PDA

View Full Version : данък



Rounder
05-04-2010, 21:30
Е писна ми ве,да им го начукам на всички кретени,сега трябва да си регистрирам кучето,да му сложат чип,да отида в общината и да им кажа номера на чипа,и на тях да им плащам данък,ми да се ебат ве,не стига че им давам по 300 лв. за ваксини и какво ли не...ами сега и данък ще ми слагат,тия са най-долните крадци,бахти нещастниците,то де криза ми и данък на кучето ще слагат.
Да сложат и данък "дишане" оня "хер флик" ... :-x афф

alexandr0v
05-04-2010, 21:32
Welcome to Bulgaria! :-|

strangler
05-04-2010, 21:44
И колко е невероятния данък, който трябва да плащаш?
Това си има логично обяснение.. :)

Rounder
05-04-2010, 21:50
И колко е невероятния данък, който трябва да плащаш?

Така ме питаш все едно няма значение дали плащам или не....ми има няма 50 лв. е....но като сложиш и разходите на кучето за месеца това са още 300 лв.
Ако са ти малко,земи ми го плащай,яд ме е не за това че ще го плащам а не виждам нищо на среща,пак има пумияри по улиците който хапят деца и въздрастни хора,нищо че плащам още ред данъци,виждам и дупки, и мизерия,и заплатите ниски,и цените на горивото високи,и на цигарите и ми писна ве :-x да им еба путката лелина,от тия по-големи мошеници няма :-x

strangler
05-04-2010, 22:14
Налага ми се да си едитна поста, но като заключение ще кажа, че лично аз одобрявам тази мярка с данъка за домашни любимци - защото има своята логика и полезност.

sh3_1s_7h3_0n3
05-05-2010, 05:22
Този данък не съществува ли от панти века?!

Винаги, когато сме имали куче, сме плащали някакъв данък или нещо подобно. И паспорт, и ваксини редовно, и някакви обозначения на каишката се слагаха (май отново заради определени ваксинации сякаш).

cherinka
05-05-2010, 09:33
Ако живеете в блок нали всеки месец минава една лелка и събира парички за тока на входа (+асансьора), та ся и за кученцето трябва да плащаш. 8-)

Rounder
05-05-2010, 12:20
Ми не знам аз за пръв път чувам за т'ва нещо,живея в голяма къща с голям двор,и имам 2 мъжки....до ся никой нищо не ми е казвал,но един ден идваха някви агенти,та ми разправяха тия схеми...
абе как ще да е,според мен това е супер шитня :-x

semantics
05-05-2010, 12:31
Приятел, има неща, които са нужни и трябва да се правят. Колкото повече хора просто правят нужните неща и по-малко се дзверят кой друг не си прави неговите, толкова по-малко дупки, толкова по-чисти улици, толкова по-разумно разпределени разходи/приходи и т.н.
Данъците са сред тези неща. И в тях (обикновено, но и в този случай с кучето също) има много здрав смисъл.
Или свикни с идеята да си гражданин и да правиш, каквото е нужно, или свикни с идеята, че за много развити държави ще си с реномето на най-черния анадолец.
Точно с тия малки нещица като 50 лв на година човек се научава. Иначе ставаш като всички сърдити старчета по пейките, дето псуЯт наред, което си е кофти.

Rounder
05-05-2010, 12:43
нещо не можахте да схванете какво исках да кажа...не ми е проблема за тия 50 лв. дори и 200 да са...пак не ме бърка,ама искам да виждам нещо на среща като си плащам тия 50/100/200 лв. разбираш ли ? както и да е няма смисъл да обеснявам... :?

cherinka
05-05-2010, 13:10
Виждаш едно щастливо куче и едни щастливи данъчни. :D

Rounder
05-05-2010, 14:03
Пак не разбрахте,както и да е няма смисъл...

Canis_Dirus
05-05-2010, 14:25
Я обясни, какво конкретно искаш да виждаш? То и аз искам данъците ми да отиват по желани от мен проекти и проблеми, ама ...

Liar
05-05-2010, 15:11
Това не е данък, за поставянето на чипа се плаща еднократно, като сумите варират в зависимост от кабинета. 50 лева даже май са много, чета, че слагат за по 25 - 30. Една от функциите му е да ограничи популацията на бездомните кучета.

Раундър, със заплащането на данък/такса не се освобождаваш от отговорност. Ако си мислиш, че докато ти си клатиш краката някой ще си свърши работата на добра воля, много бъркаш. След като искаш нещо да бъде свършено, погрижи се да го направиш.