PDA

View Full Version : Моя моя моя тема ^_^



ShtrudeL
04-30-2010, 13:43
Чувствам се глупаво,че ще дам за пример биг брадър,но от там ми нахлуха мислите в главата ^^ Та Антоний каза на жените:


[b]"Всяка една млада жена търси модел и образец за бъдещ съпруг в баща си."

...и сметнах,че е много вярно. ^^ Вие как мислите? Намирате ли в хъм гаджетата си неща,които виждате у бащите си? (не ме разбирайте погрешно,не съм извратена...дано разбирате за какво говоря... Оо) За да стане по-ясно ще дам пример със себе си...

Моя баща беше човек,на който се възхищавах...никога не ме е удрял,изключително рядко ми е повишавал тон и беше много грижовен и винаги искаше всичко да ни е наред. Даже като ме е виждал разплакана за нещо леко ми се е скарваше и ми казваше,че не иска да ме вижда тъжна и разплакана...Дори се ядосваше вместо мен едва ли не,за нещото което ме е разтроило...
(Сега ще си помислите,че съм разглезено,ама не...даже май не бяхме особено близки с баща ми така като с майка ми...нвм...беше адски добър и заради това си качество и отношението му винаги съм се старала да не го разочаровам и ми е ставало тъжно ако по някакъв начин съм го правила...така...отклоних се от темата) И от това защитническо отношение сега очаквам и от човека до мен да бъде...като най-добрия,най-великия,най най ...моя си човек,който ще ме защитава,ще ме разбира и винаги ще бъде готов да ми помогне...че никога няма да ме изостави и ще бъде винаги до мен...
Някак си...като дете,което е гледало от страни държанието на родителите си един към друг...и към него...сега искам нещата между мен и човека до мен едва ли не да са също толкова хубави и топли <3 Не че точно искам...а така ги разбирам и усещам... Оо
Не знам дали мога да нарека всичко това "проблем",но понякога си мисля,че това мое мислене е все още...детинско и наивно...

Май темата е повече към момичетата...мислили ли сте си някога такива работи...чувствали ли сте се така...^

blader
04-30-2010, 13:49
почваш прогресивно да ме радваш...

вярно че питането е основно към момичетата но ограничения няма...май...няма значение...

мисълта ми беше...бешееее...ъъъ...
да...сетих се...

...исках да кажа че съм го забелязал и наистина е интересен вфеномен...не знам али има нещо общо с любимите на всички любители комплекси на Електра или едиповия комплекс...но си е интересно...
и по един нестандартен начин...сладко...

беше ми се случило с едно момиче(така де...аз с едно момиче съм бил досега...)...та...беше ми се случило да си говорим точно за това и тя ми каза че 'приличам на нейния татко...' и затова много ми се радвала...
и ми се видя някакво супер сладурско...може би заради начина по който го каза и умилението с което говореше но все пак бееше готино...

vagarious
04-30-2010, 13:53
Мда, това е вярно.Баща ми винаги ми е казвал да внимавам какво избирам за живота си(относно мъжете) и винаги да търся прилика между момчето/мъжа ми и баща ми.Може би, това и правя - не е умишлено, но винаги като си харесам някой, започвам да търся прилики с тати и т.н.И много пъти това ме е спирало да започна по-близки отношения с някой.
И не мисля, че това е разглезено, а напротив - аз се гордея с баща си, обичам си го и наистина би било много хубаво, човека до мен да прилича на него. :)

filmimilmi
04-30-2010, 13:55
Чети за едиповите комплекси.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%B4%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2_%D0%BA%D0%BE% D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81
Антоний не открива топлата вода. И не всяка жена търси модел и образец за бъдещ съпруг в баща си. Ами ако бащата е алкохолик, неудачник, който не може да се задържи на една работа и прочее? Не е задължително примерите за това какъв човек искаш да станеш да идват от семейството.

ShtrudeL
04-30-2010, 13:58
Разбира се,че не е задължително.. (: И естествено ако един баща не е баща за пример няма как да да е образец за бъдещ съпруг. ^_^

babity
04-30-2010, 14:03
При мен приликите свършват само до там, че и двамата са много сериозни и подхождат много отговорно и отдадено към работата си (работят адски различни неща). С баща ми имаме много силна връзка, но без думи. Ние не си говорим, не споделяме, по принцип не си говорим. По - скоро ми се ще с човека до мен да запълвам подобна празнина, отколкото да поддържам подобни отношения. Най - малкото, комплексът ми за малоценност не би позволил да се чувствам добре във връзка, в която не ми се повтаря постоянно колко съм значима за някого. В отношението си към мен двамата са адски различни.

Lyubeto
04-30-2010, 14:13
Аз не съм съгласна . При мен не е така и двамата са корено различни. Не познавам момиче/жена , която да го прави .

ShtrudeL
04-30-2010, 14:14
Не става въпрос дали си приличат или не...и няма значение дали гаджето ти е настоящ,бъдещ или бивш...

cherinka
04-30-2010, 14:19
Верно аз си търся мъж като баща ми.
И не веднъж съм го повтаряла пред приятели,а-у.
Само най мразя като сънувам, че се отдавам на интимни ласки с баща ми...после 4-5 дена не смея да го погледна в очите. :D
Макар, че като стана на 40-50 години тогава би ми било добре да правя секс с такъв човек като него.
Абе, тати е бомба отвсякъде...

ivcheto0o
04-30-2010, 14:35
Не никога не съм търсила мъж,които да прилича на баща ми и не бих го направила.Предпочитам някои напълно различен от него.

silvana95
04-30-2010, 14:54
не :shock:

Punisherrr
04-30-2010, 14:55
По-скоро се стремя към точно обратното. И то за мое добро. Така че предполагам не може да е съвсем вярно тва твърдение.

mArMaLaDkA
04-30-2010, 19:05
Верно аз си търся мъж като баща ми.
И не веднъж съм го повтаряла пред приятели,а-у.
Само най мразя като сънувам, че се отдавам на интимни ласки с баща ми...после 4-5 дена не смея да го погледна в очите. :D
Макар, че като стана на 40-50 години тогава би ми било добре да правя секс с такъв човек като него.
Абе, тати е бомба отвсякъде...

черинке, ти си скан-дал-на! 8-)

NoCaption
04-30-2010, 19:44
:shock: :shock:

ScionOfStorm
04-30-2010, 19:51
аз съм забелязал примери и 'за' наблюдението, и 'против'. донякъде има логика при добър пример от бащата и изграждане на стереотипно отношение от негова страна към дъщерята тя да търси и в по-късен етап същото от своя партньор.

нормално е и при кофти отношение от негова страна тя да иска неговият полюс като избраник..

lipsvashh_mi
04-30-2010, 19:54
в първите 7 години момичето взима пример и си прави изводи за хората най-вече от родителите си и техните взаимоотношения....има 2 варианта-или момичето да търси после в приятеля си баща си(в случай ,че баща й е бил за пример и му се възхищава) или да търси неговата пълна противоположност(ако е леке)....но пък 2ма еднакви човека няма,така че да срещнеш някой като баща си по характер е шанса супер малък...аз затова понякога се отчайвам-просто 2ри като татко ,смисъл такив човек едва ли ще намеря..все пак идеалните хора сме малко :lol: :lol:

rrrawrrr
04-30-2010, 20:29
И за мен баща ми е прекрасен човек, дори и аз се стремя да следвам примера му. Но адски зависи от хората, нали знаеш, какви ли не бащи съм виждала - явно от тази гледна точка съм късметлийка, защото притежавам страхотен баща!

П.С Съжалявам за загубата ти. Баща ти наистина е бил добър човек. :)

hahavteen
04-30-2010, 20:32
Майка ми все повече забелязва прилики между пастрока ми и дядо ми 8-) Явно на някакво подсъзнателно ниво е търсела някой който прилича на баща й... Моя любим е копие на пастрока ми който много обичам и уважавам. Никога не съм търсила някой който да прилича на него и всъщност винаги съм искала някой който да е абсолютна противоположност защото нито на външен вид е мой тип нито бих тръгнала с някой като него... Е да ама любовта не пита 8-) С годеника ми са еднаква зодия, приличат си външно а по характер са толкова еднакви че няма на къде! Разбира се това не ми беше ясно в началото. Като споделям с мама обаче или тя с мене и все се оказва че имаме еднакви проблеми или радости с мъжете ни :D Това все повече ме радва обаче защото пастрока ми е наистина много отговорен и готин човек и много добър съпруг.
Гаджето на сестра ми пък е копие на баща ни (сестра ми е по-близка с него). Според моя опит и наблюдения (над приятелки и познати) е вярно че повечето жени си търсят мъже които да приличат на бащите им дори и да не го осъзнават.

XTREMEFREERIDE
05-01-2010, 07:15
Мама винаги ми повтаряше "да си намериш някой различен от баща ти", не защото на тати нещо му има 8-) просто така сме си го подхвърляли. И аз взех, че без да искам се влюбих в на тати клонинга. 8-) 8-) Еднаква зодия са с приятеля ми, приличат си по интересите и мисленето.. абе направо в чудо съм се видяла. Така че според моите лични наблюдения, това твърдение е до някъде вярно.

krem4et0
05-01-2010, 07:27
До някъде, но само що се касае до чувството за отговорност и любов към семейството и трудолюбието. Иначе по-скоро търся антипод на баща си. Не харесвам много неща то характера на баща си и за радост не ги откривам в половинката. Само липсата на инициатива е е характерна и за двамата. Нито на външен вид, нито като възпитание, нито като манталитет си приличат. Не искам моето семейство да прилича на това, в което съм отраснала. Не, защото са лоши хора, а защото много неща не ми допадат и до ден днешен не се примирявам с тях. Но понеже аз съм копие на майка си, надеждата ми за различие се корени в силната половинка.

Sisi7u
05-01-2010, 08:08
не сте ли чували, че дъщерята търси винаги баща си във връзките си ..
а синът - майката .. !!
в психологията се изучават Едипов комплекс и комплекс на Електра ..
незнам .. сякаш според мен не е вярно, но .. ддз xD

soul1199
05-01-2010, 08:12
ами не,не искам да е като него

NoShTnO_iZkUsHeNiE
05-01-2010, 08:25
Хм...доста интересна тема,с доста интересна дискусия по която може да се коментира доста...


Така както е доказано,че момчетата,които търсят сериозна връзка,търсят в момичето прилика с майките си така, най-вероятно ние жените, търсим в момчето идеала за добър съпруг и добър баща и ако нашият татко е такъв,какъвто ние искаме да бъде мъжът до нас,ако той за нас е идеалът,определено и в нашето момче ще търсим тези черти.

Shely
05-01-2010, 08:47
Хубава тема

LofYou
05-01-2010, 08:56
Съгласна съм с това изказване на Антоний ... Преди когато бях по-малко съм го чувала и казвах "Да бе да"... Но ето че имам сериозна връзка от почти година и момчето с което съм прилича на баща ми дори в някой външни черти, а да споменавам че едно съвпадение че и двамата се казват Георги. Нормално е едно момиче да търси в приятеля си образа на бащата, защото все пак когато израстваме той е до нас и е единственият пример за мъж ...

xoxi
05-01-2010, 09:14
Сега като се замисля.. може и да имат няколко прилики.
Най-малкото, което е, че имат прилика в устните 8-)
От съвсем малка харесвам отношението на баща ми към мен. Винаги съм се чувствала защитена и спокойна до него и винаги е отделял време за мен.
Сега е същото и с приятелят ми.
Освен тези две неща за друго не се сещам. Нямат прилика във външният вид, нито в характерите. И честно казано, не бих искала бъдещият ми съпруг да е същият като баща ми. Нека отношението му към мен е същото, но само това. Колкото и да обичам баща си, не мога да кажа, че ми е пример за добър съпруг.

nezabelejimata
05-01-2010, 09:15
По-скоро се стремя към точно обратното. И то за мое добро. Така че предполагам не може да е съвсем вярно тва твърдение.


++++ :-)

NoCaption
05-02-2010, 14:02
леле сега се замислих и наистина баща ми и приятеля ми имат лека прилика :D като височина, тяло и са една зодия 8-) и като характер си имат общи черти :lol:

Iria
05-02-2010, 14:10
Да. Ако бъдещият ми приятел притежава качества на баща ми, много ще ме радва това. :) Бившият ми имаше прилика с баща ми- височина, логическо мислене, добродушие, готовност да помогне и т.н. :)

vesito13
05-02-2010, 19:57
На някакво подсъзнателно ниво може би съм искала и съм си представяла мъжа за мен да е като баща ми. Не бих казала, че съм търсела някой, който е точно като него, но в момента се получиха доста прилики между него и приятеля ми. :) А и винаги съм се разбирала с баща ми, имаме много добри отношения, така че не мога да се оплача :)