PDA

View Full Version : Проблем с кожата - напукана ??



mim4ety_sara
05-07-2010, 10:38
Значи обикновенно ми се бели кожата,не винаги,но все има дори и малко. 8-) Та когато си слагам фон дю тен и пудра,стои все едно е много суха кожата ми е като на някоя бабка :lol: т.е напукана,а слагам крем преди фон дьо тена. :( Или проблема е в продуктите или в кожата.. Кажете с какво да се мажа,че да не изглежда толкова зле.. :?

billytalent
05-07-2010, 10:42
И моята в момента е така,заради алергията ми,използвам крем с краставица и е добре положението

tango
05-07-2010, 17:01
и моята кожа на лицето ми е така и като сложа фдт и отдолу крем седи 1 2 часа и пак става ужасно суха :( моля ви кажете какво да правя мс предварителноо :-)

Infinity
05-07-2010, 17:07
Използвайте хидратиращи продукти.
Крем хидратиращ преди ФДТ , а и самия ФДТ да е хидратиращ и по-течен. Пудрите не се препоръчват за сухи кожи , все пак матират !!

slynchoo
05-07-2010, 17:31
Използвайте хидратиращи продукти.
Крем хидратиращ преди ФДТ , а и самия ФДТ да е хидратиращ и по-течен. Пудрите не се препоръчват за сухи кожи , все пак матират !!

;-) съгласна съм!

mim4ety_sara
05-07-2010, 17:32
Крема ми е хидратиращ...

ledenakrasota
05-07-2010, 17:43
Напуквати се,защото или много я изсушаваш,или много я третираш,или по принцип ти е суха.


Наблягай на повече овлажнители.И намали използването на спиртните продукти и маски.Примерно ги слагай само вечер или през ден.

mim4ety_sara
05-07-2010, 18:05
Напуквати се,защото или много я изсушаваш,или много я третираш,или по принцип ти е суха.


Наблягай на повече овлажнители.И намали използването на спиртните продукти и маски.Примерно ги слагай само вечер или през ден.
Какви овлажнители,дай някъкав пример и марки,цени и т.н

ledenakrasota
05-07-2010, 18:17
Напуквати се,защото или много я изсушаваш,или много я третираш,или по принцип ти е суха.


Наблягай на повече овлажнители.И намали използването на спиртните продукти и маски.Примерно ги слагай само вечер или през ден.
Какви овлажнители,дай някъкав пример и марки,цени и т.н


Защо първо не кажеш каква кожа имаш?Ако е суха и сама може да си отговориш на въпросите.


Овлажнилители са хидратиращите продукти.Взе ми си крем,който хубаво хидратира.

Bilka Подхранващ крем за лице с Грозде Мавруд,примерно или подобен.

Сама трябва да прецениш какъв.Поинтересувай се в козметичните магазини клиентите от кои са доволни и за твоята кожа какво би ти подействало.

Ще са по-компетентни от нас тук,защото ще ти видят на живо кожата. :)

mim4ety_sara
05-07-2010, 18:20
Мерси. :)

Biskfitka
05-07-2010, 18:56
По-суха е кожата ти.И при мен е така.Ползвам ексфолиант за лице и крем Невен (в оранжева опаковка) :)

KumchoValcho
05-14-2010, 16:17
Взимаш си едно Бадемово масло на Икаров и край на сухата кожа.
Около 2.50лв. е, само няколко капки ми стигат за цялото лице :)

MyAll
05-14-2010, 16:19
Използвайте хидратиращи продукти.
Крем хидратиращ преди ФДТ , а и самия ФДТ да е хидратиращ и по-течен. Пудрите не се препоръчват за сухи кожи , все пак матират !!

angel4eto100
05-14-2010, 20:44
Първо намали ФДТ-то поне малко защото малко или много постояното му нанасяне вреди на кожата

nymphadora
05-15-2010, 07:51
Става и с обикновенно тоалетно мляко-много се омекотява кожата.

BadBadGirl
05-15-2010, 14:04
Става и с обикновенно тоалетно мляко-много се омекотява кожата.

Да,едно розово на Garnier,използвах го преди като имах акне и като използвах продукти със салицилова киселина и от нея много ми се белеше и ставаше суха кожата и след като си намажа лицето,слагам и от него.

foreverr
05-15-2010, 14:13
Спри с тъпите фон дьо тени и пудри, които според мен ХИЧ не са полезни за кожата, та тя не може да диша от тях!И все пак ако не можеш да се откажеш ор пуфри и фон дьо тени, поне си купи качествени за по 20-30 лева и кожата ти ще е хубава.Друго което можеш да правиш е да си купиш измиващ гел за лице за суха и чувсъвителна кожа и крем за лице за суха и чувствителна кожа, но и при тях гледай да са качествени и да помагат.