PDA

View Full Version : Какъв лекар?



zimone90
05-05-2010, 14:46
Здравейте,съжалявам за глупавия въпрос,но мислейки си ,че знам,като се натъкнах на проблема,се оказа ,че съм тотално невежа.
Появи ми се нещо като раничка около ануса,но не точно раничка,а като пъпка,пълна с кръв,която не може да се изстиска,дори леко прилича на бенка-болезнена и не много приятна.Колкото и да се рових в нета да потърся възможни причини,не открих какъв точно лекар трябва да потърся и дали е възможно това да е полова болест :( притеснявам се ,а не знам към кого да се обърна,моля Ви ,кажете ми :(

darkPaladin
05-05-2010, 15:35
химороиди

като начало иди при личния си

Sisi7u
05-05-2010, 15:43
ммм .. да .. иди при личния лекар .. хем го попитай на какъв да отидеш, хем си вземи направление 8-)
дано да не е нищо сериозно !!
успех .. !!

titinkaa
05-05-2010, 17:02
Хемороиди,иди при личния за направление,и ще те прати на гастроинтериолог

zimone90
05-05-2010, 18:49
да,но нямам възможност да ида до личния,на 200 км съм от него , дори да нямам направление...просто искан преглед ;(

nIkEnCeTy_bE
05-05-2010, 20:25
Хемороида е. Ако си яла пикантни храни или нещо, което е раздразнило хемороида, той се подува и излиза. Става като пъпка голяма, но ако спазваш лека диета, не ядеш много мазни и пикантни храни, той ще се свие и ще ти мине. Не го пипай, не го мажи, недей се опитва да го стискаш. И ако не си ходила по голяма нужда скоро време и като си се изходила се е раздразнило. Това мога да ти препоръчам, не мисля че е нещо сериозно. Но ако видиш, че минава до 3 дена, намери възможност да отидеш на лекар или направо с болницата при лекар, би трябвало да те приемат и без направление - не съм сигурна за това. И ако си момиче - не носи прашки!

zwezda88
05-06-2010, 21:36
личен >> направление >> специалист

darkPaladin
05-06-2010, 21:53
взимай витами С да ти укрепнат кръвоносните съдове и диета

но потърси мнение от специалист ако може да е хомеопат

лично аз не съм привърженик на хомеопатията но в този случай показва добри резултати

maksimal
05-07-2010, 05:51
химороиди

като начало иди при личния си

+1

batkodoki
05-07-2010, 23:49
Хемороида е. Ако си яла пикантни храни или нещо, което е раздразнило хемороида, той се подува и излиза. Става като пъпка голяма, но ако спазваш лека диета, не ядеш много мазни и пикантни храни, той ще се свие и ще ти мине. Не го пипай, не го мажи, недей се опитва да го стискаш. И ако не си ходила по голяма нужда скоро време и като си се изходила се е раздразнило. Това мога да ти препоръчам, не мисля че е нещо сериозно. Но ако видиш, че минава до 3 дена, намери възможност да отидеш на лекар или направо с болницата при лекар, би трябвало да те приемат и без направление - не съм сигурна за това. И ако си момиче - не носи прашки!

колко мило и безпроблемно!
така става в "какво сънувах вчера", но в " ЗДРАВНИ ПРОБЛЕМИ И БОЛЕСТИ" първият логичен въпрос би бил :

ВЪЗРАСТ§ПОЛ?!

а вторият равностоен нему би били: ПОЛОВИ КОНТАКТИ? полова активност, независимо от половата принадлежност на партьора?!

банални хемороиди са приятно неутрално обяснение, но след като самият респондент критично-положително в подсематичен план се съотнася към ПоловоПредаваниБолести - следва интереса ни да бъде насочен в тази плоскост.

в тази връзка може да се касае са всичко: като хемороидите са последни в изключването в ДД отношение

zimone90
05-08-2010, 12:54
Момиче на 19 години съм.С нормално тегло и ръст,174см и 57 кг.Не съм дебела,защото знам,че предимно при пълните хора става така.Ям наистина някои пикантни храни,много сладко,но до сега не ми се е отразявало...явно до този момент.Имам си приятел,но той няма съответния проблем.Дори не знам опасно ли е за него като спи с мен,затова и оттогава насам не сме имали "контакт" . Дразнещо е да не знаеш как да го премахнеш,вече не боли,но фактът ,че имам хемороид ме притеснява,защото може да си се появява когато иска..

darkPaladin
05-08-2010, 13:08
Момиче на 19 години съм.С нормално тегло и ръст,174см и 57 кг.Не съм дебела,защото знам,че предимно при пълните хора става така.Ям наистина някои пикантни храни,много сладко,но до сега не ми се е отразявало...явно до този момент.Имам си приятел,но той няма съответния проблем.Дори не знам опасно ли е за него като спи с мен,затова и оттогава насам не сме имали "контакт" . Дразнещо е да не знаеш как да го премахнеш,вече не боли,но фактът ,че имам хемороид ме притеснява,защото може да си се появява когато иска..

самото заболяване е удебеляване на вените в дебелото черво

най-добре отиди да се лекуваш за да няма услужнения като кръвозагуба

zimone90
05-08-2010, 13:36
Ами,че то усложнения няма,нито ме е боляло много,нито е имало кръв,но това ме притесни,появата на хемороида. :( така и не разбрах дали е заразно това,четох ,че е наследствено,но...