PDA

View Full Version : лежанка ,щанга =ефект?



ro6lio
04-30-2010, 02:45
Значи взех си щанга до 60 кг но нямам лежанка . Ако може някакви съвети как да си направя домашна?И някакви видове упражнения които мога да прая с щангата ако може да ми покажете(и по колко серии:)).А иначе само с щанга като изклиочим че ходя на лостове мога ли да постигна добри резултати за горната част и гърдите? :)

Chacho
04-30-2010, 03:07
Честита! За заместник на лежанката табуретките могат да свършат работа, както и маса + стол (лягаш на масата и ако е висока си качваш краката на стола, като внимаваш да разположиш достатъчно голяма част от горната част на тялото си върху масата, за да не пренасяш прекалено голямо напрежение на кръста и корема)
Колкото до горната част (на тялото предполагам) и гърдите, да можеш да постигнеш добри резултати. Има достатъчно голям набор от упражнения, които можеш да правиш.

Everytime
05-01-2010, 16:42
с щанга можеш да правиш упражнения не само за гърдите :)

ro6lio
05-02-2010, 10:03
е да това също го знам но имах предвид да ми помогнете с някой клипчета :)
това го разбрах за масичката и таборетките но имах предвид как да направя истинска леженка примерно с някви даски да заваря с желязо и така :)

Chacho
05-02-2010, 11:48
Ако искаш ти да си я строиш имаш огромно поле за импровизация. Една дебела дъска, подпираш я в двата края с тухли отдолу и имаш фитнес пейка. Ето ти идея за стойка на щангата:

http://prikachi.com/files/1551019N.jpg

Извинявай за нескопосаният чертеж ^^

1 - Дъска на пейката
2 - Междинна носеща летва на стойката
3 - Някво кръгло желязо, ако може пък арматурно да си намериш :D . Или пък като тези, които се слагат на тежестите във фитнеса на уредите, с които нагласяш килата.
4 - Опорни летви на стойката
5 - Тухли
6 - Дупки, в които влизат номер 3.

Междинната летва на стойката е за да нагласяш височината, на която да оставиш щангата. Чрез номер 6 и номер 3 регулираш височината. Масивните елементи са за предпочитане, за да могат да носят килограмите на щангата. Няма да е зле да облицоваш дъската на лежанката, за удобство.

Не е особено гениално, моментна хрумка е, може да си изобретиш нещо свое. Ако има някой по-вещ конструктор да дава идеи, току-виж и аз си харесам някоя.