PDA

View Full Version : Шоколад



Transform
05-07-2010, 19:24
Чудя се в кой раздел да сложа темата,но мисля че спада към диета:
Имам един пробелем (то вече може и така да се нарече) . Зависим съм от шоколадът,ама много зависим , и от всичко сладко.Какво да правя,кръвната ми захар ми казаха че е висока и пак търся постояяно шоколад и вафли и т.н. Притеснявам се за себе си,прекалявам със сладкото,искам да го намаляя,но как,какво да правя?

titinkaa
05-07-2010, 19:28
Залъгвай се с мед :)

Converse333
05-07-2010, 19:30
Когато ти се яде сладко, изяждай по един плод. Винаги помага. :)

Loshotia
05-07-2010, 19:37
Охх, сигурно е ужасно.

Бях чела преди време, че зависимостта от шоколада се лекува с канела, но как точно, не знам. Разтърси се в гугъл за канелата :)

tonie__
05-07-2010, 19:55
твоето е сериозно,значи.ами можеш да залъгваш с плод,но виж кои са с по-малко захар-знаем,че в бананите има мнооого захар и не мисля,че са подходящи.иначе като ти се яде пробвай с дъвки.има шоколадчета и разни други за диабетици,аз изобщо не разбирам от тези неща,но си мисля,че има разни заместители вътре и можеш да пробваш :)

divided
05-07-2010, 20:03
Когато ти се яде сладко, изяждай по един плод. Винаги помага. :)

++

ledenakrasota
05-07-2010, 20:03
Трябва да питаш лекар.Не си за тук. :-o

sunshine955
05-07-2010, 20:22
ем и аз съм така .. на всяко ядене ям обилно количество шоколад .. нямам проблем с килограмите слава богу,но наистина не е добре за здравето да се прекалява със захарта .. та когато ми се прияде сладко изяждам по един грейпфрут .. обожавам ги изяждам опо няколко големи на ден .. днес съм яла само един сладолед .. никакъв друг шоколад .. не че е малко но аз не искам да спирам сладкото а да го намаля .. :) айде успех и стискам палци ..

Nakadah
05-07-2010, 23:44
И аз без шоколад не мога да живея, ма какво да се прави...

mArMaLaDkA
05-08-2010, 02:48
то с тея шоколади и вафли по магазините, как няма постоянно да ти се яде? сигурно 7 дни мога да оцелявам на вафли и шоколадови бонбони и да не се обрина, защото просто в тях има всичко друго, но не и шоколад. че и захар толкова няма.

като ще ядеш шоколад - вземи си истински, хубав. по-скъпо ще ти излезе, но пък ядеш истински шоколад.

доскоро и аз бях така, от самосебе си намалих сладкото(май). първо почнах да замествам вафлите със сладоледи, после, след като вече сладоледите ми бяха забранени, заради здравословно заболяване, реших да си пооправя режима. Смисъл, на училище вече не си купувах само шоколадови неща, ами предимно разни крекерчета, напитки(минерална вода най-често) и плодове.

Май най-вече спрях сладкото, заради това, че почнах да си правя сметката. Реших, че примерно днес ще дам 2 лв. в училищната лавка, но ще ям нещо вкусно, засищащо и полезно, вместо да ги дам тея същите 2 лв. само за сладкиши. 8-) някакви такива тънки сметки правих и засега май успявам, само дето пак си превишавам 2 лв. 8-)

яж и шоколадови пасти. 8-) аз като изям една, после 2 дни не припарвам до сладко. 8-)

п.п. - когато на човек му се яде сладко, му се яде често нещо шоколадово, така че един плод или лъжица мед(пълна гадост) надали ще му задоволи "глада".

nicolepcd
05-08-2010, 05:26
Ми купувай си черен шоколад, ако толкова ти се яде. :-o Той е "по-полезен". (Е, аз въобще не го харесвам, ама ако ти го харесваш - яж от него.)

DarkKisss
05-08-2010, 05:27
Пий вода!

ImmortalSportFreak
05-08-2010, 09:29
когато на човек му се яде сладко, му се яде често нещо шоколадово, така че един плод или лъжица мед(пълна гадост) надали ще му задоволи "глада".++ ..

иначе канелата е полезна - яж мляко с ориз и поръсвай с канела;сладко и приятно))

п.п. DarkKisss - аватара ти .. :razz:

GreenMimss
05-08-2010, 16:01
когато на човек му се яде сладко, му се яде често нещо шоколадово, така че един плод или лъжица мед(пълна гадост) надали ще му задоволи "глада".++ ..

иначе канелата е полезна - яж мляко с ориз и поръсвай с канела;сладко и приятно))

п.п. DarkKisss - аватара ти .. :razz:

по темата: и аз много обичам сладко, но гледам да се задоволявам с мед и диабетични неща, макар и не винаги успешно ;D

p.p. immortalsportfreak найстина не намирам аватара на darkkisss за забавен, това е болест все пак.