PDA

View Full Version : Сменяне на лична карта?



sa6opi4a
05-02-2010, 03:30
Понеже ми е изтекал срока, сега как да си смена личната карта. Направо в полицията ли трябва да ходя? Някво заявление взима ли се преди това и от къде? Или направо като отида у полцията ми правят снимка, всичко и после отивам в банката и плащам? Как става начина?

antiWHAT
05-02-2010, 05:10
абе преди няколко седмици ти казаха, ти не се оправи. на 18 си бе човек, това са някак си елементарни работи.

babity
05-02-2010, 08:55
Отиваш в МВР-то само с личната ти карта. Там ще ти кажат къде да си внесеш паричките и после ще ти дадат всичко необходимо като формуляри.

babity
05-02-2010, 09:54
Правиш си снимка, отиваш да вземеш заявление и го попълваш и после подаваш документите в твоето РПУ.

Вече снимат на място.

sa6opi4a
05-02-2010, 19:01
Впрочем, минал съм 18. Просто съм свикнал винаги да търся мнението на някой друг преди да направя нещо, без значение какво е. Общо взето, направо отивам в рпу-то с личната ми карта и там става на място всичко. Впрочем имам и снимки, явно мога да ги дам, без да ме снимат.

antiWHAT
05-02-2010, 19:02
Впрочем, минал съм 18, просто не съм свикнал да се оправям сам, при положение, че е имало досега кой да ми оправя нещата. ;)
еее супер и до кога ?

cherinka
05-02-2010, 19:11
що снимат на място...верно удобство, ама цял живот сме си ходели на фото и оттам си носим снимките, та чак ся и там можели да ни снимат...смахната работа
разбирам ако снимките са безплатни,ама не стига, че по закон ни задължават да имаме лични карти, ами и пари даваме за тях...