PDA

View Full Version : Разминаване на size on disk



Celence
05-02-2010, 11:44
Здравейте
Когато дам десен бутон на C:, за да проверя заетото място, ми изписва 14 ГБ, но когато вляза в папката и маркирам всички файлове, ми изписва 8 ГБ. Защо се получава това разминаване? Пречи ли и как да го оправя..

Valento
05-02-2010, 12:07
Здравейте
Когато дам десен бутон на C:, за да проверя заетото място, ми изписва 14 ГБ, но когато вляза в папката и маркирам всички файлове, ми изписва 8 ГБ. Защо се получава това разминаване? Пречи ли и как да го оправя..

Маркираните фаилове ти показват заетото място в диска...а проверката от My Computer > :C (Properties) ти показва Free and Used Space или казано на по-прост език заета и свободна памет!Нямаш никакво разминаване а просто ти не можеш да ги схванеш (без убида)

Celence
05-02-2010, 12:48
Схванах. Мерси.

обида ;)

Valento
05-02-2010, 12:59
Схванах. Мерси.

обида ;)

Да, :D обида.И аз мерси! :grin:

skuck
05-02-2010, 13:14
Не е тва. Като размера показван в Propertites е по-верния, защото като влезеш в самия диск и маркираш всички папки и файловте и ти показва размера само на тях. На C:\ има файлове които изпълняват ролята на "swap" файл и файл в който се записват данните от РАМ паметта когато компа се хибернира. С други думи ... има скрити файлове, за тва има разлика и не пречи, спокойно.

doomkillerr
05-02-2010, 15:25
Не е тва. Като размера показван в Propertites е по-верния, защото като влезеш в самия диск и маркираш всички папки и файловте и ти показва размера само на тях. На C:\ има файлове които изпълняват ролята на "swap" файл и файл в който се записват данните от РАМ паметта когато компа се хибернира. С други думи ... има скрити файлове, за тва има разлика и не пречи, спокойно.

Същото си мислих да напиша и аз - с две думи липсващите 4 GB представляват т.н. "Виртуална Памет", която е част от хард диска и по-принцип (автоматично) е колкото и инсталираната физическа РАМ памет! :)