PDA

View Full Version : Какво да го правя?



kremen4eto
05-05-2010, 08:11
Той има бивша, която е честа тема и аз имам бивш, който е честа тема. Опитвам да не показвам болна ревност, за да не го отблъсна (въпреки, че ми е трудно). И с двамата бивши сме се опитали да ограничим контаките, за да нямаме проблеми. Но ако само погледна бившия получавам заключение от моя 'Ти винаги ще го обичаш, очаквам да се върнеш при него' и още много такива подобни. Преди го убеждавах, че не е така, едни дълги обяснение правех, защо не искам да се връщам при него и т.н. Нямаше успех. Сега пробвам да не обръщам внимание на думите му (така и така са пълни небивалици), показвам лек непукизъм. И не знам дали е правилно. Казвам му 'Ти май свикна да ти се моля, да те уверявам във нек'ви вечни неща, а знам, че ти няма да го направиш за мен' и той 'Не съм свикнал с нищо. Но нищо вечно не си ми казала' .. а съм му казвала 'Представям си живота си с теб' и т.н.
Питам го какво иска да види от мен, за да се убеди, че не искам бившия, той казва, че трябвало да мине време. Време мина не малко, а той става все по - сигурен, че съм жестоко влюбена в бившия.

(Аз ако реагирам като него на всяка дума, която си казва той с бившата, сигурно ще има ежеседмични скандали. Казах му го, а той замълча и се замисли.)
Казвам му, че ми е трудно, кофти, като ме обвинява за един разговор примерно. Вижда, че ми става зле, променя си държанието, но само за момента. В по - късен етап нещата, които си е помислил пак излизат наяве.

Принудих се дори да прекратя контакти с бившия (въпреки, че бяхме приятели) заради него. Може би имаше някакъв ефект, но недостатъчен.

Kогато обърна внимание на моя (и бившия е там), казва, че е за да накарам бившия да ревнува. Когато пък реша, че няма да съм лепната за него, за да не го каже, той казва, че не съм се проближила до него, за да не карам бившия да се чувства зле.

Какво да правя с моя, с бившия? Какво да им кажа? Защо според вас го прави? И ако не е това, всичко във връзката ни ще върви като по вода. Да не би да се страхува да не ме загуби?

Благодаря на всички, които са били търпеливи да прочетат докрай :)

mateeva
05-05-2010, 08:22
раздели се с сегашния...бахти комплексара и очевидно не знае какво иска :)

kremen4eto
05-05-2010, 08:26
По принцип не се отказвам толкова лесно и не мисля, че при първия проблем бих го зарязала.
Казах му, че ако продължава по същия начин, ще търпя, търпя, но един ден ще ми писне. Като че ли го хвана страх, взе да се държи мило, да ме гушка. Но не със заплахи е начина. :)

mateeva
05-05-2010, 08:27
на колко е години?

kremen4eto
05-05-2010, 08:28
25 ... Казва, че досега винаги са го зарязвали. Според мен се страхува да не се случи отново :-o

mateeva
05-05-2010, 08:30
страх да не те загуби ...ревност...никога няма да се оправи и все пак късмет с него :-)

kremen4eto
05-05-2010, 08:31
Благодаря :)

Jessie
05-05-2010, 08:35
25 ... Казва, че досега винаги са го зарязвали. Според мен се страхува да не се случи отново :-o


Сама си отговаряш на въпроса. ;) Аз съм почти в същата ситуация - само дето на сегашния ми аз съм му първа, а просто в миналото си е харесвал няколко момичета, на едно от което е посвещавал стихчета, които наскоро открих и ми стана супер зле, въпреки че е било в миналото. Аз съм имала всичко на всичко 6-7 бивши. По принцип не обичам да поддържам контакти с някой от тях, а сега като съм с настоящия си приятел - още повече. Той ме помоли (не накара, помоли) да залича всякакви спомени за бивши и т.н. Но видях колко страдаше при снимките, които е виждал с бивши, при съобщения и т.н. и просто на мен ми стана още по-зле. А си го обичам и не искам да страда, затова за мен не е проблем да го направя. Не поддържам никаква връзка с никой бивш, въпреки че един от тях се оказа много свястно момче и малко след като се разделихме поддържахме нормални отношения (а по принцип с никой друг не е така, драпаме се като куче и котка, че чак се и псуваме :D). Според мен тук опира до това колко го обичаш ... или не знам.. Аз така ги виждам нещата. От колко време сте заедно? :)

valdesbg
05-05-2010, 08:38
Ех... що си изигравате козовете още в първата ръка?

Каква работа му е на него да знае кой ти е бивш и кой не? И каква работа ти е на теб да знаеш коя му е бивша и коя не?

Сами сте се набутали в шамарите. А при това положение - той ти е показал ясно какво да направиш. Да избереш него или бившия. Доколко е прав ще прецениш ти.

Съвета ми е случая е - следващия път не казвай на сегашния кой ти е бивш, освен ако не е зададен конкретен и директен въпрос. Мъжете сме страхливи ревнивци.

Такива работи :)

kremen4eto
05-05-2010, 08:40
около година ... Не сме си казвали още 'Обичам те'. Казах му преди, че тези думи са специални, но много хора ги казват без да влагат нищо и предпочитам да ги чуя когато е сигурен, а не по задължение. Но аз го обичам. Не знам дали трябва първа да му го кажа. :-o

kremen4eto
05-05-2010, 08:41
Ех... що си изигравате козовете още в първата ръка?

Каква работа му е на него да знае кой ти е бивш и кой не? И каква работа ти е на теб да знаеш коя му е бивша и коя не?

Сами сте се набутали в шамарите. А при това положение - той ти е показал ясно какво да направиш. Да избереш него или бившия. Доколко е прав ще прецениш ти.

Съвета ми е случая е - следващия път не казвай на сегашния кой ти е бивш, освен ако не е зададен конкретен и директен въпрос. Мъжете сме страхливи ревнивци.

Такива работи :)

Става въпрос за една голяяяма компания всеки уикенд на село. Всички бивши и настоящи се знаят :D

dimitar_ak
05-05-2010, 08:45
А защо започвате нова връзка без да сте наясно приключили ли сте със старата? Освен това с тези си комплекси, че пак ще го зарежат момиче няма да задържи.

kremen4eto
05-05-2010, 08:49
А защо започвате нова връзка без да сте наясно приключили ли сте със старата? Освен това с тези си комплекси, че пак ще го зарежат момиче няма да задържи.

Ми аз не съм сигурна дали има комплекси от това. Просто предполагам.

Относно връзките - нещата започнаха малко по-нетрадиционно при нас. Със секс и то за да отмъстя на бившата му, че искала да спи с моя бивш. :D Не знам дали ме разбра .. но идеята е, че заради бившия съм правила странни неща и затова сега си мисли, че го обичам. А и казва, че понеже ми е първия (сексуално) няма никога да го забравя.

valdesbg
05-05-2010, 08:54
Ми сама си се набутала в шамарите значи.

Друго - макар че го обичаш още не си му го казала. Я си помисли защо, да не разгласявам пред всички.

Сериозно - настоящия не му е работа да знае за бившите. Както и на бившите за настоящия. Освен ако няма STD някъде по пътя.

По въпроса - казах ти, сегашния ти е поставил дилема - той или бившия. Прецени доколко е прав и направи избор.

П.П. Може да изхвърлиш и двамата.

П.П.2. Би трябвало да търпиш само ако е наистина наложително. Прищявките на някой.. все още не се считат за наложителни. А в момента избиваш някаква скрита вина с това "търпене". Пак си помисли защо, да не разгласявам пред всички. След като стигнеш до верния отговор, иди при него, и му кажи всичко, което си таиш в себе си след като си го наранила.

kremen4eto
05-05-2010, 08:59
Ми сама си се набутала в шамарите значи.

Друго - макар че го обичаш още не си му го казала. Я си помисли защо, да не разгласявам пред всички.

Сериозно - настоящия не му е работа да знае за бившите. Както и на бившите за настоящия. Освен ако няма STD някъде по пътя.

По въпроса - казах ти, сегашния ти е поставил дилема - той или бившия. Прецени доколко е прав и направи избор.

П.П. Може да изхвърлиш и двамата.

П.П.2. Би трябвало да търпиш само ако е наистина наложително. Прищявките на някой.. все още не се считат за наложителни. А в момента избиваш някаква скрита вина с това "търпене". Пак си помисли защо, да не разгласявам пред всички. След като стигнеш до верния отговор, иди при него, и му кажи всичко, което си таиш в себе си след като си го наранила.

За обичта трябва ли да избързвам? Ами ако той се стресне от това, знам ли? не знам, може би си прав.

За бившите и аз му повтарям да спре да се рови в миналото. Напоследък мисля, че има ефект.

Аз дилемата я разбирам. И мисля, че ясно и категорично съм избрала. Бившия като го видя се чудя къде да бягам и се моля да не ме заговори нещо. Прекратих контакти с него преди 4-5 месеца (напоследък той се опитва да говори с мен)

Не разбрах за каква вина говориш и с какво съм го наранила :)

valdesbg
05-05-2010, 09:16
Значи изпитваш вина за нещо случило се в миналото. Не е свързано със сегашния, а по скоро с някой бивш. И прехвърляш тая вина в настоящето.

Това че търпиш детинщините на сегашния е признака, по който съдя. Та помисли си кога и какво е станало. Иди и си излей каквото трябва. И си оправи живота.

Значи обичта се изразява тогава когато я чувстваш. Не по рано и не по късно. По много прични. А в случая забавянето ти, и това че не му казваш... говори за бая повече неща във вашата връзка. Които не искаш да се случат. Защото ако се сресне, както казваш и се отдръпне значи просто всичките ви отношения са базирани на лъжа. Как разбрах ли? Ами година ходите и все още не сте си казали дори едно обичам те. Айде помисли си сега защо. За теб ясно - искаш сигурност, която тая връзка ти дава.. за него - също ясно, избрал е лесния път на неангажиращото обвъзрване, от страх че ако се случи нещо и се влюби ще бъде отново наранен и изоставен. И си мсили че ако не се влюбва а поддържа играта ще му е по добре. Ти знаеш че ако направиш крачка той ще избяга, обясних защо малко по горе. Щото е страхлив ревнивец, а на всичкото отгоре и комплексиран по милион начини. Обаче искаш да живееш в тия лъжовни отношения, защото по някакъв начин ти носи сигурност. Да обаче знаеш и че не можеш вечно да седиш на едно място и да не правиш нищо. И това всъщност е истинската дилена, която е пред теб.

Относно дилемата от сегашния - явно е че не си направила никакъв избор, а просто прикриваш единия от другия. А избягването - не е решение. ИО изобщо не си се замислиа кой доколко прав в тая картинка. Щото иначе бая хора да са изпопадали досега.

Такива работи :)

kremen4eto
05-05-2010, 09:29
Не знам дали ако направя крачка той ще избяга, обмислям го. По - скоро си мисля как ще реагира когато го чуе от мен. Досега не съм казвала искрено на някого, че го обичам. А ако той не ми отвърне със същото какво ще правя?

Това с криенето, ме накара да се замисля, ама нищо от никого не крия. Мисля, че съм наясно с това какво искам и какво с кого правя.

Драснах му sms-че преди малко, в което го питах дали всичко е от страх. И той каза 'няма от какво да се страхувам, досега винаги са ме зарязвали и съм свикнал'

И благодаря. Накара ме да се замисля. :)

valdesbg
05-05-2010, 09:50
Ми.. ако не събереш кураж да кажеш че обичаш някого когато наистина го обичаш.... кога иначе ще го кажеш? Когато не го чувстваш?

Как ще реагира е предмет на друга дискусия. Макар че след като сте година заедно... би трябвало да сте се опознали и да знаеш как ще реагира. Ако не сте - Back to the first point(имате лъжовни отношения). Та би трябвало да очаква такова нещо от теб. For god sake та вие сте година заедно. Ако не го очаква - виж по горе.

Ако той не ти отвърне с искрено "обичам те".. ми какво толкова? Явно не го чувства. Или го е страх/срам да го изрази. И пак се връщаме в началото - нещо не ви е наред във връзката. Трябва ли да бъдеш зависима от чуждото одобрение за да изразиш лично желание/усещане/чувство, с което ще скрепиш връзката си? а доколкото разбирам не искаш да се разделяте => скрепяването е логичното развитие.

Приеми това като тест за вас двамата. Да разбереш доколко са истински нещата които мислиш че виждаш. И доколко реални са нещата които ти ги прдставя той. Ако висчко е точно - супер. Ако не е - ще го знаеш. И няма да се терзаеш.

Това с криенето беше метафора. трябва ли да обяснявам буквално? В момента се наказваш като се тормозиш за сегашния, за да успокоиш съвестта си за някаква постъпка в миналото. Предполагам че си зарязала брутално някой от бившите, или си го наранила супер много(съзнателно или не). Това е. ако не се сещаш - нормално е, защото отдавна е преекспонирано в нещо друго. ако те познавах малко по добре, щях да те насоча какво би могло да е.

А ако говориш за другото криене - ми щом си на тръни всеки път като видиш оня бившия, явно е че нищо не си направила. Щом сегашняи продължава да мърмори - значи нищо не си направила. Когато има промяна в ситуацията - тогава значи че нещо си направила.

Разбира се не е задължително промяната винаги да ти харесва. Мисля че това го знаеш.

И ти му вярваш на тоя смс? Че то си личи колко явно замазва положението. Писал съм защо го прави.

Айде.. мисли. Гледай колко подводни камъчета ти разкрих.

Shely
05-05-2010, 09:55
Кажи му, че го обичаш...Прекъсни контакти с бившия си.
Нормално е да ревнува, ти самата каза, че той се страхува някоя отново да не го зареже...
Успех

kremen4eto
05-05-2010, 09:55
За 'обичам те' май аз не мога да обясня. При нашата история много пъти съм предприемала първата крачка. При важни и по - маловажни моменти. И не знам дали е правилно сега пак да го правя.

Да и аз мисля, че не правя достатъчно щом няма ефект. Точно затова питам какво още да направя. :)

kremen4eto
05-05-2010, 10:00
Кажи му, че го обичаш...Прекъсни контакти с бившия си.
Нормално е да ревнува, ти самата каза, че той се страхува някоя отново да не го зареже...
Успех

Благодаря. Май е най-правилното решение :)

valdesbg
05-05-2010, 10:03
Ем значи си мъжът във връзката :) Поздравления :) Ако ти харесва тая роля - продължавай в същия дух и му го кажи първа. Ако не - кажи му че не ти харесва тая роля. Ако няма адкватна реакция.. значи има две жени във връзката ви. А само за едната от вас е нормално.

Какво да направиш - разкарай единия от двамата. Ама наистина го разкарай. Тотално и недвусмислено. И си дръж на това.

Вариант е да разкараш и двамата :)

Съвет - да не казваш на следващия нов кои са ти бившите(тук идва момента да си намериш нов, който вече не е бивш на някой от компанията). Както и на бившите да не споменаваш много много, кой е сегашния.

Разни такива неща.

kremen4eto
05-05-2010, 19:47
Ем значи си мъжът във връзката :) Поздравления :) Ако ти харесва тая роля - продължавай в същия дух и му го кажи първа. Ако не - кажи му че не ти харесва тая роля. Ако няма адкватна реакция.. значи има две жени във връзката ви. А само за едната от вас е нормално.

Какво да направиш - разкарай единия от двамата. Ама наистина го разкарай. Тотално и недвусмислено. И си дръж на това.

Редно ли е да предприемам първите крачки? Това няма ли да има влияние в бъдеше? .. и аз не знам какво, просто питам.

Естествено, че ще разкарам бившия, свързвам го само с проблеми. Но ми е жал за него. Опитва се да говори с мен, напоследък е отчаян, нямал е едно свястно момиче след мен, губи приятели и ми е жал, че и мене като приятелка трябваше да загуби. Точно затова като ми каже две думи не го отрязвам рязко и категорично ... но май ще трябва :)