PDA

View Full Version : Да продължа ли?



maksimal
05-02-2010, 15:30
Таа.. Значи до преди време имах пърхот и си го премахнах с Низорал шампоан.. и все още се къпя с него.. След 4 5 измивания пърхутът ми изчезна и е останало по малко от половината на шампоана.. Конкретният ми въпрос е: Да продължа ли да се къпя с Низорал шампоан докато не се свърши - въпреки, че пърхута ми се премахна? Защото лекарят ми каза, че е доста силен шампоан и ме е страх да не увредя нещо скалпа си...


ПП: Когато свърши или спра да се мия с шампоана незнам с какъв да започна да се къпя... Препоръчайте ми някакъв.. Защото се тревожа да не ми излезе пак този тъп пърхот :)

casey
05-02-2010, 16:22
А защо не питаш гореспоменатия лекар?

gerityySUN
05-02-2010, 16:27
След като ти свърши този шампоан се къпи с бебешки.Той не съдържа химии и не причинява пърхот.Даже го премахва. :)

alex4et0y
05-02-2010, 16:31
Таа.. Значи до преди време имах пърхот и си го премахнах с Низорал шампоан.. и все още се къпя с него.. След 4 5 измивания пърхутът ми изчезна и е останало по малко от половината на шампоана.. Конкретният ми въпрос е: Да продължа ли да се къпя с Низорал шампоан докато не се свърши - въпреки, че пърхута ми се премахна? Защото лекарят ми каза, че е доста силен шампоан и ме е страх да не увредя нещо скалпа си...


ПП: Когато свърши или спра да се мия с шампоана незнам с какъв да започна да се къпя... Препоръчайте ми някакъв.. Защото се тревожа да не ми излезе пак този тъп пърхот :)

И аз използвах Низорал, но беше отдавна. И когато се премахне пърхота лекаря ми каза да спра да го ползвам и да си взема шампоан, който да не е свързан с премахването на пърхота, примерно за блясък.Но може и да греша, нека още някой да изрази мнение по въпроса.

titinkaa
05-02-2010, 16:50
Аз преди като имах пърхот се къпах с Клеар и независи,че за 2-3 измивания ми мина продължих да ис го ползвам,но ако наистина тоя Низорал е силен по-добре го спри.Ползвай някакви леки шампоани,защото повечето са тежки и вредят на косата.Иди и питай в магазина и все ще ти препоръчат някой хубав шампоан.

GabisiTa
05-02-2010, 17:43
След като ти свърши този шампоан се къпи с бебешки.Той не съдържа химии и не причинява пърхот.Даже го премахва. :)

Не е хубаво да използваш бебешки, ако е за 1-2 пъти - да, но иначе не.. Той е направен по по-лека формула и не може да почиства толкова добре косата на възрастен човек. Така знам аз :)
По темата: Вземи си някакъв шампоан, примерно на нивеа, елсев, глис и т.н. Ако имаш наблюдения от преди да ти се появи пърхут, че някой шампоан ти е влияел добре, си вземи същия сега. Препоръчвам ти розовия на нивеа. :)

ameli
05-02-2010, 18:30
След като ти свърши този шампоан се къпи с бебешки.Той не съдържа химии и не причинява пърхот.Даже го премахва. :)

Не е хубаво да използваш бебешки, ако е за 1-2 пъти - да, но иначе не.. Той е направен по по-лека формула и не може да почиства толкова добре косата на възрастен човек. Така знам аз :)

Защо не е хубаво? Аз само с такъв се къпя, защото другите ми идват прекалено силни, не знам, ама ми се появява пърхут и ми капе косата :( Докато с бебешките нямам проблеми, косата ми е мека и лъскава и всичко си е ОК :)

Sissy90
05-02-2010, 18:33
Майка ми години подред се е къпала с бебешки шампоан по съвет на фризьорка.
По течата - преди години, когато излезе Низорал, на рекламата казваха: за лечение на пърхут се ползва 2 пъти седмично, след това за профилактика - веднъж на 2 седмици. Мисля, че това може да е добър ориентир.

GabisiTa
05-02-2010, 18:49
Така са ми казвали на мен за бебешкия шампоан... :) А и все пак всеки шампоан влияе различно на различните коси :)