PDA

View Full Version : ФИЗИКА. Помагайте plS! Курс : Топлинни явления!



webmast3rche
05-02-2010, 12:14
1.Изотермен процес.
2.Изохорен процес.
3.Изобарен процес.
4.Топлинни машини.
5.Идеален газ.

Ако можете да ми помогнете по тези теми ще съм ви мн.благодарен. и ако може да дадете и някакви задачки - още по хубаво..

Ей сега във вторника ще има едно контролно с всякакви графики и такива мании.. а аз не ги разбирам.. Така че всякаква помощ е добре дошла!

П.п уча физика за 8 клас. (иначе съм 9)

sunshinepp
05-02-2010, 12:50
Учебник нямаш ли?
Там си пише всичко..ако вникнеш внимателно..

и аз имах контролно и аз съм с физика за 8ми.. но съм 9ти

Изотермен - температурата=const демек е постоянна при такъв процес , тя не се изменя.. всички други величини - обем и налягане се променят.
Произведението на налягането и обема също винаги си остава постянно поо закона на Бойл.
Ако имаш начало на налягането и после какво е било в края..
формулата - p1v1=p2v2
Графиката на изотермния процес е с крива линия-изотерма (няма как да ти го начертая.. )
Идеален газ - въображаем газ , при който законът на Бойл е изпълнен точно при всяка температура и налягане!
Малко ще ми е трудно да ти дам задачи защото физиката ми е на испански, някой неща..

После може да допиша останалите неща(ако някой не ти е помогнал повече) .. дано съм ти помогнала малко


:(

nIkEnCeTy_bE
05-02-2010, 17:24
Не беше ли ти този, на който обясняват тооолкова много и чертах и ала бала?? :?

LoupGarrou
05-02-2010, 17:44
Точно той беше, nIkЕnCeTy !
Авторе, защо караш хората да ти обясняват нещо, което вече са ти обяснявали ? Ама, айде ето линк от старата ти тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=7147310&highlight=#7147310 !

nIkEnCeTy_bE
05-02-2010, 17:56
Еми шанс. Можеше да погледне все пак. :)

L0ST
05-02-2010, 18:35
Охх, къв пищов имах точно на това. Ако не ме мързеше щех да се разровя някъде из шкафовете и да ти го сканирам, ама уви - мързи ме, ще си учиш от учебника.

webmast3rche
05-02-2010, 19:00
Еми те тогава я отложиха тая контр и аз пак сичко забр.. пък и физикатаа не ми е мн силна страна.. и от тая тема ест погледнах я и повечето работи ги разбрах от вътре де.. просто пуснах нова ако се намери някой да даде някакви примерни задачки и такива и да пообясни , че ми е голяма мъгла :)

Zarity
05-02-2010, 19:26
Аве тва е най-лесния раздел ве,толкова ли не можеш да го научиш. :-o