PDA

View Full Version : Проблем с интернета



mom4oran
05-06-2010, 16:16
Показва ми, че има връзка, която е включена към устройството (usb tl - wn321g ) , показва ми, че си е пълен, но когато тръгна да отварям страницa не ми позволява, защото уж няма нет. Помогнете ...

firestone224
05-06-2010, 16:22
според мен е от доставчика,посъветвай се с тях..
надявам се моят приятел "doomkillerr" да се включи :)

doomkillerr
05-06-2010, 17:19
"mom4oran" - до колкото разбирам ти имаш в предвид, че имаш Wireless връзка с безжичния рутер, но нямаш интернет - така ли е? Ако е така, явно просто си нямаш интернет - това, че компютъра ти е свързан, към рутера и ти показва, че имаш връзка си е нормално...

Направи следното за да си сигурен в това, което ти казах:

1. Натисни едновременно бутоните: "Win" (бутона с логото на Windows) и "R". В полето на отворилият се малък прозорец пишеш: cmd
След това ще ти се появи кознолата, в която напиши следното: ping www.abv.bg

Така компютъра ще изпрати заявка до сървъра на ABV.bg, който е с IP 194.153.145.104 и ако получи отговор трябва да излезе нещо такова:
http://img28.imageshack.us/img28/840/screenshot010wp.jpg

Ако това стане ще знаеш, че имаш интернет и трябва да търсиш повредата в твоя браузер или някоя настройка! Обаче ако не се получи обратен отговор от дадения сървър (сайт) ще ти излезе така:
http://img689.imageshack.us/img689/3289/screenshot011cg.jpg

Това означава, че няма интернет до твоя компютър - тогава ще трябва да търсиш проблема или в рутера или най-добре да звънеш на интернет доставчика ти, за да проверят трасето... :)

bonbogoko
05-06-2010, 17:22
Ей, много е спешен проблема щом си постнал и тук и в калдатата. Просто рутера ти дава произволно ip и затва нямаш нета. Рутерът не е твой най-вероятно и се опитваш да се закачиш към комшуто ама няма да стане. 8)

mom4oran
05-06-2010, 17:49
само ще кажа че си е мой.

bonbogoko
05-06-2010, 17:56
Настройките на мрежовата карта (Tp-linka) трябва да са на автоматично получане на ip и автоматичен dns. Най-вероятно не си настроил както трябва рутера, щом е твой или имаш филтрация по мак или tl. Какви настройки си вкарал на рутера. Дай повече инфо, не очаквай да хвърляме боб, за да ти помогнем. 8)

bonbogoko
05-06-2010, 18:38
Ти как четеш какви ги пише, вярваш ли? Дай повече инфо. 8)
Гледам че няма ново инфо - затова моето предложение е да направиш ресет на рутера, да въведеш наново настройките и пак да пробваш. Може да пробваш с кабел дали става връзката. 8)