PDA

View Full Version : ХГ Велико Търново



Lolliesndollies
05-07-2010, 18:50
Мисля да кандидатствам в хуманитарната гимназия във Велико Търново след осми клас. Стори ми се хубава, но пък някой да сподели - дали е толкова хубава колкото ми изглежда на мен? :D

Behemoth
05-08-2010, 10:28
Най-добро образование можеш да получиш в ПМГ, това всеки ще ти го каже. След това наистина хуманитарната си я бива, зависи към каква специалност си се насочила.

Lolliesndollies
05-08-2010, 11:06
Разгледах сайта на ПМГ-то, но паралелките са само след седми клас :(
Иначе и в ХГ - то след осми клас е само Паралелка „ЖУРНАЛИСТИКА И ПРАВО”, профил - хуманитарен.

Behemoth
05-08-2010, 11:20
Може пак да се кандидатства за след осми клас (преравнителен изпит ако не се лъжа), ако има свободни места в паралелките. Предполагам навсякъде е така. Ако не - ХГ е може би най-доброто решение.

dream1707
05-08-2010, 11:43
Аз ако не се лъжа, хуманитарна е единствената гимназия където приемат без изпит по матеметика. Иначе според мен, смятам че там си е добре. Аз обаче съм се насочила към ПМГ. Ако не успея да си взема изпитите по математика може и в хуманитарна да отида.. нз. Но определено е по-престижна от някои други училища във ВТ

Lolliesndollies
05-08-2010, 12:34
dream1707, късмет на изпитите. :)
Иначе след осми клас приема е по документи в ХГ, поне така пише от сайта им / дано да е обновен за тази учебна година/.

Arapi
05-09-2010, 15:30
А към ХГ има ли общежития и ако има при какви условия? :)

Lolliesndollies
05-09-2010, 15:40
Arapi, питах ги от сайта им има ли общежития и няколко други въпроси. Ако ДАЙ БОЖЕ / често ми се случва да чакам с месеци отговор/ ми отговорят ще ти пратя отговора на лични.

Малко off-topic: Гледах снимки от града... и училището яко и града хубав 10/10, само да не се загубя първите месеци из него :D