PDA

View Full Version : Проблем ! Съвети...



scarface1
05-04-2010, 09:07
Имам един ужасен проблем....
Момче съм,правил съм го много пъти,но имах приятелка,която забременя и се стигна до усложнения...
Мразя да слагам презерватив,а и не искам да ставам баща (на 17 съм)
Приятелката ми също не и харесва с презерватив,а пък има вероятност и да забременее ...
Дайте ми съвет ! Няма ли начин да избегнем презерватива и забременяването :]
Благодаря предварително

Nakadah
05-04-2010, 09:08
това не е нещо с което трябва да се ебаваш :x

scarface1
05-04-2010, 09:09
това не е нещо с което трябва да се ебаваш :x
Случвало ми се е и незнаеш през какви неща преминах :x
Защо подяволите си мислиш,че е ебавка ? :-o

kremen4eto
05-04-2010, 09:11
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!

scarface1
05-04-2010, 09:12
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!
Само това ли е решението ?
А няма ли начин когато свършвам просто "да изляза от нея" и така?

Team
05-04-2010, 09:15
Спирала? противозачатъчни? има много варианти. А пък може и вазектомия да си направиш ама това е крайна мярка.

kremen4eto
05-04-2010, 09:20
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!
Само това ли е решението ?
А няма ли начин когато свършвам просто "да изляза от нея" и така?

Това са 80-90% сигурност, няма и толкова.
Тя първата да не забременя и тя така, като го вадеше 'навреме'? :D

scarface1
05-04-2010, 09:26
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!
Само това ли е решението ?
А няма ли начин когато свършвам просто "да изляза от нея" и така?

Това са 80-90% сигурност, няма и толкова.
Тя първата да не забременя и тя така, като го вадеше 'навреме'? :D
Точно така стана и за това сега ме е много "шубе" :oops:

Fobus
05-04-2010, 09:26
Ами презервативите са за сега най-доброто решение ! Вече има различни марки и видове и просто трябва да си решите с кое ви е удобно !

kremen4eto
05-04-2010, 09:31
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!
Само това ли е решението ?
А няма ли начин когато свършвам просто "да изляза от нея" и така?

Това са 80-90% сигурност, няма и толкова.
Тя първата да не забременя и тя така, като го вадеше 'навреме'? :D
Точно така стана и за това сега ме е много "шубе" :oops:

Сам си прави изводите. Презервативите се късат, оралните контрацептиви не са от най-полезните предпазни средства. Има там още няколко варианта, но си малък за тях. Но без никакво предпазно средство е най-най-безотговорно! Вие си изберете кое е най-подходящо

t0d1t0
05-04-2010, 09:34
да отива при гинеколога за консултация или за противозачатъчни.

toncheto
05-04-2010, 10:46
ми да с противозачатъчни :) за вазектомия ви е наистина много рано, за спирала също :) Но презерватива предпазва също и от венерически болести :) ...

CuteBaby
05-04-2010, 10:48
Противозачатъчни..

rakiQ
05-04-2010, 10:55
противозачатъчните не са вредни!!!!!!!!! НАПРОТИВ!!!!!!!!!!!!!!!

britzy
05-04-2010, 11:30
на мен темата ми се струва малоумна,защо?
първо-защото питаш няма ли начин да излезеш от нея-ееее не човек,стой си вътре до утре ако искаш,б'си

спиралата е за раждали жени доколкото знам,ааа противозачатъчните са добър вариант,както и презервативът :o

6okolad4ety95
05-04-2010, 11:33
Това не е проблем, а безотговорност!
Как ще забремениш веднъж някоя и после пак няма да искаш да слагаш презерватив? ...
Има да - противозачатъчни, но са вредни, а презерватива не!

Съгласна съм ;-)

mArMaLaDkA
05-04-2010, 11:46
искрено съжалявам гаджето ти. :)
нЕмаш никаква сексуална култура, безотговорен си и си мислиш, че си големия тарикат като не даваш 2-3 лв. за презервативи(а всъщност просто ти свидят и вместо да ги дадеш, за да предпазиш себе си и приятелката си, най-вероятно ги даваш за цигари).

наистина положението е плачевно. :(

krem4et0
05-04-2010, 11:57
противозачатъчните не са вредни!!!!!!!!! НАПРОТИВ!!!!!!!!!!!!!!!

Хайде без подобни изказвания, моля. Както всеки медикамент, и те имат своите негативи. Но са отложени във времето, а не на момента. Като не можеш да имаш деца или придобиеш раково образувание на гърдата, да знаеш от какво е.

Авторът, какво ти пречи гумичката толкова? Алергия, стискане или просто не искаш? Ако не се обриваш изобщо не си играй на тарикат на дребно. Сам си разбрал колко сложни стават нещата, когато не се пазиш. Сигурност на първо място, ако не искаш пак да изпаднеш в подобна ситуация. 100 пъти в този форум лично аз съм коментирала контрацептивните методи и се стига до ясното твърдение, че 100% сигурно няма освен пълното въздържание или хирургическите методи. НО използването на презерватив в СЪЧЕТАНИЕ със следене на опасните дни и прекъснат полов акт, носи необходимата доза сигурност и спокойствие. За това въоръжи се с прилично разнообразие от кондоми, календарче и терен и действай с твоята мацка. И въпросът не опира само до бременността. Как един тийн не го разбра, че това е по-малкото зло. Презервативът е единственият контрацептив, кйто предпазва от огромна част от полово предаваните болести. При смяната на партньори рискът се увеличава прогресивно и то в геометрична прогресия. Всеки минал партньор на всеки от двойката нои все по-голям и по-голям риск.

rakiQ
05-04-2010, 11:59
не съм съгласна с теб , всеки си има мнение тъй че ще правя изказвания!

krem4et0
05-04-2010, 12:04
Няма да ти позволя да изразяваш невярно, подвеждащо и потенциално опасно мнение в този форум. Тук не се касае за лично мнение, а за обективни следствия от употребата на орални контрацептиви. Да, те могат да предизвикат смущения в половата система, могат да доведат до незавидни последствия, засилват рискът от рак на гърдата и това са обективни неща, доказани от медицината. Ако ти можеш да приведеш доказателства, оборващи това мнение, моля предостави ми ги на ЛС. До тогава приемам, че стимулираш употребата на подобни медикаменти, а това е нарушение на правилата на този форум.

Приятен ден!

MochaOnMyLips
05-04-2010, 19:32
Най-умното решение са противозачатъчните, стига момичето да няма проблем да ги пие. Трябва да отиде на лекар първо - може да има здравословни проблеми, които да правят хапчетата противопоказни за нея.
И аз не обичам презервативи - изпитвам ужасна параноя, че се късат много лесно. Ето защо пия хапчета :)

MochaOnMyLips
05-04-2010, 19:38
Иначе противозачатъчните, както отбелязаха и по-горе, си имат и позитивите и негативите. Доказано е, че увеличават шаса за рак на гърдата, но намалят този за рак на шийката на матката и на черния дроб, ако не се лъжа. Противопоказни са за някои жени, защото влияят на консистенцията на кръвта и могат да доведат до сърдечно-съдови проблеми. Също така обаче се използват и за лекуване на някои заболявания - кисти, например. Важно е да се консултираш с професионалист преди да ги започнеш (ако избереш този вариант). Аз имах шанса да говоря с двама, които ми разясниха доста подробности около хапчетата.

Slynchiicee
05-04-2010, 20:48
Няма да ти позволя да изразяваш невярно, подвеждащо и потенциално опасно мнение в този форум. Тук не се касае за лично мнение, а за обективни следствия от употребата на орални контрацептиви. Да, те могат да предизвикат смущения в половата система, могат да доведат до незавидни последствия, засилват рискът от рак на гърдата и това са обективни неща, доказани от медицината. Ако ти можеш да приведеш доказателства, оборващи това мнение, моля предостави ми ги на ЛС. До тогава приемам, че стимулираш употребата на подобни медикаменти, а това е нарушение на правилата на този форум.

Приятен ден!

++

valdesbg
05-04-2010, 20:52
Абе мое ли да ти толкоз безотговорно тъп?

Уй да беше - да ти го набия, ама то акъл.

Направо нямам думи, а уж си минавал през "еди какво си".

Slynchiicee
05-04-2010, 20:54
Абе мое ли да ти толкоз безотговорно тъп?

Уй да беше - да ти го набия, ама то акъл.

Направо нямам думи, а уж си минавал през "еди какво си".

Той просто е минал ама дали се е замислил през какво минава ;) 8)

hahavteen
05-04-2010, 21:07
не съм съгласна с теб , всеки си има мнение тъй че ще правя изказвания!

Абе как може да пиеш нещо без даже да си наясно с последствията? Я си прочети листовката на противозачатъчните или се обади на гинеколога си и после пиши колко за безвредни хапченцата. Тц тц не мога да повярвам че има такива хора! :-o Утре като получиш тромб ще се чудиш от къде ти е дошло.

По темата:
Смятам че автора И приятелката му са адски безотговорни. Айде той иди дойди ами тя не се ли усеща колко е опасно. :? Авторе кажи й да иде на гинеколог и да се консултира с него. Има противозачатъчни, диафрагма, фемидом, лепенки, календарен метод... Варянти много стига човек да иска.

YouAteMyHeart
05-04-2010, 21:10
Противозачатъчни..
+Нека си запише час при лекар и той ще и обясни всичко!

alex4et0y
05-04-2010, 21:14
И двамата сте безотговорини. Незнам какво имаш в предвид това "през какви неща съм преминал" или нещо такова беше, но си личи, че не са били мнооого страшни щом задаваш такива глупави въпроси.
Презервативите освен, че предпазват от забременяване предпазват и от венерически болести.

akrobatkata
05-05-2010, 05:47
ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!

Slynchiicee
05-05-2010, 05:56
Могат да минат и без секс .. най-добрия вариянт тогава няма как да забременее (поне от него де ) :lol:

scarface1
05-05-2010, 06:48
Бяха ми разказвали за период от време в ,което жена не може да забременее.
Нещо с цикъла,овулации и т.н
Ако някой е по-запознат нека да каже :)
А пък за онези "псевдо" тарикати,които товарят и нареждат ,ако няма какво да пишат просто да не го пишат :-P

Slynchiicee
05-05-2010, 06:53
Бяха ми разказвали за период от време в ,което жена не може да забременее.
Нещо с цикъла,овулации и т.н
Ако някой е по-запознат нека да каже :)
А пък за онези "псевдо" тарикати,които товарят и нареждат ,ако няма какво да пишат просто да не го пишат :-P
:-P

MochaOnMyLips
05-05-2010, 06:56
Бяха ми разказвали за период от време в ,което жена не може да забременее.
Нещо с цикъла,овулации и т.н
Ако някой е по-запознат нека да каже :)
А пък за онези "псевдо" тарикати,които товарят и нареждат ,ако няма какво да пишат просто да не го пишат :-P
Теоритично съществува такова нещо като календарен метод. Той също е вариант за избягване на презерватива, но не е много сигурен. Освен това е приложим само за момичета и жени с напълно редовен цикъл.

scarface1
05-05-2010, 07:55
Бяха ми разказвали за период от време в ,което жена не може да забременее.
Нещо с цикъла,овулации и т.н
Ако някой е по-запознат нека да каже :)
А пък за онези "псевдо" тарикати,които товарят и нареждат ,ако няма какво да пишат просто да не го пишат :-P
Теоритично съществува такова нещо като календарен метод. Той също е вариант за избягване на презерватива, но не е много сигурен. Освен това е приложим само за момичета и жени с напълно редовен цикъл.
Благодаря :P

AttentionWhore
05-05-2010, 11:24
ТЪПАНАР!!!Осъзнаваш ли какво си причинил на онова момиче и рискуваш да го направиш отново!Безотговорен кретенски задник!!!Иди се хвърли от някой мост!Нямам думи да ти опиша колко съм възмутена от всичко, което си написал до тук!ЖАЛКО, ама наистина ЖАЛКОО за всички като теб!Нещастник! :-x

krem4et0
05-05-2010, 11:25
И това само, защото НЕ ИСКАШ да слагаш гума. Нито притъпява чак толкова усещането, нито се къса чак толкова много. Съчетано с по-горе споменатия календарен метод, рискът е минимален. А твоята приятелка поне елементарна култура няма ли що е това менструален цикъл, какви фази има, кога е много вероятно и кога по-малко да забременее?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%B0%D 0%BB%D0%B5%D0%BD_%D1%86%D0%B8%D0%BA%D1%8A%D0%BB

А ето как тя да си изчисли най-вероятните за зачеване дни:
http://zajenata.ogosta.com/index.php?option=content&task=view&id=112

alexcheto0
05-05-2010, 15:45
Имам един ужасен проблем....
Момче съм,правил съм го много пъти,но имах приятелка,която забременя и се стигна до усложнения...
Мразя да слагам презерватив,а и не искам да ставам баща (на 17 съм)
Приятелката ми също не и харесва с презерватив,а пък има вероятност и да забременее ...
Дайте ми съвет ! Няма ли начин да избегнем презерватива и забременяването :]
Благодаря предварително

НЕ няма! Презервативите са най - надеждни, така че не може хем без презерватив, хем да не забременее. Да, има противозачатъчни. но за тях не е чак толкова сигурно, че ще подействат като сте и без презерватив, защото момичето не трябва да взима каквито и да е - все пак е до организъм. Попринцип най - добре и презерватив и противозачатъчни, но може и само презерватив. А и приятелката ти толкова ли е зле бе човек?! Тя мисли ли поне малко за себе си .. боже боже..
И така ... БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ НЕ МОЖЕ ДА НЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ, ВИНАГИ ИМА ОГРОМЕН РИСК!

ErRoR19
05-05-2010, 17:30
Спирала? противозачатъчни? има много варианти. А пък може и вазектомия да си направиш ама това е крайна мярка.

Не ако питаш мен започни с вазектомията!! Такива като тебе не трябва се размножават.

scarface1
05-05-2010, 19:33
Ей евреи гадни всичките сте философи...
Човек не може да попита нещо и веднага всички се надъхват и плюят...
Благодаря на тези,които спазваха добрия тон и се мъчеха да помогнат,а другите "дъщери и синове" на Вучков да си ебат путката лелина !

Slynchiicee
05-05-2010, 19:37
Ей евреи гадни всичките сте философи...
Човек не може да попита нещо и веднага всички се надъхват и плюят...
Благодаря на тези,които спазваха добрия тон и се мъчеха да помогнат,а другите "дъщери и синове" на Вучков да си ебат п****та лелина !

Не е нужно да обиждаш 8) Теб никой не те е убидил всеки си казва мнението нали затова си пуснал темата за да чуеш мнението и на другите .. и като убиждаш ще промениш ли нещо 8)