PDA

View Full Version : Притеснявам се от чужди хора



SuNsEt
05-06-2010, 14:19
Притеснявам се от чужди хора постоянно.Става ми супер неудобно,когато се запознавам с някой...Даже утре ще правя купон и ще има едно непознато момиче и се притеснявам от нея.Не знам какво трябва да си мисля и как да се държа,за да спра да се чувствам така.Отпускам се,когато мине време,но до тогава само мълча и гледам странно. :(

LoupGarrou
05-06-2010, 14:24
Не ти, трябва да се притесняваш, а момичето, което не познаваш, защото все пак ти си домакинята, а не се познавате. В случая ще се справиш, щом ще има само 1 непознат човек, приятелите ще ти помагат в разговорите, защото едно е да сте лице в лице само ти и непознатия, съвсем друго е да сте цялата група, а те най-вероятно нямат твоя проблем. Някой, който я познава ще ви запознае и така ; ), не се притеснявай.

А за в бъдеще - ами, не е кой знае колко страшно, срещуположният най-вероятно ще усети това и няма да напира много, много и малко по малко нещата ще си идват на мястото. С времето вероятно ще го преодолееш : ) !

SmilezZz
05-06-2010, 14:24
И аз съм си притеснителна..Няма какво да правим..Може би след време няма да е така,но....

С ниско самочувствие ли си ?
Иначе просто се усмихни,отпусни се и започни някакъв разговор..Не си мисли,че си нещо по-малко от нея..

KumchoValcho
05-06-2010, 14:24
И аз съм така, че и доста по-зле.

Сега сигурно всички ще ти кажат "да не ти пука, бъди себе си" и т.н.
Разберете, че именно тва е проблема - не може изведнъж да спре да ти пука, да почнеш да бъдеш себе си и т.н.
Ше следя темата..

LoupGarrou
05-06-2010, 14:37
И аз съм така, че и доста по-зле.

Сега сигурно всички ще ти кажат "да не ти пука, бъди себе си" и т.н.
Разберете, че именно тва е проблема - не може изведнъж да спре да ти пука, да почнеш да бъдеш себе си и т.н.
Ше следя темата..

И аз се чувства неловко в компанията на непознати, особено, ако са доста или като се запознавам с някого, ама не е чак толкова силно. Не се отпускам, говоря по-малко, но пак криво-ляво се справям. В 8-ми клас като не познавах никой от новия клас беше забавно. Запознах се с едно момиче и после друга съученичка разчупи леда, като дойде при нас и ни извика и се запознахме с няколкото човека, които се бяха намерили.

dream1707
05-06-2010, 14:37
Аз съм абсолютно същата. Много съм притеснителна и когато съм с много хора ии просто седя отстрани и зяпам тъпо :lol: чак след известно време се окупитвам ии започвам някакъв разговор.
Според мен просто трябва малко да се поотпуснеш и да започнеш разговор. Мен лично ме е някак си срам.. обаче трябва да се преудолее това

SuNsEt
05-06-2010, 15:08
И аз съм си притеснителна..Няма какво да правим..Може би след време няма да е така,но....

С ниско самочувствие ли си ?
Иначе просто се усмихни,отпусни се и започни някакъв разговор..Не си мисли,че си нещо по-малко от нея..
Ами не съм особено ниско самочувствие,особено напоследък.Но това го знаят само приятелите ми,иначе при само познати хора или непознати съм много тиха.Просто при мисълта,какво може да си помислят за мен и направо откачам.Чуждото мнение много ми влияе.Не обичам хората да остават с погрешни впечатления за мен.Когато се опитам да направя някоя по-смела крачка,после си казвам ''леле,колко съм тъпа.как можах да го направя тва?!чувствам се глупаво и кой знае как изглеждам отстрани''. :?

SmilezZz
05-06-2010, 15:16
Това ти е грешката...Много силно се влияеш от мненията на хората + не си самоуверена..Бъди по-уверена в себе си..
Направи смела крачка,но после не съжалявай,че си го направила..Остави хората да те мислят за каквато те искат..
Ти не живееш заради тях,а заради себе си..Не си мисли,че си нещо по-малко от тях..Абе опитай се да "ограничиш" тези мисли..

ahaAm
05-06-2010, 15:20
Леле мислех, че само аз съм така... :?
Когато съм с приятели не ми се затваря устата, бърборя по всякакви теми...
Обаче когато присъства непознат... нищо. Не мога да започна тема, викам си " какаво ли ще си помисли". Винаги изчаквам някой да ме попита нещо и тогава започвам да говоря (с възможно най-краткия отговор "да" "не" "не знам") :? Ако кажа нещо друго и след това си викам "как можах да го кажа - супер тъпо беше" . Просто не знам за какво да си говорим... много искам да мога да си лафя така, както с приятелите ми... :?

DevilWish
05-06-2010, 15:54
1 съвет - порастни ;)

elito0o0o0
05-06-2010, 16:26
1 съвет - порастни ;) Не е това проблема. ;)

SmilezZz
05-06-2010, 16:39
1 съвет - порастни ;) Проблема не е свързано с възрастта..Даже ни виждам никакъв смисъл между притеснителността и годините..
Този проблем,може да се реши само и единствено със самочувствие и самоувереност..Което при нас,притеснителните липсва (за самоувереността става въпрос)

elito0o0o0
05-06-2010, 17:01
1 съвет - порастни ;) Проблема не е свързано с възрастта..Даже ни виждам никакъв смисъл между притеснителността и годините..
Този проблем,може да се реши само и единствено със самочувствие и самоувереност..Което при нас,притеснителните липсва (за самоувереността става въпрос)Точно и ясно. :)

Luscious_Heart
05-06-2010, 17:41
1 съвет - порастни ;)
Няма връзка.

nIkEnCeTy_bE
05-07-2010, 15:59
Еми щом ще правиш купон все пак си поела някаква отговорност. А и купоните са за това - хем да се запознаеш с нови хора, хем да си прекарате хубаво. Неможе цял живот да се притесняваш - след време ако попаднеш в нов град, или нова компания, или дори като почнеш работа. Как ще общуваш с новите хора? Не трябва да си толкова притеснителна. Започни разговор с нея - ако стои, предположи и нещо за пиене - знам ли?! В крайна сметка твой е купона. Все ще започнете някакъв разговор. Трябва да се замислиш занапред.

dPa3HuTeJl
05-07-2010, 17:49
1 съвет - порастни ;) Проблема не е свързано с възрастта..Даже ни виждам никакъв смисъл между притеснителността и годините..
Този проблем,може да се реши само и единствено със самочувствие и самоувереност..Което при нас,притеснителните липсва (за самоувереността става въпрос) И възрастта играе роля в общуването .. примерно има разлика от това да си на 14 и на 21 .. като си по-голям просто ти се налага всеки ден да се запознаеш с някой нов и ако си притеснителен просто по-едно време започва да не ти прави впечатление и с лекота си общуваш .. съвет: Трябва ти практика .. 8-) :)

BoBa4eWeR
05-07-2010, 21:15
задръстеняк :-)

uBuTo
05-08-2010, 10:31
Кво ти пука?.. :? Ако те харесат - добре, ако не - здраве да е :D Бъди естествена и да не ти пука :)

modesty69
05-08-2010, 14:32
определено и аз съм от притеснителните... срамежливите но и като ще правиш купон пийни малко алкохол 1-2 бири зависи да се поотпуснеш и тогава няма да ти е така пред непознатите :)

LetItRock
05-08-2010, 18:08
Аз също съм много притеснителна, но не само сред хора, които не познавам, а и сред такива които познавам от месеци, дори и години. Но предполагам това се дължи на ниското ми самочувствие. :?

Mignonne
05-08-2010, 19:10
Притеснението, както и страха, е в психиката.