PDA

View Full Version : Винг Чун



Behemoth
04-30-2010, 21:54
Някой тук тренирал ли е Винг Чун? Чудя се дали си заслужава да се запиша. Уж от бойните изкуства Винг Чун и Муай Тай са най-хвалени, но все пак друго си е да чуя мнението на човек с опит. Е, тук има ли такива?

ZipFail
04-30-2010, 23:19
Имам познати които тренират и всички са много доволни :)

А това че са най-хвалени не значи че са най-добрите, всичко е до трениращия :)

HHristov
05-01-2010, 06:38
Пунта мара е :)
Избери си нещо по-добро :)
http://www.youtube.com/watch?v=RmaHGY7BEog&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=be-BoM-WokY&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=7Bkq7-XnqRc

Grassh0pper
05-01-2010, 20:29
Лично аз съм тренирал 1 година и няколко месеци Wing Tsun ... Ако трябва да бъда напълно честен , добър WT ще научиш при Станислав Багалев (ПЛД) , където бях аз.. Най-малкото е , че има хора от ВСЯКАКВИ градове , които идват на семинари/тренировки. Това , което прави WT по-добро от другите е фактът , че е помислено КОЕ КАК... Пример : При бокса , има удари от които изкарваш рамо , а при WT всичко е прибрано и максимално БЪРЗО и Ефиктивно !
ПРЕДИМСТВА :
- Тренировката беше ЕДИНСТВЕНОТО място , на което може да бъдеш сред супер приятелски колектив.
- Измислено е найстина ЛОГИЧНО и ПРИЛАГАЩО !
- Няма излишни движения или забранени удари (в слабините са 70% от ритниците например... точно затова WT е САМОЗАЩИТА а не бойно изкуство ..)
- Разделено е така , че има : Практика / Ситуации , в които показват КАК да реагираш (училище/дискотеки и т.н.) .. точно затова , се отличава от другите... не е поредното МЛАТЕНЕ , а се показва как да реагираш..

Недостатъци :
-Зависи при кой тренер си. (Така е при всички спортове..)
- Поне при нас имаше спаринги 1 път в седмицата , докато в другите е всяка тренировка , което те лишава малко от реална преценка ...

ИЗОБЩО не съжалявам , че съм тренирал WT , а не нещо др. , защото в ДОСТА ситуации ми е помагало...

Behemoth
05-02-2010, 03:38
Благодаря за изчерпателния отговор! Понеже съм от В.Търново и нямам възможността да пътувам, мисля да се запиша при треньора в града и да видя как е.

Grassh0pper
05-02-2010, 05:21
Нямаш грижи :) Ако имаш някакви други въпроси , стреляй без притеснения 8)

eqinox
05-02-2010, 08:14
а някой знае ли дали в софия има такива тренировки

HHristov
05-03-2010, 13:48
Това , което прави WT по-добро от другите е фактът , че е помислено КОЕ КАК... Пример : При бокса , има удари от които изкарваш рамо , а при WT всичко е прибрано и максимално БЪРЗО и Ефиктивно !
ПРЕДИМСТВА :
- Тренировката беше ЕДИНСТВЕНОТО място , на което може да бъдеш сред супер приятелски колектив.
- Измислено е найстина ЛОГИЧНО и ПРИЛАГАЩО !
- Няма излишни движения или забранени удари (в слабините са 70% от ритниците например... точно затова WT е САМОЗАЩИТА а не бойно изкуство ..)
- Разделено е така , че има : Практика / Ситуации , в които показват КАК да реагираш (училище/дискотеки и т.н.) .. точно затова , се отличава от другите... не е поредното МЛАТЕНЕ , а се показва как да реагираш..

Точно ВЧ пък е пълен с излишни движения :)
Изправял ли си се срещу добър боксьор на улицата ? Каде е това поредно млатене при киокушин, джудо, бокс и т.н. ? Едва ли има нещо което се научава бързо и то да е ефективно :)

ZipFail
05-03-2010, 14:03
WT пък точно е наистина практичен и супер изчистен, всяко движение се прави възможно най-ефективно, най-кратко и бързо..почти няма излишни движения и е супер интелигентно измислено...

А бокса и той не е лош, иначе 8-)

someonerandom
05-03-2010, 14:29
WT е изцяло с практическа насоченост и е за самозащита.Не се ръководи от правила или ограничения,цели само да те изведе жив и здрав.Аз в началото се бях ориентирал към него,но в моя град няма особено добра школа,затова се насочих в друга посока,но това е друг въпрос.
Извод:Ако искаш да се научиш да се защитаваш,без да имаш пориви за състезания и т.н-ВЧ.

Behemoth
05-03-2010, 18:45
Благодаря на всички за отговорите. :)

Grassh0pper
05-03-2010, 18:45
WT е изцяло с практическа насоченост и е за самозащита.Не се ръководи от правила или ограничения,цели само да те изведе жив и здрав.Аз в началото се бях ориентирал към него,но в моя град няма особено добра школа,затова се насочих в друга посока,но това е друг въпрос.
Извод:Ако искаш да се научиш да се защитаваш,без да имаш пориви за състезания и т.н-ВЧ.

Точно и ясно ! WT - самозащита / Muay-tai и др. - вид спорт !

HHristov
05-03-2010, 19:09
Хахаа вие луди ли сте :grin:
Kолко от вас са ползвали тоя винг чун ?

ZipFail
05-03-2010, 19:37
Един познат го е ползвал доста ефективно(при това 1 срещу 3-4),а тогава тренираше от няколко месеца..

ПП: Той тоя познат по принцип си е машина за убване де, ама беше прилагал точно нещата които са ги учили на тернировки :)

someonerandom
05-03-2010, 20:05
Хахаа вие луди ли сте :grin:
Kолко от вас са ползвали тоя винг чун ?
А ти прилагал/виждал ли си го?ПОне говорил ли си с някой,който го е ползвал?Защото цялата тема са изказваш негативно,а не личи да имаш особена представа за какво става въпрос(за това съдя и по
Kолко от вас са ползвали тоя винг чун

Grassh0pper
05-03-2010, 21:02
Хахаа вие луди ли сте :grin:
Kолко от вас са ползвали тоя винг чун ?

Аз съм го ползвал ! Налагало ми се е в училище/дискотека ! Имало е и случай в който съм се бил с 2/3 на веднъж. Всичко това е включено като бойни дрилове !

HHristov
05-04-2010, 09:59
Виждал съм ги веднъж в фитнеса и като чух кви ги говорят лошо ми стана :-D
Те голяма работа били бе 1 на 3-4 да бият бре бре бре Да де възможно е ако са били на 5 :D
Интересно защо нито една от тея нинджи не се бие в UFC примерно :-o

ZipFail
05-04-2010, 11:16
И понеже си ги виждал веднъж във фитнеса имаш компетентно мнение да съдиш за всички трениращи, че и за самия спорт ? :-o


А WT по принцип не толерира състезания, а и тренировките не са насочени срещу 150 килограмови анаболни говеда, щото такива рядко ще срещнеш на улицата, и затова не са подготвени за тях...
Че и ръкавиците и правилата на UFC пречат доста, все пак голям процент от ударите са с пръсти/с отворена ръка/в слабини/врат/очи etc..

someonerandom
05-04-2010, 11:17
Виждал съм ги веднъж в фитнеса и като чух кви ги говорят лошо ми стана :-D
Те голяма работа били бе 1 на 3-4 да бият бре бре бре Да де възможно е ако са били на 5 :D
Интересно защо нито една от тея нинджи не се бие в UFC примерно :-o
Защото както вече ти се обясни,ВЧ е с изцяло практическа насоченост,и не следва правила.Примерно ритници в слабините.И няма как да знаеш дали н е ев UFC и дали някой не го е тренирал.ВЧ е първото БИ на Брус Ли например

Grassh0pper
05-04-2010, 12:03
Бившият ни помощник треньор от залата по WT започна в MMA федерацията , и от там са му казали , че няма никакво право да позлва преблизително 10 удари , защото са смъртоносни.. затова WT НЕ СЕ ползва в такива федераций , НО се ползват ПРИНЦИПИТЕ на WT от по-добрите...
1-2 Принципи (за пример) :
- Прибран лакът към тялото , защото силата е x3 по-голяма от тази с извадено рамо...
- Тежест на ЗАДНИЯ крак а не на предния (За да немогат да те преземят както става с боксьорчетата)
- Дадени измъквания и ситуации..

Има още МНОГО причини , поради които WT не се ползва ! Най-вече , имаш договор с EWTO (European Wing Tsun Organization) в които те ГОНЯТ , ако го ползваш за цели ИЗВЪН защитата..

HHristov
05-05-2010, 05:09
Или просто щото "тъпите" кикбоксьори, самбисти и прочие ги търкалят яко :)
Предполагам повечето сте гледали свободният бои на Брус Ли :-D

Myrth
05-05-2010, 05:55
http://www.youtube.com/watch?v=OfLq__054Qk&feature=related

Интересно, все пак се правят и турнири :)

Grassh0pper
05-05-2010, 11:15
http://www.youtube.com/watch?v=OfLq__054Qk&feature=related

Интересно, все пак се правят и турнири :)

-- Тези от клипа използват само верижни удари , които са само БАЗОВИ неща.. има далеч много повече от това , което е показано, а именно чисто млатене в главата.. Да отбележа също , че черната тениска е по-висока степен от бялата (бялата : 1-4 , черната : 8-12 ) Забелязва се как черната тениска има по-добра кординация , работа с краката и по-изчистена техника на верижни.
При бой срещу противник , които НЕ Е Wing Tsun трениращ , нещата не изглеждат ИЗОБЩО така... ситуацията при мен 70-80% е била : Тръгват с "летящи" удари към главата ми , при което просто правя стоп ритник (чупиш му капачката или при най-добри условия за него ще го заболи и ще падне) И почваш с верижни удари. А другия вариант е "еленски" , който го правят "спецовете"... просто се отместваш настрани и така хууубааввоо ми влиза ръчичката в главата му , че и мен ме боли за него... :smt011

Винг Чун си е самозащита ... ако трябва да бъда искрен , най-добре е да си тренирате някакъв спорт като баскет/футбол/тенис или каквото ви се иска.. Бойните изкуства като цяло , ви дават едно "самочувствие" на улицата , което до сега не ми е помагало.. А и смятам , че ако можеш да избягаш , тази опция е най-удачна , защото няма нужда от агресия. Достатъчно кретени има и без навлеци трениращи нещо , които имат за цел да се изфукат пред приятелката.. :) Пак написах цяло свободно съчинение.. :D

П.С. Това от клипа е заснето определено от зала , защото WT нямат турнири или такива.. Просто някой си е решил да си направи кефа с едно спарингче , заснето от някой страничен наблюдател.

Grassh0pper
05-05-2010, 11:27
HHristov не препоръчвай нещо , което не си тренирал ти (говоря за бойните изкуства) , защото Kick-box освен ако не си ЧУДО в краката и доста практика на улицата просто са ти ....
Това , което става за улицата е : WT,Muay-tai,Box (но без триковете , а просто добри и точни удари),Борба (най-лошия противник , ако си знае работата.. найстина е НАЙ-лошия..),Kudo (доста добро.. един приятел го тренира , но ПОСТОЯННО си идва с ливали петна по краката и тялото..) .. Kick Box -a е на точкова система , и точно като го подбара един с бокс .. Горко му.

HHristov
05-05-2010, 11:45
Ти знаеш ли с кво се занимавам ?
Хъхъхъх да използваш крака на улицата е най-голямата глупост :) Никой кикбоксьор не би ползвал крака на улицата, а няма и нужда от тях :) Аз м-у тай бокс и кик бокс разлика освен лактите не виждам плус това те са 90% неприложими понеже много рядко се тренират...за борбата съм съгласен освен ако не е някоя шматка :)
С бокс, бухалка, нож който и да те подбара мамата ти е ебана ако ще и да имаш 983568324562384568192568192 черни колана сеш'се

someonerandom
05-05-2010, 11:55
Ти знаеш ли с кво се занимавам ?
Хъхъхъх да използваш крака на улицата е най-голямата глупост :) Никой кикбоксьор не би ползвал крака на улицата, а няма и нужда от тях :) Аз м-у тай бокс и кик бокс разлика освен лактите не виждам плус това те са 90% неприложими понеже много рядко се тренират...за борбата съм съгласен освен ако не е някоя шматка :)
С бокс, бухалка, нож който и да те подбара мамата ти е ебана ако ще и да имаш 983568324562384568192568192 черни колана сеш'се
Под "с бокс" той имаше предвид някой,който тренира бокс,не някой с бокс :D
Това за рядкото трениране не го разбрах(честно,идея си нямам какво искаш да кажеш :-o ) така че ако обичаш обясни.
А краката на улицата може да ги ползваш,обаче не системно и нищо над лоукик,че като ти хванат крака и те подсекат/помогнат ти да си подобриш шпагата няма да е много приятно 8-)
Grassh0pper
Борбата има един наистина сериозен недостатък,и той е,че ако се биеш с повече от един противник,докато правиш единия на панделка,другият ще ти направи главата на палачинка с ритници.
И самочуствието не виждам с какво пречи,ако не се превръща в напереност.Има разлика между това да си вървиш и да знаеш,че ако някой ти скочи вероятността да го отнесе е голяма,друго е да се отваряш на всеки срещнат и да си мислиш "Мене няма кой да ме набиеее"

HHristov
05-05-2010, 12:25
Имам предвид, че едва ли някой ще се съгласи да играете спаринг с лакти :) Освен ако не е луд 8-)
Единствения начин е на чувал който е много далеч от движещ се човек който удря

Grassh0pper
05-05-2010, 12:31
Ти знаеш ли с кво се занимавам ?
Хъхъхъх да използваш крака на улицата е най-голямата глупост :) Никой кикбоксьор не би ползвал крака на улицата, а няма и нужда от тях :) Аз м-у тай бокс и кик бокс разлика освен лактите не виждам плус това те са 90% неприложими понеже много рядко се тренират...за борбата съм съгласен освен ако не е някоя шматка :)
С бокс, бухалка, нож който и да те подбара мамата ти е ебана ако ще и да имаш 983568324562384568192568192 черни колана сеш'се
Под "с бокс" той имаше предвид някой,който тренира бокс,не някой с бокс :D
Това за рядкото трениране не го разбрах(честно,идея си нямам какво искаш да кажеш :-o ) така че ако обичаш обясни.
А краката на улицата може да ги ползваш,обаче не системно и нищо над лоукик,че като ти хванат крака и те подсекат/помогнат ти да си подобриш шпагата няма да е много приятно 8-)
Grassh0pper
Борбата има един наистина сериозен недостатък,и той е,че ако се биеш с повече от един противник,докато правиш единия на панделка,другият ще ти направи главата на палачинка с ритници.
И самочуствието не виждам с какво пречи,ако не се превръща в напереност.Има разлика между това да си вървиш и да знаеш,че ако някой ти скочи вероятността да го отнесе е голяма,друго е да се отваряш на всеки срещнат и да си мислиш "Мене няма кой да ме набиеее"

Краката могат да се използват , но определено не смятам , че Висок в главата е най-подходящото нещо. Но стоп ритник - да.
- Борбата е цитирах от страна на 1 в 1 (не в 2-3...) , защото ако знае какво и как да го направи просто горко ти.
- За "самочувствието" , цитирах псевдо-хулиганчетата , които незнаят как да се завържат , но имат много злобни погледи , поради причината , че са ходили 1 месец на Кик-бокс (примерно..) Такива колко са ми смешни.
- За "БОКС" - говорих за спорта... Като цяло той е по точкова система и има доста забранени удари , но ми харесва изчистените и точни удари , както и добрата кординация/тайминг , което в бой е НАЙ-ВАЖНО.
...

Grassh0pper
05-05-2010, 12:32
Имам предвид, че едва ли някой ще се съгласи да играете спаринг с лакти :) Освен ако не е луд 8-)
Единствения начин е на чувал който е много далеч от движещ се човек който удря

Не виждам пряка полза от това изобщо да пишеш в тази тема , като си толкова найвен и СУПЕР НЕЗАПОЗНАТ с каквото и да било. Никой не ти говори за "Бой с лакти.." Обсъждаме кое бойно изкуство къде е приложимо и защо.
- Според теб (HHristov) , ако кик-боксьора не използва краката си , той какво друго може да направи , като 80% от този вид бойно-изкуство е точно с крака ??! :?

HHristov
05-05-2010, 13:03
Основното в тай бокса не са ли колена и лакти ?
Кво разбираш ти под кикбокс - лайт и фул контакт ?

yahhooo
05-05-2010, 13:40
Grassh0pper моля ти се, спри да пишеш, че изписа много глупости.
1- се пише boxing на английски, защото box означава кутия доколкото знам
2- кик-бокса не ставал за улицата, това беше най-голямата глупост която съм чел
3- в кик-бокса се използват 80% крака, не знам как определяш, че се използват 80% не е баш така, просто кик-бокса е по комплексно БИ от бокса,а това дали ще използваш повече крака или ръце си зависи от състезателя...
4 и за накрая моля ти се, обясни ми разликата между фул контакта и семи контакта в кик-бокса :-o

HHristov
05-05-2010, 14:03
Aм явно е гледал лайт контакта, a не твърдите стилове ( http://www.youtube.com/watch?v=9GO33AeRG1M&feature=related )

Grassh0pper
05-05-2010, 19:52
Grassh0pper моля ти се, спри да пишеш, че изписа много глупости.
1- се пише boxing на английски, защото box означава кутия доколкото знам
2- кик-бокса не ставал за улицата, това беше най-голямата глупост която съм чел
3- в кик-бокса се използват 80% крака, не знам как определяш, че се използват 80% не е баш така, просто кик-бокса е по комплексно БИ от бокса,а това дали ще използваш повече крака или ръце си зависи от състезателя...
4 и за накрая моля ти се, обясни ми разликата между фул контакта и семи контакта в кик-бокса :-o

Ти на английски няма да ме учиш. Не откривам топлата вода , за да ми разправяш..
- Не съм компетентен в Кик-бокса найстина , но моето лично впечатление е , че използват главно удари с крака и то трябва доста да се изпипани от страна на тайминг и изпълнение , защото лошо става.
- Това е форум и споделям моето мнение , ако имаш нещо против , просто кажи , че не си съгласен.
- Последно - Моля ти се , не се прави (правете) на компетентни ОСВЕН ако вие не сте тренирали дадения спорт , защото сигурно някой който е запознат ще се посмее..
- Мога да бъда компетентен в WT въпроси , за другите бойни са просто наблюдавания от приятели и т.н.

someonerandom
05-05-2010, 20:15
Всъщност отнякъде бях изровил една теория,че Кик-Боксът всъщност произхожда от вид карате,донесен от не знам кого си не знам кога си 8-) И като се замисля,май има логика в това,но както и да е.
Превърнахме темата от дискусия за Винг Чун в спор за горе-долу всички БИ по света.Авторе,до какъв извод стигна? 8-)
А,и между другото,само от любопитство ли питаш,или обмисляш да се запишеш да тренираш?

Behemoth
05-05-2010, 20:23
Следя внимателно мненията на всички. Има една важна подробност - момиче съм. Именно за това ме бяха насочили към ВЧ, понеже е главно самозащита. Сериозно съм си решила да се занимавам с БИ, просто исках да чуя мнението на някой с повече опит в това.

someonerandom
05-05-2010, 20:29
Щом си момиче,ВЧ наистина е подходящ вариант.Всъщност то е създадено от жена и е насочено към побеждаване на физически по-силен противник,като не се разчита особено на физическа сила.
АБе най-добре отиди на някоя тренировка и погледай,обаче доколкото знам,работата с треньорите по китайски БИ в БГ не е много розова,така че първо се поинтересувай във вфорум нещо къде е добър вариант.
Пробвай тук:
http://daobg.com/index.php?showforum=13
http://daobg.com/index.php?showforum=54
На мен лично точно този форум ми помогна,когато се чудех къде да се запиша.

ZipFail
05-05-2010, 21:57
Да си изкажа и аз компетентното мнение 8-)
Бокса и WT са еднакво приложими на улицата - въпроса е че в бокса възможножстите ти за развитие са ограничени, понеже набляга на физиката, а WT на психиката...а и срещу повече противници или срещу самбисти/джудисти издиша доста, понеже всичко е да заучено до рефлекс и като стане нещо по-различно блокираш :)

Grassh0pper
05-06-2010, 05:46
За момиче смятам , че най-удачно ще е WT , просто поради тези причини :
- Wt е приложимо от момичета ( както споменаха по-горе се казва , че в древността , жена го е измислила , за да може да се защитава)
- Другите БИ просто са мъжки (Ако трябва да сме си честни..)
- Бокса пак казвам , че найстина е хубав СПОРТ ! Ако си момиче , едва ли ще ти помогне на улицата... Затова във WT има така наречените "мръсни" удари , които ги няма в другите БИ. Примерно удар в слабините.. Едва ли ще ти го покажат в другите БИ (които са СПОРТ)
- И най-доброто на WT е , че се показва от къде да извлечеш силата на удара , затова не е нужно да си попай моряка.

someonerandom
05-06-2010, 08:57
Боксът и ВЧ са коренно различни неща,просто няма място за сравнение.Едното,въпреки че става за самозащита,си е машина за пари и развлекателен спорт от самото му създаване.Другото,въпреки че става за правене на пари,си е машина за самозащита от самото му създаване.

Grassh0pper
05-06-2010, 14:00
Боксът и ВЧ са коренно различни неща,просто няма място за сравнение.Едното,въпреки че става за самозащита,си е машина за пари и развлекателен спорт от самото му създаване.Другото,въпреки че става за правене на пари,си е машина за самозащита от самото му създаване.

Да ти кажа , WT си е доста пране на пари...

someonerandom
05-06-2010, 16:36
Боксът и ВЧ са коренно различни неща,просто няма място за сравнение.Едното,въпреки че става за самозащита,си е машина за пари и развлекателен спорт от самото му създаване.Другото,въпреки че става за правене на пари,си е машина за самозащита от самото му създаване.

Да ти кажа , WT си е доста пране на пари...
Как,като няма много състезания?(Не се опитвам да споря,наистина ми е любопитно)

Grassh0pper
05-06-2010, 17:42
Боксът и ВЧ са коренно различни неща,просто няма място за сравнение.Едното,въпреки че става за самозащита,си е машина за пари и развлекателен спорт от самото му създаване.Другото,въпреки че става за правене на пари,си е машина за самозащита от самото му създаване.

Да ти кажа , WT си е доста пране на пари...
Как,като няма много състезания?(Не се опитвам да споря,наистина ми е любопитно)

Никой не говори за спор :) Само си коментираме...
- 50 Лева на МЕСЕЦ за тренировки (като има по 70-80 човека в една зала или повече)
- Екипа най-малкото , което ти е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ако тренираш повече от месец , ти е 40-50 лева (не съм сигурен кое от двете..)
- Имаш семинари , който 100% трябва да посещаваш , за да взимаш по-голяма степен (колкото по-голяма степен си , толкова по-напреднал си) , а най-евтиния семинар е 30 лева... Аз лично бях на семинар на Оливър Кьоник (7ма степен) и Алфред Йоханес (5та степен) и ми струваше 25 Евро.
- Друго.. ИНСТРУКТОРИТЕ , за да взимат степен , ходят при най-добрия (защото само той може да им ги даде по тази система) и това е Керншпехт (10 степен - най-високата) .. при него в замъка , 3 дни семинар или нещо подобно струваше цена от типа на 2-3 хиляди.. А има над 20 човека , които ходят... просто помисли :P
Ох да ме забравя... за Взета степен от (1-3) плащаш 10 лева. За (3-5) - 20 лева и така нагоре.. за 12 не съм сигурен но сигурно ще е между 50-100

Това знам за WT аз :) Иначе найстина си е най-добрата самозащита. Аа.. и да добава.. Германските Спец-части биват обучавани точно с WT от Керншпехт.

someonerandom
05-06-2010, 17:52
Е то горе-долу за всяко БИ,което се тренира,има степени и т.н е така.Аз за кимоно по карате дадох 70,плащам 45 месечна такса и се плаща за изпит,както и за нов колан(при взета степен).Обаче все пак трябва да се сложи наем за залата,ток,вода и заплата на инструктора/инструкторите.А за тия 2-3 хиляди-е човекът е станал най-добрия в света,нормално е да взима много пари.За семинарите важи същото.
Така че като се замислиш,ние плащаме доста пари,а колко от тях отиват чисто в джоба на тези,на които ги даваме,е друг въпрос(Е,определено са доста,обаче все пак не са всичките :D )

Grassh0pper
05-06-2010, 21:12
Е то горе-долу за всяко БИ,което се тренира,има степени и т.н е така.Аз за кимоно по карате дадох 70,плащам 45 месечна такса и се плаща за изпит,както и за нов колан(при взета степен).Обаче все пак трябва да се сложи наем за залата,ток,вода и заплата на инструктора/инструкторите.А за тия 2-3 хиляди-е човекът е станал най-добрия в света,нормално е да взима много пари.За семинарите важи същото.
Така че като се замислиш,ние плащаме доста пари,а колко от тях отиват чисто в джоба на тези,на които ги даваме,е друг въпрос(Е,определено са доста,обаче все пак не са всичките :D )

Лично аз ходих с удоволствие при Сифу Станислав Багалев , поради простата причина , че даже и да взима пари , той вкарва ВСИЧКО в обучението си (ходи по много семинари с високи степени) и като се върнеше , ни показваше всичко , което са учили. Точно затова е НАЙ-ДОБРИЯ в България и мога да ГАРАНТИРАМ ТОВА !!! ... Не случайно точно нашата зала в ПЛД е Центъра на БГ за ВТ академията. Лично той , заслужава всеки лев от тази такса на месец , защото знам , защо се плаща. Това , което недоволствах само , беше таксата за да си член на организацията за ВТ (от ЕВТО) , която е 50 лева годишно (но е задължителна) ... :)

someonerandom
05-07-2010, 07:02
Станислав Багалев трябва да е наистина много добър,защото даже аз съм го чувал,а попринцип изобщо не се интересувам от големи имена в който и да е спорт :D
За пръв път през целия си живот съжалих,че не живея в друг град(в случая Пловдив)за да мога да тренирам качествен ВЧ.Добре,че си намерих какво да ми хареса и да е на наистина добро ниво в моя град.
А и като се замислиш,50 лева годишно реално не са кой знае колко пари
Само от любопитство-Защо се отказа и какво тренираш сега?

Grassh0pper
05-07-2010, 07:16
Станислав Багалев трябва да е наистина много добър,защото даже аз съм го чувал,а попринцип изобщо не се интересувам от големи имена в който и да е спорт :D
За пръв път през целия си живот съжалих,че не живея в друг град(в случая Пловдив)за да мога да тренирам качествен ВЧ.Добре,че си намерих какво да ми хареса и да е на наистина добро ниво в моя град.
А и като се замислиш,50 лева годишно реално не са кой знае колко пари
Само от любопитство-Защо се отказа и какво тренираш сега?

50 лева годишно найстина не са такъв проблем , просто ги споменах. Отказах се от WT , защото започнах пак да тренирам плуване и баскетбол.. Пък и обичам разнообразието.. 1 година само бой ми дойде достатъчно за момента. :)

jujolop
05-16-2010, 17:54
Аз съм от Сливен и искам да пита струва ли си да се запиша за ВЧ.

П.П Тренирам джудо и съм в спортно училище,много съм зает и за това питам дали си струва.

someonerandom
05-16-2010, 18:16
Ами джуудо,спортно училище-съдя,че си състезателна натура,така че точно ВЧ може би не е най-подходящ за теб.Все пак сподели какви цели гониш,може пък да греша :)

jujolop
05-16-2010, 19:21
Искам да тренирам още някакво БИ, защото в джудото всичко е борба.
Бокс,кикбокс и подобни не ми допадат,затова се насочих към ВЧ, а също и за самозащита.

someonerandom
05-16-2010, 20:31
Искам да тренирам още някакво БИ, защото в джудото всичко е борба.
Бокс,кикбокс и подобни не ми допадат,затова се насочих към ВЧ, а също и за самозащита.
Значи това е добър вариант,обаче остава въпросът дали в Сливен има добра школа,защото аз нищо не знам по въпроса.Виж това (http://daobg.com/index.php?showtopic=11967) още първото мнение би трябвало да отговори на въпроса ти

jujolop
05-17-2010, 06:09
В Сливен школата се води от Си-Хинг Тодор Дянков, то не е точно школа,защото дава частни уруци.Ако има някой от сливен, който да е ходил или да е чувал нещо за школата да пише.

Gr0zDan0v
05-17-2010, 12:51
HHristov не препоръчвай нещо , което не си тренирал ти (говоря за бойните изкуства) , защото Kick-box освен ако не си ЧУДО в краката и доста практика на улицата просто са ти ....
Това , което става за улицата е : WT,Muay-tai,Box (но без триковете , а просто добри и точни удари),Борба (най-лошия противник , ако си знае работата.. найстина е НАЙ-лошия..),Kudo (доста добро.. един приятел го тренира , но ПОСТОЯННО си идва с ливали петна по краката и тялото..) .. Kick Box -a е на точкова система , и точно като го подбара един с бокс .. Горко му. :-D така си е