PDA

View Full Version : Децата стават по-глупави, когато стоят много пред телевизора



SWASTIKA
05-05-2010, 09:57
" Малките деца, които прекаляват с гледането на телевизия, след десет години ще се справят по-трудно в училище от връстниците им, които не са се заседявали дълго пред малкия екран. Децата, които обичат да гледат телевизия, имат повече здравословни проблеми, по-трудно се справят с уроците и консумират повече нездравословна храна.

Двегодишните деца гледат теливизия до девет часа седмично, а тези на четири години - до 15 часа седмично, това показало проучване сред семейства, които имат деца съответно на две и на четири години. 11% от анкетираните семейства, които имат двегодишно дете и 23% от семействата с четиригодишно дете, дават на децата си да гледат повече теливизия, отколкото е препоръчително.

След години, когато тези деца станали вече на 10 години, същите учени анкетирали учителите им и ги питали как се справят с уроците. Децата, които като малки прекарвали доста време пред малкия екран, значително по-трудно се съсредоточават в клас, консумират доста газирани напитки и чипсове и имат проблеми с математиката.

Децата се развиват докато са малки, тогава се формира тяхното поведение и се развива мозъкът им. Гледането на много теливизия докато са малки децата може да им донесе здравословни проблеми след години. По-добре е малките деца да се занимават с други неща, отколкото да седят пред малкия екран. Те могат да си играят, да развиват творческите си способности, да правят дейности, които активира мозъка им. "

из новините от форума.

Вие как мислите? Вярно ли е това или е пълна измишльотина?

Тук не се включват само децата, но и възрастните. Пречи ли телевизията като цяло? Затъпяваме ли от нея и защо?

Аз мисля, че тази статия е изключително безпочвена...

someonerandom
05-05-2010, 12:47
Може би греша,обаче не виждам с какво гледането на телевизия е по-лошо от другите занимания за свободно време като игра на карти,излизане(излизането е здравословно,обаче чак такива вампири,дето дневна светлина да не виждат от ТВ,не сме развили още) четенето на книги и т.н.Аз например обичам да гледам телевизия,не съм зле в училище,не съм болнав и си спортувам.
П.П:А може би резултатите от проучването идват от това,че децата,които са гледали повече,са свикнали на повече свободно време и не могат да се нагодят към училищния режим?

cherinka
05-05-2010, 12:53
За мен е измишльотина.
В /гледането на телевизия/ какво визират? Застояването пред телевизора или самите предавания, които се гледат?
Частта с математиката не ми хареса. Може би 70% от хората не я разбират, това означава ли, че като малки са гледали прекалено много ТВ. А и тя не е наука, която ти се ОТДАВА. При нея всичко е системно решаване на задачи.
Според мен гледането на телевизия го равняват на липса на време за други занимания, което не си е така. Защото нещо като те кефи ще отделиш време за него, независимо колко телевизия гледаш...

ShiZo
05-05-2010, 13:55
Прави ми впечатление, че хора които хал хабер си нямат от математика и не ги влече въобще, не заради сложноста а заради безсмислеността на това да учиш неща които не влизат в употреба НИКОГА, са доста артистични натури. В което аз нищо лошо не виждам.
ВЪпреки ЧЕ.. всеки знае че телевизора е weapon of mass destruction. Едно от всичките по-точно.
Но все пак ще се обоснова защо не мисля че се затъпява от телевизията.. - научих се да чета на 4 и половина и то от субтитри на филми от яд че не разбирам какво се говори по мърдащата кутия!
- на 7 години знаех материал за 3ти клас перфектно по английски език (cartoon network)
- имах "Някаква" обща култура на същите години, на фона на връстниците ми, поради непрекъснато гледане на Reality Тv и Discovery..
- от *подчертавам* тогавашното МТV се научих да слушам хубава музика

Който каквото гледа все пак.. телетъбис и планета не са препоръчителни ...

anonymous546178
05-05-2010, 14:00
Затъпяват, защото нещата които гледа са тъпи... Включете си и вие един нормален детски канал(нормален е силно казано, няма нормални детски канали) например Cartoon Network- Едно време беше хубав канал, ама сега анимациите са абсолютни простотии... тези хора трябва да се гонят от закона, а не да "възпитават" бъдещите полицаи, лекари, адвокати, учители и тн. (въпреки че ако не се намеси твърда родителска воля, тези деца няма да завършат 12 клас)

cherinka
05-05-2010, 14:18
Прави ми впечатление, че хора които хал хабер си нямат от математика и не ги влече въобще, не заради сложноста а заради безсмислеността на това да учиш неща които не влизат в употреба НИКОГА, са доста артистични натури.

??!???!!!!!?????!??!!!!!???????!!!!!!!!!?!???!!??? ????!??????!?!???!
По дяволите, прости й, че пише такива глупости.



Добре, разбрахме, че се имаш за умна, понеже си гледала Reality Тv, Discovery, МТВ, ама обесни ми с горното изказване трябва да подчертаеш каква артисична натура си или обратното?


И още нещо. ДА СЕ ЗАКРИЯТ всички математически гимназии, всички математически специалности във ВУЗ-овете и всичко що се изисква математика за него, 'щото разбирате ли, тя НИКОГА и по НИКАКЪВ НАЧИН не ни влиза в употреба. :(

Canis_Dirus
05-05-2010, 14:23
Шизо, това Черинка да те нарежда, че си яко зле е много повече от ЕПИЧНО! :-D

ShiZo
05-05-2010, 14:46
Просто споделям от опит, че хора математици са прагматични и праволинейни по различен начин всеки. Както искаш го разбирай, нямам търпението да обясня подробно. Ако си се засегнал/а от думите ми, си го наври тоя проблем знаеш къде. По какъв начин съм стигнала до тоя извод си е само моя работа, но съм стигнала все пак за до твърдя. Така че неподготвени изречения само от злоба и тинейджърлък са силно излишни..
ПП: Където Канис види че някой ме е погнал веднага дотичва със новите си кецки и почва да дъвче остатъците...

cherinka
05-05-2010, 15:59
Да отсечеш нещо с лека ръка, а после да заявиш, че не си длъжна да обосновеш тезата си... ами извинявай...

ShiZo
05-05-2010, 16:13
спамим ако не усещаш.. ненужно е ...

babity
05-05-2010, 16:30
Аз съм изключение! Не разбирам грам от математика, ама грам пък не съм артистична.

ShiZo
05-05-2010, 16:38
oф трудно е за обяснение!
по тая логика 90/100 от хората в целия свят са супер артистични!
наистина ме мързи, не мога :smt099

Canis_Dirus
05-05-2010, 16:40
Ох! И аз не мога!

:razz:

anonymous546178
05-05-2010, 17:38
Много си зле :D :D
Ако не беше математиката сега да не седиш пред компютъра и да говориш глупости. Има още и много примери... Хора МНОГО по-умни от теб са решили, че това ще се изучава, значи ще се изучава.

ThroughStruggle
05-05-2010, 17:48
Шизо, самото ти присъствие в темата и изказване по нея предполага, че си способна да се обосновеш и да защитиш тезата си при необходимост.

По темата: Телевизията вреди най-много в този аспект, че когато децата прекарват извънредно много време пред телевизора, се създават проблеми със социализацията. Те започват да живеят в измисления свят на анимацията, защото в една толкова ранна възраст, човек още не е способен да разграничи реалността от картинките, сменящи се на екрана. Затварят се в себе си, до известна степен губят желание за общуване с връстниците си. Гледането на някое детско по "Джетикс" бива предпочетено пред игра и/или спорт навън. Разговорите с приятели са изместени от филмови диалози, изпълнени с фалшив патос.
Друг назряващ проблем е този с агресията. Разбира се, нямам предвид, че телевизията е тази, която го причинява, но тя до голяма степен го провокира. В наши дни дори в ранните часове се излъчват филми и предавания, съдържащи престрелки и кръвопролития, дотолкова, че за един детски мозък това изглежда като ежедневие на "големите", нещо съвсем типично и нормално, в което няма нищо грешно. В ранна детска възраст възприятията за "добро" и "зло" са размити, и когато дори в едно анимационно предаване се показва как "добрият" отвръща на ударите на "лошия" със същата агресия, това бива възприето като подходящо поведение на един "добър" човек.
Трети проблем: затлъстяването. Заседяването пред телевизонния екран ограничава физическата дейност на детето. Освен това, традиционната храна "за филми" - пуканки, чипсове, бонбони и сладки газирани напитки, започва да бъде все по-често консумирана.

astro11
05-05-2010, 18:41
Не е вярно :-P :-P :-P

ShiZo
05-05-2010, 19:30
Зае*и ши*аната математика, въобще не ставаше дума за това.
Колкото акъл имаш на 5, толкова имаш и на 10 и толкова на 20.
Как и колко ти ще използваш от капацитета си е само твоя работа.
Идеята на темата, която обърнахте пак на "дай да се е*аваме с тая" е че тъпия телевизор ПО-Тъп не може да те направи.. ограничените разбирания не идват от него, идват от индивида.