PDA

View Full Version : Ленти за обезкосмяване



BlackkStar
05-07-2010, 12:59
До сега винаги съм се обезкосмявала със самобръсначка, но вече почна да ме дразни толкова често да го правя и искам да пробвам с тези лентички. Всъщност най-вече за подмишниците. За ръцете и краката мога да продлжа със самобръсначка, но ще видим.

Първо да ви попитам тези лентички за обезкосмяване кола маска ли се водят, или тя е нещо друго.
Второ, има ли някакви ленти, с които не е длъжно да се мацам с някакви мазила, да затоплят, изстудявам или нещо такова?
Скоро гледах в един магазин на Вийт някакви ленти, обаче указанията бяха в кутията, на опаковкат пишеше само да се потъркат с ръце, за да се стоплят.

Та както и дау е , много дълго стана. Препоръчайте ми някакви такива ленти, но по възможност без да се мацам предварително с всякакви глупости.


А след това кожата зачервява ли се и с какво да я мажа, за да не стане така?
Много ли боли?
Колко дълго издържа?
И както казах, досега съм се обезкосмявала със самобръсначка, колко дълги трябва да са косъмчетата, преди да се обезкосмя по този начин?

Ewok
05-07-2010, 13:09
предлагам ти първо да отидеш на козметик, а после сама с лентичките

Valento
05-07-2010, 13:19
До сега винаги съм се обезкосмявала със самобръсначка, но вече почна да ме дразни толкова често да го правя и искам да пробвам с тези лентички. Всъщност най-вече за подмишниците. За ръцете и краката мога да продлжа със самобръсначка, но ще видим.

Първо да ви попитам тези лентички за обезкосмяване кола маска ли се водят, или тя е нещо друго.
Второ, има ли някакви ленти, с които не е длъжно да се мацам с някакви мазила, да затоплят, изстудявам или нещо такова?
Скоро гледах в един магазин на Вийт някакви ленти, обаче указанията бяха в кутията, на опаковкат пишеше само да се потъркат с ръце, за да се стоплят.

Та както и дау е , много дълго стана. Препоръчайте ми някакви такива ленти, но по възможност без да се мацам предварително с всякакви глупости.


А след това кожата зачервява ли се и с какво да я мажа, за да не стане така?
Много ли боли?
Колко дълго издържа?
И както казах, досега съм се обезкосмявала със самобръсначка, колко дълги трябва да са косъмчетата, преди да се обезкосмя по този начин?

Както каза колегата по-горе отиди на козметик първите 3-4 пъти...предупреждавам те щом си се обезкосмявала със самобръсначка ще те боли но се търпи не е като при епилатора...другото което е след процедурата е хубаво да се намажеш с някъв лосион за тяло за да може да успокои кожата защото след това ще ти пари....но козметиците си имат всичко необходимо ти само лягаш там казваш каде искаш и те си знаят по-натам.....аз като ходя на коло маска при козметика т.е първите 2 пъти умрях от болки ... но после се свиква... :)

MishaBabyy
05-07-2010, 13:19
Да,щом е за пръв път си купи сините на Veet (за чуствителна кожа)
За тях не е необходимо да се мажеш с нищо,само ги разтриваш с прът около една минута,докато се затоплят,после ги залепяш на крака и ги държиш колкото пише,после отлепяш рязко отдолу-нагоре.Боли съвсем за малко,2-3 секунди.Но трябва косъмчетата да са поне 2 см,за да се отлепят хубаво.Не трябва да се мокриш 24 часа.Остава малко восък,но в пакетчето има специални мокри кърпички за почистване.
Но ако искаш за подмишници,има пак на Veet специално за подмишници и триъгълник.С тях е по същия начин.

POLLINA
05-07-2010, 13:23
някой може ли да ми даде линк някъде за тия ленитички veet да видя как изглждат точно , за да не се лутам два часа в магазина 8-)
и каква е цената им :)

POLLINA
05-07-2010, 13:25
и някви други , ако може да ми препоръчате щото искам само да пробвам :)

Valento
05-07-2010, 13:29
Sensual
Gigi
Leocrema
Jankar /топла,студена/
Strep
Veet
Nair


П.С - от козметика по-лесен и бърз начин няма! :)

POLLINA
05-07-2010, 13:30
а цени ще можеш ли дами кажеш горе - долу :)

Valento
05-07-2010, 13:33
а цени ще можеш ли дами кажеш горе - долу :)

Виждал съм най-скъпите лентички които са 20 бр в аптеката 17 лв,мисля че не са скъпички но който иска да е красив..прави жертви :-D

sunshine955
05-07-2010, 13:47
а цени ще можеш ли дами кажеш горе - долу :)
около едно левче излиза бройката .. има и по-скъпи има и по-евтини .. аз аз първия път само ползвах лентички и се зачервих ужасно .. и коричка хвана .. абе не е за хвалене .. после секи ден по няколко косъмчета с пинцетата .. сега са ми мн редки и тънички :)

koalka
05-07-2010, 14:26
И аз ще те посъветвам да отидеш на козметик.Да, не е евтино, но пък поне жената ще си свърши работата качествено.Тези ленти, освен, че са скъпи(около 10 лв. и повече) са големи боклуци.Винаги ти остават някакви косъмчета, дори и да си минала през мястото.А и за цели крака ще трябва да изхабиш толкова лентички и да дадеш такива пари, че тези пари ще ги дадеш за козметик.Ще си спестиш време и чекнене.

Valento
05-07-2010, 14:42
И аз ще те посъветвам да отидеш на козметик.Да, не е евтино, но пък поне жената ще си свърши работата качествено.Тези ленти, освен, че са скъпи(около 10 лв. и повече) са големи боклуци.Винаги ти остават някакви косъмчета, дори и да си минала през мястото.А и за цели крака ще трябва да изхабиш толкова лентички и да дадеш такива пари, че тези пари ще ги дадеш за козметик.Ще си спестиш време и чекнене.

А и вместо да се "чекнеш" можеш да поклюкарстваш приятелка докато козметичката си върши работата :D

nana26
05-07-2010, 19:49
ами Taky някой ползвал ли е от тях ... хубави ли са?

Biskfitka
05-07-2010, 20:41
Да,щом е за пръв път си купи сините на Veet (за чуствителна кожа)
За тях не е необходимо да се мажеш с нищо,само ги разтриваш с прът около една минута,докато се затоплят,после ги залепяш на крака и ги държиш колкото пише,после отлепяш рязко отдолу-нагоре.Боли съвсем за малко,2-3 секунди.Но трябва косъмчетата да са поне 2 см,за да се отлепят хубаво.Не трябва да се мокриш 24 часа.Остава малко восък,но в пакетчето има специални мокри кърпички за почистване.
Но ако искаш за подмишници,има пак на Veet специално за подмишници и триъгълник.С тях е по същия начин.Знаеш ли колко е 2 см.? :lol: И тва за мокренето също не е вярно ;)

BlackkStar
05-08-2010, 15:09
Благодаря ви на всички.
На мен ми трябват като за начало САМО за подмишниците, така че в кутията предполгам, че ще стигнат.
А някой да ги е ползвал?
Чета доста смесени мнения и се чудя...
А какъв крем да си взема за след това?

Някой може ли да ми обясни за тази кола маска Жанкар или нещо такова? Чела съм за нея, но не знам много. Как се процедира и добра ли е?

boomboom
05-08-2010, 16:11
Jankar e пълен боклук.
И прехвалените лентички на Veet също. При мене нищо не стана, восъка си остана по мене, косъмчетата също. :D А след това колко време бях на червени петна...

BlackkStar
05-09-2010, 09:32
А някои други хубави да ми препоръчате?
И пак питам-за крема, какъв да си взема?

YouAteMyHeart
05-09-2010, 13:10
Jankar e пълен боклук.
И прехвалените лентички на Veet също. При мене нищо не стана, восъка си остана по мене, косъмчетата също. :D А след това колко време бях на червени петна...

Това,че не можеш да използваш Jankar не значи,че е боклук!
От доста време я ползвам и съм мн доволен.При мен се появяват косми след 1-2 седмици.За болка..еми има,но се свиква. :)

пп.Говоря за топлата кола маска на Jankar!

BlackkStar
05-12-2010, 19:13
Предпоръчайте ми някакъв крем за мазане след това, моля ви.

boomboom
05-13-2010, 21:26
олио/лосион за тяло. мисля, че всеки би свършил работа.