PDA

View Full Version : истриват Замунда и Арена ?



TheVoice
04-30-2010, 19:23
днес гледам Телеграф у нас и на първата страница пише, че ще истриват Замунда и Арена до 1 седмица заради пиратски торенти или нещо такова .. вие чули ли сте нещо по въпроса ?

SolusChristus
04-30-2010, 19:24
Не могат да ги "истрият", защото нито един от сайтовете не се намира на наша територия.

Petrow
04-30-2010, 19:30
хммм... не съм чувал за такова нещо.. :?

Reaper93
04-30-2010, 19:31
Не могат да ги "истрият", защото нито един от сайтовете не се намира на наша територия.

Да, в статията някой написа, че Замунда се хоства от Холандия (май), Арената забравих от къде...Така, че не стаа..

dPa3HuTeJl
04-30-2010, 19:32
Че те тези сайтове са си незаконни но не могат да ги изтрият .. :lol:

loveUpeps4o
04-30-2010, 20:30
Боже мой :Х:Х:Х:Х Говорите глупости! Замунда се хоства от Холандия. Най-много да спрът достапа до България, но ще се влиза чрез proxy. Месечно замунда получава 200 000лв чисто печалба от реклами само :) Ако са упорити ще успеят :]

L0ST
04-30-2010, 21:20
Попринцип Замундата има добра защита рещу проксита, зорно се намира прокси, което не оставя следи, добре че си имам VPN от чужбина, през което ще мога да се свързвам.

Иначе няма да ги затворят, спокойно. Не го мислите тва, те ще си се орпавят, ине се не мине се реме на някой му мине през главата да ги затворят. Кой г знае къде са им забутани сървърите в някое село, по средата на нищото.

doomkillerr
04-30-2010, 22:27
Преди няколко дни по новините даваха, че американския посланик в България (Джеймс Уорлик) похвали страната ни за усилията и в борбата с интернет пиратството... Ето го и видео архива: :)

http://vbox7.com/play:cc223062

П.С. - Чудя се кои ли са тези два най-посещавани сайтове, за които говореше посланика?!?! :D :P

dPa3HuTeJl
04-30-2010, 22:47
Абе не се знае , като гледаш това клипче се замислих дали ще имаме замунда още дълго .. :D Като гледам доста сериозно са зе заели с тия сайтове :?

ogun
05-01-2010, 06:42
Те са почнали да ги затварят от години. А като гледам няма досега ефект голям...

loveUpeps4o
05-01-2010, 08:06
Попринцип Замундата има добра защита рещу проксита, зорно се намира прокси, което не оставя следи, добре че си имам VPN от чужбина, през което ще мога да се свързвам.
Виждам ^^ (http://store.picbg.net/pubpic/44/76/18c0c0319ac84476.png)

darkPaladin
05-01-2010, 10:31
пак ли ще ги затварят не се ли умориха вече

MaGuSs
05-01-2010, 11:03
Лъжа... поредната лъжа за да "стана" известен :lol: :lol: :lol: :lol:

loveUpeps4o
05-01-2010, 14:50
Лъжа... поредната лъжа за да "стана" известен :lol: :lol: :lol: :lol:
И ти лафиш без да мисли X_X Щом американския посланик го каза значи е сериозно. Ще се заловят за работа и ще постигнат нещо! Времето ще покаже c(:

beretta92sd
05-01-2010, 15:36
Единственото нещо което могат да направят наще жалки ченгета е да заглушат сайтовете, смисал да забранят достъпа до тях.Но по този начин ще нарушат закона приет от Европейския съюз преди няколко години за това че ако файловете споделяни в торентите не се използват за извличане на печалба, са напълно законни.А и всеки един файл в един от двата торента физически не се намира на техен сървар.А и сърварите са в дръжави кадето споделянето на фаилове е напълно законно и полицията не си време носа там когато имат поръчка от някой бизнесмен, това само в БГ може да стане щото тука всичко е корупция, и сега някой бизнесмен пак проявява интерес тези торенти да се спрът и той да пусне някоя негова ПЛАТЕНА страница.В БГ законите и полицията не работят за Народа а против него.Вместо да гледат народа да е доволен и да има висок стандарт на живот те гледат точно обратното.

И още нещо , не бъдете толкова сигурни какво точно е казал американския посланник освен ако неможете да чете по устните, защото изцяло се чува гласа само на преводача, а гласа на посланника почти напълно е заглушен.Така че този който превежда може да каже много неща а може и почти нищо да каже, което да съответства на истината която е казал реално пасланника.

loveUpeps4o
05-01-2010, 16:18
И още нещо , не бъдете толкова сигурни какво точно е казал американския посланник освен ако неможете да чете по устните, защото изцяло се чува гласа само на преводача, а гласа на посланника почти напълно е заглушен.Така че този който превежда може да каже много неща а може и почти нищо да каже, което да съответства на истината която е казал реално пасланника.
omg retard ;x :<

MaGuSs
05-01-2010, 16:32
Еми ддз.Ако ги изтрият ... аз ще направя и ще хоствам мой торент сайт ... ако пък не ги изтрият ще продължа да си телгя от тях :lol: :lol: :lol:

RadioMan
05-01-2010, 18:07
Ако ги затворят от къде кабеларките ще теглят филми :lol: :lol:

doomkillerr
05-01-2010, 19:22
Еми ддз.Ако ги изтрият ... аз ще направя и ще хоствам мой торент сайт ... ако пък не ги изтрият ще продължа да си телгя от тях :lol: :lol: :lol:

И на втория ден от ГДБОП ще те навестят, не за друго ми да те поздравят за новото сървърче, така че да те отърват от него... :-D

Сайтовете може да не ги премахнат, но може би ще забранят достъпа до тях от България, както вече каза някой... Аз до колкото знам споделянето на файлове с неуредени авторски права за лична употреба не е подсъдимо, но разпространението им е, тоест ние като потребители няма да сме засегнати, но собствениците на торент сайтовете да! 8)

Все пак в България според мен пиратския софтуер е много разпространен, само и единствето поради социалното или по скоро финанстовото равнище на народа! Аз примерно ако получавах заплата от 1500 лв. месечно, бих могъл спокойно да си купя лицензиран Windows, програми, музика, филми и т.н., а не като сега да ги дърпам от нета... А има и друго нещо - нали сме си българи и такъв ни е манталитета... защо да даваме пари за нещо, което може да си намерим и без пари... :D

Jus7DreamBoy
05-01-2010, 19:27
И на втория ден от ГДБОП ще те навестят, не за друго ми да те поздравят за новото сървърче, така че да те отърват от него... :-D

Сайтовете може да не ги премахнат, но може би ще забранят достъпа до тях от България, както вече каза някой... Аз до колкото знам споделянето на файлове с неуредени авторски права за лична употреба не е подсъдимо, но разпространението им е, тоест ние като потребители няма да сме засегнати, но собствениците на торент сайтовете да! 8)

Все пак в България според мен пиратския софтуер е много разпространен, само и единствето социалното или по скоро финанстовото равнице на народа! Аз примерно ако получавах заплата от 1500 лв. месечно, бих могъл спокойно да си купя лицензиран Windows, програми, музика, филми и т.н., а не като сега да ги дърпам от нета... А има и друго нещо - нали сме си българи и такъв ни е манталитета... защо да даваме пари за нещо, което може да си намерим и без пари... :D

Точно !

beretta92sd
05-01-2010, 21:41
Абе и 2000 лв да ми е заплатат пак не бих си купил някой филм или музика, а и както сега правят едни "супер" филми, гледаш трейлара страшно готин и кат излезе целия филм заспиваш на него, и после ще си блъскаш главата що си платил примерно за него за да го гледаш 50 лв.

anonymous682486
05-02-2010, 05:52
:D :D :D :D не те нямат да ги изтриват а ще спират споделянето на фаилове :-o :-o :-o :-o :-o :-o

doomkillerr
05-02-2010, 07:16
:D :D :D :D не те нямат да ги изтриват а ще спират споделянето на фаилове :-o :-o :-o :-o :-o :-o

Сподалянето на информация в мрежата, била тя и с неуредени авторски права (пиратска музика, филми, софтуер и т.н.) в мрежата НЕ Е незаконно!!! 8) - Незаконно е разпространавянето на такава информация с цел извличане на печалба! :oops: Така, че торент файловете са легалния начин за споделяне на такава информация, но самите сървъри на който се съхраняват препратките към файловете (торент файловете, който се отварят от торент програмата) са незаконни, тъй като един вид по този начин разпространяват информацията!

П.С. - Точно поради тези причини преди време (2 години може би - не помня вече), бяха спрели достъпа до Арена, Data.bg, Zamunda.net и т.н. 8) След това нещата поутихнаха и пак разрешиха достъпа до сайтовете, като някой от тях прехвърлиха хоста си извър пределите на майка България, за да се подсигурят за вбъдеще!

Както каза и министъра на културата "Вежди Рашидов" - въпроса с пиратската информация в България е "деликатен"...

GregoryHouse
05-02-2010, 08:29
Брат най-елементарния начин е да пратят наредба на интернет провайдерите ви да забранят достъпа до тези сайтове. И като нищо точно това ще направят. Хем няма да се занимават с регулацията, хем провайдерите искат-не искат, трябва да се съобразят. Ако изобщо се стигне до нещо. Но дори да се стигне пиратството просто ще еволюира...пък и има десетки други сайтове за даунлоуд на торенти...

beretta92sd
05-02-2010, 14:26
Ае толкова други торент сайтове има по света и в други държави изобщо и никой не ги бара тях, само наще тука са решили да се правят на интересни да прочистят терена за някой техен, който да направи далаверата.Преди 2 години ли колко беше когато беше миналия бум с тия торенти за момент се появи такъв торент сайт кадето всичко беше платено искаш да теглиш си плащаш, искаш да гледаш някой филм имаше някаква програма в която за да гледаш дадения филм първо си плащаш НО плащането е за период от 24 часа или за 1 път беше май да гледаш филма, (непомня точно ква беше схемата) и след това ако ти хрумне след някой друг ден пак да гледаш същия филм пак трябва да си платиш.И този сайт се говореше че е бил на поръчителя на ГДБОП за цялата акция да се закрият безплатните торенти, за да остане само той.Че сега нищо чудно пак да са направили някаква уговорка.

doomkillerr
05-02-2010, 15:44
Ае толкова други торент сайтове има по света и в други държави изобщо и никой не ги бара тях, само наще тука са решили да се правят на интересни да прочистят терена...

Да и в другите страни има сайтове с пиратска информация, но процентно броя на потребителите теглещи от тези сайтове е по-малък! Не чухте ли в интервюто, че американския посланик, каза че в "единя" от двата най-посещавани сайтове в България има 800 000 потребители... Да кажем, че населението на страната ни е около 7 563 710 души и умножим х 10,57% = ~799484,15 потребители. Значи излиза, че 10,57% от българите сме регистрирани само в един от сайтовете за споделяне на пиратска информация... Все пак като изключим хората над 60 години и децата под 10 годишна възраст процента ще се увеличи! 8) Точно за това става на въпрос! 8)

CheAD
05-02-2010, 17:48
Като гледах във вестибг какъв човек интервюират ми стана ясно че ще изтрият сайтовете ама друг път,пък и има и други много много много други

FaRfAlAk
05-02-2010, 18:26
Само не ми стана ясно ако ограничат достъпа към "Заминда" и "Арена" другите торент сайтове като например РарБГ или др ще бъдат ли закрити...

minus273dot15
05-02-2010, 19:38
Гледам, опитвате се да тълкувате термина "разпространение на информация", от гледна точка на торентите. Това, което е прието в редица европейски страни(а шматките които ни управляват евентуално ще се опитат да наложат с течение на времето) е по-грубо отколкото си мислите. Ето ви пример:

Отива един шматарок в братска европейска Германия. Живее там шест години, купува си къща, кола и всичките му там глупости. Случайно решава да си вземе лаптоп. Още по-случайно, решава да влезе в български торент сайт и да си изтегли песнички(на Pitbull мисля че бяха, няма значение). Общо три на брой, една с клипче и две MP3-ки. След два дни на вратата му цъфват някакви костюмарчета и му разясняват, как трябва да отиде в съда, понеже срещу него е заведено дело за нарушаване на авторските права.

Отива шматката в съда и разбира за какво става въпрос - след като е изтеглил песните, е оставил торент клиента си включен и ги е сийдвал. От него са ги свалили още някалко човека в Германия. Автоматично го съдят като разпространител, а не като потребител. Заведеният иск за нарушаване на авторските права срещу него е за пет хиляди евро. За няколко седмици(по-малко от месец) го осъдиха, плати си. Честито. Иск срещу българският торент сайт - няма, няма и да има. На който му стиска, да си сваля каквото си иска :)

Като цяло идеята е да се санкционират сийдърите(разпространител те). А както всички добри и умни деца(като вас) знаят - ако няма цифрички в колонката "Seeders", не можете да си свалите торента. Муац.

MaGuSs
05-02-2010, 19:46
Гледам, опитвате се да тълкувате термина "разпространение на информация", .................... да си свалите торента. Муац.

ТИ ме разби :lol: :lol: :lol:

doomkillerr
05-02-2010, 20:10
Добре "minus273dot15" - съгласявам се с твоето мнение, но само ако ми разясниш малък цитат от една книжка наречена "Конституция на Република България"


Чл. 40.
(1) Печатът и другите средства за масова информация са свободни и не подлежат на цензура.
(2) Спирането и конфискацията на печатно издание или на друг носител на информация се допускат само въз основа на акт на съдебната власт, когато се накърняват добрите нрави или се съдържат призиви за насилствена промяна на конституционно установения ред, за извършване на престъпление или за насилие над личността. Ако в срок от 24 часа не последва конфискация, спирането преустановява действието си.
Чл. 41.
(1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала.
(2) Гражданите имат право на информация от държавен орган или учреждение по въпроси, които представляват за тях законен интерес, ако информацията не е държавна или друга защитена от закона тайна или не засяга чужди права.

И значи какво излиза, че трябва да се промени конституцията на България, че да ни забранят споделянето на иформация (макар и с неуредени авторски права) и използвана за лични (некомерсялни) цели да стане подсъдимо?!?!

П.С. - Много хора обичат да казват, че торентите са "легалния" начин за обмен/споделяне (забележи тук не говоря за разпространяване) на информация с неуредени авторски права! 8)

minus273dot15
05-02-2010, 20:24
...

Честно, кое не му разбираш на Чл. 41, т.1 ?



Чл. 41.
(1)...Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала...

Почеши ме зад лявото ухо... не, не... чакай... оххх... 8-) вече няма нужда, мерси все пак.

ПП. MaGuSs, ти си бил не`къв типаж с високо IQ ли, к`во? :) Кефиш ме, ама ти нямам номера... иначе се сещаш ;) Щях да ти подаря цвички. Маратонките са за аматьори.

MaGuSs
05-02-2010, 20:48
...
Честно, кое не му разбираш на Чл. 41, т.1 ?


Чл. 41.
(1)...
Почеши ме...
ПП. MaGuSs, ти си бил не`къв типаж с високо IQ ли, к`во? :) Кефиш ме, ама ти нямам номера... иначе се сещаш ;) Щях да ти подаря цвички. Маратонките са за аматьори.
Някавъв проблем ли имаш с мен ,че не разбрах :lol:

П.П.Не благодаря.Аз си имам "цвички" ,но са ми малки.М дам ... преди играх балет :lol: Номера ми е 0889/661314... 24/7 е ;) . И не се сещам ... поясни .. аз съм малко "бавно" развиващ :lol: :lol: :P

doomkillerr
05-02-2010, 21:14
Честно, кое не му разбираш на Чл. 41, т.1 ?

Явно не бях достатъчно конкретен с предишния си пост! Аз нямах предвид, че нарушаването на закона за авторското право не е престъпление или че конституцията прави изключение в случайте, когато едно право се нарушава при прилагането, на правото за свободен достъп до информацията. :)

Имам предвид, че обмяната на информация с некомерсялна цел (тоест от нея не се получават доходи) и се използва само и единствено за лични цели, било тя с неуредени авторски права се толерира! Многократно от МВР съобщаваха, че мерките предприети срещу разпространението на пиратска информация не територията на Република България, няма да засегне домашните потребители на тази информация, а само разпространителите и, които изличат материални ползи от това!

Ще дам и пример, за да съм по конкретен във виждането си по отношение на въпроса... Представете си, че се гласуват строги мерки, срещу всякакъв вид пиратска (нелегална) информация, включително и намерена на домашни компютри. Ми че нали всички в тая нашата държавица, които ползваме домашен компютър трябва да отидем в затвора!?!?! :?

Защо ли? - Защото броят на хората притежаващ домашен компютър с напълно лицензиран софтуер (нямам само предвид операционната система, а всяка една програмка и приложение защитена от закона за авторското право), музика, филми, електронни книги и литературни произведения и т.н. се броят на пръсти! Първо депутатите (или поне техните деца), полицайте, лекарите, съдиите и всички други граждани ще попаднат под ударите на закона, тъй като не може да ме убидите, че на техните компютри няма нито един "пиратски" файл, било то клип, филм, mp3-ка, игра, програма и т.н.

П.С. - Вече ме заболяха пръстите да повтарям, че споделянето на въпросната информация е възможно, но разпространяването и с цел изличане на някаква изгода и най-вече печалба е НЕЗАКОННО! 8)

ivanstef
05-03-2010, 07:23
Нали вече веднъж пробваха... и какво стана, нищо... :o

Metal
05-03-2010, 07:29
Само си говорят :lol:

ludikalinki
05-03-2010, 10:49
Понеже политиците в България са готови да излижат всякакви чужди за*ници, не бих се учудил ако се опитат да забранят торент сайтовете.
Наистина на нито един сайт не се съхраняват файлове. Също така Замунда не извлича директни печалби от обмяната на файлове между потребителите, или с други думи не иска пари, за да ти предостави торент файл.
Големите звукозаписни компании и филмови студиа обаче винаги ще бъдат против хората да дърпат пиратско съдържание (пиратско в най-общия смисъл означава, че не сме си платили авторските права). Тези компании имат огромни лобита и ресурси, и натискат цели правителства да ограничават хората и да ги принуждават да си купуват музика, филми, софтуер. Това си е тяхно право - щом си вложил време, пари, умения и т.н. в даден продукт ти със сигурност ще искаш да реализираш приходи от труда си.
Вижте този блог на mininova - няма вече торент файлове! Съдът в Утрехт (май това е в Дания) ги е натиснал и... сори, кой ял-ял :)
http://mnstat.com/images/blog/index.html

transformable
05-03-2010, 18:07
До колкото знам и миналата година имаше такива слухове,но кво стасна ? :D

anonymous682486
05-03-2010, 18:58
:shock: :shock: :shock: :shock: Какво лошо има в изтеглянето дали крадаме пари или крадем информация то нали е за забавление да си изтеглиме филми игри те какво искат да им изпращаме смс за 1-2лева на всеки торент ебаси :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

bonbogoko
05-05-2010, 17:59
Просто за сигурност криптирайте си протокола. Вие какво искате толкова явно да се обменя пиратско съдържание и на никого да не му направи впечатление. 8) Инак навсякъде има пиратство, както има проституция и наркотици, никой не може да ги спре. Инак да всички участници сме си един вид разпространители на нелегално съдържание.