PDA

View Full Version : Труден избор....



Sladkabolka
05-07-2010, 16:44
Проблемът е в това, че познавам човек с 3 години по - голям. Тази година завърши и сега отива да учи в друг град. Обичам го и виждам, че е взаимно, но когато се опитах да наклоня темата натам той каза : Не искам да си намирам приятелка защото ще замина и ще я нараня. Това го разбирам, но аз ще съм много по-наранена , ако не съм с него въпреки че имаме само 2 или 3 месеца. Как да му го обесня, че го искам повече от всичко и знам, че ще страдам..... Да го оставя ли да замине и да бъдем само приятели или да направя всичко възможно да си изкараме малкото време като гаджета и после да страдаме. Исках и други съвети и те казаха ... ще живеете разделени какво толкова... да, става със връзките които са трайни, но нашата е в началото и няма да издържи.... Какво да правя :) На ръба съм да полудея .....

fc
05-07-2010, 16:49
Спри да си мислиш за него.

mArMaLaDkA
05-07-2010, 16:52
да бе, вЕрно, защо обичате тоолкова да се вкарвате в разни филми?
ти си на 15-16? искаш го, 'щото не можеш да го имаш, не защото наистина имаш желание да си с него.

стой си на дупето, за да не се тръшкаш после.

Sladkabolka
05-07-2010, 16:54
да бе, вЕрно, защо обичате тоолкова да се вкарвате в разни филми?
ти си на 15-16? искаш го, 'щото не можеш да го имаш, не защото наистина имаш желание да си с него.

стой си на дупето, за да не се тръшкаш после.


мога да го имам и точно там е проблема. и също държа да подчертая че не съм лигла или кифла а мн сериозен човек....

silky92
05-07-2010, 16:56
Всичко зависи от това ,колко са ви силни и взаимни чувствата. Разбирам го ,защо ти казва всички тези неща и е изключително прав . Бих те посъветвала просто да говориш с него ,да му обясниш колко държиш на него и го обичаш . Едно приятелство доста ще те наранява . Смятам ,че ако чувствата му са силни ще се постарае разстоянието да не ви пречи и ще се примири . Успех :-)

П.С. Много ми харесват думите в подписа ти :)

mArMaLaDkA
05-07-2010, 17:04
и за колко можеш да го имаш? за месец-два? всъщност, това са някакви измислени граници. никой не е казал, че той като отиде в друг град и животът спира. може и да издържите пък, кой знае?

може да сте били заедно 3 години, но въпреки това, когато той отиде в друг град да ти изневери и обратното: да сте били заедно само 3 месеца, но той да ти остане верен. всичко зависи от хората и от отношенията.

Ако си наистина толкова "сериозен човек, а не кифла", нямаше да се занимаваш с глупости като тази, да слушаш хората какво ти казвали и какво те съветвали, нямаше и да се обясняваш по форумите, нямаше да се вкарваш в такива драми и филми, нямаше и да го мислиш толкова. Хубавите неща се случват спонтанно, хубавите неща трябва да се правят спонтанно. Колкото повече мислиш, толкова по-зле, защото ще намериш много "но"-та.


Иначе зависи какво разбираш под "връзка". Можете да сте си заедно, но да си изневерявате постоянно. Имам конкретни примери в обкръжението си: хората си изневеряват кажи-речи постоянно, а уж са заедно и това "заедно" продължава вече 2 години. А ако пък искаш да не ти изневерява, ти способна ли си да дадеш същото в замяна? А можеш ли да издържиш и един ден без съмнение, че когато той не ти е вдигнал телефона, не е бил с друго момиче?

BonbonaBaby
05-07-2010, 17:18
Моето мнение е да не опитваш,колкото и да ти се иска.Повярвай после ще те боли много като замине... то е ясно,че и в двата случая ще е гадно,но по-добре само приятели,от колкото да тръгнете да искарате 1-2 хубави месеца ии.. после страдания.. :?

ivcheto0o
05-07-2010, 17:25
Според мен трябва да опитате и да си изживеете хубавите моменти.Така или инъче ще страдате.Може да опитате и с връзка от разстояние пък дали ще успеете зависи от много неща.

tisho21
05-07-2010, 17:47
И според мен трябва да опитате. Правете нещата така, както ги чувствате. Никой не може да каже какво ще стане след 2 или 3 месеца и дали връзката ви ще се запази. Ако са ви силни и истински чувствата - ще се запази.

yeSHua
05-07-2010, 17:51
„Връзка от разстояние“ е доказано неработеща концепция (особено в тийн годините), която може да издържи от няколко седмици до няколко месеца, че дори и повече понякога, но задължително се разпада и единият е много наранен - освен ако не се окаже, че чувствата не са изтлели и за двамата.

Няма лошо, щом мислиш, че ще си по-щастлива и че ще направиш и момчето, което харесваш, щастливо - да направиш „първата крачка“ и да му разкриеш чувствата си... и ако започнете връзка - започни я с мисълта, че имате точно определено време, преди той да замине, в което тя ще се случва - все едно отиваш на море, срещаш там някого, флиртувате, имате прекрасните си моменти - и двамата с ясното съзнание, че когато си заминеш, всичко приключва и двмата оставате с един прекрасен летен спомен. Така вероятно ще я изживеете още по-пълниценно. При [у]никакви[/у] обстоятелства не започвай с тази връзка с мисълта „той е момчето на живота ти“ и не можеш да живееш без него...

TheBeliever
05-07-2010, 18:01
Разстоянието е фактор, който много хора подценяват. Не е проблема само в това дали някой от двамата ще изневери. Когато двама души не са заедно редовно те рано или късно започват да се отчуждават. Той ще замине, ще е в напълно различна среда, с нови хора и нови приятелства. Даже да се чувате по 10 пъти на ден ежедневието ще ви отдалечи. С времето ще намалеят темите ви за разговор и даже когато се виждате няма да има с какво да си запълвате времето. Ще се изнервите, ще започнат караници и неизбежният край.
Това е общо взето сценария на 99% от връзките от разстояние. Малцина са тези, които успяват да запазят любовта при подобни обстоятелства. Ако си готова за това развитие на нещата може да си настояваш за връзка. Ако си решила, че искаш просто да се позабавлявате през оставащите 2-3 месеца му го кажи директно. Но според мен щом ти е отказал веднъж той вече е обмислил вариантите и е избрал най-добрият за себе си - този с най-малко страдание и за двете страни.

onestar
05-07-2010, 21:34
Аз пък мисля, че няма смисъл...
По-малко ще страдаш, когато никога нищо не е било, когато няма спомени, а само... въпроси.
Или поне така си мисля...

Nakadah
05-08-2010, 03:06
Оставаш човечеца да живка, а ти си търсиш някой на твойте години и всичко е 6 8)

sunshinepp
05-08-2010, 05:58
А бее стига с тия връзки от разстоянияя бе . . НЕ СТАВА! НЕ ВЪРВИ! НЕ МОЖЕ! Единствено получаваш много болка, съмнения . . и постоянни караници!

И НЕ такава връзка не може да съществува!

Така, че оставяй момчето, а пък ти ако не искаш да си сама си търси някой, който не заминава на никъде :) !

nicolepcd
05-08-2010, 06:09
А бее стига с тия връзки от разстоянияя бе . . НЕ СТАВА! НЕ ВЪРВИ! НЕ МОЖЕ! Единствено получаваш много болка, съмнения . . и постоянни караници!

И НЕ такава връзка не може да съществува!

Така, че оставяй момчето, а пък ти ако не искаш да си сама си търси някой, който не заминава на никъде :) !

Да веееееееее :razz: :lol: Тва, че ти не би могла да издържиш такава връзка, не значи, че НЕ Е ВЪЗМОЖНА! Тя е за хора, които наистина умеят да оценят човека отсреща. Вземи се и себе си. Я си представи, например, ако приятелят ти отиде да учи някъде, кво, ти ш го оставиш ли, заради разстоянието??? :? Ако да-значи толко си го и обичала..., ако ли не - значи не са чак толкова невъзможни, а? ;)

sunshinepp
05-08-2010, 06:40
А бее стига с тия връзки от разстоянияя бе . . НЕ СТАВА! НЕ ВЪРВИ! НЕ МОЖЕ! Единствено получаваш много болка, съмнения . . и постоянни караници!

И НЕ такава връзка не може да съществува!

Така, че оставяй момчето, а пък ти ако не искаш да си сама си търси някой, който не заминава на никъде :) !

Да веееееееее :razz: :lol: Тва, че ти не би могла да издържиш такава връзка, не значи, че НЕ Е ВЪЗМОЖНА! Тя е за хора, които наистина умеят да оценят човека отсреща. Вземи се и себе си. Я си представи, например, ако приятелят ти отиде да учи някъде, кво, ти ш го оставиш ли, заради разстоянието??? :? Ако да-значи толко си го и обичала..., ако ли не - значи не са чак толкова невъзможни, а? ;)

Тя е за заблудени хораа .. :) иии сорри,чее изразих мнениее .. ама според мене нямаа смисъъл и по-добре да не навлиза навътре :)

+ това аз съм с моето момче от дълго време и бих направила компромис и бих опитала заради връзката ни, а тя нищо не е започвала по-добре и да не започва .. :) а и тя сама го каза..

nicolepcd
05-08-2010, 07:28
^Под дълга връзка разбирам над и около 2 години, а не някакви месеци, така че... :)

Иначе по темата: Ако наистина сте само от няколко месеца заедно, по-добре го остави, защото ако сега си прекараш идните месеци с него, ще се привържеш още повече и после ще е доста тежко))) Ако пък "го обичаш", мисля, че разстоянието няма да е проблем, стига и той да е привързан силно към теб, което от думите ти не личи да е така :-o

DoomShadow
05-08-2010, 11:44
Проблемът е в това, че познавам човек с 3 години по - голям. Тази година завърши и сега отива да учи в друг град. Обичам го и виждам, че е взаимно, но когато се опитах да наклоня темата натам той каза : Не искам да си намирам приятелка защото ще замина и ще я нараня. Това го разбирам, но аз ще съм много по-наранена , ако не съм с него въпреки че имаме само 2 или 3 месеца. Как да му го обесня, че го искам повече от всичко и знам, че ще страдам..... Да го оставя ли да замине и да бъдем само приятели или да направя всичко възможно да си изкараме малкото време като гаджета и после да страдаме. Исках и други съвети и те казаха ... ще живеете разделени какво толкова... да, става със връзките които са трайни, но нашата е в началото и няма да издържи.... Какво да правя :) На ръба съм да полудея .....

недейте започва връзка защото ще страдате после и то много. но ако и на двамата намеренията са ви сериозни тогава по по различен начин стоят нещата.
от кой град сте? този човек в кой град отива?