PDA

View Full Version : Живота ми



itsshit
04-30-2010, 17:28
Здравейте.От дълго време се каня да пиша една тема,колкото да ми олекне, но все не ставаше-не знаех какво да напиша.Не очаквам съвет,правилна постъпка в ситуацията няма,трябва ми да си излея някъде всичко,което ми се е насъбрало.Така.На 16 съм и не намирам смисъл да живея.Няма да лъжа,нямам намерение да се самоубивам,но просто не виждам смисъл.Баща ми е една тъпа свиня,почти всяка вечер е пиян,да не говорим за всички обиди, които ми е казал,всички пъти,които ме е бил (последния беше много гадно,главата ми се блъсна в огледало и сега имам малък белег на челото).Пред всички се прави на точен,но всъщност в себе си е изгнил,ще се скара с който може,ще обиди който е възможно.Самочувствието и самолюбието са на макс,разбира се,за всичко се мисли за най-добър и все той трябва да учи.Той е човека,който мразя,и заради който съм едно тъпа депресирана идиотка(с ниско самочувствие,рязала съм се един-два пъти, но не повторих,имах нещо като анорексия,но съм сравнително наред сега).Той псува,пие и е един гнусен простак.Мразя го и знам, че ще ме разпънете на кръст,защото го казвам,но наистина искам да умре.Искам да го гледам как се задушава/кърви,била съм на косъм да хвана нож и да го наръгам във врата(душеше майка ми,пак пиян).Къде е майка ми в ситуацията ли?Сравнително свястна се е паднала,мразя я само защото е тъпа безхарактерна патка,която го търи и вместо да си фане чантите с багажа и да замине с мен за софия където имаме апартамент(на баба ми е),седи да му изнася лекции за това какъв егоист е(щото свинята много ще я чуе).Тъпоъо е,че тя знае за доста случаи,в които е е обиждал/бил и после като се държа отвратително с него (няма как да простя и нямам намерение да му се мазня и да го лъжа,че го обича м) ме пита защо било такова поведението ми,а аз просто не мога да обсъждам с нея това,че ме е бил/че е лайно като човек.А и на нея е посягал,и с нея се държи така,и то от години.Имам някои приятели,но никой,който да чувствам близък(и никой,на който да съм казала).Пред някои съм споменавала,че го мразя,но никой не знае причината и всички мислят,че само се лигавя.Единствената ми утеха са си мои простотии(филми,книги).Сама съм.Знам,че решение няма-нямам къде да се преместя,нямам с какво да се издържам,нямам нищо.Не споменавайте полицията като опция.Чудното е,че съм се паднала сравнително нормална(не пуша,не пия,не се друсам,не правя секс).Благодаря на който е прочел темата.Не търся съчувствие/съжаление,нито утеха,имах нужда да ги излея тия неща.

L0ST
04-30-2010, 17:42
Никога не бих си помислил такова нещо - да жрлая смъртта на някой роднина...


Иначе - винаги има друг избор, ако айка ти не се обажда в полицията, ти се обади - на 16 си, голяма си вече. Сега се разрових малко из нета: 116 111 това е горещ телефон за малтретирани, бити и т.н. деца , предполагам че и твоят случай се включва (http://www.teenproblem.net/news/s/15912.html). Не мога да ти кажа как бих постъплил, надявам се и никога да не разбирам, но според мен това е най-добрия избор.

ecstazy
04-30-2010, 17:44
Никога не бих си помислил такова нещо - да жрлая смъртта на някой роднина...


Иначе - винаги има друг избор, ако айка ти не се обажда в полицията, ти се обади - на 16 си, голяма си вече. Сега се разрових малко из нета: 116 111 това е горещ телефон за малтретирани, бити и т.н. деца , предполагам че и твоят случай се включва (http://www.teenproblem.net/news/s/15912.html). Не мога да ти кажа как бих постъплил, надявам се и никога да не разбирам, но според мен това е най-добрия избор. не си си помислял, защото не си го преживявал.

Rounder
04-30-2010, 17:50
:shock:

Може да опиташ на този телефон който ти посочиха горе,или пък да поговориш с майка си сериозно над това.
защото се пак си на 16 и това няма да ти се отрази добре,приятелите ти ще се отдръпнат и след време е възможно и ти да станеш същата картинка...не знам,адски е гадно,съчувствам ти.
Пробвай и двата варянта обади се на тоя тел. или говори с майка си.

alex4et0y
04-30-2010, 17:56
Незнам какво да те посъветвам, но мисля, че е добре да кажеш да майка ти - никоя майка не иска детето и да бъде тормозено! :neutral:

itsshit
04-30-2010, 17:58
Незнам какво да те посъветвам, но мисля, че е добре да кажеш да майка ти - никоя майка не иска детето и да бъде тормозено! :neutral:
Misli6 li,4e ne znae?

ecstazy
04-30-2010, 17:59
Не можеш ли да заминеш сама за софия?

itsshit
04-30-2010, 18:05
Не можеш ли да заминеш сама за софия?
не...и да замина сама за там,какво?Как ще се запиша в ново училище сама?Как ще живея въобще?

ecstazy
04-30-2010, 18:21
Ами някакви роднини нямаш ли там? Според мен ще се уредят нещата с училището. Ще се запознаеш с нови хора, може би ще намериш приятел/ка, на когото можеш да се доверяваш. И най-важното, няма да виждаш баща си. Няма кой да ти стъпква самочуствието, да те бие, да те кара да се чустваш като "депресирана идиотка".. Или започни някаква работа, наеми апартамент и се изнеси от вас.. :(

dPa3HuTeJl
04-30-2010, 18:23
Казваш че не търсиш утеха и т.н. но имаш голяма нужда някой да е до теб ! Така си мисля , опровергай ме ако мислиш че не е така.Това което ти причинява баща ти се надявам да не се отрази на бъдещето ти както в повечето случай.Не знам как ще се измъкнеш защото никога не ми се е случвало , трябва ти само човек на който можеш да си излееш мъката и да му се довериш и ще се почувстващ много по-добре.Остават ти 2 години до пълнолетие ,до тогава мисля че единствения ти избор е да учиш и да изкараш добро образование.Можеш и да си намериш работа,не знам къде живееш но трябва да има нещо. А относно за телефоните , като се обади и какво ? Баща и може да иде на топло за дълго време.. майка и щом не прави нищо като я бие баща и не виждам как ще се оправят нещата, просто трябва ти да направиш нещо , всичко е в твой ръце. УСПЕХ !!! ;-)

nIkEnCeTy_bE
04-30-2010, 18:30
И аз съм преживяла някой неща, но не до такава степен. А и си мисля, щом майка ти не иска да се изнесе, ти го направи. Ще се преместиш ако трябва в ново даскало. Та ти си на 16, сега започва едва ли не живота. неможе да търпиш някой да те псува постоянно, да те бие, и това да го прави и с майка ти. Това не е живот. По добре да се преместиш в София и да започнеш на ново. Сега ще се подготвяш за матури ала бала, неможе да си под такъв стрес. Разбирам те, че го мразиш - колко неща ви е направил, но това е от алкохола - познато. Не пожелавай смъррта му - това е ужасно, защото ако ти дойде на главата, поне една сълза ще падне, повярвай ми. Говори с майка си за варианта да се преместите, неможе така да продължаваш. Това не е живот. Майка ти да те запише, ако трябва. А и съм сигурно, че живота ти там дори сама, ще е много по добър. А и мисля, че наистина трябва да говориш с майка си - не мисля, че и тя заслужава да търпи такова отношение.