PDA

View Full Version : Дуфастон - при липса на менструация



gia_sena_mono
05-03-2010, 16:07
Ако има някоя, като мен - с липса на менструация и пила Дуфастон - би ли споделила имало ли е странични ефекти?И какви? По каква схема го е пила и колко дни след приключване на приема й е дошло?
Питам, защото го пих по схема 3 дни поред - 2 пъти на ден. Минаха трите дни (последния беше в събота), изпих хапчетата и никакъв резултат. Докторката каза, че би трябвало до седмица да ми дойде. Честно казано по-логично ми звучи, след като изпиеш хапчетата и да ти дойде,а не да чакаш някакъв дълъг период от време.
Както писах и в другите теми - за последни ми дойде на 23 март. Последната продължителност на цикъла ми беше 28 дни. По принцип варира от 21-2 до 26-7, най-често. Периоди като 28,29 и 30 дни са изключение и единични случаи. Та сега е 3 май, т.е. минаха 42 дни и нищо.
И между другото докторката не ми е пускала някакви изследвания, например хормонални, на основата на които да ми е изписала Дуфастона. Просто го изписа. Преди да ида при нея ми се повхиха много болезнени пъпки. След това (и аз не помня вече кога точно) гърдите ми се подуха много. Кръста ме боли всеки ден.
Тест за бременност правих, доколкото си спомням на 21 и на 22 април. Може би и на 23 и 25. Седмицата 26 април - 02 май не съм правила тестове,защото започнах да пия Дуфастон и да провеждам лечение. И между другото най-често споменаваната употреба на Дуфастон-а, която открих по форумите, беше за бременност и укрепване на плода.
И след всичко това, не знам какво става. Много съм объркана и притеснена, и уплашена. Искам да направя още един тест, но не знам дали ще отчете вярно, след като съм пила тези хапчета.

gia_sena_mono
05-04-2010, 08:46
Е,ако не сте пили Дуфастон и не можете да кажете нищо за него,поне коментарйате другото/

foreverr
05-04-2010, 15:05
Аз пих дуфастон 6 месеца по схема.Аз го пиех 10 дни, като всеки ден по 2 таблетки.И като го спирах и след 3 дни ми идваше.При някои им идва до една седмица, така, че чакай.Иначе аз го пих по причина нередовен цикъл и кисти, не съм имала странични ефекти, но за цели 6 месеца прием на това - кистите все още си ги има :cry:

kalpazanka
05-05-2010, 12:50
Първият път, когато ми се наложи да го пия, бях на 18. Изписаха ми го заради розова О сутрин и вечер по 1. Виеше ми се свят, лошо ми беше, гадеше ми се. Пих го 10 дни и М настъпи в срок. Скоро отново ми се наложи да го пия- този път нямаше странични ефекти. М настъпи 13 дни по-късно.

gia_sena_mono
05-05-2010, 16:54
Значи след като си свърши хапчетата и 13 дни по-късно ти дойде?
Предполагам е индивидуален срока при всяка жена.
Мислех си и,че моята схема е за много кратко.Като чета по форумите и навсякъде срещам периода от рода на 10 дни или месеци. Дали ще бъде ефективен Дуфастон-а, след като са ми го изписали да го пия само 3 дни?
Утре пак мисля да напаравя тест. Не знам дали Дуфастон-а би повлиял или другите лекарства - песари Гино-Певарил и крем Клотримазол (макар че той е за външна употреба) на резултата. Дали ще бъде коректен?

kalpazanka
05-06-2010, 05:36
Значи след като си свърши хапчетата и 13 дни по-късно ти дойде?
Да, АГ беше "впечатлен".

gia_sena_mono
05-06-2010, 18:02
Днес направих тест - новия Шуър чек - беше отрицателен. Дали е верен? :(

WaterLilly
05-06-2010, 19:03
Аз го пих за 10 дни по 2 хапчета на ден, заради това, че не искаше да ми спре и цикълът ми беше нередовен, като спрях да го пия ми дойде след около 2 дни (не само кафява кръв, както беше преди).
Сериозно, защо нас ни питаш, а не говориш с гинеколожката?

Не съм лекар и информацията ми е от гугъл (и от листовката на лекарството), но ако може да ти помогне:
"По време на бременността, женския организъм започва изработването на специфичния хормон - гонадотропин, въз основа на което се базира теста."
В дуфастона има прогестерон. Така че не мисля, че влияе по някакъв начин на теста. Но повтарям, не съм сигурна и не съм баш компетентна, за да ми вярваш напълно.
Прочетох и аз по форуми, че ми стана интересно, и пише, че Дуфастона влияе на това.

gia_sena_mono
05-07-2010, 07:47
Питам и вас, но съм питала и докторката. Питам ви, за да ми кажате от собствен опит приблизително как е протекло при вас. Знам,че при всяка е различно, но някава бегла информация не би ми била толкова излишна, докато чакам да мине седмицата и да дойде деня да ида при докторката.
Попитах я колко време след като изпия хапчетата трябва да ми дойде и тя каза седмица - а още не ми е дошло. Макар че до края на седмицата остават още 3 дни, аз не вярвам да ми дойде.
Другото, което е. Питах я дали мога да си направя тест през тази седмица.Тя каза,че пиенето на Дуфастон е своеобразен тест. Все пак си направх тест и беше отрицателен,а не ми идва.
Най ме притеснявата болкоте в кръста.
Та за това ви питам,ако можете нещо да кажате.
Благодаря все пак за отговорите.

YourFavouriteDrug
05-07-2010, 11:36
Защо по дяволите си се юрнала да пиеш хапчета само защото ти е пропуснало един месец? Разбирам да беше 3-4-5 месеца - ок. Надявам се да нямаш странични ефекти, но друг път се сещай малко, че тея хапчета не са за ей така да си разреждаш кръвта с тях.

WaterLilly
05-07-2010, 12:37
Защо по дяволите си се юрнала да пиеш хапчета само защото ти е пропуснало един месец? Разбирам да беше 3-4-5 месеца - ок. Надявам се да нямаш странични ефекти, но друг път се сещай малко, че тея хапчета не са за ей така да си разреждаш кръвта с тях.
Сигурно защото й ги е предписал лекар? :o

Не се притеснявай от болките в кръста. При някои момичета точно преди да им дойде (или по време на менструацията) ги боли кръста, аз съм една от тях. :)

Budika
05-07-2010, 13:40
Аз до скоро пиех,бяха ми ги предписали по схема да ги пия в продължение на 6 месеца. Трябваше 16 дни да ги пия по два пъти на ден и после ми идваше.Сега като ги спрях трябва менструацията ми да е постоянна.При мен проблемите бяха предизвикани от ниско наличие на някакъв хормон.

YourFavouriteDrug
05-07-2010, 13:56
Защо по дяволите си се юрнала да пиеш хапчета само защото ти е пропуснало един месец? Разбирам да беше 3-4-5 месеца - ок. Надявам се да нямаш странични ефекти, но друг път се сещай малко, че тея хапчета не са за ей така да си разреждаш кръвта с тях.
Сигурно защото й ги е предписал лекар? :o



На основа на някакво си закъснение...? Авторката си каза, че не са й правили изследвания. Работата на лекаря е да изпише някакво лекарство - колко пъти си ходила при джипито за лека настинка, а той ти е изписвал 3-4 вида безполезни хапченца и сиропи? (:
Сори ако изглежда сякаш се заяждам - просто това ми е гледната точка.

stelit0
05-07-2010, 14:20
и на мен от 15 март не ми е идвало ама да съм се юрнала да се тровя с хапове трая си пък квото стане

WaterLilly
05-07-2010, 14:38
stelit0, в кой век живееш? Като не щеш да се "тровиш с хапове" и да идеш на прост преглед за здравето си, стой си така и приеми всички рискове (например ако е нещо сериозно после да не можеш да имаш деца). Знам, че шансът е малък и всеки си вика "няма на мен точно да се случи", но не можеш да си сигурен, че няма точно ти да си този човек.
YourFavouriteDrug, авторката на темата го е пила за 3 дни по 2 пъти на ден, така че нищо няма да й стане. И защо да не го изпише за някакво си закъснение, момичето е имало всички "симптоми", че ще й дойде - пъпки, болки в кръста, подути гърди. Само дето не е прокървяла. Може да не съм компетентна, но ми се струва напълно логично да иска да й нормализира цикъла и да го направи редовен.

kalpazanka
05-07-2010, 17:29
WaterLilly, браво за този ти пост! Липсата на здравна култура и профилактично мислене ни реди на челните места в черните статистики за РМШ, РМЖ и какви ли не още неоплазии.
Авторке, как така никакви изследвания? Не ти ли измери дебелината на маточната лигавица? Поне едно УЗИ на гениталии не ти ли направи?

batkodoki
05-08-2010, 02:08
WaterLilly, браво за този ти пост! Липсата на здравна култура и профилактично мислене ни реди на челните места в черните статистики за РМШ, РМЖ и какви ли не още неоплазии.
Авторке, как така никакви изследвания? Не ти ли измери дебелината на маточната лигавица? Поне едно УЗИ на гениталии не ти ли направи?

а пук аз тукмо се канех да започна да жиля!

спести ми поредното гневно-саркастично излияние в което хич и не желая да си подбирам думите когато квалифицирам дефинитивно ясният отказ от Майчинство суетно оправдан от "правено"......

докато не виснат пред кабинета...или в нета......

благодарности

gia_sena_mono
05-08-2010, 02:53
Като за начало ще кажа,че ми дойде!!! :) И се надявам да няма никакви отклонения от нормалното.
После ...
YourFavouriteDrug, ти какво искаш да чакам една година с надеждата, че ще ми дойде все някога и че всичко е наред, и чак тогава да се сетя, че може и да ида на лекар!? То така се почва - един месец не идва, втори, трети и си чакаш, ама какво чакаш и ти не си много наясно. Всичко може да е - хормони, кисти и т.н. Ти ако не си загрижена за здравето си, аз съм!
stelit0, трай си и да видим до кога ще изтраеш и до къде ще я докараш!
Когато цикълът ми закъснява и това не е обичайноза мен, разбира се, че трябва да предприема нещо. По-добре да ида за една седмица закъснение и да разбера причината, отколкото да чакам и да отида късно.
Не знам кой го спомена, но ако вие пиете хапчета на своя глава, то аз не го правя. Не съм лекар, специалист по всички болести,че да си изписвам сама хапчета.
kalpazanka, не са ми правили никакви изследвания. Просто ми ги изписаха. Но е факт,че ми дойде!
А към batkodoki - неясно, както винаги. Игра на думи. Това е форум за тийнеджъри и млади хора, не за професори по медицина или изобщо псевдо - професори, служещи си със сложни съчетания от думи, с идеята да звучат по-интелегентно или по-начетено.
Все пак благодаря на всички, които споделиха мнение!

kalpazanka
05-08-2010, 13:58
gia_sena_mono, кое му е неясното? batkodoki го каза в прав текст- като станат по на 30, тогава някои се сещат, че им тиктака биологичният часовник и се започва едно ходене от лекар на лекар на лекар и накрая пред клиника по IVF. Те това е отказ от майчинство! Без оглед на причина!

Честито, че ти е дошло. Аз си продължавам с въпросите- личната ли ти изписа дуфастон, или кихна пари на частно/даде талон за АГ, оплака се, че ти закъснява, при което ти драснаха рецептата с Дуфастон и ти пожелаха "Приятен ден" ?! Ако действително е горния сюжет, сменяй АГ.

gia_sena_mono
05-08-2010, 15:16
Не подкупвам лекари, за да ми изписват лекарства на произвола. Мисля за здравето си, а не колкото да взема нещо, че да е не мина без нищо. Нито пък личният ми, който е невролог по специалност, би ми изписал подобни хапчета.
Отидох с направление при специалиста.Прегледа ме и ми ги изписа.Това е.
Ама ти наистина си много саркастична и се мислиш за много начетена във всяка сфера на живота. По-леко го карай! Направо злобно го даваш.
Не ходя при лекари, при който прегледа протича:
Добър ден
Добър ден.
Закъснява ми.
Ами браво! Дай тука х лева и си готова. На ти тези хапчета.
Айде чао.
Съвсем подценяваш хората.
Но както и да е. Имах въпроси. Получих отговори. Каквото ме интересуваше го разбрах. Упреци и саркастични изказвания не съм искала.
Трийте темата!

kalpazanka
05-08-2010, 15:28
Не си ме разбрала изобщо- питах те за изследвания, ти ми отговори, че не са правени. Питах те за УЗД- пак същото. Настръхна ми косата, че си посмяла да пиеш Дуфастон на сляпо. Трябваше да съм саркастична, за да разбереш какво те питам.

Ключ по желание на авторката.