PDA

View Full Version : Какво да направя ? ще умре...



Greennight
05-04-2010, 19:00
Ами..от 1 месец някъде не съм се видждал с един от най-добрите ми приятели и днес влезна в скайп и знаете ли кво ми каза,че от 2 седмици е на хероин и му било супер яко и някво топличко :shock: :-k :-k :-k той преди си пушеше коз ама не смятах,че ще стигне до там :( просто нз... :( аз му казах,че ще направя квото иска само да спре та той е едва на 16... той ми каза,че може сам да се грижи са себе си и да не го уча.... моля ви се... направо ше се разрева... не искам да умре като куче след 1 година...

danibebi
05-04-2010, 19:05
Това е много лошо.Той не осъзнава ли какво става с него? :( Ако родителите му са разбрани и по някакъв начин могат да му помогнат,говори с тях.Дори да ти се разсърди,по-добре отколкото да умре толкова млад. :( Или не спирай да му говориш,пък дано се осъзнае.

DinViesel
05-04-2010, 19:13
най-добре говори с родителите му , докато още не се е пристрастил съвсем.. колкото по-скоро , толкова по-добре.. по добре да е жив и да ти се сърди , от колкото да се гътне на 17-18 г

Greennight
05-04-2010, 19:25
Дабе на тяхните.... не стига,че после няма да ме има за никъв приятел :( пък и ако е решил не могат да го спрат...Аз мисля да отидем няколко човека и да го строшим от бой да не може да се друса няколко месеца,поне докато е още в началото.... иначе просто нз :(

nIkEnCeTy_bE
05-04-2010, 19:27
След време ще осъзнае как си го спасил. Кажи на родителите му най добре, това е сериозно. Колкото и да му говориш виждаш, че не става само с говорене, а и какво искаш като се напуши да ти забие някой, д се сбиете и някви такива филми. Айде сега... колкото и да му говориш другото надделява в съзнанието му. Надали ще го спреш така.

dPa3HuTeJl
05-04-2010, 20:00
Точно така ще го спре ! Според теб едно приятелство по-важно ли е от един човешки живот ?!? :shock: Човек , веднага казвай не родителите му защото още не се е пристрастил съвсем напълно .. топличко му било .. кажи му че когато иде в гроба под земята ще му е много по-топличко ! :( Веднага казвай на някой.А ако толкова много не искаш отиваш с 10-20 човека при него и го смазвате от бой , колкото и тъпо да звучи това е втория най-добър вариант..а,и в болницата 100% ще му вземат кръв за нещо си и ще видят че има хероин в кръвта .. гледах един филм за наркотиците и се оказа че хероина е най-опасен !!! ВЕДНАГА КАЗВАЙ НА НЯКОЙ !!!!! :?

L0ST
05-04-2010, 20:11
Все още има възможност да го спреш ида няма сериозни последствия. Сам/а не можеш да го направиш. Най-добре говори с родителите му, учителите, класния, е ще предприемат мерки. Но трябва да го направиш без изобщо да се замисляш и то веднага, колкото е може по-скоро преди да се е и заразил с нещо гадно. Може би не мислиш обективно в момента, но това е най-доброто ешение - да кажеш на някого. Ще се скарате, няма да ти говори известно време, но ще осъзнае че си му спасил/а живота.

Greennight
05-04-2010, 20:20
Да,така ще направя ще го бием ама много лошо няколко човека ако ще така да умира по-добре отколкото в агония в някоя канафка...И ще му кажа,че съм бил аз дано поне след 5,6 години го осъзнае,че е за добро :( И да знам,че хероина е мн опасен пристрастяваш се бързо,а той вече се е боцкал 5,6 пъти... да не говорим,че познавам 1 човек,който ми каза,че слагат вар и кви ли не боклуци,за да взимат повече пари диларите...

nIkEnCeTy_bE
05-04-2010, 20:25
Боя не мисля, че е най добрия вариант. Най добре родителите му да се погрижат за него или училищното настоятелство, което така или иначе ще се обади на родителите. Има си специални лекари или болници, които ще го изкелкуват, колкото и болезнено да изглежда. Не се замисляй да помогнеш, но не да го биеш. След време ще осъзнае как си му помогнал.

danibebi
05-04-2010, 20:31
Хероина е най-силния наркотик :shock: :? така,че..

sladur4etyYy
05-04-2010, 20:40
да го строшите от бой? нормален ли си? това няма да го спре. не виждам и родителите му как биха могли да го спрат. най- много да му се развикат и, за да им направи напук, да се настърви още повече да друса.
ако човек е решил да си съсипва живота, няма някой, който да може да го спре. тъжно е, когато това се случва на близки до нас хора, но всеки си прави избора.

remix1912
05-04-2010, 21:06
Много филми гледате тука
Няма да умре след 2-3 години,освен ако не вземе свръхдоза.
Ще живее поне до 25 сигурно и тогав ще се гътне здравата,но ще си остане боклук до края на дните си и ще е по-добре да си отиде сега.Ако искате убиите го и снимайте клипче :)

L0ST
05-04-2010, 21:22
Много филми гледате тука
Няма да умре след 2-3 години,освен ако не вземе свръхдоза.
Ще живее поне до 25 сигурно и тогав ще се гътне здравата,но ще си остане боклук до края на дните си и ще е по-добре да си отиде сега.Ако искате убиите го и снимайте клипче :)

Жалко, че не знаем ти къде си да дойдем и теб да те снимаме на клипче!

Аман от идиоти. Какво ще направят родителите му?! Ако го обичат ще намерят какво да направят 5 дози не са толкова много, има шанс да се оправи, но с всеки изминал ден шансовете му да остане нормален се намаляват. Както казах - родители, училище, учители, класни, все някой ще успее да направи нещо. Даже и в олицията може да се обадиш според мен, макар че не съм сигурен те акво могат да направят.

someonerandom
05-05-2010, 04:01
Дай да видим дали разбрах-н искаш да ти се сърди не мислиш,че техните ще го спрат,затова ще го пребиеш(неее той няма да ти се сърди,ама изоообщо) и мислиш,че ТОВА ще го спре?

justwondering
05-05-2010, 07:46
аз що имам чувството, че темата е ебавка? :-o

Или поне, че това, което ти е казал, е ебавка?? :-o

Ако не съм права, наистина това с боя нищо няма да направи. Не се вкарвай в някакви филми, кажи на родителите му, но така, че да ти повярват, защото ако не ти се доверят и го попитат, ще бъде много лошо за теб после. Хем според тях разпространяваш грешни слухове, хем той няма да ти е приятел. Но ако успееш да ги убедиш, те ще могат да му помогнат. Има клиники и т.н. А хероинът действително е най-силният наркотик и най-лесно човек се пристрастява към него. Не знам след колко време се умира, но човек увеличава дозите всеки път, докато не стигне фаталната. Не се прави на герой, ами кажи на родителите му! Ти какво предпочиташ: той да умре като твой приятели, или да е жив? След време ще разбере, че си му спасил живота. А дори и да не разбере, нали е жив. Ако умре, няма ли да си кажеш "ех, ако бях казал на родителите му"? Сериозно, казвай им. Колкото по-рано, по-добре. Ако не те послушат, ще опиташ нещо друго. Но е по-добре да опиташ.

Greennight
05-05-2010, 09:53
Офф не знам :o,темата НЕ е ебавка...просто се запознал с някви наркомани..Аз му казах,че ще умре и той вика точно като вас да не се вкарвам във филми,че с тия дето се познавал се друсали от 3 години и изобщо не били смачкани наркомани както съм си го представял и не бил зависим можел просто да не мисли за това и можел да спре,когато си поиска :-x и щял да живее на МАКС,защото утре можело да го бутне кола...

GanjaLiker1
05-05-2010, 10:56
И да го откажеш сега после при най-малкия прблем пак ше са надруса ... кажи на арменския поп ако искаш той като си знае неговото не мисля ,че ще промениш нещо ...

iiordanova
05-05-2010, 12:29
В край на сметка той не иска да му помагаш.
Остави го .. да се друса , да прави каквото поиска , накрая ще се осъзнае само дано не е късно.
И тогава ще си спомни за теб , и няма да може да те погледне !
Ако е инат .. просто няма начин посмъртно да го накараш да се откаже. Остави го, рано или късно всичко ще се нареди.
Може след някой ден сам да се осъзнае , сам да спре. Макар че .. за наркотиците ти трябва огромна воля и подкрепа , за да се спреш.
.. След време осъзнаваш , че не си истински. Че се движиш , че говориш , че дишаш даже под влияние на дрога.

Team
05-05-2010, 13:03
Хероина е най-силния наркотик :shock: :? така,че..

Още нее късно!!

6okolad4ety95
05-05-2010, 13:05
:shock: е*ахти и гадното.... :shock: кажи на родителите му това е много сериозноо :shock:

justwondering
05-05-2010, 14:03
бе те всички казват, че "могат да спрат". И да го набиете, няма да му влеете мозък, така че това няма да го спре. Най-добре кажи на родителите му, пък той ако не оцени жеста, дори и след време, изобщо не те заслужава като приятел.

remix1912
05-05-2010, 14:47
[quote=remix1912]Много филми гледате тука
Няма да умре след 2-3 години,освен ако не вземе свръхдоза.
Ще живее поне до 25 сигурно и тогав ще се гътне здравата,но ще си остане боклук до края на дните си и ще е по-добре да си отиде сега.Ако искате убиите го и снимайте клипче :)

Жалко, че не знаем ти къде си да дойдем и теб да те снимаме на клипче!

Аман от идиоти.

Ми айде яла бе шибан смърф :lol:

SemperFidelis
05-05-2010, 15:56
...

plmn
05-05-2010, 16:11
говори с техните задължително. даже приятелството ви да се провали, това е без значение... друго нищо не можеш да направиш.

Forest_girl
05-05-2010, 17:23
Ти нормален ли си? Това не е начина да го спреш...

Ax3
05-05-2010, 18:08
Точно така ще го спре ! Според теб едно приятелство по-важно ли е от един човешки живот ?!? :shock: Човек , веднага казвай не родителите му защото още не се е пристрастил съвсем напълно .. топличко му било .. кажи му че когато иде в гроба под земята ще му е много по-топличко ! :( Веднага казвай на някой.А ако толкова много не искаш отиваш с 10-20 човека при него и го смазвате от бой , колкото и тъпо да звучи това е втория най-добър вариант..а,и в болницата 100% ще му вземат кръв за нещо си и ще видят че има хероин в кръвта .. гледах един филм за наркотиците и се оказа че хероина е най-опасен !!! ВЕДНАГА КАЗВАЙ НА НЯКОЙ !!!!! :?

Ама го пребийте преди това.. не е лоша идеята.. счупете го от бой... направо го потрошете и тогас кажете на неговите...

amk933
05-05-2010, 19:48
И да го биеш, и да го трошиш, и да го убиеш истината е, че наркоман бивш и то хероинов точно няма. Похвално е, че искаш да му помогнеш, но съжалявам, че трябва да ти кажа, че с желанието ти опциите се изчерпват. Нищо няма да постигнеш с бой...Техните, ако имат пари, да го пращат в наркокомун в чужбина. Ако не, жито...

Може много цинично да ви звучи, ама това е истината.

meganet
05-05-2010, 20:05
И да го биете той няма да усеща те наркоманите не усещат нищо казвай на родителите му бързо!

justunique
05-05-2010, 21:00
..

DevilWish
05-06-2010, 15:58
Като за начало 90% съм сигурна, че те лъже.Прави се на голям гъзар.Един наркоман не се хвали с това, а сам знае, че е пропаднал, повярвай ми познавам и съм познавала достатъчно.
Че ще умре, ще умре, сигурно сте лапета на максимум 16 години.Най-добре кажи на тяхните да му поиздърпат ушите, да не ти пука, че след това няма да ти говори и тн. ;)
Едно е да пуши трева, друго е да се боцка ;)

Djuff
05-06-2010, 16:21
Другите са прави.Земи 20 мутри да го смажат от бой и после се обади там на оняя номер за болницата викни ги да го преберат и ще разберат за наркотиците и ще кажат на родителите му.И белким ги спре.И бту няма нужда да му говориш- с говорене не става.
И ако ги окаже и ако ти се разсърди - да не ти пука.Ако някой ден си има семейство и ги обича ще се сети как си му спасила живота и веднага ще те потърси да ти се извини.

modesty69
05-08-2010, 14:54
така е..направи всичко..говори с родителите му и т.н. просто направи нещо докато е възможно защото след време... не искаш и да си представиш какво може да стане!!