PDA

View Full Version : Компа ми яко ...



transformable
05-02-2010, 16:41
Вчера го отворих и го побазиках малко (почистих го съвсем малко) и от 1.10 гега херца стана на 1.80 гега херца... Да ли е от това дето го почистих ?

Кажете да знам да го чистя всеки ден :D

mlakniwe
05-02-2010, 16:48
Не може да си промени честотата, ако не си го клокнал или процесора ти да е бил много мръсен и да е имал честота 1,8GHz и да се е намалила, но ми се струва невъзможно-незнам от какво може да е - но няма кой знай какво разлика между 1,1 и 1,8-особенно за игри дори никаква разлика-да не би да си рестратирал настройките на БИОС-а? и честотата да е станала първоначалната 1,8, защото не съм чувал процесор с честота 1,1?! Има 1 1,6 1,8 но 1,1GHz ?!?!? Нз :-o

transformable
05-02-2010, 16:52
Не може да си промени честотата, ако не си го клокнал или процесора ти да е бил много мръсен и да е имал честота 1,8GHz и да се е намалила, но ми се струва невъзможно-незнам от какво може да е - но няма кой знай какво разлика между 1,1 и 1,8-особенно за игри дори никаква разлика-да не би да си рестратирал настройките на БИОС-а? и честотата да е станала първоначалната 1,8, защото не съм чувал процесор с честота 1,1?! Има 1 1,6 1,8 но 1,1GHz ?!?!? Нз :-o 8-годишен е ... от тогава не съм го чистил... Просто незнам.. Може да е бил наистина много мръсен,но аз процесора не съм го чистил.. Просто кутията ми се цепна и видял,че е мръсно и го забърсах съвсем леко 8)

dPa3HuTeJl
05-02-2010, 16:57
Не може да си промени честотата, ако не си го клокнал или процесора ти да е бил много мръсен и да е имал честота 1,8GHz и да се е намалила, но ми се струва невъзможно-незнам от какво може да е - но няма кой знай какво разлика между 1,1 и 1,8-особенно за игри дори никаква разлика-да не би да си рестратирал настройките на БИОС-а? и честотата да е станала първоначалната 1,8, защото не съм чувал процесор с честота 1,1?! Има 1 1,6 1,8 но 1,1GHz ?!?!? Нз :-o 8-годишен е ... от тогава не съм го чистил... Просто незнам.. Може да е бил наистина много мръсен,но аз процесора не съм го чистил.. Просто кутията ми се цепна и видял,че е мръсно и го забърсах съвсем леко 8) :shock: :shock: :shock: Ти сменял ли си му разни части през тези 8 години ?

Jus7DreamBoy
05-02-2010, 17:00
Не може да си промени честотата, ако не си го клокнал или процесора ти да е бил много мръсен и да е имал честота 1,8GHz и да се е намалила, но ми се струва невъзможно-незнам от какво може да е - но няма кой знай какво разлика между 1,1 и 1,8-особенно за игри дори никаква разлика-да не би да си рестратирал настройките на БИОС-а? и честотата да е станала първоначалната 1,8, защото не съм чувал процесор с честота 1,1?! Има 1 1,6 1,8 но 1,1GHz ?!?!? Нз :-o 8-годишен е ... от тогава не съм го чистил... Просто незнам.. Може да е бил наистина много мръсен,но аз процесора не съм го чистил.. Просто кутията ми се цепна и видял,че е мръсно и го забърсах съвсем леко 8) :shock: :shock: :shock: Ти сменял ли си му разни части през тези 8 години ?

Явно не .... СМЯТАЙ !!! :shock:

mlakniwe
05-02-2010, 17:02
1.8 процесор за 2002 си е било доста добре моя първия беше 400MHz и ми взеха комп 2003 :D :-o

BurnX86
05-02-2010, 17:04
Как точно разбра,че преди е бил 1,1 а сега е 1,8 ?Да не си се заблудил нещо....от чистене няма как да стане :) иначе всички да ги изчистим и нема смисъл от ъгрейд :)

dPa3HuTeJl
05-02-2010, 17:05
Не може да си промени честотата, ако не си го клокнал или процесора ти да е бил много мръсен и да е имал честота 1,8GHz и да се е намалила, но ми се струва невъзможно-незнам от какво може да е - но няма кой знай какво разлика между 1,1 и 1,8-особенно за игри дори никаква разлика-да не би да си рестратирал настройките на БИОС-а? и честотата да е станала първоначалната 1,8, защото не съм чувал процесор с честота 1,1?! Има 1 1,6 1,8 но 1,1GHz ?!?!? Нз :-o 8-годишен е ... от тогава не съм го чистил... Просто незнам.. Може да е бил наистина много мръсен,но аз процесора не съм го чистил.. Просто кутията ми се цепна и видял,че е мръсно и го забърсах съвсем леко 8) :shock: :shock: :shock: Ти сменял ли си му разни части през тези 8 години ?

Явно не .... СМЯТАЙ !!! :shock: Ако наистина не е сменял , мен ме изумява това как тия части са издържали 8 дъъги години ... :shock:

doomkillerr
05-02-2010, 17:30
Ако наистина не е сменял , мен ме изумява това как тия части са издържали 8 дъъги години ... :shock:

Ако компютъра е марков примерно: IBM, Compaq и т.н. няма какво да се изумяваш!!! Едно време компютрите ги правеха качествени за разлика от сегашните, пък и марковите компютри са тествани, а тези който сами си ги сглобяваме в магазина не! 8)

dPa3HuTeJl
05-02-2010, 17:41
Ако наистина не е сменял , мен ме изумява това как тия части са издържали 8 дъъги години ... :shock:

Ако компютъра е марков примерно: IBM, Compaq и т.н. няма какво да се изумяваш!!! Едно време компютрите ги правеха качествени за разлика от сегашните, пък и марковите компютри са тествани, а тези който сами си ги сглобяваме в магазина не! 8) Еми да .. то и мене ме наведе към тази мисъл .. за жалост днешните компютри нямат нищо общо със старите .читавите ! :?

L0ST
05-02-2010, 17:43
Ето аз какво си мисля - преди време си базикал биоса си му намалил честотите. Като си го чистил си мръднал някой jumper и биоса се е ресетнал --> стандартни честоти.

doomkillerr
05-02-2010, 19:01
Ето аз какво си мисля - преди време си базикал биоса си му намалил честотите. Като си го чистил си мръднал някой jumper и биоса се е ресетнал --> стандартни честоти.

Ако компютъра е с процесор Pentium и е на 8 години машината, тоест взет е 2002 година, съм на 90% сигурен, че БИОСА не позволява промяна на честотите на процесора, дъното, рам паметта и т.н. тоест е заключен!

П.С. - 2002 година имаше ли компютри на 1.8 GHz :-o :D - И да е имало, не са позволявали толкова голям клок! 8)

transformable
05-03-2010, 17:54
Ако мислите,че ви лъжа ето снимка... Сега пак ми бъгна и е на 1.1 :o

http://prikachi.com/files/1554198j.jpg

http://prikachi.com/files/1554199V.jpg

До колкото разбирам и знам къде да вляза пц-то ми е "ACPI Uniprocessor PC" 8)

Reaper93
05-03-2010, 18:03
Ако мислите,че ви лъжа ето снимка... Сега пак ми бъгна и е на 1.1 :o

http://prikachi.com/files/1554198j.jpg

http://prikachi.com/files/1554199V.jpg

До колкото разбирам и знам къде да вляза пц-то ми е "ACPI Uniprocessor PC" 8)

Ей пич и моя е Версия 2002(само, че ми е от 5-6 години, а не от 8 ) :D
С малко подобрения ;д

Снимкаа (http://www.prikachi.com/files/1554236V.png)

transformable
05-03-2010, 18:11
Ако мислите,че ви лъжа ето снимка... Сега пак ми бъгна и е на 1.1 :o

http://prikachi.com/files/1554198j.jpg

http://prikachi.com/files/1554199V.jpg

До колкото разбирам и знам къде да вляза пц-то ми е "ACPI Uniprocessor PC" 8)

Ей пич и моя е Версия 2002(само, че ми е от 5-6 години, а не от 8 ) :D
С малко подобрения ;д

Снимкаа (http://www.prikachi.com/files/1554236V.png)шанс... Ся ако някой ми каже как пак да си го направя на 1.8 или по добре ще е перфектно :D

Reaper93
05-03-2010, 18:13
Я го чисти пак :D:D:D

koko95
05-03-2010, 18:17
занеси го да ти го види специалист да видим както ще каже?(По въпроса с процесора,а за да си го подобриш трявба да му смениш частите с по нови(или клокнеш)

anonymous682486
05-03-2010, 18:36
:D :D :D :D :D :D заради уиндос виста на мен ми е станало същото ама с рам инсталирах си компа ми направих го на виста и след това проверих в компа видях че рам ми е 512мб а то било 448мб :D :D :D :D :D :D :D :D Така че не си мисли че имаш 1,84ГХц а имаш 1,10ГХц то някои инсталационните програми са лъжливи променят параметрите на компа :D :D :D :D :D

transformable
05-03-2010, 18:51
:D :D :D :D :D :D заради уиндос виста на мен ми е станало същото ама с рам инсталирах си компа ми направих го на виста и след това проверих в компа видях че рам ми е 512мб а то било 448мб :D :D :D :D :D :D :D :D Така че не си мисли че имаш 1,84ГХц а имаш 1,10ГХц то някои инсталационните програми са лъжливи променят параметрите на компа :D :D :D :D :DКъде го виждаш windows "Vista" ? Аз съм с xP с тема на batman :D

doomkillerr
05-03-2010, 19:02
Ако мислите,че ви лъжа ето снимка... Сега пак ми бъгна и е на 1.1 :o

http://prikachi.com/files/1554198j.jpg

http://prikachi.com/files/1554199V.jpg

До колкото разбирам и знам къде да вляза пц-то ми е "ACPI Uniprocessor PC" 8)

Явно всеки път Windows-а ти засича по различен начин процесора! - Това е някакъв бъг само! Влез в Биоса и от там виж на колко е процесора! 8)

L0ST
05-03-2010, 19:22
И я вземини щракни едно screen shot-че от евереста, да го идим къв е тоя магически процесор дето си променя сам честотата без причина.

Процесора на лаптопа ми също си регулира честотата, рпи idle честотата се намалява, изобщо регулира се от нуждите на потребителя, но ме съмнява твоят сам да се регулира.

Най-вероятно нещо прозореца ти не го разчита както трябва, както вече ти казаха.

Иначе @doomkiller:

Аз не рзбирам кой знае колко от ИТ (по си падам по програмиране) и понеже съм виждал компютър на много одини(7-8) да се клоква и сметнах, че пвоечето могат - моя грешка.

transformable
05-03-2010, 19:43
И я вземини щракни едно screen shot-че от евереста, да го идим къв е тоя магически процесор дето си променя сам честотата без причина.

Процесора на лаптопа ми също си регулира честотата, рпи idle честотата се намалява, изобщо регулира се от нуждите на потребителя, но ме съмнява твоят сам да се регулира.

Най-вероятно нещо прозореца ти не го разчита както трябва, както вече ти казаха.

Иначе @doomkiller:

Аз не рзбирам кой знае колко от ИТ (по си падам по програмиране) и понеже съм виждал компютър на много одини(7-8) да се клоква и сметнах, че пвоечето могат - моя грешка.http://prikachi.com/files/1554556w.jpg

L0ST
05-03-2010, 20:04
Щракни overclock таб-а.

transformable
05-03-2010, 20:07
Щракни overclock таб-а.


http://prikachi.com/files/1554605o.jpg

L0ST
05-03-2010, 20:21
Нещо го downclock-ва. В google при търсене на твоя модел t-bred В излиза от 1.4гхз+. Може и да бъркам.

DarkAngelOfHope
05-03-2010, 21:15
с какво установи колко GHz ти е процесора ? провери с CPU-z, щом ти е марков компютъра може да има някакъв софтуер който да ограничава скоростта на процесора когато не е под товар за да спестява енергия и да не грее ...

BurnX86
05-04-2010, 04:01
И я вземини щракни едно screen shot-че от евереста, да го идим къв е тоя магически процесор дето си променя сам честотата без причина.

Процесора на лаптопа ми също си регулира честотата, рпи idle честотата се намалява, изобщо регулира се от нуждите на потребителя, но ме съмнява твоят сам да се регулира.

Най-вероятно нещо прозореца ти не го разчита както трябва, както вече ти казаха.

Иначе @doomkiller:

Аз не рзбирам кой знае колко от ИТ (по си падам по програмиране) и понеже съм виждал компютър на много одини(7-8) да се клоква и сметнах, че пвоечето могат - моя грешка.
И моят лаптоп е така.Сам си променя ЦПУ-то .Само дето некой път сечеше из странички докато разглеждах щото уиндоуса ми го пуснал на 1 Гхз.След това си намерих една програмка ,която го настройва на колко да бачка.И се стартира автоматично си вина.Сложих си го на 2 Гхз без да се променя и това е.Тая функция с промяната като цяла не ме кефи -може би само ако некаде немаш ток и да не ти пада батерииката ще е полезна :)

L0ST
05-04-2010, 04:35
И я вземини щракни едно screen shot-че от евереста, да го идим къв е тоя магически процесор дето си променя сам честотата без причина.

Процесора на лаптопа ми също си регулира честотата, рпи idle честотата се намалява, изобщо регулира се от нуждите на потребителя, но ме съмнява твоят сам да се регулира.

Най-вероятно нещо прозореца ти не го разчита както трябва, както вече ти казаха.

Иначе @doomkiller:

Аз не рзбирам кой знае колко от ИТ (по си падам по програмиране) и понеже съм виждал компютър на много одини(7-8) да се клоква и сметнах, че пвоечето могат - моя грешка.
И моят лаптоп е така.Сам си променя ЦПУ-то .Само дето некой път сечеше из странички докато разглеждах щото уиндоуса ми го пуснал на 1 Гхз.След това си намерих една програмка ,която го настройва на колко да бачка.И се стартира автоматично си вина.Сложих си го на 2 Гхз без да се променя и това е.Тая функция с промяната като цяла не ме кефи -може би само ако некаде немаш ток и да не ти пада батерииката ще е полезна :)
Това не е баш тка,никога не съм имал проблем с моят, а проблемът за смяна на честотите лесно се решава т настройките там за тока. Моят си работеше супер не съ им пролеми с его.

ludikalinki
05-04-2010, 07:52
Значи... напълно нормално е честотата на процесора да се мени сама. При Интелнски процесори (знам за по-нови, мисля, че и в старите също го има това) съществува технология, наречена SpeedStep, която позволява софтуер да намалява честотата на процесора в зависимост от натоварването. Целта е ако компютърът не прави нищо, процесорът да не се натоварва, за да не грее, да не изразходва енергия и т.н. Когато се наложи да извършва по-сложни изчисления тогава и честотата се вдига до максималната.
Аз имам Intel Xeon x3360 на 2,8GHz, когато машината не прави нищо той държи под 1,8GHz. Като го натоваря с Prime95 честотата се качва на 2,8, и в Task Manager пише, че е натоварен на 100%.
Ето и статия в Уикипедия (на английски):
http://en.wikipedia.org/wiki/SpeedStep
Подобна технология има и AMD, казва се PowerNow!
Това нещо е много полезно при лаптопи - ако процесорът работи на по-ниска честота ще изразходва по-малко ток и батерията ще държи по-дълго :)

sexmaniaka
05-04-2010, 08:29
На старият ми компютър ( от 2004г някъде ) от близките няколко години започна да си променя за постоянно гигахерците :( . 1-во беше на 1.8ГХ, а сега е на около 1.67/1.61ГХ. Явно колкото повече остарява машината и се забавя ...

* Сменяни са видео карта, дъно, захрамване и вентилатори най-вече поради изгаряне и начупване ( вентилаторите )