PDA

View Full Version : Това е началото на моята книга....моите мисли!



Peyton13
05-01-2010, 20:14
Много хора казват истината и са прави!Истината за едни може да е лъжа за други,но понякога истината е по-гадна и от 10000 лъжи.Когато се случи така,че някой значим за теб човек ти каже истина която ти се ще да не чуваш,има два варянта.Първия е да избягаш и да не повярваш в думите му,а вторя,по-трудния,е да се вслушаш в тях и да проумееш значението им въпреки ,че те боли или ,че ще наранят някой друг.В такива случаи времето изстича бързо и решението е отново е правилно – за едни и грешно – за други!
Ако истината ви нарани толкова,че да не можете да я споделите?
Ако сте изгубили всички сили и надежди?
Ако този човек ви каже истината, която доказва,че никога не е бил искрен с вас?
Ако човека с който сте споделили най-значимите си мисли и моменти,ви докаже ,че всичко е лъжа?
Ако не можете да живеете без него,но с него би било поредната заблуда?
Тогава можете да прочетете последната страница и се надявам там да са записани отговорите на тези въпроси то личния ми опит,но ако не са...
Има нещо което знам със сигурност ,че следва след този вид истина – БОЛКА!

Болката може да ви се разскрие под много форми като:
Нож пробиваш те в сърцето.Ритник в корема или сякаш тялото ти се разпада на милион парчета...Това са болките които изпитала от последната истина остановена,след лъжи и заблуда!



Ако ви харесва ще публикувам още от това което пиша!

KpucmuHa
05-01-2010, 20:15
не казваш нищо ново или интересно...

ShtrudeL
05-01-2010, 20:20
Много сухо и депресарско, и черногледо, и И. :>

"Като толкова не искате да ви лъжат,защо се сърдите като ви кажат истината?"

Из група У фейсбука :> (йей тук даже има рима....аз съм скрит талант налии? Ако ви хареса ще пусна оощИ!)

w0sh
05-01-2010, 20:25
Направо Бестселър.

Peyton13
05-02-2010, 14:04
Винаги ли времето лекува раните или просто отдалечава спомените си от душата ни,като предпазител?!За да спрем да страдаме за момент.Но когато се сетим за тях и ги изживеем отново,само за нас си.Болката се крие някъде и изкача изведнъж и ни побеждава,побеждава надеждата ни.
Лекува или не времето отминава нас и мечтите ни и ако не успеем да ги збъднем просто продължаваме напред,нали?
Чудели ли сте се,колко често сте част от нечий живот?
Колко пъти някой ви поглежда без да подозира колко много значите за него?Колко пъти някой незначителен за вас се радва да го заговорите?
Колко пъти някой е мечтал за вас и колко много някой ви обича без да знаете?
Това са изпуснатите моменти.Моментите в които някой някъде се е чудел кога ще го забележите,моментите в които някой е мечтал да е до вас,моментите в които някой се е притеснявал дали ще получи одобрението ви...Тези моменти не променят вас,но биха могли да го сторят.както и да превърнат един миг в вечна надежда за промяна.Разбира се не може винаги да се оглеждаме дали някой ни наблудава скрит зад маската на безразличието.Най-тъжното нещо е да чувстваш някой много близък,но той да не изпитва същото.Може ли винаги да се вкопчваме в хубавите неща и да не забелязваме хората които ни нараняват?
Не.Не можем ,защото само някой значим за нас може да ни нарани.Някой за който ни е грижа,който обичаме или харесваме,някой на когото сме се доверили...Дали целта е да не може никой да те нарани?Но ако е така тогава защо търсим любов?Приятелство?Ако не можем да рискуваме ,че ще бъдем наранени няма как да намерим някой с който да изживяваме живота си...
Ако това е цената,може би си струва.Дори един прекрасен миг.
Понякога се чудя дали съм взела правилните решения.Дали трябва просто да забравя и да продължа или да намеря решение.Понякога търсенето на отговори ме истощава.Всеки ден едни и същи въпроси както и възможните отговори...Случва ли се някъде нещата да се оправят за секунди и драмата да изчезне?
Дали някога мъката ще избледнее?Ще има ли промяна в чувството?
Може би аз самата искренно не знам какво искам и затова не мога да получа нищо?може би не знам дали искам пак да е като преди,да му простя,да му имам доверие.Може би просто не мога.Може би не искам.Но още не го знам!
Той значеше толкова за мен и ако сега може пак да значи,можи би трябва да се опитам да оправя нещата.Но дали той е същия,това още не мога да разбере.Или просто аз съм си представяла нещата по един начин,по начина по който не са.Плановете,имахме ги.От там и тръгна всичко,нашето всичко,нашето минало започна тогава когато той беше добър приятел и момче.Когато ме расмиваше,когато беше до мен.За жалост това „тогава”беше много отдавна!
Винаги съм знаела,че не съм като тях.Вечните ми приятели.Просто не гледам на живота по начина по които го виждат те.Не могат да ме разберат,защото не са преживели нищо подобно.Чувствам се сама,всеки ден.Не на място,на грешното място.Дали вуобще някога мястото ми ще е някъде там?Може би вуобще не гледам в правилната посока.
Всеки вече е намерил мястото си,всеки знае къде е и къде иска да бъде.
Може би съм объркана,защото изгубих моето!Но когато бях с него,се чувствах на място,там където винаги ще мога да огида.Там където винаги съм искала да бъда!
Случвало ли ви се е да не сте сигурни,че днаете това което искате,но да сте обедени за това което не искате или това което не трябва да бъде?
На мен ми се случва от сутрин до вечер,всеки ден...Търся нещо,но какво е то ще разбера когато го намеря.
Може би е място,сигурност.Въпреки,че някаква имам.Те живеят,учейки,забавлявайки се,но аз търся нещо повече.Не искам дните да отминават,просто така.Не искам просто да си живея живота.Искам да го изживея!Искам да има някого до мен който да има нещо общо с мен,нещо за което си струва да се борим.
Не мога да виждам как дните отминават,как живея без да правя нещо наистина смислено,нещо на което държа!
Знам,че не ме искаш.Знам какво е и да не искаш някой.Затова сега ще го приема.Не знам какво ще ми струва,но ще се опитам.Ще се опитам да намеря моето място защото то е някъде там.

Може да не ви хареса,но....

KpucmuHa
05-02-2010, 15:44
^ прекалено дълго, хвърлих много бърз поглед
тва ще е ебати скучната книга... :lol:

stoteen4o
05-02-2010, 16:30
Доста добри разсъждения! Дано по психология (ако учиш) да имаш 6. По български обаче с тоя правопис... не знам кой клас си, ама с тея елементарни грешки... искрен -> искреНо, раЗписан, иЗтощава и още много такива :-o Иначе има хляб в писанията ти. Просто трябва да се опиташ да ги представиш по по-интересен начин. Успех! :)

Priceless
05-02-2010, 16:36
Toлкова .. проницателно. Толкова ... дълбоко. Толкова .. СКУЧНО !

ScionOfStorm
05-02-2010, 17:09
майната ти бе

nezabelejimata
05-02-2010, 17:41
Първото го рочетах става ама трябва да го представиш по по-интересен и заинтригуващ начин а второто е мн дълго и просто няма физическата способностр днес да го прочета :D :D

justonegirlwithonehope
05-02-2010, 18:20
Може би за теб това е важно и интересно, разсъжденията ти наистина са хубави, но за мен са празни работи.Съжелявам, но това е лично мое мнение все пак. :)

fenastz
05-02-2010, 20:38
Не е тук мястото да постваш такива неща.

kypo
05-02-2010, 20:55
ако беше на меки листове щеше да има полза за някой тираЖия. сега не

midle
05-03-2010, 14:30
Направо Бестселър.

Подкрепям, запази ръкописа искам го колкото и да струва!

blader
05-03-2010, 14:44
оф...

мислиш че си достатъчно голяма и опитна за да напишеш книжка?...

мислиш че си преживял/а неща които са те накарали да разбереш какво е болка(дори и да си не мисля че трябва да го натрапваш на другите...С КНИГА МАМКА МУ!!!)

нещата които си размишшляваш и които вероятно мислиш че изразяваш с невероятно повествователно майсторство се въртят в главата на почти всеки 12-16 годишен тийнейджър а самия ти изказ е явно вдъхновен от множеството интернетски писания по подобни въпроси...

не смятам че пробутвайки това което си сътворила(колкото и усилия да ти е коствало...) би ти помогнало да се харесаш повече на хората...като писател...стила ти е скучен...

мисля че това което правиш е разхищение на талант и време тъй като ако можеш да пишеш по-добре смени насоката или изчакай да придобиеш повечко опит за да пишеш неща с подобна тематика...

аз не се имам за много опитен но като се замислиш не съм тръгнал да пиша и книжки нали?...

по-полека с бестселърите и не използвай толкова много думи като 'болка',предателство' и други от тоя род...мисля че са крайни...