря, знам си 8-)

gandalfepi4
05-07-2010, 19:48
Разкай се дълбоко и ще отидеш в рая... вече ако си изругал дори и един път бога нещата са различни, но дори и да си взел два билиона деца и си ги изнасилвал докато си им късал крайниците и ял червата пред ужасените очи на родителите им които пък са били здраво завързани към нажежени до червено железа или баавно заливани със сярна киселина всичко е ОК :)

но наистина кажеш ли "яхвето съкс" определено си прекрачил всички граници, брат, нема прошка в такъв случай гаден изверг такъв :-x