PDA

View Full Version : Какво да правя?!



somethingspecial
04-29-2010, 22:30
Здравейте :) Имам приятел, с който се познавам от няколко години...той излизаше с едно момиче, което в последствие стана и моя приятелка (приятелка даже е силно казано, просто си допадаме до някъде). Преди 5-6 месеца се разделиха ....с него се виждаме, така, както беше и преди, но отношението му определено се промени към мен,.... сякаш сега забеляза какъв човек има до себе си. Усещам го по държанието му. С него сме говорили за това, но дори и да имам симпатии към него не мога да направя нищо, понеже мисля, какво би си помислила бившата му приятелка! Аз знам, че тя няма да направи същото за мен, ако е в същата ситуация, понеже не разполага със същите принципи, като моите. Няма да се съобрази. Винаги съм се съобразявала с хората, въпреки желанията ми и копнежите ми и в момента пак е така. Осъзнавам, че това и до известна степен ми пречи да бъда щастлива. Много държа на него, както и той на мен.......не искам да си прекъсвам взаимоотношенията с него, но ако нещата продължават по този начин, мисля, че ще се наложи да го направя...... Мисля си, трябва ли да се съобразявам с хора, които не биха направили нещо подобно за мен в същия тип ситуация?! :)

mArMaLaDkA
04-29-2010, 22:31
ми не трябва. и не разбирам защо го правиш. понякога трябва да си егоист.

valdesbg
04-29-2010, 22:35
В любовта човек винаги трябва да е егоист :)

Другото са лицемерщини.

somethingspecial
04-29-2010, 22:37
ами правя го защото се водя по мисълта " не прави това, което не искаш да правят на теб" .... ии пак, като се замисля, като съм се водила по това, сякаш на пук при мен се случва обратното- винаги се появява някоя която се намесва между мен и дадено момче. Имам чувството, че хората, като видят, че си добър, че показваш един вид уважение към тях се самозабравят - не го оценят. Малко са тези, които биха го оценили......... :x

mArMaLaDkA
04-29-2010, 22:40
ти правиш добро на нея, не на себе си. те са бивши, той е свободен да е, с която си иска. това, че сте познати с нея не бива да те спира и да те плаши.

колкото до намесването на трети човек в бившите ти връзки - ами грозно е, поне в моите очи, но за да се случи, явно и човекът до теб го е допуснал(или ти самата).

djipsito
04-29-2010, 22:41
Не трябва..мн малко хора ще оценят тая жертва (да не кажа никой.. ).. Ако тва момиче ти беше мнооого близка е по-разбираемо да ги мислиш тия работи.. ама щом е така, както описваш.. не виждам защо трябва да рискуваш да не си щастлива/доволна...

Не го мисли.. излизайте си с момчето и квото стане...

valdesbg
04-29-2010, 22:41
Авторке - ако се водиш по хорския акъл.. накрая ще свършиш в лудница.

Тая максима я зарежи. Колкото и вярна да изглежда, това всъщност е.. как да кажа... наложено от обществото. А реално за да получиш нещо - трябва да мсилиш за себе си, а не за хората около теб и за това, кой как и защо ще го приема. Все пак.. ти ще ходиш с момчето а не Пенка :)

Като си купувам кола винаги мисля дали на мен ще ми е комфортно и приятно в нея, а не дали на съседа ще му допадне яркочервения цвят и лъскавите джанти. Щото дреме му на съседа каква кола имам. Нали аз ще се возя в нея.

В тоя смисъл..

somethingspecial
04-29-2010, 22:45
Да, да .....и аз се лутах в тези мисли. Непривично ми е в момента да мисля за себе си по този начин........ явно твърде дълго съм се съобразявала с хората. Принципите са хубаво нещо, както и това, да си човек на място....ама да има кой да го оцени..........

Прави сте, даже много .............. :)

valdesbg
04-29-2010, 22:48
Абе седнали сме, или поне моя милост.

Има смисъл да се съобразяваш с хората, само когато знаеш че това ще се оцени подобаващо. В противен случай си просто мека душица. А да се съобразяваш с някого в състезание, където няма второ място... е това си е живо самоубийство.

Да, любовта е състезание. Живота също. Както и много други неща. Не месете приятелството където трябва и не трябва.

somethingspecial
04-29-2010, 22:54
Явно съм прекалено наивна, като си мисля, че хората оценят всичко и биха направили същото за мен.
Но не знам как ще я погледна в очите и тя да знае, че аз имам нещо общо с бившия и приятел............ :(

djipsito
04-29-2010, 22:55
И аз съм седнала.. ;р

Състезание е... за една добра сделка в целия бизнес на Живота..

Авторке, съобразявай се с хора, които те обичат, ценят и които също се съобразяват с теб

somethingspecial
04-29-2010, 23:14
ми да, по принцип е така, ама сега идва мисълта и за него.......... дали пък няма да си помисли, че съм някаква измекярка заради това, че ще кажа "да", въпреки, че съм се разбирала до сега с нея......
Той е на мнение, че това, което се случва между мен и него, пък и да не е между мен и него си е лично и не влиза в интересите на бившата му, защото все пак той се е разделил с нея и нямат нищо общо...нищо общо, освен общата им компания.

djipsito
04-29-2010, 23:35
Ами прав е, че не влиза в интересите на бившата му той с коя ще излиза и кво ще прави. Няма да те помисли за 'измекярка', така се стичат обстоятелствата. Спри да си блъскаш главата, накрая от много чудене ще стане така че той ще срещне някое друго момиче, на което хич няма да му пука кво мисли бившата му... Едва ли искаш тва да се случи...спри за момент да мислиш кой кво ще си помисли, води се по чувствата си, помисли за себе си.. :)

vagarious
04-30-2010, 08:31
Бих ти казала да се съобразиш, САМО, ако бившето гадже на момчето е твоя добра приятелка.Иначе просто не трябва, не си заслужава.Както казаха - бъди егоист, защото утрешния ден никой няма да мисли ти какво ще кажеш по даден въпрос, още по-малко за момче или там за к'вото и да е.Просто гледай твоето щастие и прави всичко, за да го получаваш.Никой страничен(така да се каже) човек, не заслужава да му се обърща чааак такова внимание.

Nadelina
04-30-2010, 09:13
Той е бил приятел с теб, когато се е появила тя. Един вид тя е застанала между вас. И сега, когато тя вече не е с него, ти се притесняваш да не и отнемеш това, което тя е отнела от теб (oще повече, че той не е вещ и не може да бъде ничий). Странно разсъждаваш. Не намирам никаква логика, ама никаква.