PDA

View Full Version : Животинче



Barrmana
05-01-2010, 12:38
Здравейте , може би не е за тук темата , но искам да попитам нещо,значи нашите са твърдо НЕ животно в къщи , а аз много искам едно сладко кученце или котенце да ми е в къщата , да си го къпя гледам , да си лежи варху мен да си спя с него да си го мачкам :grin: просто мноу искъм коте или куче , някой може ли да ме посаветва готина порода куче или нещо такова,и някъв начин да убедя наще да си взема куче ( в противен случай ще чакам след 12 клас когато отида в софия да си живея) сори за правописните грешки

6okolad4ety95
05-01-2010, 15:42
Породата ти трябва да си я избереш-ти ще си го гледаш.Иначе...Обясни на родителите си,че ти ще си го гледаш,ще отговаряш за него,ще му създадеш хигиенни навици,ще го разхождаш,т.н-общо взето ти ще поемаш всичките грижи около мъника. :)

нямам какво да добавя! :)

nana26
05-01-2010, 15:44
защо не пробваш да приютиш някое бездомно коте или кученце... в смисъл сега е пролет и накъдето се обърнеш има малки сладури .. вземи едничко и даи му шанс :) аз онзи ден така направих с едно малко коте :smt055 .... вместо да даваш излишни пари за някое, спаси друго от улицата ... и то ще те обича и ти него ;) относно това как да навиеш вашите ... кажи им че един дърт котарак/пес се е опитал да го изяде (аз така направих) :D :D айде успех \:D/

SilverRain
05-01-2010, 15:53
защо не пробваш да приютиш някое бездомно коте или кученце... в смисъл сега е пролет и накъдето се обърнеш има малки сладури .. вземи едничко и даи му шанс :) аз онзи ден така направих с едно малко коте :smt055 .... вместо да даваш излишни пари за някое, спаси друго от улицата ... и то ще те обича и ти него ;) относно това как да навиеш вашите ... кажи им че един дърт котарак/пес се е опитал да го изяде (аз така направих) :D :D айде успех \:D/
колко сладникавоо .. :-) :smt060 :oops: 8-)

Barrmana
05-01-2010, 18:07
bih priutil vseki sladur prosto nashte kazvat neshto ot sorta "emi nqma koi da se griji " az kazvam az she se grija za vsichko she mu bursha gadostite she se grija vsichko she pravq ;D , i te kazvat , emi po4ti vsqko dete taka kazva,za sega ne :D

nana26
05-01-2010, 19:14
постави ги пред свършен факт ... вземи някое и им докажи че са бъркали ... натрий им носовете :-D и моите родители говореха точно по този начин, аз не слушам и мъкна котета у нас :D :D през къщи са минали 9 котки + 1 куче което още е у нас. Нито едно от тях не купено
с повече упоритост ще стане работата ;) айде УСПЕХИ :-)

r1a1d1o1s1t
05-01-2010, 19:52
Аз също исках да си взема коте и все им се молех,обещавах им че аз ще си го гледам,ще се грижа за него и т.н....техния отговор беше винаги НЕ! :oНакрая си взех едно коте(с помоща на леля ми)закарах го у дома...татко ми нищо не каза,ма майка ми...леле едно викане беше едно чудо!:D
Чак след 2години го за обича тва коте!
А тая година й докарах с нейно разрешение още една котка...след 3 месеца я подарихме :-D

Luscious_Heart
05-01-2010, 20:56
защо не пробваш да приютиш някое бездомно коте или кученце... в смисъл сега е пролет и накъдето се обърнеш има малки сладури .. вземи едничко и даи му шанс :) аз онзи ден така направих с едно малко коте :smt055 .... вместо да даваш излишни пари за някое, спаси друго от улицата ... и то ще те обича и ти него ;) относно това как да навиеш вашите ... кажи им че един дърт котарак/пес се е опитал да го изяде (аз така направих) :D :D айде успех \:D/
колко сладникавоо .. :-) :smt060 :oops: 8-)
:smt060 :smt058 :-) =P~ =D> =D> Трогателно

ShtrudeL
05-01-2010, 20:57
За да не пускам нова тема,някой ще даде ли сайтОВЕ с обяви за домашни любимци ^^

3motion
05-01-2010, 21:26
За да не пускам нова тема,някой ще даде ли сайтОВЕ с обяви за домашни любимци ^^
http://www.bezdom.info/index.php?option=com_adsmanager&page=show_all&text_search=&order=0&expand=0&Itemid=1 Дано съм помогнала .. :)

danibebi
05-01-2010, 22:16
:) :) :)

Shadowsogirl
05-02-2010, 05:53
Абе не е чак толкова лесно да се гледа животно и да полагаш грижи за него, особено ако си по-малка. Къпането и храната са най-малките проблеми - трябва да се ваксинира, да се води на лекар, ами ако се разболее не дай си Боже знаеш ли колко средства отиват? Не казвам, че ще се случи, ама моята котка за месец и половина два пъти беше супер зле. Единият път и се появиха гъбички и ходихме на лекар - отидоха супер много пари по изследвания и лекарства. Следващия път се беше натровила с храна - пак за лекар, за друга ваксина, за още лекарства и инжекции. Баща ми не искаше да ми взема котка, в мига, в който му показах животинчето ми каза единствено "Ти си носи отговорност - ти си го храниш, ти си го водиш по лекари, аз пари и за котка нямам.". Да, ама като опря ножа в гърлото и отидоха стотина лева при лекарите дето аз ако трябваше да ги изадя сега щях само да си спомням за котенцето. Не искам да те разубеждавам, но просто има много причини вашите да не са съгласни, защото освен да спинка върху теб, да мърка и да ти се търка в краката, животното вкъщи означава и страшно много грижи и отговорности - забрави за момент родителите си и си помисли ти можеш ли да поемеш такава отговорност. Ако отговорът ти е да, ами не "като стане ще мисля" навий ги, обясни им, че ти ще полагаш грижите за него, че ти ще му поемаш разходите. Успех.

kris4ety14
05-02-2010, 07:16
Абе не е чак толкова лесно да се гледа животно и да полагаш грижи за него, особено ако си по-малка. Къпането и храната са най-малките проблеми - трябва да се ваксинира, да се води на лекар, ами ако се разболее не дай си Боже знаеш ли колко средства отиват? Не казвам, че ще се случи, ама моята котка за месец и половина два пъти беше супер зле. Единият път и се появиха гъбички и ходихме на лекар - отидоха супер много пари по изследвания и лекарства. Следващия път се беше натровила с храна - пак за лекар, за друга ваксина, за още лекарства и инжекции. Баща ми не искаше да ми взема котка, в мига, в който му показах животинчето ми каза единствено "Ти си носи отговорност - ти си го храниш, ти си го водиш по лекари, аз пари и за котка нямам.". Да, ама като опря ножа в гърлото и отидоха стотина лева при лекарите дето аз ако трябваше да ги изадя сега щях само да си спомням за котенцето. Не искам да те разубеждавам, но просто има много причини вашите да не са съгласни, защото освен да спинка върху теб, да мърка и да ти се търка в краката, животното вкъщи означава и страшно много грижи и отговорности - забрави за момент родителите си и си помисли ти можеш ли да поемеш такава отговорност. Ако отговорът ти е да, ами не "като стане ще мисля" навий ги, обясни им, че ти ще полагаш грижите за него, че ти ще му поемаш разходите. Успех.

+1. Гледането на домашни любимци не е толкова забавно, колкото изглежда. Идва един момент, когато те омръзват и се чудиш как да се отървеш от тях.