PDA

View Full Version : нов лаптоп



fenpirth
05-02-2010, 15:17
здравейте някои може ли да ми каже кво са най- добрите параметри за лаптоп

Canis_Dirus
05-02-2010, 15:18
Да е поне 19 инча :grin:

antiWHAT
05-02-2010, 15:21
зависи за какво ти трябва
иначе
процесор 2х2
хард от 300 на горе
рам памет 2-4 гб
видео 512

:) поне на мен това би ми стигнало перфе. даже е повече, от колкото е нужно :)

fenpirth
05-02-2010, 16:59
в град правец има компютърно даскало в което преподават професори от техническия университет в софия там се учи микропроцесорна техника и такива е нещо за там ми требва

antiWHAT
05-02-2010, 17:56
аз съм се насочил към sony vaio, днес с 1 приятел обсъждахме, и перфектно ще ми пасне. За твоите неща обаче не съм сигурен... щом ще се занимаваш вземи си нещо по-мощно. Аcer-ите са достъпни кто цена и добри като функции. Но не знам как е подръжката... 1 приятел има ейсър и е доволен, занимава се със сайтове и некви други неща...

metaxa
05-02-2010, 18:35
vaio са прекалено скъпи за параметрите, които имат.
А по темата изискванията, които постна antiWHAT са достатъчни като евентуално може да си вземеш 1 гб видео карта.

doomkillerr
05-02-2010, 19:22
в град правец има компютърно даскало в което преподават професори от техническия университет в софия там се учи микропроцесорна техника и такива е нещо за там ми требва

Много зависи за какво ще го ползваш лаптопа! Ето един доста добър: http://laptop.bg/#/laptop/DELL/Studio-1749/Dell_Studio_1749_DELL00353, като имай в предвид, че ако ни ориентираш с бюджета, с който разполагаш ще е много по лесно да те ориентираме! :)

П.С. - Има и по евнити лаптопи, но ще ти вършат и по-скромна работа... Ако става въпрос за програмиране, мсиля че и по слаба машина ще ти върши работа! :)

L0ST
05-02-2010, 19:42
Аз лично не бих си взел огормен лаптоп. Моят лаптоп е 12" и батерията му държи над 5-6 часа на max performance - wi-fi, напълно осветен дисплей, филмии т.н., за balanced да не говорим (Dell). На мен това ми трябва - лека машина, ставаща за програмиране на съвременен език, с добър обхват на безжичната мрежа, приличен дисплей, издръжлива батерия, приличен хард и това е...

ВИнаги зависи от нуждите на човек. Има някой ндивиди, които си мислят, че лаптопа може да замести PC-то. Колкото и скъп да е, за същите пари може да си вземеш лаптоп + PC, ня което игрите ще работят по-хубаво, но както и да е.

doomkillerr
05-02-2010, 19:51
ВИнаги зависи от нуждите на човек. Има някой ндивиди, които си мислят, че лаптопа може да замести PC-то. Колкото и скъп да е, за същите пари може да си вземеш лаптоп + PC, ня което игрите ще работят по-хубаво, но както и да е.

Така е, но има и друго... Не винаги става въпрос за играене на игри на лаптопа. Примерно на мен може да ми трябва да си върша служебна работа, а тя да е свързана с Web дизайн и работа с програми като Photoshop, Coral Draw и т.н., пък нали не смяташ, че 12" ти лаптоп ще ми свърши работа?!?! :oops: Всеки си преценява за какви цели ще го ползва и какво му е необходимо предимно - по мощен процесор, повече и по бърза системна памет, по голам хард диск, мощна видео карта и т.н. :)

ivanstef
05-03-2010, 07:12
Лап-топа трябва да е лек, но нали се сещаш, че ще можеш да си цъкаш на Photoshop и Flash с всеки кирлив процесор (да не говорим за видео) след 2007... 8)