PDA

View Full Version : Анти Мъже



marjesa
04-29-2010, 14:48
Знам че има такива теми за "истинските мъже" ... Но тук искам да кажа моето мнение за сегашните боклуци, идиоти, мишки, страхливци и прочие. Най - несъвършеното дело на природата това е мъжа/момчето. Защо вече ние жените трябва да играем тяхната роля? Нашата не ни ли е достатъчна. Може би с цел да ни се харесат се правят на глупави (едвали) ... Защо трябва ние да диктуваме нещата, да отстояваме позиции, да поемаме освен нашите отговорности и техните, да заставаме пред ударите на живота , и да ги пазим всякаш са деца?!?!?!
Трябва ли да бъдат върнати казармите, за да бъде върната нашата роля на ЖЕНИ в живота ?! Зъщо винаги сме "лигли", когато ни боли нещо? Защо винаги сме "кифли", когато се наконтим за да не ги излагаме пред приятелите им? Защо сме "смотани", когато изпуснем нещо? Защо те винаги са прави? Защо те никога не признават грешките си макар и очевидни да са ????

P.S. Извинявам се ако не е на точното място темата!

dimitar_ak
04-29-2010, 14:52
Казармата си беше хубаво нещо. Ако не на друго поне учеше на отговорност и мъжко поведение. А теб ще те помоля да не съдиш за всички мъже на база двама-трима, които са те наранили.

Priceless
04-29-2010, 14:52
Има лесно. Ще те оставя сама да се сетиш.

marjesa
04-29-2010, 14:56
Не са 2 - 3ма ... Това е моето наблюдение върху обкръжението ми от мъже, приятелите, гаджета, бивши гаджета и т.н.

Просто мъжете, като мъже ни липсват на повечето жени.

w0sh
04-29-2010, 15:00
Сигурно това изказване стои върху богат житейски опит на зряла жена, която се е сблъскала с трудностите в живота.

А пък, когато дойде някой силен мъж и ти каже да отиваш в кухнята, където ти е мястото какво правим?

ivcheto0o
04-29-2010, 15:05
За съжаление и аз имам такива наблюдения.Но наи-лошото е че по-добре няма да станат,сигурно даже и по-зле ще става.Такаче трябва да свикваме да бъдем силните.

niquetamere
04-29-2010, 15:09
"Най - несъвършеното дело на природата това е мъжа/момчето." :lol:

История::::::
Когато Бог създал Адам (мъжа/момчето/ЧОВЕКА), се зачудил какво да направи,че на това перфектно създание да не му е скучно. Повикал Адам и го попитал дали е съгласен да му вземе едно око, едно ухо, една ръка и един крак, за да се опита да създаде дори и на половина толкова перфектно същество. Адам се позамислил малко и го попитал:
-А за едно ребро, какво предлагаш?

SmilezZz
04-29-2010, 15:10
Не слагай всичките момчета/мъже под общ знаменател..Вярно е,че повечето са такива,но не и всички..
Но иначе съм съгласна с написаното..Но няма какво да направим..Казармата наистина си беше доста добро и "учеше" на "елементарни навици" и мъжко поведение..Което при повечето липсва

djv
04-29-2010, 15:12
Зъщо винаги сме "лигли", когато ни боли нещо? -защото се лигавите :d
Защо винаги сме "кифли", когато се наконтим за да не ги излагаме пред приятелите им? -сигурно точно затова си се наконтила?
Защо сме "смотани", когато изпуснем нещо? -Защо така се възприемате :D
Защо те никога не признават грешките си макар и очевидни да са ????-не знам може би сме прекалено горди(марак и аз винаги да признавам грешките си :) )
ПП:Мисля че си много повърностна.

w0sh
04-29-2010, 15:12
Ако аз напиша някъде толкова драстично сексистки мнения ще ме заклеймят и разпнат.

Лицемерни същества.

tisho21
04-29-2010, 15:18
Знам че има такива теми за "истинските мъже" ... Но тук искам да кажа моето мнение за сегашните боклуци, идиоти, мишки, страхливци и прочие. Най - несъвършеното дело на природата това е мъжа/момчето. Защо вече ние жените трябва да играем тяхната роля?

Excuse me, ама кой определя кой каква роля има? Това не са ли глупави стереотипи и предразсъдъци??? :-o :-o :-o



Казармата наистина си беше доста добро и "учеше" на "елементарни навици" и мъжко поведение..Което при повечето липсва[/b]

Това предполагам го казваш на базата на личен опит и наблюдения? :razz: 8-) 8-)

marjesa
04-29-2010, 15:28
Не ме притеснява, какво име може да ми поставите. Обичам това, което мисля и разсъждавам да го казвам директно с точните думи (за мен.)

Дали това е твърде богат опит ?! - Достътмно опит, наблюдение и разсъждения имам върху нещата. След като съм пуснала темата значи не го правя защото туко що съм си го помислила.

Дали съм повърхностна - Може и такава да съм.

А дали ако някой мъж дойде и ме прати в кухнята - предпочитам да ми каже, че ще стане по неговия начин и точно така да бъде. Независимо правилно ли е или не щом той го смята за правилно :) И да бих отишла в кухнята защото една от задачите на жената е да бъде домакиня.

midle
04-29-2010, 15:30
Не смятам че е нужно да контрирам от мъжка гледна точка имайки впредвид сред какви хора живеем за жалост...

justonegirlwithonehope
04-29-2010, 15:32
Да, наистина има доста момчета, които се държат по по-горе описания начин, но какво можеш да очакваш от 14-15 годишен пикльо ? Да не би да искаш да е готов за ходи на работа, да те издържа и да си центъра на целия му свят ? Не ме разбирай погрешно, не че искам да се заяждам или нещо подобно, но според мен не си права.Самия факт, че поставяш всички хора от мъжки пол под един и същ знаменател ме хвърли в тъча, а да не говорим за това, че поставяш под един знаменател 15 годишен дрисльо и вече що годе узрял мъж за годините си и прочие.Ценносната им система, всичко в тях е съвсем различно от това на тийнейджърите . . . или поне повечето мъже, понеже не искам да говоря за всички - има си и изключения винаги.Та аз мисля, че си в грешка, нищо лично. :)

w0sh
04-29-2010, 15:33
Идеята е друга. И аз не съм срещал жени, чиито светоглед надхвърля всекидневните им нужди от внимание, но въпреки това не съм сигурен, че това е 100 процентова извадка, нито обвинявам съвременната медицина, която им дава да раждат с упойки.


Едно е да имаш мнение и да го изкажеш, друго е даго обосновеш.
Аз казармата за една година я изтървах, но ми е глупаво хора, които само са чували за нея, да съдят за нейната ефективност.

По цял свят казармите се смятат за остарели методики за подготовка на войска. Това е извратен свят на гавра с личността и потъпкване на волята. На един истински мъж не му е нужен офицер, за да бъде, силен и да си стои на мястото.

marjesa
04-29-2010, 15:35
Да, наистина има доста момчета, които се държат по по-горе описания начин, но какво можеш да очакваш от 14-15 годишен пикльо ? Да не би да искаш да е готов за ходи на работа, да те издържа и да си центъра на целия му свят ? Не ме разбирай погрешно, не че искам да се заяждам или нещо подобно, но според мен не си права.Самия факт, че поставяш всички хора от мъжки пол под един и същ знаменател ме хвърли в тъча, а да не говорим за това, че поставяш под един знаменател 15 годишен дрисльо и вече що годе узрял мъж за годините си и прочие.Ценносната им система, всичко в тях е съвсем различно от това на тийнейджърите . . . или поне повечето мъже, понеже не искам да говоря за всички - има си и изключения винаги.Та аз мисля, че си в грешка, нищо лично. :)

Аз не говоря само за 15 годишните момченца. Аз говоря за именно тези вече узрелите мъже, които на са на 25 и нямат идеи за бъдещето си. И слагам ти под общ знаменател защото аз по различен мъж от горе посочените не съм срещала. Била към на много места в България и в чужбина. Опитвала съм се да ги разбера, но просто винаги правят или казват нещо, което да ме доведе до сегашния ми извод.

marjesa
04-29-2010, 15:36
Идеята е друга. И аз не съм срещал жени, чиито светоглед надхвърля всекидневните им нужди от внимание, но въпреки това не съм сигурен, че това е 100 процентова извадка, нито обвинявам съвременната медицина, която им дава да раждат с упойки.


Едно е да имаш мнение и да го изкажеш, друго е даго обосновеш.
Аз казармата за една година я изтървах, но ми е глупаво хора, които само са чували за нея, да съдят за нейната ефективност.

По цял свят казармите се смятат за остарели методики за подготовка на войска. Това е извратен свят на гавра с личността и потъпкване на волята. На един истински мъж не му е нужен офицер, за да бъде, силен и да си стои на мястото.

Това с казармата беше нещо, като метафоричен израз който крещи "Къде сте истински стабилни и непоклатими мъже"

Rounder
04-29-2010, 15:36
Булка земи помоли някой да ти изтрие темата защото просто няма никъв смисъл в нея.
Т'ва че си била с двама-трима дрипльовци не значи нищо,ми то и аз мога да кажа същото за жените,че са превзети курветини които гледат само материалното и когато не им угодиш се цупят и ред други работи.
Но и при двата пола има боклуци..."всяко стадо си има мърша" така че за мен този спор е без смислен

w0sh
04-29-2010, 15:41
Истинските и непоклатими мъже няма да ти се набиват в очите по улиците, защото това са си обикновени хора, които обаче си имат изградени ценности.

Тука се изкарвам защитник на мъжкото племе, ама нещата никога не са едностранни.

Изписаха се един тон клишета за "Общи знаменатели". И аз смятам, че повечето са пикльовци и пройдохи, ама все пак затова истинските мъже са по-ценени, защото са рядкост.

Филмовите герои не са (пак казвам) извадка на мъжете.

justonegirlwithonehope
04-29-2010, 15:49
Ами аз съм срещала мъже, които знаят какво искат от живота, с цели и устремени напред, така че от моя гледна точка не си права.Все едно някой мъж да постави всички жени под общ знаменател.Всички сме различни, нали така ? А и какво значение има пола, всеки си е индивидуална личност с индивидуални интереси и цели - пола не прави човека. ;)

silvana95
04-29-2010, 15:52
напълно съм съгласна с теб и тези момчета , които пишат тук само доказват ,че момчетата мислят ,че винаги са прави ! :(

marjesa
04-29-2010, 16:12
w0sh склонна съм да ти повярвам , че ги има и че са рядкост.

justonegirlwithonehope и останалите .. слагам ги мъжете под общ знаменател защото няма да се обидя ако някой сложи мен под такъв. Всички жени сме еднакви и мисля, че няма смисъл да обяснявам защо.

Rebus
04-29-2010, 16:18
Брех мъжете са ви виновни..вие жените да не сте перфектни?
Ай стига сте слагали общ знаменател на всички,че е супер дразнещо.
И аз мога сега да ви сложа под един знаменател..Когато един мъж ви угажда му се качвате на главата и си придавате фасоните,а когато не ви качва на пиедестал..недоволствате :x

Аман от глупости :booooomb:

w0sh
04-29-2010, 16:21
Още някой да напише "общ знаменател"

Деца, вие за лично мнение чували ли сте?

Поне авторакта има такова и е приятнод а се поспори с такъв човек.

Клонинги.

Rebus
04-29-2010, 16:25
Сигурен ли си , че си ни батко?

И да ..имам мое мнение ..

dimitar_ak
04-29-2010, 16:27
Аз съм склонен да се съглася с marjesa. Защото за последните 2 седмици станах свидетел на не мъжко поведение.

Lyubeto
04-29-2010, 16:28
Подкрепям мнението на авторката , защото аз съм и съм била много пъти в същото положение. Дори и приятеля ми в момента с когото съм от 2 години и определено не е 15 годишен лигльо е точно такъв. Обичам го , но мразя това нещо в него и съм му го казвала хиляди пъти. Също съм била на доста места в чужбина , а и в България и мога да заявя ,че е права. В кухнята и т.н. както саматя тя каза няма да се разсърдя ако ме прати .Първо и без да ме праща аз съм там когато е нужно и второ дори и да ми каже няма да се разсърдя нали за това съм жена. Също съм За казармите , също съм За , за това да си признават по - често грешките. Никой мъж или 15-16 годишна пикла не може да ме обеди в обратното. Никой не може и да ме обеди в това ,че явно момчето не е за мен и трябва да го оставя , защото аз знам ,че не е така. Просто тези неща са се зародили в мъжете , защото са малко или много мамини синчета, незнаещи как да ръководят една връзка и как да се държат зряло и нормално с една жена , именно поради този факт.Защото в повечето случай не са оставяни да се сблъскат сами с реалния живот поне до 24-25 годишна възраст и винаги до тях е било родителското тяло . Инфантилното поведение е присъщо за всички . Нямало е човек от мъжки пол , който да не е инфантилен в ситуация , която не му е изгодна.И тези , които не си празнават ,че са така и такива , могат когато станат достатъчно големи за да живеят с една жена , да работят и да делят всичко с нея, без да разчитат на мама и на тати , тогава да доидат да поспорим пак на тази тема.

djv
04-29-2010, 16:29
напълно съм съгласна с теб и тези момчета , които пишат тук само доказват ,че момчетата мислят ,че винаги са прави ! :(
Силвана, мен са ме учили КАТО МЕ НАПАДНАТ ДА СЕ ЗАЩИТАВАМ.Как няма да пиша тук като тя говори за всички мъже..

w0sh
04-29-2010, 16:31
Приканвам към креативни и обосновани мнения по 2 прични.

1. темата се повтаря и искам поне с нещо да я различим от останалите помойни ями

2. Искам да видя, че има потенциал във вас за нещо повече от прости изречения.

Хайде сега.

tisho21
04-29-2010, 16:39
marjesa не отговори на моето мнение... Искам да чуя какво мислиш, но ако може аргументирано. Също така искам да знам на колко си годинки?

marjesa
04-29-2010, 16:51
w0sh благодаря ти за комплимента.

Благодаря и за другите мнения, които наистина бяха интересни.

tisho21 извинявай, че не съм ти отговорила на въпроса.
Кой каква роля има хмм .. Това са стереотипи но не и предрасъдъци. Повечето пъти ролите са определени не гласно.
Пример: Ясно е че една жена не може да вдига прекалено тежко за това мъжа го прави. Това може би са битовизми, които не са толкова важни. По важно е мъжката роля, като психическата половинка . Тя трябва да бъде по - силна от женската. Затова вие претендирате, че сте по силния пол и искам да го докажете. Това имам в предвид, като казвам че сме си разменили местата.
А пък до това на колко съм години :D тази година започвам 20

Sissy90
04-29-2010, 17:17
Тази тема според мен е почти обратния вариант на тази за златотърсачките, където се слагат всички жени под един знаменател. Тези общи изказвания, че всички са еднакви, винаги са ме озадачавали.
Жалко наистина за момичетата, които никога не са срещали свестни мъже. Но нека ви цитирам нещо дори леко изтъркано: Свестните мъже са тук и са повече отколкото предполагаме. Въпросът е да им обърнем внимание и да се научим, че няма как да искаме свестен мъж, ако самите ние сме кучки!
Момичетата (а и момчетата), които сте попадали само на кретени/кучки - замислете се ВИЕ как се държите и какво всъщност търсите. Аз преди години, когато осъзнах, че мъжете всъщност си падат по мен, осъзнах и още нещо - това как се държа определя какви мъже привличам. Когато носех къси поли в дискотеката и танцувах с всяко момче наоколо и се целувах с кого ли не, стига да е що-годе симпатичен и сме си поговорили час-два, ми се лепяха такива, които търсят само секс. И се чудех защо, по дявлите, мен не ме харесват свестни момчета, които да искат нормална връзка и да не ме натискат за секс. Но се осъзнах, намерих си мястото и съответно съм имала поне 3-4 добри връзки с момчета, коитоне са искали да си легнем на първата вечер, а са ме ценяли и като човек.

darkPaladin
04-29-2010, 17:22
Предлагам да изселим мъжете на Меркурий,и планетата земя да се прекръсти на ''Безкурий''

Sissy90
04-29-2010, 17:33
Предлагам да изселим мъжете на Меркурий,и планетата земя да се прекръсти на ''Безкурий''
Предпочитам на Меркурий да дойда, защото женската злоба ще унищожи другата планета :-D

marjesa
04-29-2010, 18:26
Sissy права си в това, което казваш. Само дето не съм повлияна от несполучлива връзка и за това не исках да обсъждам жени, мъже и кой какво търси. Бих отговорила на твоя цитат с нещо, което бях забравила и преди малко се сетих:
- "Баща ми е боклук, брат ми е боклук и съпруга ми е боклук. Сина ми нищо, че се старая да го възпитам и той ще стане боклук по простата причина, че е мъж."
Такаче дали ние сме кучки или не, не може да повлия върху (вече) изградения характер на мъжете.

niquetamere
04-29-2010, 18:31
- "Баша ми е боклук, брат ми е боклук и съпруга ми е боклук. Сина ми нищо, че се старая да го възпитам и той ще стане боклук по простата причина, че е мъж."

Аргументи ?

Rebus
04-29-2010, 18:32
Тази тема според мен е почти обратния вариант на тази за златотърсачките, където се слагат всички жени под един знаменател. Тези общи изказвания, че всички са еднакви, винаги са ме озадачавали.
Жалко наистина за момичетата, които никога не са срещали свестни мъже. Но нека ви цитирам нещо дори леко изтъркано: Свестните мъже са тук и са повече отколкото предполагаме. Въпросът е да им обърнем внимание и да се научим, че няма как да искаме свестен мъж, ако самите ние сме кучки!
Момичетата (а и момчетата), които сте попадали само на кретени/кучки - замислете се ВИЕ как се държите и какво всъщност търсите. Аз преди години, когато осъзнах, че мъжете всъщност си падат по мен, осъзнах и още нещо - това как се държа определя какви мъже привличам. Когато носех къси поли в дискотеката и танцувах с всяко момче наоколо и се целувах с кого ли не, стига да е що-годе симпатичен и сме си поговорили час-два, ми се лепяха такива, които търсят само секс. И се чудех защо, по дявлите, мен не ме харесват свестни момчета, които да искат нормална връзка и да не ме натискат за секс. Но се осъзнах, намерих си мястото и съответно съм имала поне 3-4 добри връзки с момчета, коитоне са искали да си легнем на първата вечер, а са ме ценяли и като човек.

Браво :) Много добре казано.

marjesa
04-29-2010, 18:35
- "Баша ми е боклук, брат ми е боклук и съпруга ми е боклук. Сина ми нищо, че се старая да го възпитам и той ще стане боклук по простата причина, че е мъж."

Аргументи ?

1. Това е цитат от един достоен за мен човек, който вие няма как да познавате.
2. Какви аргументи по - точно искаш?!

Rebus
04-29-2010, 18:36
Sissy права си в това, което казваш. Само дето не съм повлияна от несполучлива връзка и за това не исках да обсъждам жени, мъже и кой какво търси. Бих отговорила на твоя цитат с нещо, което бях забравила и преди малко се сетих:
- "Баша ми е боклук, брат ми е боклук и съпруга ми е боклук. Сина ми нищо, че се старая да го възпитам и той ще стане боклук по простата причина, че е мъж."
Такаче дали ние сме кучки или не, не може да повлия върху (вече) изградения характер на мъжете.


Голяма си мъжемразка.. :D Пфф едва ли,ако имаш син ще го мислиш за боклук :o

w0sh
04-29-2010, 18:41
Мен ми става жал. С какви хора водите живота си, че може да раздавате такива епитети.

Горките.

Аз пък познавам чудни хора, но за жалост те са доста по-възрастни от мен. И не са нито боклуци, нито патици, златотърсачки и др.

Стига с тези проекции на негативни качества върху околните.

marjesa
04-29-2010, 18:43
Не съм мъжемразка :D Напротив обичам мъжете :D

Физически са чудесни иначе са ... малко по - горе си видял мнението ми :P

И дали ще смятам сина ми за боклук - не. Но както казах цитат, който аз не го приемам буквално и за това реших да го използвам в случая.

niquetamere
04-29-2010, 18:45
Искам да разбера с какво пола влияе на формирането на личността и автоматичното поставяне в графата "боклук". Мерси предварителнo.

SemperFidelis
04-29-2010, 18:49
Физически са чудесни иначе са ...
И като ти спрат финансите или като престанеш да си им интересна стават анти мъже нали... смях!

LoveLetter
04-29-2010, 18:52
Жените пък сте идеални. 8-)

marjesa
04-29-2010, 18:54
Искам да разбера с какво пола влияе на формирането на личността и автоматичното поставяне в графата "боклук". Мерси предварителнo.

Мога да говоря и да споря на тази тема много. Но ще се опитам в две изречения да изложа възгледите си.

Мъже/момчета и Жени/момичета ... Родители възпитават на общочовешките неща децата си еднакво. След това идва време в което заради разликата в пола родителите възпитават по различен начин децата си. Момичетата по строго от момчета независимо, колко широко скроени хора са те (родители те). След това идва време в което децата порастват и започват да излизат с индивиди от техният пол. Така изграждат личноста си на базата на заобикалящото го. А то е различно м/у момчетата и момичетата.

А как да обясня НЕ буквалния смисъл на цитата, който използвах ?!

Моля! Пак заповядай.

marjesa
04-29-2010, 18:57
Физически са чудесни иначе са ...
И като ти спрат финансите или като престанеш да си им интересна стават анти мъже нали... смях!

Никога не съм се оплаквала от мъжко внимание. Именно за това познавам достатъчно мъже за да изградя мнението си.
Финансите не ме интересуват защото са материални неща, които са до време. Такаче не си прави грешни изводи.

ledenakrasota
04-29-2010, 19:00
Какви жени,какви мъже 8-) 8-) 8-) Почето хора тук нямат 18 :lol: :lol:
А други тепърва ще се формират като характери и живота тепърва ще ги поочуква 8-)

Съвсем нормално е на тази възраст момчетата да са такива идиоти,а повемето от нас да сме си зрели.Все пак по късно съзряват от нас.

Но не съм съгласна,че всички са такива.Въпреки,че наистина масовката са си такива. :)

Rebus
04-29-2010, 19:09
Не съм мъжемразка :D Напротив обичам мъжете :D

Физически са чудесни иначе са ... малко по - горе си видял мнението ми :P

И дали ще смятам сина ми за боклук - не. Но както казах цитат, който аз не го приемам буквално и за това реших да го използвам в случая.

Хората са казали:"Остави една жена да говори..докато сама не почне да си противоречи" :P :D :-D

niquetamere
04-29-2010, 19:10
Няма просто за какво друго да се хване човек в този цитат, който с четири думи гласи "всички мъже са боклуци". Обясни ми, защо трябва да смятам мъжете за боклуци. С какво пола има толкова фрапантна роля във формирането/изграждането/възпитанието на дадена личност?

SemperFidelis
04-29-2010, 19:11
Съвсем нормално е на тази възраст момчетата да са такива идиоти,а повемето от нас да сме си зрели.Все пак по късно съзряват от нас :lol: :razz: :razz: Това ме уби.

Sissy90
04-29-2010, 19:17
Съвсем нормално е на тази възраст момчетата да са такива идиоти,а повемето от нас да сме си зрели.Все пак по късно съзряват от нас :lol: :razz: :razz: Това ме уби.
Момчетата по принцип са си ужасни на 13-15 години горе-долу, с минимални изключения. Ама и момичетата не им отстъпване и въпреки че физически вече сме възрастни и започваме да се заглеждаме по батковците и да се "влюбваме", не означава, че пак не сме хлапета. И аз се мислех за много зряла на 14. Сега съм на 20 и осъзнавам, че дори и сега на моменти съм хлапе. Тийнейджърите са много груби и нетактични - и момичетата, и момчетата.

marjesa
04-29-2010, 19:19
Няма просто за какво друго да се хване човек в този цитат, който с четири думи гласи "всички мъже са боклуци". Обясни ми, защо трябва да смятам мъжете за боклуци. С какво пола има толкова фрапантна роля във формирането/изграждането/възпитанието на дадена личност?

Добре ако Аз те попитам - обясни ми защо трябва да смятам, че мъжете не са боклуци.

SemperFidelis
04-29-2010, 19:20
Ти си кобила с капаци...

Sissy90
04-29-2010, 19:27
Добре ако Аз те попитам - обясни ми защо трябва да смятам, че мъжете не са боклуци.
Не че някой ме пита, ама ще каза защо лично АЗ смятам, че мъжете не са боклуци:
-защото баща ми обича майка ми вече над 20 години и защото я подкрепя и обича и след толкова време
-защото съм била с поне 2 момчета (първата ми любов и сегашния ми приятел), които НЕ са боклуци, не са се хванали с мен само за едното чукане и истински са ме обичали
-защото имам поне 2ма приятели момчета, на които като им звънна в 1 часа през нощта защото съм имала кофти ден на работа и искам да си поговоря с някога, ще ми отделят колкото време искам
До тук 5 мъже от живота ми, които не са боклуци. За мен това е достатъчно доказателство, че не ВСИЧКИ не стават.

w0sh
04-29-2010, 19:27
Аз мога да дам обяснение в едно изречение, защо мъжете/жените/негрите/белите/китайците не са боклуци.

niquetamere
04-29-2010, 19:28
Ако аз бях постнал такъв цитат, щях да опитам да се аргументирам. Не искам да влизам в никакви спорове,защото темата е меко казано - малоумна.Казваш че си на 20 години, но уви мислите и разсъжденията ти са на един незрял човек (лично мнение).

marjesa
04-29-2010, 19:35
Sissey радвам се тогава за теб.

Все още не съм на 20. Казах че тази година ги почвам .. мм явно не си направил/а изчисленията си верни.

Темата е малоумна, Аз съм незряла ... не виждам смисъл да се спори значи тогава.

ledenakrasota
04-29-2010, 19:40
Съвсем нормално е на тази възраст момчетата да са такива идиоти,а повемето от нас да сме си зрели.Все пак по късно съзряват от нас :lol: :razz: :razz: Това ме уби.
Момчетата по принцип са си ужасни на 13-15 години горе-долу, с минимални изключения. Ама и момичетата не им отстъпване и въпреки че физически вече сме възрастни и започваме да се заглеждаме по батковците и да се "влюбваме", не означава, че пак не сме хлапета. И аз се мислех за много зряла на 14. Сега съм на 20 и осъзнавам, че дори и сега на моменти съм хлапе. Тийнейджърите са много груби и нетактични - и момичетата, и момчетата.


Ах,този хормон.Аз съм на 17г. и така съдя за собственото си поколение.С повечето не може да се комуникира.И 50годишните таят детето в себе си.

niquetamere
04-29-2010, 19:42
Значи за колосалните 18 години си стигнала до тези генерални изводи. Браво! Похвално е!

И все пак, ако можеш в няколко изречения да аргументираш цитата. Благодаря!

lipsvashh_mi
04-29-2010, 19:44
мисля,че някое момче супер яко те е прецакало и наранило и сега си изкарваш феминисткия си гняв върху всичко мъжко шаващо у форума...не ,че има лошо де-просто не всики са такива,.пък исъвършени хора не съм срещала още-

soul1199
04-29-2010, 19:54
кво да ти кажа-от злетаци,стават по-големи злета :)

myNameIsImmortal
04-29-2010, 19:58
Прочетох само 1вата страница, защото нататък ще има още 15 от 18 момичета, които ще кажат: "Точно така! Аз търся такъв който да ме обича и слагам външната му красота на 2ро място"
Да ама не.. защото едно е да го кажеш тук във форума, да си дигнеш "рейтинга"..

1вото което ще ти кажа, че ние момчетата (80% от момчетата, да не са всички) ви "взимаме" не защото искаме да се изфукаме пред приятелите си, а защото наистина ви ценим. А не искаме да се издокарате, за да не ни "засрамите" ..

2рото което е: можеш да кажеш, че имаш Богат опит, само тогава, когато се омъжиш и си спомняш назад във времето, а не сега да си имала 20 гаджета с едни от които си била 2 месеца, с други 2 години.. така че не ми говори за богат опит и бля бля бля.. тва са пълни глупости.. Богат опит могат да ти кажат, че имат жените в раздела "Млади майки" и някои момичета във форума, които в момента живеят с приятелите си в 1 жилите и имат планове занапред в годините..

3то.. какви ви наричаме?! Наричаме ви точно това, което сте.. момичета.. дали сте лигли.. хе-хе.. знаем на кое се казва лигла.. като започнете със всичките си прищявки, умалителни, мрънкания и оплаквания за счупен нокът и разрошена коса..

И едно заключение..
След създаването на мъжа, Господ пожелал да създаде още едно велико нещо, но уви, не успял и създал жената..

Айде приятен ти ден, и продължавай да вярваш и да отстояваш позицията си, независимо от това дали си права, или не, защото точно това прави един глупак - държи на своето, независимо от фактите..

mArMaLaDkA
04-29-2010, 19:58
^ така ли? че защо така смяташ? аргументирай се, че ми стана интересно.

//за soul... нещо си

w0sh
04-29-2010, 20:09
^ така ли? че защо така смяташ? аргументирай се, че ми стана интересно.

//за soul... нещо си

Тук никой не може да се аргументира.

Само тропат с краченца и казват "така е"!!!

Bp1koLak
04-29-2010, 20:09
Ама вие и аргументи ли искате? Вашите доводи са неаргументирани, защо неговите да бъдат аргументирани?

Може би вие просто искате един слуга и наистина не правите разлика между любов и симпатия. Какво може би? То си е така. Вие сте нерешителни и най - често се чудите *тоя ли да взема, или другия*, ама виж кво миличка, тва не е любов, а е каприз.
Не твърдя, че всичките момичета са така, но твърдя, че просто не знаете къде да търсите и да подбирате момчета и за тва попадате само на задници.

ledenakrasota
04-29-2010, 20:10
http://www.ac-nancy-metz.fr/enseign/anglais/Henry/WaitingForPerfectMan.gif

Bp1koLak
04-29-2010, 20:12
Виж просто кво пише на картинката - ПЕРФЕКТЕН мъж. Перфектно квото и да е няма. Има само капризи.

Myrth
04-29-2010, 20:22
Просто харесваш боклуци и оставаш разочарована от тях :) Не знам какво те учудва, нормално е в едно общество свестните хора да са малцинството.

Хората са подвластни на суетата, колкото човек по-добре изглежда и е по-харесван, толкова е по-застрашен от този порок и се превръща в боклук. МНОГО МАЛКО са хората, мъже или жени, които въпреки качествата си запазват уважението си към околните и не ги нараняват. Егото заслепява и притъпява усещането за чувствата на другите.

А ти се привличаш от момчета с високо самочувствие, което е напълно нормално. Просто не си попадала на точен човек :)
От друга страна, нормално е да ви наричаме кифли и лигли. Лошите качества бият наистина много на очи, доброто често трябва да се потърси. Ама кой да търси :)

mArMaLaDkA
04-29-2010, 20:25
...


моите доводи са неаргументирани, защото до момента не съм изказвала мнение по въпроса, само си наблюдавах. :) пък и не съм убедена всъщност, че самата аз наистина мога кой знае колко да си аргументирам мнението, 'щото обичам да проявявам творчество, пък тук се заемат някакви крайни позиции, а на мен просто ми е скучно да пиша в такива теми. пък ако пиша се повтарям, както ще стане и в случая, защото кажи-речи моето мнение се припокрива с твоето. Девойките не знаят къде да търсят, пък ако намерят, каквото са мислели, че търсят, не му обръщат внимание, защото решават, че не това искат(накратко: не знаят какво искат) или пък имат грешни представи за света около тях, затова е и повече от логично с елементарно мислене да привличат елементарни мъже.

обичам да имам аз последната дума, нищо че преразказах всичко без да е нужно, аз така обичам - километрични постове - да има.

sadboy95
04-29-2010, 20:29
Аз не знам много защото съм 15 годишен пикльо :D , но това е което знам .


Според мен истинския мъж трябва да обича и слуша неговата жена/годеница/приятелка, да не я обижда и ако обичта към нея е спряла, той трябва да и каже и да го обсъдят .



П.П. Когато израстна, ще стана мъж под чехъл, но това не е толкова лошо :)

myNameIsImmortal
04-29-2010, 20:29
^ така ли? че защо така смяташ? аргументирай се, че ми стана интересно.

//за soul... нещо си
За да ти стане по ясно на теб и на w0shият дет го направиха модераторче и се гъзари из темите насам натам.. и си заключва тази тема която иска и която не иска..

Аргумент към 1.)
Аз, приятелите ми и доста момчета които познавам са така, харесват момиче, което им е грабнало сърцето, ума, и окото.. признавам, че има боклуци, които правят точно обратното, но вие избирате точно тях, защото точно тези, които са "най-красиви" в очите ви, трябва да бъдат ващи, и точно защото те разчитат на красотата си, покривайки простотата си, ви чyкат като животни, и след това ви заeбават и вие оплювате всичи момчета.. сами сте си виновни

Аргумент към 2.)
Айде сега ако някоя по-здряла жена (точно и затова се нарича жена, а не момиче, защото е зряла и е преживяла много неща) да се влючи ако чете темата и да каже дали е вярно това което съм казъл! Защото не може ти тук някакви си 16/17/18 годишн, която все още не знае какво точно искат, да претендират, че имат богат опит и какво ли още не..

Аргумент към 3.)
Не се ли лигавите? Я ми кажи колко пъти си се лигавила безгранично и си си избивала фасоните на някое момче?! А? Много нали.. какво да ти кажа като аргумент.. просто понякога когато започнеш да мрънкаш за нещо се замисли има ли смисъл да го правиш и от каква важност е..

w0sh
04-29-2010, 20:29
Някакви мнения се появяват, после изчезват.

Абе гузен негонен бяга има една приказка.

SemperFidelis
04-29-2010, 20:31
myNameIsImmortal не толкова директно, вярно е, ама сега ще уревът света...остави ги да си спорят.

ledenakrasota
04-29-2010, 20:32
myNameIsImmortal не толкова директно, вярно е, ама сега ще уревът света...остави ги да си спорят.



Аз няма да го урева. :D :D

myNameIsImmortal
04-29-2010, 20:34
Някакви мнения се появяват, после изчезват.

Абе гузен негонен бяга има една приказка.

Просто малко редакция, свързана с правописните грешки, малко компютърно мишле.. :)
Това, че над картинката ти има статус "модератор" не означава, че трябва да се правиш на голямото гъзарче.. а точно такива където из форумите ми се перчат ала бала.. става ми забавно, но продължавай.. за да живеем трябва да се смеем, без значение дали се смеем на теб, все пак се смеем :lol:

И още нещо.. този пост твоя се нарича спам, ама както бяха казали сегащните модератори не са като предишните.. като не може да се каже нещо по темата, не е нужно да се пише, за да се изкараш голям пич, знаеш всякакви фрази, с които да показва остроумие..

@marmaladka ами ти какво ще кажеш по-темата?

ro6lio
04-29-2010, 20:41
какво да кажа...
знам от опит че да си добър с момиче файда няма ...винаги иска повече ,винаги те пренебрегва и си играе с теб

искаш мъжкари??само да ти кажа че между тия "мъжкари" за които говориш мн малко от тях ще са добри с теб ...(за което вие момичета винаги претендирате)

какво искате ? да ви бием шамари и да се отнася с вас като с боклуци за да ни оцениете ли ??? :o

mArMaLaDkA
04-29-2010, 20:46
аз ли не съм разбрала правилно, че soul нещо си се съгласяваше с авторката с изречението "от злетаци по-големи злета стават"(или както беше), или то наистина си беше така?

затова и я накарах да се аргументира, защото темата ми е (донякъде) интересна. а доколкото четох твоя пост ти се стараеш да набедиш женския пол за най-отвратителните същества, аз не споря, даже не знам(и отново питам) - къде, да му се невиди, съм тръгнала да защитавам жените? аз кажи-речи съм изразила същото мнение, и то е това, над твоето.

и да, темата затова ми е крайно (без)интересна. защото става дума за мъже и жени, а тук само някакви 16-годишни сополани и сополанковци мрънкат, афектирани от това, че някакъв пръдла/пръдльо им е бил шута.

dimitar_ak
04-29-2010, 20:47
Такаа. Май е време да ви разкажа история, която се случи тази и миналата седмица.
Та говорихме си с един приятел на тема жени и той ми каза "Митак, искаш ли да видиш колко са елементарни?". Та се започна един и същ сценарий с колежка в моя офис и още 2 момичета. Резултата поне в моя офис беше "леле той е невероятен, толкова романтичен, кавалер, изискан, сериозен". Тя самата лапна като невиждала, а като я навиха и колежките и филма стана пълен. Тя реши, че принца, истинският мъж най-сетне се е появил. Да ви кажа ли къде е истината? Той просто иска да я боцне. Другите 2 дето видяха тоя филм вече са сред трофейте му. С колежката не стана защото официалната половинка на приятеля ми вече стана много бдителна и ще го спипа. Спря се на 2 от 3. Така, че не се заблуждавайте за това кое е мъжко и кое не. Излиза, че с едно мъжко поведение както повечето жени го разбират, може да вкараш всяка жена за 2 седмици в леглото си. Проверено е многократно и работи. Това ли искате?

myNameIsImmortal
04-29-2010, 20:51
@marmaladke, Не целя да набедя женския пол за най-отвратителните същества, а просто изказвам малко по-остро мнение..
Защото тук всеки претендира за права, за обич и какво ли още не, докато самите те не могат да направят това което искаш, защото за да взимаш, трябва и да даваш..
А тук такива на по 15-16 циврят, че милото им ги бил зарязал заради някакФа си кифла.. бля бля бля.. и какво ли още не, че ще скачат, че ще си режат вените и такива глупости..
Други пък постоянно повтарят, че за тях това нямало значение, онова нямало значение, а в други теми се противопоставят на предишните си постове и се затапват сами, след което птетендират за някакво ниво..

w0sh
04-29-2010, 20:58
Аз искам да напомня, че темата не цели да покаже кой пол е по-качествен, а да разбере мотивите на авторката, които я подтикват да направи това заключение , да обори позицията и или да се съгласи с нея.

Моето мнение съм го изказал и целта ми беше по някакъв начин да модерирам дискусията. Не знам причините на тези нападки срещу мен. Не се мерим кой е по-мъж. Ако имате градивни критики, аз винаги ще съм отворен към тях.

Хайде да помислим върху темата. И даже да излезем от това окрупняване на мъже и жени. Да видим какво дефинираме като боклук (и другите сходни епитети). Какво прави човек такъв? На какви основи
действаме толкова индуктивно и придаваме частни качества на общото?

mArMaLaDkA
04-29-2010, 20:59
dimitar_ak, има го и това, че жените се оставят да бъдат омаяни/излъгани/както щете го наричайте, но пък и явно имат някакво желание да бъдат такива, поне аз така го разбирам на тоя етап от живота си.
Една жена, както може да направи куп глупости, заради 5 мили думи, така и може изобщо да не се впечатли.
И все си мисля, че ако една жена се трогне от някаква изтъркана фраза, то тя трябва или да е много тъпкана и унижавана досега, или просто да си е елементарна.

Иначе посоченият пример не е особено подходящ, поне за моите критерии(йей, имам си такива!). Т'ва мъжът да си има сериозна приятелка, да си живеят заедно и да имат наистина сериозни планове един за друг, а той да си тъче на 2 и повече стана, за да си поддържа мъжкото его(много измислено словосъчетание впрочем) е ебати и...

ledenakrasota
04-29-2010, 21:02
[b]
И все си мисля, че ако една жена се трогне от някаква изтъркана фраза, то тя трябва или да е много тъпкана и унижавана досега, или просто да си е елементарна.




Не съм съгласна!Значи,дори когато приятелят ми ми направи комплимент и то най-"изтъркан",означава,че съм унижавана и елементарна,ли?!?!? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:06
е, те всички комплименти са изтъркани реално погледнато. "Тая рокля много ти отива", "Имаш хубава кожа"...

едно е приятелят ти да ти каже, че днес си много хубава, друго е да ти дойде някакъв мъж, който слабо познаваш и да почне да ти се обяснява колко дълбоки ти били очите, а ръцете какви нежни ти били...

да не говорим, че ти на приятеля си ще му пуснеш и без да ти сипе комплименти. 8-)

все тая. не издребнявайте и не се правете на ударени, само и само, за да поспамите.

ledenakrasota
04-29-2010, 21:13
е, те всички комплименти са изтъркани реално погледнато. "Тая рокля много ти отива", "Имаш хубава кожа"...

едно е приятелят ти да ти каже, че днес си много хубава, друго е да ти дойде някакъв мъж, който слабо познаваш и да почне да ти се обяснява колко дълбоки ти били очите, а ръцете какви нежни ти били...

да не говорим, че ти на приятеля си ще му пуснеш и без да ти сипе комплименти. 8-)

все тая. не издребнявайте и не се правете на ударени, само и само, за да поспамите.


И ти не се прави на ударена.Никой не спами,а цитата горе е твой.



И не мисля,че ще разрешите спор,който се води от хилядолетия. :lol: :lol:

Преди всичко сме хора и каквото прави единия,това прави и другия,без значение половете. :)

SemperFidelis
04-29-2010, 21:17
Преди всичко сме хора и каквото прави единия,това прави и другия,без значение половете.
И от чешмата потече Джони Уокър...

valdesbg
04-29-2010, 21:22
Уф поредната сърцераздираелна тема защото някоя е отрязала Mister Nice Guy.

Кога ще се научите че да си привлекателен не значи да си гадняр? Но не значи и да си добър?

Рони - нещо интересно из темата има ли? Освен факта че всички подкрепят автора и обиждат жените?

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:24
авторКА е. 8-)
и аз обиждам жените, по-скоро девойките.
ииии, общо-взето, както винаги в такива теми, има крайни мнения тип плюс и минус.
нищо де, пак е интересно. 8-)

Lyubeto
04-29-2010, 21:27
Такаа. Май е време да ви разкажа история, която се случи тази и миналата седмица.
Та говорихме си с един приятел на тема жени и той ми каза "Митак, искаш ли да видиш колко са елементарни?". Та се започна един и същ сценарий с колежка в моя офис и още 2 момичета. Резултата поне в моя офис беше "леле той е невероятен, толкова романтичен, кавалер, изискан, сериозен". Тя самата лапна като невиждала, а като я навиха и колежките и филма стана пълен. Тя реши, че принца, истинският мъж най-сетне се е появил. Да ви кажа ли къде е истината? Той просто иска да я боцне. Другите 2 дето видяха тоя филм вече са сред трофейте му. С колежката не стана защото официалната половинка на приятеля ми вече стана много бдителна и ще го спипа. Спря се на 2 от 3. Така, че не се заблуждавайте за това кое е мъжко и кое не. Излиза, че с едно мъжко поведение както повечето жени го разбират, може да вкараш всяка жена за 2 седмици в леглото си. Проверено е многократно и работи. Това ли искате?

Един истински мъж , за да бъде наречен такъв , не е нужно да бъде бройкаджия . Май не си схванал смисъла на темата като цяло.

w0sh
04-29-2010, 21:37
авторКА е. 8-)
и аз обиждам жените, по-скоро девойките.
ииии, общо-взето, както винаги в такива теми, има крайни мнения тип плюс и минус.
нищо де, пак е интересно. 8-)

Сега ще кажеш, че мойте мнения не са интересни :(

Sham
04-29-2010, 21:40
Такаа. Май е време да ви разкажа история, която се случи тази и миналата седмица.
Та говорихме си с един приятел на тема жени и той ми каза "Митак, искаш ли да видиш колко са елементарни?". Та се започна един и същ сценарий с колежка в моя офис и още 2 момичета. Резултата поне в моя офис беше "леле той е невероятен, толкова романтичен, кавалер, изискан, сериозен". Тя самата лапна като невиждала, а като я навиха и колежките и филма стана пълен. Тя реши, че принца, истинският мъж най-сетне се е появил. Да ви кажа ли къде е истината? Той просто иска да я боцне. Другите 2 дето видяха тоя филм вече са сред трофейте му. С колежката не стана защото официалната половинка на приятеля ми вече стана много бдителна и ще го спипа. Спря се на 2 от 3. Така, че не се заблуждавайте за това кое е мъжко и кое не. Излиза, че с едно мъжко поведение както повечето жени го разбират, може да вкараш всяка жена за 2 седмици в леглото си. Проверено е многократно и работи. Това ли искате?
Понеже много обичам постовете на точно този потребител (<3:Д),
избирам да го цитирам като нагледна аргументация на неизказаната си теза. Един вид "с чуждите камъни", нали...
За да дам посока на разчитане, добавям - никой нямаше да се лъже, ако не съществуваха лъжещи. И тежки, фем думичките, които хич и не мисля да въвеждам, защото няма особен смисъл.)

//А имортълбляблябля(извинява се за ника, бавен ми е нетът и няма да се връщам да проверя) колко много се е променил след онази-с-подаръците, не е истина просто...

valdesbg
04-29-2010, 21:41
Хубаво де.. предвид че първия пост е написан толкова неразбираемо.. айде някой да ми синтезира за какво иде реч.

Щото освен чист хейт и завист.. друго не виждам в поста на авторката? А все пак това са 6 страници...

Едва ли Чавдар ще ви позволи да си играете толкоз.

mArMaLaDkA
04-29-2010, 21:41
абе, за вас модераторите няма ли сънчо, интересни мачове, чалготеки и прочие?
писна ми да ме сгащват. 8-)

Biggest
04-30-2010, 07:51
Оф.. оф .. ае момичета вие , ако се видите от страни как изглеждате и какво правите .. За най малко се правите на интересни . Ние сме не ставали .. много лесно да го кажете .. Вижте се какво представлявате без грим и после пак кажете нещо . Аи моля ви се осъзнайте се .

Shely
04-30-2010, 07:56
Айде още една... 8-) ей ше ме скъсате от смях... добре, че има такива като вас да ме изкарат от иначе сивия ми животец 8-)
Авторке, спри с тая математика, и махни общия знаменател 8-)

WaterLilly
04-30-2010, 08:01
Моля? След като темата е написана по такъв начин, и аз ще отговоря така. Защо трябва като ви зареже едно момче да си мислите, че ги знаете всички в света какви са и да ги обявите с един общ знаменател за боклуци? Защо си мислите, че трябва да има роля на жената и роля на мъжа, а не всички да сме равни? Защо трябва като си момиче да си мислиш, че ние сме най-съвършеното творение на природата и сме по-добри от момчетата (а и обратното - като си момче да защитаваш само своята страна)?

Niakoitam
04-30-2010, 08:18
Признавам си. Стигнах само до 3та страница и не можах да се въздържа да пиша. После ще го дочета. Обещавам.

Към авторката. Писнало ти е и всички мъже били еднакви. Как ли пък не, защото ли вече не се очудвам. На мен пък вече ми писна от наранени душици тип ала Крива ми е ракетата и за това и Космоса и пречи. Появила се някоя наранена жена и хоп айде всички мъже и криви. Защото е изпробвала около 4те милиарда мъже по света и ги знае всички до един.Появил се някой наранен мъж и айде хоп всички жени пък на него му били виновни и еднакви при положение че не ги е изпробвал всички. В повечето случаи и тези жени и мъже, които черпят от БОГАТИЯТ си опит са твърде млади за това. Толкова ли не можахте да разберете че абсолютно всеки човек си е индивидуален или пък точно тези хора, които подминавате с едва ли не насмешка по улицата може и да се окажат точните хора. Пък като толкова не те кефят мъжете и са ти толкова еднакви и противни....ами лесно има...просто стани лисбийка, може така и по да ти хареса. Нека и момичетата/жените, които мислят по същият начин като тпоследват примера ти и те да станат лисбийки. Пък може и да си се забабвлявате взаимно. Пък мъжете мислещи по този начин за жените, никой не им пречи да станат педераси и да си се забавляват взаимно. Хем едните ще са доволни, хем другите.Ебаси и мрънкалата се появихте в последно време. Честно.

П.П. Извинявай, но ако се държиш като всеизвестната вече Ванеса от Биг Брадър освен секс или по точно ебане от мъжете нищо друго не очаквай. Ако се държиш като кучка, курва и т.н. и мъжете ще те възприемат по същият начин и не очаквай любов. Ако си потърсиш някои по скромен наглед може и да останеш по-малко разочарована и по приятно изненадана.. :)

П.П. Съотношението свестни мъже-свестни жени е горе долу еднакво колкото и странно да ти звучи това.

marjesa
04-30-2010, 09:36
Мислех повече да не се включвам в дебатите защото въпросите към мен бяха еднотипни а отговори на тях бях дала. Не не съм наранена от някой мъж. Не ми е разбито сърцето нито нещо подобно. Дразни ме държанието на мъжкия пол.

Боклук - трудно да го дифинирам с точност и ще дам един пример:
Давид и Елеонора от Big Brother и отношението му към майката на детето му.

Metal
04-30-2010, 09:38
Не говори за всички мъже/момчета. Има и изключения! :?

Niakoitam
04-30-2010, 10:05
Мислех повече да не се включвам в дебатите защото въпросите към мен бяха еднотипни а отговори на тях бях дала. Не не съм наранена от някой мъж. Не ми е разбито сърцето нито нещо подобно. Дразни ме държанието на мъжкия пол.

Боклук - трудно да го дифинирам с точност и ще дам един пример:
Давид и Елеонора от Big Brother и отношението му към майката на детето му.

Давид и Елеонора от Биг Брадър. Такааам. Ама че хубав пример си дала макар че там са събрани от кол и въже и изобщо не са представителна извадка на България.

Елеонора-някаква 19 годишна пикличка, която обича шума на парите, готова е да и разпорят дупето за малко повече пари и би скочила на едва ли не всеки богаташ за да са и изрядни маникюрчето, причесчицата и гримчето. С няколко думи пълна курвичка и лигла.

Давид-една мъжка путка, която за да впечатли и грабне вниманието на глезеното Елеонорче се е правил на богаташ като е теглил заеми да и купува скъпи обувки за да се ебнат малко и евентуално да се оженят като "умната " му главица изобщо не е разсъдила че Елеонорчет може някога да зареже и него и детето им и да го остави да си троши празната глава като се мъчи да плати всичките си дългове направил за нея. Защото е една мъжка путка.


И ти пък намери точно с кои да даваш пример кой е боклук и кой не е. Че то кой не е от тия двамата пък и от ако не всички то повечето в тази къща без значение дали са мъже или жени.
Ако такива хора са ти обкръжението в реалноста ми е ясно защо си толкова недоволна. Но това ще да е, защото нямаш интимни отношения с жените около теб. А ако ти е наистина такова обкръжението това говори много лошо и за теб самата. Така че нямаш никакво право да изкарваш виновни всички мъже за това. Пак казвам може да пробваш например с някои по, скромен, по беден, не чак манекен, без самочувствие до небето, по- малко известен сред гъзарите и т.н. и може и да останеш по доволна. В противен случай както казах обърни резбата или си се праскай като за световно с разни богаташи и едри и рейтингови маймуни като проститка и се кефи на секса с тях поддържайки си тезата за собствено успокоение колко били гадни мъжете и как не ставали за нищо друго освен за секс.


П.П.Ако и ти си такава като Елеонора лошото държание ще е най-малкото нещо, което заслужаваш.

bratignat
04-30-2010, 11:09
Добре дошла в клуба! Не знам дали кифлите са първи или анти-мъжете, но еднат група е генерирана от другата. Ако си човек на място ще изтупаш калта, ще станеш и ще продължиш напред. Няма друг начин....

Palpatin
04-30-2010, 11:09
marjesa, зависи какво разбираш под думата мъже.

dimi93
04-30-2010, 12:28
хаха ами ние, гей момчетата?

blue_ice
04-30-2010, 14:19
че ние жените да не би да сме перфектни? Колко жени има, които само си играят с мъжете и нараняват чуствата им... колко има, които се правят на важни и недостъпни, а самочуствието им не се покрива и на половина... мъжете се променят и изпедерастяват, защото има кой да ги харесва.. сякаш не си виждала някъв фешън да върви по улиците и 30 кифли след задника му се влачат.. Повечето от нещата, които си написала не се отнасят и за половината от мъжкото население, а за 1-2 индивида, които ти познаваш. Това, което се опитвам да кажа е, че не трябва да слагаш всички мъже под общ знаменател и да разбереш колко много недостатъци имат и жените и колко са се променили и те през изминалите години..

asp1r1n94
04-30-2010, 15:56
Добре и аз мога да обърна заглавието на темата...Какво мисля ли?
Мисля ,че момичетата на възраст 14-16 години са още деца! Казвам го не защото съм много голям просто от опит и това ,което съм видял дотук.
Бях зарязан от момиче ,защото тя пушеше и постоянно се опитвах да и натякна да ги откаже.Е явно тя не е била на същото мнение...и това си имаше последстия.Четох и темата за залототърсачките и си помислих как евентуално може или по-точно има 70% шанс да се случа на такъв индивид.Какво искам ли?
Едно нормално момиче,което НЕ пуши ,учи както трява в училище и все пак се държи като реално мислещ човек!
А колкото до това какви били момчетата...всичките ми приятели са свестни ,но момичетата не търсят просто свестни или се лъжа? 8)

babity
04-30-2010, 15:59
Добре и аз мога да обърна заглавието на темата...Какво мисля ли?
Мисля ,че момичетата на възраст 14-16 години са още деца! Казвам го не защото съм много голям просто от опит и това ,което съм видял дотук.
Бях зарязан от момиче ,защото тя пушеше и постоянно се опитвах да и натякна да ги откаже.Е явно тя не е била на същото мнение...и това си имаше последстия.Четох и темата за залототърсачките и си помислих как евентуално може или по-точно има 70% шанс да се случа на такъв индивид.Какво искам ли?
Едно нормално момиче,което НЕ пуши ,учи както трява в училище и все пак се държи като реално мислещ човек!
А колкото до това какви били момчетата...всичките ми приятели са свестни ,но момичетата не търсят просто свестни или се лъжа? 8)

Ти сериозно ли очакваш да промениш човека с който си от малко време просто, защото на теб не ти харесва определено нещо? 'Щото това е адски егоистично. Ако действително си обичал някого не би искал да го променяш. Конкретно дали да пушиш или не си е личен избор и като всеки такъв ти нямаш право да го вземаш от името на друг. Това е детинско.

asp1r1n94
04-30-2010, 16:02
Ще замълча! Прочети пак по-ясно какво пише и какви са последствията.
А това беше само пример

Liar
04-30-2010, 16:48
Не разбирам позицията на авторката, от една страна търси отношение тип "марш, жено, в кухнята", от друга се възмущава от него.

Освен това у всеки мъж има нещо женско и у всяка жена нещо мъжко, развити в различна степен. Дори когато е в по - голяма, никой не трябва да бъде осмиван или потискан, само защото трябва да се впише в насадения стереотип. Не може да изисквате от някого да бъде нещо, което не е. Особено хора с претенции за широкоскроеност.

mArMaLaDkA
04-30-2010, 16:49
На мен пък сте ми много интересни като почнете така. Какво като партньора ви пуши? По-малко човек ли е, боклук ли е, какъв е? Да ви дими в лицето разбирам, ама... И да, не всички пушачи вонят на цигари нон-стоп. И не всички момичета пушат като комини. И искам да ми дефинираш думата "свестен", 'щото така подхвърлено не ме радва и не разбирам даже за какво точно се говори.

marjesa
04-30-2010, 17:29
Благодаря за коментарите по темата и извън нея. Харесва ми позицията на всички.
Попринцип изучавам и за напред ще изучавам психология. И тази тема беше, като задача за мен - по някакъв начин да ви провокирам. Темата беше банална но пък всеки има мнение върху нея. Съжалявам за това, че малко ви поизползвах но непознати е по лесно да провокираш.

Попринцип ето и моето становище - Мъжете не са боклуци. Просто имат недостатъци, като всички живи същества. Човек не се променя, а се нагажда т.е когато приемеш нещо то вече не ти прави такова впечатление. Всички мъже не са еднакви просто имат сходства. Всички те са мъже в една или друга ситуация.

tisho21
04-30-2010, 17:46
По важно е мъжката роля, като психическата половинка . Тя трябва да бъде по - силна от женската. Затова вие претендирате, че сте по силния пол и искам да го докажете. Това имам в предвид, като казвам че сме си разменили местата.

Сори че чак сега пиша. Кой казва, че трябва мъжката половинка да бъде по-силна психически от женската? Ето това имам предвид, като говоря за предразсъдъци. Всички хора сме еднакви, всички имаме чувства, независимо дали сме мъже или жени. Всеки има право да се почувства кофти, да се разплаче, да е объркан понякога, да бъде подкрепен, а не вечно той да подкрепя.

Освен това кой претендира, че сме по-силния пол? Аз не претендирам, даже точно обратното - смятам, че вие сте психически по-силни.

П.П. опа, чак сега прочетох, че темата е била за провокация. В такъв слуай мнението ми може би се обезсмисля, но все пак ще го оставя, да си имаш още една позиция за задачката ;)

marjesa
04-30-2010, 17:59
Кой казва, че трябва мъжката половинка да бъде по-силна психически от женската?

В повечето случаи жените това търсят. Някои от тях обичат да бъдат слабите, да бъдат безащитните.


Освен това кой претендира, че сме по-силния пол? Аз не претендирам, даже точно обратното - смятам, че вие сте психически по-силни.

Вече ми стана любимец с това, че смяташ нас за по - силни.
Но пък в много разговори с мъжете те претендират това - че са по - силни. От една страна е нормално защото така искат да се изтъкнат и да чувстват надмощие. Но пък от друга не е правилно. Понякога ви оставяме да си мислите така и вие се опитвате (не нарочно) да ни мачкате.[/quote]

Rebus
04-30-2010, 18:32
Благодаря за коментарите по темата и извън нея. Харесва ми позицията на всички.
Попринцип изучавам и за напред ще изучавам психология. И тази тема беше, като задача за мен - по някакъв начин да ви провокирам. Темата беше банална но пък всеки има мнение върху нея. Съжалявам за това, че малко ви поизползвах но непознати е по лесно да провокираш.

Попринцип ето и моето становище - Мъжете не са боклуци. Просто имат недостатъци, като всички живи същества. Човек не се променя, а се нагажда т.е когато приемеш нещо то вече не ти прави такова впечатление. Всички мъже не са еднакви просто имат сходства. Всички те са мъже в една или друга ситуация.


Знам че има такива теми за "истинските мъже" ... Но тук искам да кажа моето мнение за сегашните боклуци, идиоти, мишки, страхливци и прочие. Най - несъвършеното дело на природата това е мъжа/момчето. Защо вече ние жените трябва да играем тяхната роля? Нашата не ни ли е достатъчна. Може би с цел да ни се харесат се правят на глупави (едвали) ... Защо трябва ние да диктуваме нещата, да отстояваме позиции, да поемаме освен нашите отговорности и техните, да заставаме пред ударите на живота , и да ги пазим всякаш са деца?!?!?!
Трябва ли да бъдат върнати казармите, за да бъде върната нашата роля на ЖЕНИ в живота ?! Зъщо винаги сме "лигли", когато ни боли нещо? Защо винаги сме "кифли", когато се наконтим за да не ги излагаме пред приятелите им? Защо сме "смотани", когато изпуснем нещо? Защо те винаги са прави? Защо те никога не признават грешките си макар и очевидни да са ????

P.S. Извинявам се ако не е на точното място темата!

Абе я излез от филма..

niquetamere
04-30-2010, 19:19
Каква психология?!?!?! Ти не успя да защитиш адекватно и една своя дума.. :lol:

tisho21
04-30-2010, 19:40
niquetamere ти май бъркаш психологията с реториката ;)

niquetamere
04-30-2010, 19:53
Не, не бъркам психологията с изкуството човек да се изказва.Можеше с думи прости да се опита да защити тезата си, макар и видиш ли да е чиста проба провокация.

xNiKx
04-30-2010, 20:17
Сигурно това изказване стои върху богат житейски опит на зряла жена, която се е сблъскала с трудностите в живота.

А пък, когато дойде някой силен мъж и ти каже да отиваш в кухнята, където ти е мястото какво правим?

tisho21
05-01-2010, 06:18
niquetamere Хехе, посъветвал си се с чичко Гугъл :) Това е добре, по-добре отколкото да пишеш глупости. В психологията последното нещо, за което става въпрос е да си защитаваш тезата. В психологията няма правилно и неправилно, там всяка гледна точка се цени, защото всики сме различни. И за да си добър психолог трябва да умееш да приемаш чуждата гледна точка и да вникваш в нея, а не да убеждаваш хората в нещо друго. А и целта на авторката явно е била да провокира, а не да си защитава тезата, още повече, че тя накрая уточни, че това не е нейната теза и каза истинската си такава :)

Sisi7u
05-01-2010, 09:41
Сигурно това изказване стои върху богат житейски опит на зряла жена, която се е сблъскала с трудностите в живота.

А пък, когато дойде някой силен мъж и ти каже да отиваш в кухнята, където ти е мястото какво правим?
otiва в кухнята :razz: 8-)

niquetamere
05-01-2010, 10:00
хХАХАХАХАХ... реторика...
Всеки средно интелигентен човек, би трябвало да знае значението на тази дума (наука)! Дори и да бях пропуснал, на лекции съм си наваксал.

За да успееш да повлияеш на даден индивид има много похвати за манипулативно въздействие. Аргумента е този логически довод,който служи за отвърждаване на тезата и ДА, той е похват за манипулация! Така че твърдението ти, че в психологията аргумента е последното нещо за което става въпрос, е меко казано смешно!
Правилно, google ще ти бъде полезен в това, да не пишеш глупости!

tisho21
05-01-2010, 11:39
:D Наистина ме разсмиваш...да кажем, че съм по-запознат с психологията от теб, включително имам преки впечатления. Както и да е, айде със здраве! :)

w0sh
05-01-2010, 12:07
Да кажем, че следвам психология :Д

niquetamere
05-01-2010, 12:10
Да кажем, че говориш празни приказки. Лек ден!