PDA

View Full Version : Спортни и народни танци - мнения :)



SmilezZz
05-02-2010, 12:36
Здравейте !!
Решила съм през лятото да тренирам спортни или народни танци..Пък ако имам възможност и двата..
Та ще ви помоля да ми каже вие какво мислите..Тренирали ли сте ?
И да ми кажете долу горе какви са цените и къде мога да се запиша..За Русе става въпрос..

Та като цяло - дайте повече инфо и за спортните и за народните танци !!!
Благодаря !! :-)

nIkEnCeTy_bE
05-02-2010, 16:57
Тренирала съм и двете. Определено народни танци казвам, защото ги обожавам нищо, че вече на играя. Просто тъпката по конкурси и така нататък е страхотно. Спортните танци си зависи и до някаква степен на каква учителка попадаш - смисъл има сега някой дето ходят по различни предавания. Но аз лично препоръчвам народните танци, защото е нещо страхотно. За пари немога да ти кажа, защото не съм от Русе. :)

scaramouche
05-02-2010, 17:15
танцувам народни танци от доста дълго време, но съм опитвала и спортни. В спортните е до голяма степен въпрос на късмет да си намериш партньор (момчета танцьори - понякога е порблем). Народните са наистина по-добри и според мен - групата, пътувания, концерти, емоции.... :grin:

Само че поне в моя град танцовият сезон свършва в началото на лятото, така че през самото лято рядко се танцува (освен по-напредналите). Не знам как е в Русе, най-добре да провериш, но творческия сезон попринцип започва на есен.. :)

SmilezZz
05-02-2010, 17:35
Благодаря ви много :-)

scaramouche - не знаех,че творчески сезон е през есента.. :(

Иначе отново ви благодаря и на двете :-)

scaramouche
05-04-2010, 13:43
поне при нас е така, ти провери как стоят нещата в Русе ако искаш.. :)

DarknessAngel
05-10-2010, 21:16
Я, не съм само аз. С една приятелка имаме желание, само че не сме от Русе. Иначе и ние сме начинаещи. :-D

Steff9423
05-11-2010, 20:15
Хъм моя въпрос е свързан със народните танци..Добър начин за остлабване или стягане са?

nIkEnCeTy_bE
05-12-2010, 09:19
^^ Бих казала стягане..

cveteto96
05-12-2010, 14:39
nIkEnCeTy_bE и scaramouche - а вие по колко плащахте ?

nIkEnCeTy_bE
05-12-2010, 20:12
О не помня. Май около 30лв. на месец, но ще те излъжа, не помня наистина беше отдавна, пък и мама плащаше, защото познаваше ръководителите и т.н 8-)

scaramouche
05-13-2010, 14:07
Steff9423 - отслабване или стягане, зависи от теб колко се стараеш и танци с каква трудност танцуваш. Аз бих казала, че македонските танци (бавните) са за стягане, защото натоварват повече мускулите. А бързите (шопски, северняшки, тракийски) са за отслабване. Мое наблюдение, но всичко зависи дали се стараеш.

Cveteto96 - в моя град - Пазарджик таксата е 10-20 лв, но доколкото знам в другите градове стига до доста повече. Трябва да питаш при вас как стоят нещата. :)

Steff9423
05-13-2010, 15:42
Steff9423 - отслабване или стягане, зависи от теб колко се стараеш и танци с каква трудност танцуваш. Аз бих казала, че македонските танци (бавните) са за стягане, защото натоварват повече мускулите. А бързите (шопски, северняшки, тракийски) са за отслабване. Мое наблюдение, но всичко зависи дали се стараеш.
По-принцип доста се потиме,учим разни нови хора и ръченици.Бих казал че доста се старая. :oops:

scaramouche
05-13-2010, 19:26
това е добре и вероятно ще има резултат. Но трябва повече постоянство, не е като фитнеса, по скоро е за тонус и забавление - е поддържаш и форма също, аз мога да кажа че като за танцьорка съм изградила мускулатура (най-вече на краката, защото тях напрягам най-много)

SmilezZz
05-16-2010, 12:36
Благодаря ви много за отговорите ви :-)