PDA

View Full Version : Какво да направя,за да си го върна и нещата да потръгнат...



merilyn01
05-07-2010, 11:09
Такааа...един ден осъзна,че съм влюбена в най-добрият си приятел...не му казах и успешно прикривах чувствата си...Една вечер той неочаквано ми каза,че ме обича,но не ми е казал по-рано,защото се е притиснявал как ще реагирам...тогава решихме да опитаме...Нищо не беше както трябва...той се притисняваше да показва обичта си...затова реших аз да бъда активната,мислейки,че по този начин ще се отпуне и ще потръгне...но не стана...Когата му казах,че трябва да се поутпусне той каза,че ще е по добре да си останем приятели...съгласих се... но сега той ме отбягва и нищо не е както преди А знам,че ме обича... :smt022

G4L
05-07-2010, 11:15
vremeto si znae rabotata, ne pravi nishty,ne go tarsi, toi shte te potarsi, ako te obi4a

TheBeliever
05-07-2010, 11:22
Дай малко повече инфо. Кое по точно не беше както трябва? Казваш, че се е притеснявал да показва чувствата си. В какъв смисъл? Не ти ги показваше на теб, или го беше срам пред познатите ви?

Има и вариант да не е бил влюбен въобще. Казваш, че сте били най-добри приятели. Може просто да е объркал привързаността с любов, и след като сте се събрали да е разбрал грешката си. А за това, че те отбягва - нормално е. Явно му е неудобно.

Най-добре го потърси, поговорете си сериозно и ако той не иска връзка ще се наложи да преглътнеш чувствата си. Ако разбира се искаш да го запазиш като приятел поне.

merilyn01
05-07-2010, 11:43
Дай малко повече инфо. Кое по точно не беше както трябва? Казваш, че се е притеснявал да показва чувствата си. В какъв смисъл? Не ти ги показваше на теб, или го беше срам пред познатите ви?

Има и вариант да не е бил влюбен въобще. Казваш, че сте били най-добри приятели. Може просто да е объркал привързаността с любов, и след като сте се събрали да е разбрал грешката си. А за това, че те отбягва - нормално е. Явно му е неудобно.

Най-добре го потърси, поговорете си сериозно и ако той не иска връзка ще се наложи да преглътнеш чувствата си. Ако разбира се искаш да го запазиш като приятел поне. Това,което не беше както трябва е,че той ми каза,че ме обича и до там...всичко аз трябваше да правя...Но не исках да го задушавам...и всякаш вместо да се сближим ние се отдалечавахме...рядко ме целуваше и прегръщаше даже и да бяхме сами...сигурна съм,че ме обича,защото братовчедка му ми каза,а те си споделят всичко....

TheBeliever
05-07-2010, 11:50
Той те обича, но дали не само като приятелка? Щом рядко те е прегръщал и целувал може да не изпитва физическо привличане. Обикновено когато едно момче е влюбено ръцете му не се отлепят от обекта на желание.
Не искам да те обезнадеждавам повече, но моето мнение е, че трябва да се откажеш от идеята за връзка и да се опиташ да спасиш поне приятелството ви. Така ако действително има нещо повече в чувствата му към теб след време ще има възможност да го покаже, не просто да го казва.

merilyn01
05-07-2010, 11:54
Той те обича, но дали не само като приятелка? Щом рядко те е прегръщал и целувал може да не изпитва физическо привличане. Обикновено когато едно момче е влюбено ръцете му не се отлепят от обекта на желание.
Не искам да те обезнадеждавам повече, но моето мнение е, че трябва да се откажеш от идеята за връзка и да се опиташ да спасиш поне приятелството ви. Така ако действително има нещо повече в чувствата му към теб след време ще има възможност да го покаже, не просто да го казва. Възможно е,но според мен причината е друга...той наскоро изгуби баща си и може би сега не му е до любов...просто искам той да не страда....

Elenichkaa
05-07-2010, 12:55
Възможно е,но според мен причината е друга...той наскоро изгуби баща си и може би сега не му е до любов...просто искам той да не страда....

ами ти...обичаш ли го?...
или е просто съчувствие?.....

merilyn01
05-07-2010, 13:07
Възможно е,но според мен причината е друга...той наскоро изгуби баща си и може би сега не му е до любов...просто искам той да не страда....

ами ти...обичаш ли го?...
или е просто съчувствие?..... Обичам го страшно много...Никога не бих била с някой от съчувствие...

DqVoLsKoJeLaNiE
05-07-2010, 13:49
Единственият начин е да му кажеш какво чувстваш, кажи му, че да сте само приятели не е добре и за двамата, знаеш, че има чувства към теб и че и ти ги споделяш. Още му кажи, че ако наистина те обича, няма защо да се мъчите. :)

yeSHua
05-07-2010, 15:17
Ако те отбягва - дали не е защото не те чувства достатъчно близка, за да ти позволи да си до него в такъв тежък момент и не предпочита да се дави сам в мъката си? Помисли си дали не си била твърде взискателна към него и дали той всъщност не е съзнавал, как не е готов за връзка, когато ти е разкрил, че си пада по теб. А дали има шанс тъкмо подтикнат от преживяната загуба да е потърсил упование, което не е получил (или така да го е почувствал, ако „нищо не е било наред“)?

Потърси близостта му, опитай се да си до него, направи подкрепяй го... но не го притискай още, не настоявай да изяснявате незабавно статута на връзката си... ако наистина те обича - след като преодолее мъката си, вероятно вече ще е готов да сте заедно.

Сега може да се смущава да те целува и прегръща дори само понеже си мисли, че щом е загубил баща си - не може да бъде щастлив и теб също не би могъл да направи щастлива, защото му се струва нередно да се „радва на живота“ или дори понеже се страхува, че ако се привърже към теб, а ти го зарежеш - ще му се струпа твърде много.

wasch0
05-07-2010, 15:47
Ако те отбягва - дали не е защото не те чувства достатъчно близка, за да ти позволи да си до него в такъв тежък момент и не предпочита да се дави сам в мъката си? Помисли си дали не си била твърде взискателна към него и дали той всъщност не е съзнавал, как не е готов за връзка, когато ти е разкрил, че си пада по теб. А дали има шанс тъкмо подтикнат от преживяната загуба да е потърсил упование, което не е получил (или така да го е почувствал, ако „нищо не е било наред“)?

Потърси близостта му, опитай се да си до него, направи подкрепяй го... но не го притискай още, не настоявай да изяснявате незабавно статута на връзката си... ако наистина те обича - след като преодолее мъката си, вероятно вече ще е готов да сте заедно.

Сега може да се смущава да те целува и прегръща дори само понеже си мисли, че щом е загубил баща си - не може да бъде щастлив и теб също не би могъл да направи щастлива, защото му се струва нередно да се „радва на живота“ или дори понеже се страхува, че ако се привърже към теб, а ти го зарежеш - ще му се струпа твърде много.


напълно съм съгласна.. но за да разбереш защо се е получило така по-добре поговорете, за да разбереш всъщност какво става.. тук във форума даваме своите съвети, изказваме мнение, но не можем да ти кажем какво мисли той,какво чуства и не се ли заблуждаваме.. тоест може да не е искал да стане така

успех : ))

pussucetka
05-07-2010, 16:16
Ако те обича, ще се върне, ако не . . просто не се затормозявай с него ! Забрави гоо, колкото и да е трудно . . :? В крайна сметка, всичко се връща :wink:

sunshinepp
05-07-2010, 16:39
vremeto si znae rabotata, ne pravi nishty,ne go tarsi, toi shte te potarsi, ako te obi4a

Същото ама кирилизирано . .. :)

Времето си знае работата, не прави нищО, не го търси. Той сам ще те потърси, ако те обича и има желание да опитате пак . . :)