PDA

View Full Version : Симптоми на бремменост



gia_sena_mono
04-29-2010, 21:09
Пак съм аз. Още няма резултат.
Току що четох за ранните симпоми на бременността и някои от тях ги имам - акне, подути гърди (да не кажа огромни), умора, болки в кръста.
В последните два дни съм постоянно жадна.
И имам въпрос. Ако сега, докато се лекувам от гъбички, си направя тест дали ще отчете вярно?

darkPaladin
04-29-2010, 23:17
ДА! Тестовете за бременност отчитат хормона ''хорион гонадотропин'' този хормон при жените се появява при бременност.Ако ще правиш тест го направи сутрин,тогава се отчита най-точно и повтори след седмица тъй като може теста да не го локализира.

Ако е отрицателен,за да си най-сигурна провери след 9 седмици,тогава е пика на този хормон.

gia_sena_mono
04-30-2010, 05:48
Правих 4 теста миналата седмица. Всичките отрицателни. А 9 седмици просто няма как да чакам.

gabi_94
04-30-2010, 06:55
4 теста не са малко....може би си внушаваш, че си бременна, а всъщност не си...

darkPaladin
04-30-2010, 09:12
Правих 4 теста миналата седмица. Всичките отрицателни. А 9 седмици просто няма как да чакам.
Направи си пак,ако е отрицателен чиста си!

gia_sena_mono
04-30-2010, 12:31
Може и вече да прекалявам,но все още не ми е дошло. Хапчетата, които пия за предизвикване на цикъл (Дуфастон) още не са свършили и за сега няма как да знам ще имат ли ефект или не.
Най ме плаши, че гърдите ми са много много подути.

darkPaladin
04-30-2010, 13:25
Може и вече да прекалявам,но все още не ми е дошло. Хапчетата, които пия за предизвикване на цикъл (Дуфастон) още не са свършили и за сега няма как да знам ще имат ли ефект или не.
Най ме плаши, че гърдите ми са много много подути.

Да имаш бяло течение нещо?Отиди на гинеколог,мисля,че е нещо хормонално,но може и и от хапчетата да е най-добре се консултирай!

gia_sena_mono
04-30-2010, 14:12
Ходих на лекар във вторник. И ми изписа тези хапчета + други.
Течение имам, от както се помня. За него съм ходила с месеци на доктор и сигурно съм използвала всички възможни лекарства, но естествено без резултат. Но сега течението не ме вълнува. Тревожи ме,че не ми идва.
Може би течението + липсата на менструация да са на хормонална основа, но докторката до сега не е споменавала за този фактор,относно течението. Преди като съм я питала, ми е казвала, че течението е свързано с хормоните, когато има смущения в менструацията.

darkPaladin
04-30-2010, 15:27
Дам ясно,гърдите синтезират хормоните,за това са подути.Също това е една от причината да имаш бяло течение,точно затова те попитах дали имаш,няма от какво да се притесняваш.Гърдите са ти подути,защото синтезират усилено хормони,които предизвикват бялото течение.

Предполагам си в пубертета и няма от какво да се притесняваш,всичко е наред.Но следващите пъти,когато си на лекар искай повече информация за това какво се случва с теб ;)

Можеш да спиш спокойно.

Biskfitka
04-30-2010, 15:31
И аз ги имах тия признаци като ми пропусна цял месец,а правих 3 теста.Спокойно,не си внушавай така :)

gia_sena_mono
04-30-2010, 21:55
Дам ясно,гърдите синтезират хормоните,за това са подути.Също това е една от причината да имаш бяло течение,точно затова те попитах дали имаш,няма от какво да се притесняваш.Гърдите са ти подути,защото синтезират усилено хормони,които предизвикват бялото течение.

Предполагам си в пубертета и няма от какво да се притесняваш,всичко е наред.Но следващите пъти,когато си на лекар искай повече информация за това какво се случва с теб ;)

Можеш да спиш спокойно.

Не съм специалист в тази област, но изключвам течението като фактор за закъснениеъо или липсата на менструация, защото го имам от години.
А по принцип гърдите ми се подуват, когато ще ми идва. Такива, каквито са в момента не съм ги виждала никога. И не знам дали си въбразявам, но още преди да почна да пия Дуфастон-а бяха почнали да се подуват (които хапчета м/у др/то трябва да пия 3 дена подред - 2 пъти по едно).

И м/у др/то не съм в пубертета. Отивам към 21.
Утре смятам да се обадя на докторката и да я попитам.
По принцип задавам въпроси винаги, когато съм на лекар, но този път бях много ошашавена, а и изобщо си нямах представа,че гърдите ще се подуят или нещо друго ще стане.

Gr0zDan0v
05-01-2010, 11:25
споко чиста си :)