PDA

View Full Version : Превеждам



Faltera
04-29-2010, 11:09
Тук си давайте домашните за превеждане :grin: Много обичам да превеждам знам 20 езика.Напишете какво ви трябва ще ви го преведа и ще пусна съобщение с превода :grin:

petiam
04-29-2010, 11:27
знаеш 20 езика ?? :shock:

kris4ety14
04-29-2010, 11:29
знаеш 20 езика ?? :shock:

Той е чичко Гугъл 8) .

petiam
04-29-2010, 11:34
знаеш 20 езика ?? :shock:

Той е чичко Гугъл 8) .

Дори и чичко Гугъл не превежда вярно .. За думи превежда добре, ама текст - :?

elito0o0o0
04-29-2010, 11:35
:-D :-D :-D

kris4ety14
04-29-2010, 11:46
знаеш 20 езика ?? :shock:

Той е чичко Гугъл 8) .

Дори и чичко Гугъл не превежда вярно .. За думи превежда добре, ама текст - :?

Да, това е машинен превод. Програмите засега не са толкова усъвършенствани, та да улавят точният смисъл. Ако преводите ставаха толкова лесно, щеше ли една страница при професионалист да струва 7 лв?

DesSsi
04-29-2010, 12:03
Имало едно време един млад принц. Името му било Джош. Бил красив, атлетичен, а очите му излъчвали доброта и жажда за живот. Те блестели със зелената светлина на тревите. Обичал всички и всички го обичали. По цели дни принцът залягал над книгите. Имал страхотни планове за бъдещето си . Но един ден принц Джош срещнал красивата и студена принцеса Ана. И се влюбил с цялата жар на младото си сърце. Ала принцесата не обичала книгите. Предпочитала бляскавите балове, великолепните каляски и прескъпите накити. Напразно принцът се опитвал да и се хареса. За нея това били "празни работи", а принц Джош не бил толкова модерен. Свило се иначе широкото сърце на младия принц, посърнало иначе ведрото му лице. Сънят избягал от добрите му очи. Оставил книгите. Ден и нощ мислил как да спечели принцеса Ана. И една привечер, когато се разхождал без посока, се озовал на един кръстопът. Спрял, за да реши накъде да тръгне. И тогава забелязал, че на един камък е седнал странен човек. Лицето му било алчно, крадливо, с нечист блясък. Принцът веднага разбрал, че това е могъщ магьосник, и решил, че ще му помогне да спечели Ана. Заприказвали се. Магьосникът обещал да помогне на нещастния принц. Извадил с костеливите си пръсти някакви странни цветни зърна и ги дал на Джош. Казал му да ги пие всеки ден и тогава Ана ще го обикне силно.
Принцът хукнал към дома си. Нямал търпение да вземе първото зърно и... Преди да го изпие, се замислил за миг, но любовта надделяла. Глътнал зърното и след миг се почувствал като герой, сякаш имал крила. Той не знаел колко измамна е тази лекота! И полетял към своята любима...
Станало както предрекъл магьосникът. Принцесата вече харесвала принц Джош - та нали бил станал модерен- вземал същите цветни зърна като нея! Всичко като че ли било прекрасно, но цветните зърна свършили и принцът много се изплашил. Хукнал към вече познатия кръстопът, обещал всичките си мъдри книги на магьосника за шепа цветни зърна. А после- замъка,кралството, а когато вече не му останало нищо – магьосникът изчезнал. Страхът сковал сърцето на отчаяния принц. Разбира се, Ана го напуснала - без цветните зърна той вече не бил модерен!
Все по-неуверен ставал принц Джош. Младата сила напуснала тялото му, чаровното му лице посивяло, очите му блестели- алчно, крадливо, с нечист блясък. Не със зелената светлина на тревите , а с мътния цвят на отровата. Вече не мислел за принцеса Ана и за бъдещето си . В ума му били само цветните омагьосани зърна. С последни сили се запътил към познатия кръстопът. Строполил се до камъка и преди да издъхне, чак сега видял, че на него пише :"ПЪТ ЗА НИКЪДЕ ".


някой може ли да ми го преведе на немски

LoupGarrou
04-29-2010, 14:56
Ох, ама колко сте наивни, повярвахте на човек с няколко мненийца, да не говорим, че е почти невъзможно да научиш 20 езика. :-D Чичко Гугъл не се брои, че ти ще превеждаш ...

SmilezZz
04-29-2010, 15:35
Едва ли знаеш 20 езика..Просто това ми се струва невъзможно..
Иначе ако си решил да помагаш заедно със "Чичко" Гугъл - грешиш..Превода не е точен,само ще объркаш хората

ameli
04-29-2010, 16:55
и кои езици знаеш 8-)

Unendlich
04-29-2010, 18:26
знаеш 20 езика ?? :shock:

Той е чичко Гугъл 8) .

Дори и чичко Гугъл не превежда вярно .. За думи превежда добре, ама текст - :?

Да, това е машинен превод. Програмите засега не са толкова усъвършенствани, та да улавят точният смисъл. Ако преводите ставаха толкова лесно, щеше ли една страница при професионалист да струва 7 лв?


7 лв на страница дори е подигравка. В Германия е по 2 евро РЕДА, за какво говорим ? :)

LoupGarrou
04-29-2010, 18:29
^ Aбе, чак 2 евро реда не вярвам да е, ама е ясно, че ще да е по-добре платено от това в България : ) !

Unendlich
04-29-2010, 18:36
^ Aбе, чак 2 евро реда не вярвам да е, ама е ясно, че ще да е по-добре платено от това в България : ) !


Не вярваш, защото си тук. Бившата ми учителка по немски ни го каза, и на нас реакцията ни беше същата, ама е. Доста по-добре е отколкото в България, отценява ти се труда.

L0ST
04-29-2010, 18:42
^ Aбе, чак 2 евро реда не вярвам да е, ама е ясно, че ще да е по-добре платено от това в България : ) !


Не вярваш, защото си тук. Бившата ми учителка по немски ни го каза, и на нас реакцията ни беше същата, ама е. Доста по-добре е отколкото в България, отценява ти се труда.


Същата тази учителка твърди, че е на 20, а всъщност е на 56, нали? :lol:


Макар, че ми се струва нереално скъпо - една траница а4 формат, ситно изписана има ~ 40-45 реда -> 40х2=80х1.95 = 156 лв на страница (с 40 реда)

Unendlich
04-29-2010, 19:03
^ Aбе, чак 2 евро реда не вярвам да е, ама е ясно, че ще да е по-добре платено от това в България : ) !


Не вярваш, защото си тук. Бившата ми учителка по немски ни го каза, и на нас реакцията ни беше същата, ама е. Доста по-добре е отколкото в България, отценява ти се труда.


Същата тази учителка твърди, че е на 20, а всъщност е на 56, нали? :lol:


Макар, че ми се струва нереално скъпо - една траница а4 формат, ситно изписана има ~ 40-45 реда -> 40х2=80х1.95 = 156 лв на страница (с 40 реда)


Леле, колко си забавен.Не е на 20, ама и на 56 не е. Наистина е скъпо, но кой твърди, че трябва да е евтино ? Като не можеш да си го преведеш, ще плащаш. Пък то ако искаш, никой никого не насилва. Не се учудвам, че и на теб ти се струва нереално, то тук всеки е свикнал на много труд и малко пари. ;)

Biskfitka
04-29-2010, 20:26
и кои езици знаеш 8-)цигански,български,ромски ;д,няколко БГ диалекта и може би 1-2 чужди езика 8-)

dream1707
04-29-2010, 20:47
Абе нещо много много не ми се вярва да ги знаеш тея 20 езика. Ааа може би само си ги чувал и ги знаеш.... че съществуват 8-) :D Обаче чак да ги знаеш толкова добре, че и да си предлагаш услугите на преводач.... нещо, нещо съмнително ми се вижда

DenBr
04-29-2010, 21:08
8-)

SemperFidelis
04-29-2010, 21:33
Преди години имаше някакъв българин, който гостува в Шоуто на Слави и владееше 10-15 езика ( не помня точната бройка ), даже с водещия се хванаха на бас, че не може да научи унгарски за 1 месец - ама човека го научи...

CrAzYanDlaZy
04-30-2010, 08:07
Аз пък знам 40 хаха :lol:

Nakadah
04-30-2010, 08:19
Тук си давайте домашните за превеждане :grin: Много обичам да превеждам знам 20 езика.Напишете какво ви трябва ще ви го преведа и ще пусна съобщение с превода :grin:

Преведи ми на бг: Ни шай хай бъ

Също така ми преведи: Сики джам сини

liim0nka
04-30-2010, 18:02
и кои езици знаеш 8-)цигански,български,ромски ;д,няколко БГ диалекта и може би 1-2 чужди езика 8-)
eее не :razz: :razz: