PDA

View Full Version : Самотна съм



anfetaminchee
05-02-2010, 14:20
Искам да споделя моя проблем.В последно време с моята най-добра приятелка не сме спряли да се караме.Преди не сме си говорили обидни думи,а сега това го има..Тя вече не ми звъни,всеки път аз се сещам,а когато тя се сети е да ида с нея да си купи някаква дрешка защото не и се ходи сама.Имаше един период в който 3 дни не сме си говорили и когато е попитах защо тя ми отвърва,че сам е дразнила.. КОгато се скараме ас испадам в депресия,но тя не-има и др. приятели с които да излиза,но аз нямам и винаги оставам сама!Тя започна да пренепрегва моето мнение.Вече не ми споделя.Когато излизаме аз,тя и 3-ти човек винаги ме забравя..все едно не сам с нея и от това много ме боли.Говорих с родителите ми и ми дадоха съвет-да си намеря нова приятелка,но аз не искам нова.Много искам нещата да са както преди ,да сме заедно,неразделни,да споделяме.Моля ви кажете как да оправя нещата..... :( :(

filmimilmi
05-02-2010, 14:28
Докато гледаш на тази приятелка като на единствената ти такава ще продължаваш да се чувстваш самотна. Когато сте три или повече в компания се възползвай от това да общуваш и с други хора. Лека по лека ще създадеш контакти, с които да компенсираш когато приятелката ти е в лошо настроение и сте скарани. Не е голяма философия това, просто си развързваш езика без да се притесняваш, интересувай се живо от хората, които намираш за приятни и не изпускай възможностите да създаваш нови приятелства. :) Пък и щом тя е почнала да пренебрегва твоето мнение и да не зачита твоето приятелство, значи ти е време да продължиш нататък и без нея. Покажи й, че би загубила нещо скъпо в твое лице, не я търси, не ходи по следите й, отрязвай я поне докато се осъзнае. Няма друг начин да те оцени, а ако не го направи, значи нейното приятелство не е струвало и като за една жълта стотинка. :)

anfetaminchee
05-02-2010, 14:52
Много ми е кофти,ако не се сетя аз за нея,тя никога няма да се сети за мен.Вчера ми се подиграваше,че имам голям задник,а тя знае че точно това ми е болна тема.След това и едно "чао" не ми каза.Най-лошото е,че когато сме излизали с др. хора те винаги са харесвали нея и ако почна да споделям на тях всичко ще и издрънкат.Никой не се сеща за мен и винаги намирам утеха в тъга и плач. :( :cry:

6okolad4ety95
05-02-2010, 15:07
Много ми е кофти,ако не се сетя аз за нея,тя никога няма да се сети за мен.Вчера ми се подиграваше,че имам голям задник,а тя знае че точно това ми е болна тема.След това и едно "чао" не ми каза.Най-лошото е,че когато сме излизали с др. хора те винаги са харесвали нея и ако почна да споделям на тях всичко ще и издрънкат.Никой не се сеща за мен и винаги намирам утеха в тъга и плач. :( :cry:

Не си измъчвай мила :? ...няма никъкъв смисъл тази твоя "приятелка" е всъщност една използвачка,която ти се прави на приятелка само когато си и нужна :? !Според мен си намери други приятелки :) и недей да се натъжаваш!Айде успех мила :-)

filmimilmi
05-02-2010, 15:09
Значи е факт, че вече ти се е качила на главата. Сигурно главната причина за това, че си толкова срамежлива идва от там, че се срамуваш от външността си и това как нови хора биха гледали на теб. Страх те е от подигравки и поради тази причина ограничаваш контактите си и ги свеждаш единствено до тези с твоята приятелка. А сега когато си получила най-гадното отношение от единствения човек когото смяташ за близък вече би трябвало да осъзнаеш, че всъщност можеш да бъдеш предадена не само от непознати. Разбирам, че ти е тежко, но понякога в живота се налага да преодоляваш и предателството. То върви ръка за ръка с приятелството. Но все пак от тази случка можеш да си извадиш и поука, доста ценна и необходима за теб. А именно, че каквато и да изглеждаш на външност, това е без значение. Ти си си такава каквато си и колкото и готино да се държиш с някого, да си готова на компромиси, да му ходиш по следите и прочее, този след когото търчиш постоянно и му угаждаш не означава, че ще ти спести това, което си мисли. Когато си прекалено мила защото мислиш, че проблемите идват от теб самата и трябва задължително да се държиш готино, за да получиш същото отношение, никога няма да го получиш обратно защото ще ти се качат на главата! В теб няма нищо, което да трябва да те комплексира, проблемът си идва от другите, които се възползват от теб виждайки те като слаб човек, който е готов на всякакви компромиси спрямо собственото си достойнство в името на това просто да си намери приятели. И ето, че твоята приятелка се е възползвала от положението да те използва, унижава когато е в лошо настроение и дори най-лесно да те зареже без дори да зачита цялото това време, което си прекарала с нея угаждайки на капризите й. Заблудила си се, че това е истинско приятелство и накрая си останала просто използвана. В случая трябва да се промениш. Външността ти не е фактор, който играе голяма роля в отношението ти с останалите! Именно това трябва да разбереш! Никога не изпитвай някакви комплекси от начина, по който изглеждаш. Не си мисли, че някой ще те тъпче обезателно заради това, а пък ако се държиш супер готино ще ти го спести. Просто трябва да показваш повече характер и да поставяш хората на мястото им. Не допускай да те използват. Бъди малко по-надута и в определени ситуации си позволявай да покажеш малко повече самочувствие и лошо отношение към хората, за да не ти се катерят по главата! Не допускай близко до себе си онези, които усетиш, че само те използват. Да, знам, че е тежко да осъзнаеш нещо подобно, но за всичко си има време. Само горе главата и всичко ще се оправи! Най-важното е да намериш положителните и силни качества в характера си като например силата да отказваш когато нещо не ти харесва, както и желанието от време на време да доказваш себе си като лидер в отношенията ти с хората. Естествено в умерени граници, никога не прекалявай, но все пак в рамките на това да докажеш, че не би се оставила да те мачкат и използват. Накратко: Зарежи тази "приятелка" и почни да разширяваш смело контактите си без да се страхуваш от чуждото мнение! Продължи смело напред и задължително със самочувствие!

irr3plac3able
05-02-2010, 15:12
За такива "приятелки" не си залужава да плачеш намери си нова приятелка с която ще ти е по добре и ще те разбира повече от нея

elizabethg
05-02-2010, 15:33
Ох...и аз преди години бях в твоето положение...Тогавашната ми "най-добра" приятелка постоянно ме обиждаше,пренебрегваше,изп олзваше ме и ми забиваше нож в гърба при всеки удобен случай...Постоянно и прощавах,надявайки се,че ще се промени,но...уви нещата ставаха все по-нетърпими!Колко молби от майка ми и баща ми съм пренебрегвала да я оставя и да си намеря нова приятелка...Още си спомням да казват:"Остави я,стига ти се е подигравала!",но аз винаги им отвръщах:"Престанете Вие не ни знаете работите!"...Бях малка,наивна и вечно прощавах...Доката чашата не преля...След толкова обиди и подигравки най-накрая казах СТИГА!!!Отдръпнах се от нея за рекордно бързо време и вече не дружим!За щастие се осъзнах,макар и късно все пак се радвам,че проумях,че тя не ми е била никаква приятелка!Сега имам само една приятелка,която ми е най-добра и знам,че за всичко мога да се доверя на нея :) Радвам се,че се получи така :) Дадох си сметка за много неща,но първо трябваше да порасна,за да го осъзная... ;)

nIkEnCeTy_bE
05-02-2010, 16:13
Стига си и ходила след гъза, не си заслужава. Това не е истинска приятелка.

Paramour
05-02-2010, 16:32
И на мен ми се случи така... адски е гадно. Няма смисъл да я търпиш и да се занимаваш с нея повече, шом се държи така. Вярно е, че ще ти е гадно когато се сетиш колко ви е било яко, когато сте били приятелки, но и това ще мине. Намери си нови приятели и се опитай да я забравиш...
:-)

anfetaminchee
05-02-2010, 18:52
мерси за съветите..