PDA

View Full Version : Earthlings / Земляни



plmn
05-05-2010, 19:25
http://vbox7.com/play:2a2ae4df

semantics
05-05-2010, 20:14
Никога няма да са спра да съжалявам, че изгледах този филм.
Отвори ми очите за много неща, но това да се разбира като "Ако приемеш всичко буквално и минеш в някаква крайност, нищо не си разбрал.".

plmn
05-05-2010, 20:25
Никога няма да са спра да съжалявам, че изгледах този филм.
Отвори ми очите за много неща, но това да се разбира като "Ако приемеш всичко буквално и минеш в някаква крайност, нищо не си разбрал.".

Не виждам защо ще съжаляваш...
Аз лично се радвам изключително МНОГО, че поне ЕДИН човек, ти в случая, е отделил от ценното си време да изгледа филма.
Как да накарам някой да го гледа... никой не иска да знае какво всъщност се случва..
Аз лично съм потресен от видяното и сериозно се замислям за някои радикални промени в начина си на живот.
ГЛЕДАЙТЕ ГО, моля ви.

Serseri91
05-05-2010, 20:41
Само като видях заглавието на тази тема и ми настръхна косата. :booooomb:

Не мога да кажа нищо, просто този филм оказа голямо влияние на вижданията ми относно този проблем.


Не се правете на идиоти ами го изгледайте.

semantics
05-05-2010, 20:42
Пич, бедата не е в яденето на месо, разбери.

В смисъла на написаното по-горе от мен, ако след този филм просто спреш да ядеш месо, наистина не си разбрал нищо.

НИКОГА И НИЩО РАДИКАЛНО НЕ МОЖЕ ДА ИМА РЕЗУЛТАТ. Не и за дълго.

Serseri91
05-05-2010, 20:49
Не съм го разбирал по - този начин, въпреки че човекът който ми препоръча филма стана вегетарианец.
След като го изгледах филма, започнах да уважавам ритуалите при убиване на животно.
И спрях да купувам месо от маркета.Вуйчо ми гледа бройлери - или вземам от него и си ги коля както си му е реда, или купувам от някой който е колил "курбан".
Не нося кожени неща и нямам хора коло мен които носят.
Използвам лекарства в краен случай и т.н.
Опитвам се да втълпя тези неща и на околните, но ...

plmn
05-05-2010, 20:55
Пич, бедата не е в яденето на месо, разбери.

В смисъла на написаното по-горе от мен, ако след този филм просто спреш да ядеш месо, наистина не си разбрал нищо.

НИКОГА И НИЩО РАДИКАЛНО НЕ МОЖЕ ДА ИМА РЕЗУЛТАТ. Не и за дълго.

проблема е МНОГО по-дълбок.. разбирам какво ми казваш.
какво да направя аз в момента с/у човешката ЗЛОБА, ОМРАЗА, АЛЧНОСТ? това, което мога да напрая аз в момента, е да спра да поддържам тоя бизнес, и не само - да спра да се тъпча с ХОРМОНИТЕ, които ни дават. затлъстяване, рак, диабети, всякакви болести.. сигурен съм, че химията, пестицидите, инсектицидите имат пръст, ако не е и основен причинител

признавам си, на моменти изпитвам много омраза към хората... животните заслужават да живеят повече от нас.
само като видях някои кадри... как се скача в/у главата на куче.. как одират лицата/кожите им докато са ЖИВИ, хвърлят ги в мелачки.. режат им клюнове/глави.. гърла с тъпи ножове..
удари по главата с цел разни тестове... облъчване с радиация, тестват си цигарите и пр. .. НЯМАМ ДУМИ.

Liar
05-05-2010, 20:59
Въпросът е преди всичко на хората да им стане ясно, че животните трябва да имат права. Във филма са използвали много добър цитат от една книга по повод нашето виждане за животните - имаме нужда от по - митологичен образ, да ги възприемем като различни нации.

Тук (http://www.occultism.biz/content/view/1892/124/) можете да намерите филма с по - добро качество.

semantics
05-05-2010, 21:00
Няма откъде да имаш думи. Но именно в начинът на мислене и поведение, отношението - там е проблемът.
Не в това къв е бизнеса, колко хормони има и прочие. В случай, че правехме нещата по друг начин и бизнесът нямаше да е толкова безскрупулен, нито консумацията, нито експериментите, нито нищо.

Иначе ако е там въпросът, и в зелената салата има един куп лайна.

Canis_Dirus
05-05-2010, 21:03
Доста от нещата във филма са провокативни и нарочно са избирани най-скандалните кадри.

Далеч съм от мисълта, че всичко е като по телевизора, понеже съм работил в предприятие, където се преработва храна, обаче показаното във филм е по-скоро избрана пропаганда, отколкото истина.

plmn
05-05-2010, 21:06
Доста от нещата във филма са провокативни и нарочно са избирани най-скандалните кадри.

Далеч съм от мисълта, че всичко е като по телевизора, понеже съм работил в предприятие, където се преработва храна, обаче показаното във филм е по-скоро избрана пропаганда, отколкото истина.

има го и това, разбира се..
но аз видях АВТЕНТИЧНИ кадри, истински. заснети тайно. тези неща са ФАКТ. а че са подбрани нарочно те.. нормално, филма нямаше да има същата тежест иначе, а за да се предизвика нещо у човека, някакво чувство, е нужно повече.

Liar
05-05-2010, 21:13
Доста от нещата във филма са провокативни и нарочно са избирани най-скандалните кадри.

Далеч съм от мисълта, че всичко е като по телевизора, понеже съм работил в предприятие, където се преработва храна, обаче показаното във филм е по-скоро избрана пропаганда, отколкото истина.
Дали ще е крава в кланница или домашно куче с четири отрязани лапи на улицата, не мисля, че има значение.

Canis_Dirus
05-05-2010, 21:15
Дали ще е крава в кланница или домашно куче с четири отрязани лапи на улицата, не мисля, че има значение.
Дали ще е евтаназия, или ще го одерем жив, а после ще го печем на бавен огън също ли е без значение?

Liar
05-05-2010, 21:27
Мисълта ми беше, че подбрани или не, кадрите отразяват действителността. Не някъде в Дивия Запад, а у нас.

ShiZo
05-05-2010, 23:11
отвратителен филм.. от 2006 съм започнала да го гледам.. все още не мога. на 5ата минута очите ми нямат възможност да виждат от сълзи.. гледала съм го на части, през 2-3 месеца..
противно е..
отвратително е..
страшно
и .. реално.
Този филм е поредната причина, която ме кара да плюя в лицето на хората и да си седя в РПУто защото съм причинявала неведнъж "лека телесна повреда" на отбрани предимно мАнгАлоидни създания, които съм хванала в крачка докато причиняват болка на невинни създания.
Мразя хората. Мразя ги от дъното на душата си и не ги съжалявам в никоя ситуация. Да си човек е достатъчна сила.
А когато си животно.. всичко е така както се вижда във филма..

plmn
05-05-2010, 23:34
Този филм е поредната причина, която ме кара да плюя в лицето на хората и да си седя в РПУто защото съм причинявала неведнъж "лека телесна повреда" на отбрани предимно мАнгАлоидни създания, които съм хванала в крачка докато причиняват болка на невинни създания.
Мразя хората. Мразя ги от дъното на душата си и не ги съжалявам в никоя ситуация. Да си човек е достатъчна сила.

нямаш представа колко си права...
виждайки насилие в/у животно.. не знам, става съвсем друг човек, готов съм да причиня много болка.
в същото време сякаш не ми е толкова жал за хората, което е странно. при хората почти винаги има някакъв избор, всеки решава какво, как и защо го прави. но насилие в/у беззащитно животно.. отвратително.

ScionOfStorm
05-05-2010, 23:44
:)
бих искал да покажа този филм на толкова много мои близки хора...

...но не съм сигурен дали ще се възприеме. хората често ги мързи да си разгърнат малко гънчиците или да прогледнат малко повече. но в същото време са готови да се присъединят към една група във фейсбук, посветена на куче и да се възмущават на воля, за да демонстрират активност.

силен е и има попадения. пресилен или не. човърка в теб и ти изменя картината, която си виждал илюстрирана досега.

Violenza
05-06-2010, 04:17
Мразя хората. Мразя ги от дъното на душата си и не ги съжалявам в никоя ситуация. Да си човек е достатъчна сила.

нямаш представа колко си права...
виждайки насилие в/у животно.. не знам, става съвсем друг човек, готов съм да причиня много болка.
в същото време сякаш не ми е толкова жал за хората, което е странно. при хората почти винаги има някакъв избор, всеки решава какво, как и защо го прави. но насилие в/у беззащитно животно.. отвратително.
Това сякаш са мой думи... едно от малкото неща, които ме правят щастлива е да видя, че има И такива като вас.
На всеки, на когото съм споделяла тези мои мисли, относно хората и животните, ме изкарва едва ли не болна, ненормална, че ме е жал милион пъти повече за всяко едно бездомно куче(давам го само като пример) отколкото за хората.

Филма бих го изгледала, но просто не мога. Като погледна някои сцени и просто.. познавам се и знам, че ако го изгледам няма да мога да се съвзема доста дълго.

ShiZo
05-06-2010, 09:33
Ooo мен колко са ме плюли за тези ми изказвания... мале мале.. Но не в този форум, мисля че в бгмама беше, където мамите ПОстоянно се оплакват колко и къде, какви кучета имало.. как били навсякъде и ги било страх да излязат, как щели да ги натровят, и точно като се стигне до тази част, на мен ми кипва и започвам да си отварям устата. Мале, след това... лавина от ругатни и намеци за психическото ми състояние..
Но когато ми кажат "Как можеш да сравняваш човешки живот с този на куче!!"... тогава ме изкарват извън кожата ми.. долни изроди.. за какви по точно се мислят!?! Аз си гледам в краката докато вървя, само и само да не прекратя преждевременно нечии живот, а тя ще го прави умишлено! Поради никаква причина!
Още едно нещо само искам да кажа..
има правосъдие за хората които причиняват болка на животни.. Пишете ми на лични, ако искате да знаете, че не е за публичен форум.

plmn
05-06-2010, 11:19
Това сякаш са мой думи... едно от малкото неща, които ме правят щастлива е да видя, че има И такива като вас.
На всеки, на когото съм споделяла тези мои мисли, относно хората и животните, ме изкарва едва ли не болна, ненормална, че ме е жал милион пъти повече за всяко едно бездомно куче(давам го само като пример) отколкото за хората.

Филма бих го изгледала, но просто не мога. Като погледна някои сцени и просто.. познавам се и знам, че ако го изгледам няма да мога да се съвзема доста дълго.

човешкият вид е голяма издънка и не крия, че няма да се противя, ако се наложи всички хора да бъдат премахнати от света (това включва и мен), за да могат животните да живеят спокойно. може би в случая съм прекалено сантиментален, но наистина го мисля.
имаме се за по-интелигентни, но всеки друг вид ни бие по морал.
т.н. превъзходство, то не е в наша полза.

ZipFail
05-06-2010, 11:44
човешкият вид е голяма издънка и не крия, че няма да се противя, ако се наложи всички хора да бъдат премахнати от света (това включва и мен), за да могат животните да живеят спокойно. може би в случая съм прекалено сантиментален, но наистина го мисля.
имаме се за по-интелигентни, но всеки друг вид ни бие по морал.
т.н. превъзходство, то не е в наша полза.
Не знам кое е по-гнусно - филма, или изказвания като това..

ShiZo
05-06-2010, 12:15
крайно време беше някой да се изкаже така.
plmn.. същото нещо което ти написа го мисля дословно... Адмирации за което. Стани химик, да направим една биологична война, с вирус който засяга само хората :D
В кръга на шегата!!!
..нямам достатъчно средства.. хахах

Spider4eto
05-06-2010, 12:41
Не можах да изгледам филма, просто не издържах. Реших да прегледам коментарите за филма в Замунда, но останах още по-потресена, четейки някои от тях.
Човека е на тази земя да властва, убива и разрушава Кво толко е станало...всичко си е в рамките на нормалното....всеки като върви по улицата му идва да вкара един шут на някой тъп пумяр в главита Нали за това сме на върха на хранителната верига...тва си е естествен подбор Ако тъпите маймуни бяха над нас те шяха да ни мачкат....я се стегнете малко! ХОРАТА РУЛИРАТ

w0sh
05-06-2010, 12:49
Тоз филм го бях гледал преди доста време, но определено не промени поведението ми спрямо месото и другите животински продукти.

Повечето неща ми бяха известни, но когато се покаже на видео е доста по-въздействащо.

ZipFail
05-06-2010, 13:12
човешкият вид е голяма издънка и не крия, че няма да се противя, ако се наложи всички хора да бъдат премахнати от света (това включва и мен), за да могат животните да живеят спокойно. може би в случая съм прекалено сантиментален, но наистина го мисля.
имаме се за по-интелигентни, но всеки друг вид ни бие по морал.
т.н. превъзходство, то не е в наша полза.
Не знам кое е по-гнусно - филма, или изказвания като това..

Филма... изказването си е съвсем наред, защото всеки самозабравил се идиот е довод в полза на твърдението...
Човека води животните във всяка сфера - и по изрощина, но и по доброта и милосърдие...затова не бива да се съди само по едната страна на монетата, щото да правиш генерализирани изводи за 7 милиарда души от един филм е доста пресилено..

plmn
05-06-2010, 14:09
Човека води животните във всяка сфера - и по изрощина, но и по доброта и милосърдие...затова не бива да се съди само по едната страна на монетата, щото да правиш генерализирани изводи за 7 милиарда души от един филм е доста пресилено..

Извода не е направен от филма конкретно, филма е просто още една капка в морето, още един пирон в ковчега, който според мен сами си правим.

Колко добросърдечни хора, в пълния смисъл на думата, и такива, които не мислят злото на никого, срещаш ти в ежедневието си?
аз се натъквам повече на стойки, лъжи.. злоба, лицемерие.. жестокост, алчност и какво ли още не, и това е само видимото! а какво се случва в човешкото съзнание.. не искам и да знам. разбира се, не трябва да се зареждаме само отрицателно, но понякога е много трудно да виждаш хубавото сред всички изродщини около нас.

А и написаното от мен си остава лично мнение/виждане, което не карам никой да подкрепя, и имате право да не сте съгласни.

realantisocial
05-06-2010, 14:34
Признавам си - не съм гледал филма. Рейбийз знае защо. По принцип съм чувствителен на тази тема и ако го гледам това няма да повлияе добре на психиката ми.
Но се считам за годен да коментирам темата.
Хората са най-жестоките сред съществата на земята. Те са толкова свирепи, колкото и най-дивите месоядни животни, но с една разлика. Няма животно, което да убива за удоволствие. Жестокостта в природата между самите животни е жестокост за изхранване или баланс, който самата природа контролира. Това са нейните закони, които човекът непрестанно нарушава като същество на върха на тази пирамида.
Философските разсъждения по темата - Сме ли ние отрепките на тази земя са абсолютно излишни, тъй като колкото доводи има ЗА, толкова доводи има и ПРОТИВ.
Според мен дискутираната тема за насилието и експлоатацията на животните и техният живот и съществувание стоят една идея по ниско от темата за жестокостта и безконечната нечовечност, която човешкия род, нациите и расите проявяват по между си.
Пристъпите на садизъм към животните са предвождани от безпрецедентни такива случаи към хора.
Всички ние трябва да си вземем поука без да изказваме крайни мнения. Това е ключът към златното съществуване на хора и хора на хора и животни тук на земята.

Canis_Dirus
05-06-2010, 14:50
Интересно ми е, какво мислите за култури като маите и други древни култури, където ритуалните жертвоприношения са част от традицията и бита.