PDA

View Full Version : Поооомоооощ, КОКОС!



cherinka
05-05-2010, 11:29
Как се отваря това чудо?
Бормашина нямам, с чук не става, с нож не става...


:smt076

semantics
05-05-2010, 11:33
Едно от трите кръгчета горе е по-меко по средата. Пробий го с нож и изцеди сока някъде.
След това го фраскай някъде, докато се счупи.

Rounder
05-05-2010, 11:44
е бащата с ножа ги отваря :D пробвай пак ама по-силно

cherinka
05-05-2010, 11:58
Да, бе, аз гледам некви кръгчета и се чудя за кво служат, ама леко ми мина през акъла, че имат нещо общо с отварянето. :D
Благодаря, аз имам един домакински прибор, такъв дълъг и тънък. Ся ще пробвам. :P

cherinka
05-05-2010, 12:08
абе, дупката как да е, пробих е,изцедих сока, ама счупих тоя прибор...
тряснах кокоса няколко пъти на плочките на терасата, ама нещо не съм си яла закуската..
ии,ъъ... ударих го 3 пъти с дъската за рязане и останах без дъска за рязане :( :( :( :( :( :( гаден кокос
ужас,тая дъска ми беше спомен от 4ти клас по труд и техника :-#

SunSmile
05-05-2010, 12:11
Абе забивай един нош удряйки му дръжката с дъска или някой чук за пържоли... Ама сложи ореха на земята, щото масите не издържат на ударите за разлика от ореха. Като забиеш ножа ще се напука малко и трябва да се счупи.

Обичам кокосови орехи, но наистина е голяма играчка докато го изядеш, което ми убива желанието :lol:

cherinka
05-05-2010, 12:13
Справих се.
Дейба, много вкусно. :booooomb:
Имам чувството, че ям такова нещо за сефте. :lol:

а бтв защо са толкова твърди?


Във вътрешността на ореха има бяла твърда ядлива ядка (копра), и течност (кокосово мляко), която се пие само при недозрели плодове, тъй като иначе причинява разстройство.
това не мога да го схвана,значи ако изпия ся сока ще имам разтройство?

shadow4e
05-05-2010, 12:15
То добре, че не си счупила и настилката на балкона. 8-)




П.п. Чак сега видях колко ми е голям аватара... защо не казвате. :D



Пише "само при недозрели", така че едва ли ще имаш проблеми. Щом си се справила, мисля да заключвам темата. Ако те хване разстройството, пиши да я отключа да ти даваме съвети. :-D