PDA

View Full Version : Медицински Университет - Варна!



FuriousBlader
05-07-2010, 19:31
Здравейте. Извинявам се ако тази тема вече е пусната някъде из сайта. Искам да ви попитам смятате ли, че МУ Варна е един от най-елитните медицински университети в България и Балканския полуостров а и дори най-елитния? Също така бих искал да знам струва ли си да кандидатствам за него? Питам ви тези въпроси защото имам сериозно намерение след по-малко о 2 години да кандидатствам именно там. Една от оснивните причини за това ми желание е пъвро, че Варна е любимия ми град и второ, че са ми казвали, че МУ варна е най-добрия МУ в България...

nIkEnCeTy_bE
05-07-2010, 19:36
Е баш най елитния на Балканския полустров - не. Има си рейтинга за Варна, но за Европа - не мисля. Повечето хора се упътват към София, защото там излизат най добрите лекари. Дали е така, незнам. Но недей да се насочваш към него, заради едната от причините ти - Варна. Това, че ти е най любимия град, гледай къде по-добре ще се реализираш. Смятам, че в София ще научиш по-добре. Аз лично също мисля да уча медицина, макар че имам още да уча докато завърша, но най вероятно ако искам да следвам медицина ще е тук във Варна. Но все пак хубаво помисли дали искаш сериозно да учиш, защото ученето е много и проучи къде ще можеш по-добре да се научиш и реализираш. Сега не искам да кажа, че тук във Варна не е добър универистета, но повечето отиват в София.

mrtn
05-07-2010, 19:52
Във Варна е добър наистина и доста хора ми го казаха вече, както и учители и лекари. :)
Лично моята учителка по химия ми каза, че в София почти не ги водели на операции, говоря за практика, а само някакви семинари.
За Балканите може и да е един от най-добрия, но за европа изощо не съм съгласен. :)
И все пак дано да те приемат! :)

FuriousBlader
05-09-2010, 08:15
Благодаря за съветите. Аз също се осъмних, че е възможно университета да бъде сред най-добрите в Европа. Както и да е - изглежда наистина е сред топ 10 на Балканите, които никак ама никак не е малко. Та сега първо ученето пък после ще мисля за самия изпит :)

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 09:17
Абе то ей сега ще минат годините, така че подготвяй се още от сега. Все пак медицината не е никак лесна. Ако наистина си се ориентирал към нея, трябва да се учи много.

mrtn
05-09-2010, 11:33
Бе не знам, ама вчера гледах БТВ новините, и някакви чуждестранни студенти говореха за университета в София, не били доволни. Едната даже се изрази, че 1 и 2 курс били като в гимназията, а в техните държави ги пращали още от 1 курс в клиниките, и в техните държави се влизало много по трудно, а ние тука за една химия и биология ни се късат задниците. :lol:

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 11:49
Еми аз съм чувала, че от Софийкият излизали най добрите лекари, че там се учело най добре. Незнам доколко е така, пък и доста хора мой познати натам отиват. Попринцип аз съм си решила, тука да си уча пък незнам. 8-) Е в Чужбина.. кой ги кара тука да идват, да си стоят там да учат, и да ги пращат в клиниките, както се оплакват. България неможе да се сравнява с университетите в Чужбина.

mrtn
05-09-2010, 12:11
Еми аз съм чувала, че от Софийкият излизали най добрите лекари, че там се учело най добре. Незнам доколко е така, пък и доста хора мой познати натам отиват. Попринцип аз съм си решила, тука да си уча пък незнам. 8-) Е в Чужбина.. кой ги кара тука да идват, да си стоят там да учат, и да ги пращат в клиниките, както се оплакват. България неможе да се сравнява с университетите в Чужбина.
Ако ми говориш за Софийския, аз ти говоря за МУ София, щото в Софийския има факултет по медицина. 8-)
Май се объркахме.

nIkEnCeTy_bE
05-09-2010, 12:23
Е и аз ти говорих за МУ София, просто така го казах. :D Свикнала съм. 8-)

DanceGirl
05-09-2010, 22:50
Не ходете в МУ Варна,много ще станем :D :D :D Аз мисля,че е един от най-добрите университети :grin:

FuriousBlader
05-10-2010, 10:31
Не ходете в МУ Варна,много ще станем :D :D :D Аз мисля,че е един от най-добрите университети :grin:

Аа тая няма да я бъде... вечe съм си направил резервация :D:D:D

ViliYanna
07-27-2010, 12:32
А аз искам да ви попитам ако те приемат в МУ Варна и изкараш първата година възможно ли е след това да се прехвълиш да учиш някъде в чужбина?

Anonimen00
07-27-2010, 13:06
Добър избор , добре си се насочила :) елитен , елитен колко да е елитен мила :-D за България не е зле ... ако си тъпичък като мене трябва да се насочиш към Македония или някъде където се плаща и влизаш просто така и после продължаваш някъде в БГ ... та не е лошо , града е хубав ще ти хареса ) :)

xWandereRx
07-27-2010, 13:15
до колкото съм чувала пловдивския е по - добър

monchoy
07-27-2010, 14:31
Най-елитния на Балканския полуостров не ми се вярва много....
Ама братовчетка ми учи там...
И е доволна....
Така че влез там добър е университета...
8) 8) 8)