PDA

View Full Version : Отностно приятелите - още една фейл тема.



Axe_vs_Sword
05-02-2010, 12:52
.

justunique
05-02-2010, 13:09
....

KumchoValcho
05-02-2010, 13:21
ако това ще те обиди, то се извинявам .. ама твърдо е заради музиката :-o от личен опит знам .. този стил не се харесва на никого !Амии не съм съгласен напълно
В класа ми има една метълка - личи си отдалече, че е метълка, обаче е ссууупер печена, забавна е и т.н.
Кефи ме да общувам с нея. А дори на външен вид не е красавица, в смис пълничка е и т.н. Но това дори не го виждам като си лафя с нея, виждам единствено колко е печена, примерно..
А по принцип и аз не харесвам тоя метъл стил, НО въпреки всичко аз гледам човека, а не какъв стил музика слуша, как се облича и т.н.
Предполагам повечето хора са като мен..

justunique
05-02-2010, 13:31
...

Axe_vs_Sword
05-02-2010, 13:31
Мм, човек, не знам какво имаш предвид от "личен опит". Музиката не я налагам на никого, винаги я слушам на слушалки. Ако имаш предвид за външния вид, вече писах за това.

KumchoValcho - хубаво поднесено. Но предполагаш грешно, че повечето хора са като теб. Аз лично познавам само една такава, а нея съм споменал в първия пост

ecstazy
05-02-2010, 13:34
ако това ще те обиди, то се извинявам .. ама твърдо е заради музиката :-o от личен опит знам .. този стил не се харесва на никого ! хахаха на никого ок ок :razz: :razz: ОК БЕ ОК :razz: :razz: ако това ще те обиди, то се извинявам... ама ти си чисто и просто ограничен/а. :?

По темата: И аз съм метълка, а проблема с излизането си го имам от 6-ти клас лятото. Тогава се скарах с кварталната групичка, по точно спрях да излизам с тях и то нямаше с кого. (спрях, защото те са пропаднали хора). Сега, що годе намирам с кого да излизам. Една от бившия ми клас, една от квартаала (малко скука, но предпочитам пред това да си вися в нас), и групичката от даскало (преди да се скараме) и една пак от квартала, приятелка от детството, но времето ни пречи да излизаме по цял ден. Но и аз искам да намеря такъв приятел, с когото всяка минута да се прекарва във смях и смислени разговори. Не мисля, че проблемът е в теб. Ти си човек като тях. Но нали се сещаш, не всички хора си допадат. Аз също си говоря с момичетата от класа, понякога движим заедно, но не си допадаме, за да излизаме извън даскало. И проблемът не е в мен. Въпрос на интереси. Накарай твой приятел от скайпа да отидете на концерт в някой клуб. Аз примерно ходих в Angel Heart на един концерт на училищни групи и беше много яко. Вероятноста да се запознаеш със свестни и забавни хора е мноого голяма. В много кофти ситуация си попаднал, но не си ти виновен. Колкото и тъпо да звучи, защото и аз намирам някаква "утеха" в това което пиша, е че с времето ще намерим своето 2ро аз, с което ще се шляем нон стоп навън и всеки ден ще бъде незабравим. Успехи :) :) :)

filmimilmi
05-02-2010, 13:40
ако това ще те обиди, то се извинявам .. ама твърдо е заради музиката :-o от личен опит знам .. този стил не се харесва на никого !
Не е заради музиката. Героят от темата трябва да обърне повече внимание на отношението си към хората. Приятелството е двустранен процес. Той очаква, че сближаването става за 1-2 срещи, а за създаването на едно истинско приятелство отнема доста време...
Към автора: Не може да очакваш от хората да поемат иниациатива вместо теб. Когато се запознаеш с някого първото нещо, което се изисква е ти да покажеш интерес към самия него. Фейлнал си в това, че вместо да покажеш интерес към т.нар. от теб "себеподобен" си насочил вниманието си върху това да го използваш за средство, което да те свърже с други себеподобни. Никой не обича от нищото да се появи някой и да се набута в компанията му. Сигурно той се е уплашил, че си външен натрапник, чиято цел е да открадне приятелите му. Да, всеки си го мисли. Никой не води непознати в компанията си току така. Трябвало е първо да изградиш доверие по между ви. Като за начало ти е трябвало просто един "себеподобен", а едва по-нататък той да те запознае и с други хора. А ти си тръгнал от главата за краката един вид. Трябвало ви е време да се сближите преди да искаш да станеш част от "неговите хора". В крайна сметка се е получило така, че той да те игнорира защото не е имал намерение да те набута там, където вероятно си щял да попаднеш между шамарите както и да завлечеш самия него в тях. Та накратко: Първо изграждай доверие с хората, а едва после се интересувай от приятелите им, за да не избегнеш подобна нагласа срещу себе си, че си просто от хората, които се възползват от чуждите контакти, а после дори ги крадат. Нормално е и често ще го срещаш. Приятелският кръг се разширява лека по лека, а не от днес за утре.
Второ. Хубаво е, че все пак имаш контакти с други класове, би могъл дори да кажеш, че си се вписал в нещо като компания. Само единственото, което трябва да правиш е да се държиш готино, а не като лепка. В случай, че се чувстваш игнориран поради някаква причина, не се опитвай да търсиш оправдания и да се буташ насила там където не си поканен. Ако те намират за готини ще поканят, ако не им трябваш няма да те потърсят. Важното е да не се държиш хладно и надменно, когато си изключен от някаква схема. Това, че все още ти нямат достатъчно доверие не означава, че няма да съградите такова по между ви с времето. Приятелствата се печелят не с упоритост, а с търпение. Тоест не се бутай упорито да се впишеш в някаква групичка. Ще създадеш впечатление на лепка и ще те отсранят бързо бъзро. Никой не обича нахалните. За да не създаваш подобно впечатление се опитай просто да държиш на себе си, но и да не го натрапваш. Примерно онези отиват на някакъв рожден ден, но не те викат. Правиш си сметка защо и го преглъщаш, но не им се правиш на убиден. Просто примерно разбирасе. Важното е да запазиш самочувствието си на ниво и да не показваш, че отношението им те наранява, за да не се обърнат срещу теб, защото повечето хора се забавляват от това когато в компанията им се опитва да се набута някой непознат, а с него могат да си правят свободни експерименти. Тоест да се получи нещо като "peer pressure" (думата на български ми убягна...).
И трето и най-важно! Винаги, абсолютно винаги дръж на това да си коректен с приятелите си. Когато влезеш в една компания не критикувай порядките им, не подръжавай на примери ако е против волята ти. Показвай най-интересното от себе си, поемай иниациатива като предложиш да правите това и онова, но без да държиш на това непременно да те слушат. Бъди активен участник в средата около теб и не се страхувай да изкажеш личното си мнение! Ще те уважават ако го споделяш, макар и понякога да се направят, че не го чуват. Все пак е важно да напомняш на останалите, че не си просто част от декора докато движиш с тях, а имаш и език. Това, че се притесняваш да се включиш в разговорите от страх да не развалиш уж добрият тон, който останалите са задали, само ти пречи. Не се страхувай да се включиш със своята мисъл дори да излезе някакъв бисер от устата ти. Важното е да напомняш на останалите, че и ти си част от отбора!
Това е като цяло. Мотивирай се, поддържай винаги самочувствието си и никога не гледай в земята!
Успех!

пп. Може да прочетеш и тази тема.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=333104&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

justunique
05-02-2010, 13:46
...

ecstazy
05-02-2010, 13:54
^ ОМГ, излез на НДК, излез в Южния парк и където ти скимне окото, и кажи пак че никой не харесва метълите. Не казвам, че те са най-харесваните хора на света, но това което говориш е тъпо. Изобщо не се обиждам от теб, кажи че смърдим, че сме нечистоплътни депресирани смотльовци, които се дрогираме, бандити, крадем, трепем се, нямаме образование и т.н. Аз за себе си и моите приятели знам, че не сме такива. :) Имам познати чалгари, познати хаусъри, познати метъли, познати рокери, познати фенове на рнб музиката и със всички се разбираме ОК, смеем се, говорим си, но не сме приятели. Няма да ти отговарям повече на безсмислените постове, защото спамя, и си хабя нервите да се разправям със ТЕБ. :)

justunique
05-02-2010, 13:56
..

rockin
05-02-2010, 15:00
И аз имах подобен проблем. Само дето аз бях нещо като поза, признавам си го. Метълите са адски печени хора (не всички, разбира се, но доста от тях) и ми се искаше да съм като тях. Добре. Значи трябва да се обличам като тях. Добре. И започнах да се обличам като тях и да се чудя защо нямам приятели. Бързам да отбележа, че това беше в началото на 6ти клас, сега съм 7ми. Отне ми доста време да разбера защо. Метълът просто не е моят стил на обличане, разбрах го, и явно си личеше, че се обличам така насила, за да се харесам на когото и да е. Тогава не го възприемах като поза, просто си мислех, че ще им трябва време да ме забележат. Сега осъзнавам, че съм била готова кажи-речи на всичко, за да ме хареса някой.
А защо точно метъл? Е, обожавам рока и метъла, по-точно хардрока. Слушам почти само това вкъщи (от време на време си пускам някоя нова песен, зависи от настроението ми), но ако ме видиш на улицата, в никакъв случай няма да се досетиш каква музика слушам. Обличам се най-нормално, защото така ми харесва. Можеш да го наречеш поза, защото слушам една музика, а не се обличам в съответния стил. Аз обаче разбрах, че няма смисъл да изневерявам на своите вкусове. Съжалявам. Продължавам понякога, когато съм в съответното настроение, да си обувам кецовете и суичъра на Мейдън. На другия ден съм, да кажем, с тесни дънки. и изобщо не ми пука какво ще кажат другите.
Не знам защо го разказах това, отвътре ми дойде.Ако искаш, пиши на ЛС да се запознаем по скайп. Не съм в твоята възрастова група (сам смяташ, че възрастта е от значение, аз не мисля така, макар ч е си зависи от човека), но и аз нямам кой знае колко много приятели. :) Имам адски много познати, но истинските приятели не са много.

amk933
05-02-2010, 16:25
Ами не знам...аз имам много познати и малко, но няколко и много добри приятели. Нямам нито един метъл, който да ми е по-близък. Не съм тесногръд или необщителен - напротив даже. Обаче просто са ми странни като характер. За тях купон освен на метъл не става. Повечето (в София спец) се събуждат с 3-литровка бира - мен това ме отблъсква. Не знам...Твърде са консервативни. По-различни са ви разбиранията. Според мен най-лесно ще ти е да си намериш фрта метъли. Колкото повече интереси споделяш с един човек, толкова по-лесно ще ти е. Вярно е и обратното, че хората се допълват, но с чалгари не си те представям, а и нЕма нужда. :?

justunique и ecstazy, прекратете безсмисления спор или го изнесете на ЛС. :)

StrangerIsTyping
05-02-2010, 17:03
Axe_vs_Sword, а ти как си представяш своя Приятел? Какви качества притежава той? Какви в никакъв случай? Много е трудно да си намериш някой дори минимално близък до твоя начин на мислене и разбиране, затова просто приемаш хората, такива каквито са. В крайна сметка никой не отговаря на изискванията напълно (даже хич). Не е задължително и да бъкаш от приятели, за да живееш пълноценно. Но е задължително да бъдеш малко по-инициативен, когато някой ти харесва като човек, обаждай му се ти.
Доколкото разбрах от поста ти не си особено разговорлив. Може да изглеждаш хладен, надут или просто неучтив в чуждите очи, не те познавам и не знам.
Не точно съвет, по-скоро мнение, може и от полза, може и не. П.С. Не четох спора по-горе, но стилът ти не би трябвало да е проблем, ако държанието ти е в рамките на нормалното.

elito0o0o0
05-02-2010, 17:26
Абе! Пф! От музиката било то... Аз като слушам метъл,метълкор,пънк,хард рок и т.н. и нося в повечето случаи тениски на любимите ми групи,не съм отблъскваща. WTF?!?! ... Метъл слушам от Февруари месец,понеже се запалих от едно супер печено и забавно момиче от класа - метълка. Според мен не трябва всички да бъдат поставяни под общ знаменател. Всички викат ,че метълите не се къпели,постоянно се напивали,че били емота и наркомани и няк`ви такива. WTF!!?
От началото на годината мислех метълите от класа ми,че са няк`ви надувалници ,но се оказаха много по-печени от чалгарките. Имам приятели и приятелки фешъни,метъли,чалгари разни,но нито те ми се натрапват с музиката си,нито аз. Всеки избира какво да слуша и не ми харесва това,че само заради това, че някой слуша различен стил музика си мислят ,че това го прави по-различен от останалите. Пълни измишльотини. И това с косата.. когато видя някой с гола глава дето ми се прави на мутра ми става супер смешно - гейчета :) Какво ли се ядосвам и ви се обяснявам и аз .. тцтц.. само се хабя в момента.. никога няма да го проумеете това нещо. :) Авторе! - дай си скайпа. :)

nana26
05-02-2010, 17:30
хей :) .. ами аз искам да ти кажа че ситуацията ти е наистина кофти защото си мисля че си свестен (според писанките ти). Колкото теб съм и до преди година и аз нямах никакви приятели, поради простата причина че и аз съм заклета металка.. познавам една може да я нарека приятелка (обаче е пресилено) на няколко пъти съм ходила в такава компания на "себеподобни" само че въобще не ми беше комфортно сред тях.. истината е че всички метали гледат от високо (факт, поне според мене), мислят ме за поредната новоизлюпена ли ддз, не можах с никой да си разменя приказка, просто другите не ме възприемат ... след като сред тях не се получи съвсем се отчаях и спрях да излизам.... да обаче поради едни обстоятелства се срещнахме с 2 мноого стара приятелки от даскало и вече доста често излизам с тях те наистина са ми близки ама нямам никакви общи интереси, както и да е забавляваме се (не че сме неразделни де , те само в петък или събота излизат :D ).... идеята ми е че да търсиш сред себеподобни може и да не е най добрата идея, потърси старите другари от даскало, или се запиши на нещо (китара, барабани, рисуване, бокс, ако умееш да пееш - вокал на някоя банда..).... обаче не се отказвай заради неуспеха
най важното е да не се променяш, никой не е толкова важен че да сменяш жвота си за него... никога не се отказвай, не спирай да търсиш ... аз не съм спряла, няма и да спра докато не открия моето друго "аз"
ПП: стискам палци :-)

elito0o0o0
05-02-2010, 17:34
justunique моля ти се замълчи! По-кух си от изтърбушената ми тиква фенер за хелоуин.. :)

Axe_vs_Sword
05-02-2010, 19:23
@ecstazy
Сестра, не знам за какви клубове/концерти говориш. Иначе тази идея със второто "аз" ми харесва. Впрочем ми се иска някой, който не обръща внимание на други и само на мен, както и аз на него/нея. Това е минимално възможно, но все пак в интерес. И пожелавам да намериш твоят/твоята. (:

@filmimilmi
Изумяваш ме с тези дълги аргументативни коментари в много теми. Радвам се, че и в моята се изказа!
Та такам, за случката със себеподобния май си прав. Чувствам се доста тъпо, че един път се опитах да се навра в компанията, както и че го насолих тук. Даже мисля да му драсна в скайп, или по-добре ако го срещна пак да му призная грешката си.
Харесва ми това, което казваш, че първо опознаваш човека, че после всичко тръгва както му е реда. Всъщност, компаниите никога не са ми харесвали. На принципа съм "колкото повече хора, толкова по-зле". Но явно след като си се сближил достатъчно с този човек, компанията с него и още допълнения може да се окаже приятна. Абе, не знам защо пиша това, ама да си го имам, хах.
Погледнах темата в края. Почти си ме описал в първия си пост, с разликата, че аз съм по-сдържан, но и това да преудолея, викаш?

@rockin
Хубаво, че си разбрала такова нещо толкова рано. Че аз тогава съм си нямал понятие от тези неща, не са ме интересували, даже не слушах никаква музика. Между другото имаш хубав правопис на тази възраст, който смятам, че е фактор, че си свестен човек, така де, такива наблюдения имам...

@amk933
Хм, не разбрах защо тръгна да говориш за... нас (?). Да, не ни слагаш под общ знаменател, но все пак? Къде си ги видял да се събуждат, бе? (шегувам се)
Да, разбира се, че като споделяме еднакъв стил ще ни е по-хубаво заедно, но търся и други, с които да се допълня. Чалгари... преди правех капризи, ама вече не. Не става работата просто. Аут.

@StrangerIsTyping
Много просто.
Какви качества да притежава - метъляга, антифен на драмите
Вникакъв случай - чалгар, лицемерник
Не ми е проблем да приема някой такъв, какъвто е, стига да не прекалява. Както казах, и един ми е достатъчен.
Да му се обаждам аз - това го чувствам като натрапчивост...

@nana26
Благодаря.
Интересна история. Дам, мислел съм да се запиша на нещо друго. Ако и там не намеря дружки, ще съм опитал още нещо от толкова многото неща, които предлага живота. хах.
Да се променя поради каквато и да е причина, никогиш! Не съм се отказал. Късмет и на теб!

elito0o0o0
05-03-2010, 11:17
Ти само метъл ли слушаш?! В смисъл.. ако обичаш да танцуваш и не ти пречи друг стил музика.. (не чалга) може да ходиш примерно на хип-хоп танци или брейк.. или нещо такова.. Аз преди ходех и си намерих доста приятели,които и до ден днешен са си ми такива. :) Но.. зависи дали обичаш да танцуваш.. :D

Axe_vs_Sword
05-03-2010, 18:19
Да, основно това слушам. Както и скандинавски и келтски фолк. Друго не понасям. :д
Мерси все пак за идеята.

ecstazy
05-03-2010, 18:26
Брат, говоря ти за клубове. The box, Angel heart .. Там има мн яки концерти и следователно е пълно с хора с твоите интереси. За това ти говоря. Поразрови се в нета за такива клубове, или не знам. Аз винаги попадам на плакати за концерти.. http://www.hcspirit.com/venues/club_the_box.html ето примерно предстоящите концерти в дъ бокс. Но все пак ти си решаваш ;)

justunique
05-04-2010, 05:08
...

justunique
05-04-2010, 05:15
..

Axe_vs_Sword
05-04-2010, 07:35
Начи, най-добре е да замълчиш.
Описъл съм ситуацията, всъщност ми помогнаха, даже filmimilmi отбеляза грешките ми, които не подозирах, че имам. Ами това ще е, няма накъде повече да се върви освен към спам сега, тей че благодаря на отзовалите се.