PDA

View Full Version : Salvia Divinorum



ThroughStruggle
05-03-2010, 13:36
Интересно ми е дали някой е употребявал въпросното растение. Преди да бъда набедена за наркоман, бих отбелязала, че не съм го пробвала, а и е абсолютно легално.

antiWHAT
05-03-2010, 13:40
Ефекти [редактиране]

* неконтролируем смях
* минали спомени, отдавна забравени чувства и личностти, посещаване на места от детските спомени
* усещане за движение или разпъване и изкривяване от енергии
* видения във формата на двуизмерни повърхности
* сливане или превръщане в обекти (например дърво, скала, постройка)
* усещане за пребиваване в две или повече реалности, чувство за пребиваване на различни места едновременно
* разпад на реалността
* поява на магически/извънземни създания
* изживяване на един или повече чужди животи
* престой в рай, ад или чистилище
* усещане на космическо безсмислие
* силен ужас
* контакт с божества или дяволи
* на не малко редовни употребяващи се явява персонификация на самото растение - "дамата"

яко филм е. бих пробвал

ThroughStruggle
05-03-2010, 13:42
Да, и аз проверих информацията из Нета, включително Уикипедия и чуждестранни сайтове. Все пак цялата работа, както и достоверността на материалите в Интернет, ми се струва леко съмнителна, та реших да попитам евентуални потърпевши.

antiWHAT
05-03-2010, 13:44
не знам... имам приятели дето правят 2 дръпки трева и се распиляват да танцуват и да се хилят, аз си пуша 1 цигара сам и заспивам :)

ThroughStruggle
05-03-2010, 13:54
Доколкото разбрах, не е препоръчителна употребата по купони и т.н. Максимум 3-4 души в тиха, затъмнена стая, където има къде да се легне.

realantisocial
05-03-2010, 13:55
Салвията не е незаконна в България, но е много опасна. Не може да се каже какъв е трипа, тъй като както при тревата, така и при салвията е строго индивидуално. При салвията, обаче, може трипа да приеме много неприятна форма. Ако човека, който е пушил салвия има някакви психически отклонения, страхове, фобии и всякакви странности е огромен шанса да се отключат точно по време на трипа, което нанася непоправими психически щети.
Не ти препоръчвам да използваш салвия. Ако искаш да се отпуснеш пуши една марихуана или изпий две бири :)

antiWHAT
05-03-2010, 13:57
толко ли е силно това чудо :shock:

ThroughStruggle
05-03-2010, 13:58
О, не съм казала, че искам да я използвам. Аз и тема за хероина мога да пусна, това не означава, че бих то пробвала, информирам се.

strangler
05-03-2010, 14:05
Има разлика между това да е легална и това да не е забранена. :)

ThroughStruggle
05-03-2010, 14:12
Добре, не е обявена за нелегална. Това твърдение в съзвучие ли е със заядливата ти личност?

strangler
05-03-2010, 14:28
Хаха, мнението ми очакваше реакция от по-запознатите с правото и по-скоро с административното и процесуалното, защото изказването ми подлежи на критика и опровергаване и за себе си искам да знам, дали това което казах е истина.Целта беше да се проведе един интересен разговор на малко по-високо ниво за политиката & наркотиците, даже си осигурих интересни четива за Drug policy of the Netherlands, а не просто тема за споделяне на наркомански опит..

Но както и да е, няма да се обаждам повече, успех с положителните реакции на хората , когато им заговориш за наркотици.Не може всички да са заядливи на тази тема все пак.

ThroughStruggle
05-03-2010, 14:54
Всъщност, разговорът, който целиш да предизвикаш, няма нищо общо с темата. А тя е поставена, за да се придържаме към нея. ;)

Не очаквам положителни реакции, а евентуални обективни мнения от използвалите горепосочената билка.

FockidyFockFock
05-03-2010, 16:01
Както каза и realantisocial, това как ще ти се отрази, зависи най-вече от тебе. Примерно си попрочела за някой лош трип - възможно е и ти да попаднеш в такъв, понеже си се изплашила първоначално. Ако ти кажа, че е и до късмет - изобщо няма да те излъжа, защото моментното ти настроение като жена/момиче се мени честичко... 8-)

Ефекта е доста по-кратък, в сравнение с тревата, но пък е много по осезаем.
Ако мислиш да я ползваш, като средство за разпускане, то по-добре си изпуши една трева, 'па да ти мирне главата.