PDA

View Full Version : Когато липсата е толкова силна...



mechtaq_za_teb
05-01-2010, 06:44
Адски много започн а да ми липсва, а като се сетя, че повече няма да го прегърна, повече няма да се драчим по нашия си начин, да прекарваме време заедно, ми става още по-зле. Опитвам се да не мисля за него, но има моменти, в които не се получава изобщо. Както вчера. Бях с приятели, а постоянно мислех за него и гледах в една точка. А знам, че няма смисъл. Трябва да стискам зъби и да не го търся, защото това ще е голяма грешка. Той не заслужава нищо. И все пак някои неща с него ми липсват и знам, че с никой друг няма да е същото, а и не съм готова за друг. Просто дори не знам кога ще съм готова... Толкова много ми липсва и ми е мъчно. Винаги е така, когато сложим някакъв край. Отначало не е чак толкова трудно, но мине ли известно време всеки ден липсата е по-силна. Този път обаче краят е окончателен и ще е по-трудно. Това е.. Исках само да споделя.

Behemoth
05-01-2010, 07:00
Колкото по-скоро приемеш фактите, толкова по-добре за теб самата.

sunshinepp
05-01-2010, 07:05
Колкото и да е трудно продължавай напред! :)

buttertoast
05-01-2010, 07:10
искам да ти кажа, че съм в почти същата позиция, единствената разлика е,че не съм предприела все още раздялата, защото не знам как ще издържа.
глупака ме прави всеки божи ден на две стотинки, критикува ме за какво ли не, опитва се да ме командва и да ми забранява, открито ми показва че вече не ме иска, но ВСЕКИ път когато кажа КРАЙ идва да ми се моли със сълзи на очи да не го оставям и ми вади тиради как се чувства като умрял без мен. себе си не се разбирам,
но знам как се чувстваш и ти предлагам моралната си подкрепа :(

buuu
05-01-2010, 07:27
ооо наистина е трудно... нищо не можеш да направиш ! Вреемто наситина лекува. Сама ше видиш че след време пак ше се сещаш за него , но само с усмивка вместо да гледаш в една точка . трябва да си силна

Sisi7u
05-01-2010, 08:13
ооо наистина е трудно... нищо не можеш да направиш ! Времeто наiстина лекува. Сама ше видиш че след време пак ше се сещаш за него , но само с усмивка вместо да гледаш в една точка . трябва да си силна
подкрепям ..
но все пак ако го обичаш толкова силно .. можеш да се върнеш при него :-o :) :-o

Amateurrr
05-01-2010, 08:18
ооо наистина е трудно... нищо не можеш да направиш ! Времeто наiстина лекува. Сама ше видиш че след време пак ше се сещаш за него , но само с усмивка вместо да гледаш в една точка . трябва да си силна
подкрепям ..
но все пак ако го обичаш толкова силно .. можеш да се върнеш при него :-o :) :-o

И да продължи да се измъчва? Няма смисъл.
Макар и трудно, трябва да продължиш напред и най-важното е, че НЕ трябва да търсиш точно това, което си имала с него. Може би ще намериш нещо по-добро, но може и по-лошо. Един Бог знае.
И аз в момента съм в някакъв такъв процес и знам, че наистина е много кофти. Знай, че един ден той ще съжалява за думите и действията си сега, но ще е прекалено късно и ако тръгне да се връща при теб, трябва да си силна и да не му позволяваш да те потъпче за втори път!

NoShTnO_iZkUsHeNiE
05-01-2010, 08:21
Навикът си е навик...свикнала си с мисълта за него...с докосванията му...с целувките му и прегръдките му...с гласа му и по този начин едва ли лесно можеш да спреш да мислиш за него...сега е време да изградиш нов навик и да се стремиш,да насочваш мисълта си към други неща,да не ходиш на места по които сте били заедно и да не слушаш песни,които ти напомнят за него,просто трябва да се насочиш към друг човек.Определено е трудно,но е факт,че трябва да прекрачиш тази трудност и да се отдадеш на друго...

mechtaq_za_teb
05-01-2010, 10:09
ооо наистина е трудно... нищо не можеш да направиш ! Времeто наiстина лекува. Сама ше видиш че след време пак ше се сещаш за него , но само с усмивка вместо да гледаш в една точка . трябва да си силна
подкрепям ..
но все пак ако го обичаш толкова силно .. можеш да се върнеш при него :-o :) :-o

И да продължи да се измъчва? Няма смисъл.
Макар и трудно, трябва да продължиш напред и най-важното е, че НЕ трябва да търсиш точно това, което си имала с него. Може би ще намериш нещо по-добро, но може и по-лошо. Един Бог знае.
И аз в момента съм в някакъв такъв процес и знам, че наистина е много кофти. Знай, че един ден той ще съжалява за думите и действията си сега, но ще е прекалено късно и ако тръгне да се връща при теб, трябва да си силна и да не му позволяваш да те потъпче за втори път!Не, няма да се върна при него. А... може би 100 пъти досега е "съжалявал" за действията си. Давала съм му шансове да го докаже и да се поправи, но той ги пропиля.

babity
05-01-2010, 10:24
Намери си някаква работа. Седни да четеш или да учиш. Хем е полезно, хем ти заема съзнанието. Аз вече почнах да се филмирам за днес и просто сядам да пиша теми, 'щото иначе само ще си попилея времето по глупости.

reoffender
05-01-2010, 10:46
Ако си го обичала истински, дълго време няма да забравиш тези мигове. От личен опит го казвам (: Дори и след като мине първоначалната болка, от време на време пак ще се сещаш за него. Свиква се, не си подтискай чувствата сега, ще стане само по-зле.
Успех ^^

Seducti0n
05-01-2010, 11:40
Не трябва толкова песимистично да гледаш на раздялата си.Дай си малко време и не се впускай в някакви ри-баунт връзки, защото от тях няма особен смисъл.Разбира се, ако се появи човек подходящ за теб-не го отблъсквай, но внимавай да не бъде за теб единствено утеха и да го нараниш-защото сама явно си познала смазващата сила на любовта, когато идва края...

mechtaq_za_teb
05-01-2010, 11:53
Не трябва толкова песимистично да гледаш на раздялата си.Дай си малко време и не се впускай в някакви ри-баунт връзки, защото от тях няма особен смисъл.Разбира се, ако се появи човек подходящ за теб-не го отблъсквай, но внимавай да не бъде за теб единствено утеха и да го нараниш-защото сама явно си познала смазващата сила на любовта, когато идва края...Гледам така сякаш няма да има друг след него. Това е най-лошото. :(

bobito_th
05-01-2010, 12:02
Странно все едно говориш за мен.. И аз съм така. но както казаха горе времето лекува :)

purpledawn
05-01-2010, 15:41
Не трябва толкова песимистично да гледаш на раздялата си.Дай си малко време и не се впускай в някакви ри-баунт връзки, защото от тях няма особен смисъл.Разбира се, ако се появи човек подходящ за теб-не го отблъсквай, но внимавай да не бъде за теб единствено утеха и да го нараниш-защото сама явно си познала смазващата сила на любовта, когато идва края...Гледам така сякаш няма да има друг след него. Това е най-лошото. :(

Определено ще има и друг след него, и кой знае, всичко може би ще бъде много по-хубаво :)
Трябва да гледаш положително на нещата. Много е трудно, но си заслужава да опиташ!

Seducti0n
05-02-2010, 10:30
Би ме учудило честно казано, ако гледаше по различен начин.Просто защото е напълно нормално след като си обичала някого да не се представяш живота без него.Прояви търпение, вложи всички сили, които имаш и ще преоодолеш болката...
Успех!

cinderella_gugutka
05-05-2010, 08:30
когато липсата е толкова силна...еми запълваш я с нещо :D хвани си друг,излизай по срещи ала бала ...

playhard1
05-05-2010, 10:49
мии да трудна е раздялата, когато си обичал някой истински. И аз все още се боря, за да забравя.. За какво, след като на нея не й пука за мен - и аз не знам.. Та дори май си е намерила вече някой, а на мен ми става гадно такова.. Но какво да се прави, ще се свиква. Друг начин няма.. Както беше казало едно момиче във форума, "сега може да не ти се вярва, но ще дойде ден няма да ти пука за нея/го" Искам вече този ден да дойде.. :o

koalka
05-05-2010, 11:57
Много е трудно да се справиш, когато знаеш, че всичко е свършило и нищо не можеш да направиш.И все пак се надявам, че след времето нещата ще се оправят.Друг начин явно няма...

Team
05-05-2010, 13:15
Любовната мъка най добре се превазмогва или с със оединение или с друг човек!! (но да е подходящ)

Elenichkaa
05-05-2010, 13:51
Намери си някаква работа. Седни да четеш или да учиш. Хем е полезно, хем ти заема съзнанието. Аз вече почнах да се филмирам за днес и просто сядам да пиша теми, 'щото иначе само ще си попилея времето по глупости.
в такива моменти не моооожеш да учиш..вярвай ми!всичко прочетено,всеки изгледам филм,всяка ситуация в живота те кара да си спомняш разни неща..
работата е там,че просто да се сещаш не само за хубавите ви спомени заедно,ами и за онези,които са те накарали да дръпнеш чертата
съвет:занимавай с нещо..примерно спортувай..запиши се на к'ъвто и да е вид спорт...може и да ти отнеме малко съзнанието и да спреш да се измъчваш..поне с мен стана!

pebals
05-05-2010, 15:09
времето лекува..не се отчайвай.. на всеки се случва :)

Dizziness
05-05-2010, 15:21
Искрено ти съчувствам! Знам какво е... преди няколко дни приключих връзка, продължила година и два месеца, с момчето, в което бях наистина влюбена. Просто разбрах, че не сме един за друг, той има едни ценности, аз други, не се съчетавахме като характери и се радвам, че го разбрах сега , защото можеше да стане късно. Знаеш ли какво направих аз... тръгнах с едно момче, (аз сега съм 11 клас, той е 12) , което ме харесваше от две години... сега ме обича. Когато съм с него, не мисля за предишното момче, дори ми е весело, смеем се, играем билярд... но остана ли сама, се сещам за всички хубави и лоши моменти.

Моят съвет е: Потърси някое момче, което има симпатии към теб или знаеш, че дори те харесва! Опитай с него, кажи му, че се чувстваш сама и искаш някой до теб, искаш подкрепа. Няма кой да ти откаже. Или пък се занимавай с твоето любимо хоби, сега ти се е паднало! Живей, лудей, излизай с приятелки на шопинг, или идете на дискотека, разпусни, пийни малко за градус... бъди по-активна в училище, прави презентации, есета, излизай повече на разходни, дори и да си сама, тъкмо ще преосмислиш нещата още по-добре. Знам... всичко това няма да измести празнотата в сърцето ти, но ще ти даде душевен покой, който ще ти изпълни отново сърцето след известно време. Само не се отчайвай и не пропускай приятните и забавни моменти около теб!

:-) :-) :-)

balu4ka
05-05-2010, 17:56
В момента съм точно в това полужение.Защото,вярвах много във връзката ни,вярвах твърде силно,мислех си ,че заслужава всичките тези жертви,компромиси..Но след толкова време той беше готов да ме отметне с лека ръка,беше готов да забрави какво съм била аз за него,какво сме имали и да е щастлив ,да е с някоя.А,аз всеки миг да се измъчвам,но съм си казала,че трябва да се върви напред и само напред,нито крачка назад.

ПС:Всяко хубаво ,нещо идва дори и след много време,все някога ще има слънце :)