PDA

View Full Version : Какво може да ми е?



Stereohope
05-08-2010, 07:12
Преди извесно време ми се случиха две три неща, за които се притеснаявах много. От 7/8 месеца имам болки в гръдния кош, сърцебиене придружено със силен пулс от порядъка на 130 удъра в минута, високо кръвно налягане, гадене, разтрисане, като издишам ми изтръпват краиниците. Много бързо почнах да се изморявам и да се задъхвам, минават ми всякакви мисли. Предписаха ми КСАНАКС и вече трети месец го пия, но грам не помага. Какво може да ми е и към какъв доктор трябва да се обърна?

Благодаря предварително!! :)

darkPaladin
05-08-2010, 07:36
Еми иди при личния като за начало той да прецени.
Каквито и съвети да дам няма да са 100% сигурни за теб,така,че отиди на лекар и искай да ти направят кардиограма и да ти преслуша гърдите.

За сега си с хипертония(високо кръвно),но трябва да разбереш какво го поражда не е просто така.

Как си с килограмите?

Stereohope
05-08-2010, 07:53
180 sm na 88 kg hodil sam do lichniq lekar ot tam me prati na nevrolog i mi izpisaha hapchetata kardiologa mi kaza che sarceto e nared..

darkPaladin
05-08-2010, 10:25
180 sm na 88 kg hodil sam do lichniq lekar ot tam me prati na nevrolog i mi izpisaha hapchetata kardiologa mi kaza che sarceto e nared..

Високо кръвно,казваш.

Проблеми с бъбреците?

Уринирането как е?

Пиеш ли много вода?(течности)

Отоци получаваш ли?

Stereohope
05-08-2010, 10:37
nqmam nikakfi podobni problemi.. priemaneto na technosti mi e normalno kakto vinagi si e bilo

Stereohope
05-08-2010, 10:46
kardiologa me prati na ochen lekar i tam mi kazaha che imam naryshenie na refrakciqta i akomodaciqta

darkPaladin
05-08-2010, 11:34
Болки в задната част на главата?

Проблеми с мозъка имал ли си?

Да си се удрял или наранявал в областта на главата?

Очила носиш ли?

Ако не ти ги препоръчвам може да ти решът доста проблеми.

При работа от близо(смисъл гледаш на близко разтояние)болят ли те очите,главата усеща ли се умора?

Stereohope
05-08-2010, 11:50
Da ochila nosq no ne yseshtam ymora kato gledam ot blizo.. nqmal sam nikavi problemi s mozaka i ne sam se ydrql na glavata

darkPaladin
05-08-2010, 11:59
Da ochila nosq no ne yseshtam ymora kato gledam ot blizo.. nqmal sam nikavi problemi s mozaka i ne sam se ydrql na glavata

Добре носи си очилата за да не става по-зле ;)

И се консултирай,с личния си лекар по-често.Добре е да следиш състоянието си постоянно и при най-малката промяна отиваш на лекар.

Не е нещо кой знае колко опасно,но не го подценявай.

Stereohope
05-08-2010, 12:05
aa i mnogo chesto sam napregnat ne se pritesnqvam no ne me svarta na edno mqsto i postoqnno se pripiram nqprqgam se :( kakvo moje da mi e

darkPaladin
05-08-2010, 12:06
Da ochila nosq no ne yseshtam ymora kato gledam ot blizo.. nqmal sam nikavi problemi s mozaka i ne sam se ydrql na glavata

Добре носи си очилата за да не става по-зле ;)

И се консултирай,с личния си лекар по-често.Добре е да следиш състоянието си постоянно и при най-малката промяна отиваш на лекар.

Не е нещо кой знае колко опасно,но не го подценявай.

reni7o0o
05-08-2010, 22:32
Преди извесно време ми се случиха две три неща, за които се притеснаявах много. От 7/8 месеца имам болки в гръдния кош, сърцебиене придружено със силен пулс от порядъка на 130 удъра в минута, високо кръвно налягане, гадене, разтрисане, като издишам ми изтръпват краиниците. Много бързо почнах да се изморявам и да се задъхвам, минават ми всякакви мисли. Предписаха ми КСАНАКС и вече трети месец го пия, но грам не помага. Какво може да ми е и към какъв доктор трябва да се обърна?

Благодаря предварително!! :)

Имаш същия проблем като мен. В сряда се ядосах за нещо и то адски много и се стигна до там да не мога да дишам (и друг път ми се е случвало но без да мога да си поема грам въздух никога не е било), крайниците ми изтръпнаха. Измерих си кръвното беше наистина много високо, за пулса да не говорим и се стигна до там, че да ида в спешния кабинет и там жената ми каза, че това се дължи на нервната система. Притеснявала съм се за нещо. Друго което каза е че явно съм по емоционална :-o и когато имам проблеми не трябва да ги тая в себе си. Така, че помисли си добре какво те притеснява и какво те тревожи. Сподели с някого...
А на мен ми предписа някакъв сироп за нервната система "АЛОРА". Попитай личната си дали можеш да го пиеш и ти.

Stereohope
05-09-2010, 13:10
Az se pritesnqvah otdavna :( sega veche barzo palq za nai malkoto se nervq dori silniq smqh me iznervq :( na teb siropa pomaga li ti :-k kak se chyvstvash sled tpotrebata my :)

reni7o0o
05-09-2010, 13:43
Az se pritesnqvah otdavna :( sega veche barzo palq za nai malkoto se nervq dori silniq smqh me iznervq :( na teb siropa pomaga li ti :-k kak se chyvstvash sled tpotrebata my :)

Спокойно то и моето е отдавана, мога да кажа дори от две три години. Но тая седмица съм под голямо напрежение и ми се отразява зле.
Значи за тия дни в които го пия... Сякаш съм по спокойна, не паля толкова бързо както преди и не се дразня на всичко наоколо. Друг път майка ми като ми каже нещо на криво и се дигат скандали до небесата. Сега... идва бучи ми ама не е както преди по спокойно ми е... Споделих и с една фр какво по точно ме мъчи и ми олекна донякъде.
А за моментите в които се изнервя и ми се дигне кръвното и пулса и почна да се задушавам ми предписаха "Валидол" слага се под езика и се смуче. Вчера ми се наложи да изсмуча едно и наистина помага.

Stereohope
05-09-2010, 14:43
Blagodarq ti mnogoo!! :-) :-) :-) :-) :-) :-) kakvoto i da e.. e mnogo gadno :( mnogo hora me savetvat da se konsyltiram s psiholog i da mi se izpishat antidepresanti :(

reni7o0o
05-09-2010, 15:33
Е чак психолог мисля че няма нужда. Както казах всичко е от нервната система и явно сме по емоционални. Явно не трябва и да обръщаме голямо значение на случващите се неща.
И даже мисля да запиша някакъв спорт за да разтоварвам. Мислех си за плуване или бокс 8-) Волейбола също ми влияе добре и винаги по физическо това правех :) Избери си и ти нещо да спортуваш.
Друго което също ми помага е почивка извън града, където няма познати, интернет и родители 8-) Например ако имаш село иди малко на гости на баба и дядо. Почивай си, прави си разходки сред природата или се излежавай под някоя сянка на някое дърво... подишай чист въздух и не мисли за нищо. Успех :-)

Stereohope
06-04-2010, 19:27
На последък ме боли лявата част на главата и лявото ухо ми шуми и гори. Когато си помисля нещо страшно например, настрахват ми само левия крак и лявата ръка. До сега взимах Ксанакс, но вече ми предписаха Диезепан 5 мл и чувствам бузата си изтрапнала. Когато излизам ме е страх да не ми стане лошо почвам да си меря пулса да си пипам сърцето дори от време на време ме заболява. :( Помотнете!!

Sigrina
06-05-2010, 13:01
Stereohope, на колко години си?

Stereohope
06-05-2010, 14:19
Ha 20

kalpazanka
06-06-2010, 09:41
Съветвам ви да се кротнете със спама оттук насетне!

Stereohope
06-19-2010, 20:12
Всяка сутрин и вечер ми шуми главата, но не и когато работя. На какво може да се дължи?

batkodoki
06-19-2010, 21:04
Преди извесно време ми се случиха две три неща, за които се притеснаявах много. От 7/8 месеца имам болки в гръдния кош, сърцебиене придружено със силен пулс от порядъка на 130 удъра в минута, високо кръвно налягане, гадене, разтрисане, като издишам ми изтръпват краиниците. Много бързо почнах да се изморявам и да се задъхвам, минават ми всякакви мисли. Предписаха ми КСАНАКС и вече трети месец го пия, но грам не помага. Какво може да ми е и към какъв доктор трябва да се обърна?

Благодаря предварително!! :)

ВЪЗРСТ§ПОЛ?!

три месеца на "ксанакс" правят всеки зависим от него промеяйки биохимията на мозъка!

тествай нивта на щитовидните хормони!

а преди каквато и да е сериозна намеса и/или изследване дай да пробваме с нещо много просто и ефикасно: купи си туба с ВАЛЕРИАНА и пробвай едно сутрин + 2 вечер. всъщност дозата ще си я калиброваш сам/а.
но повярвай - за вашето поколение ефекта е мн по мощен от този на ксанакса!

Stereohope
06-20-2010, 14:19
Какво имате предвид?

ImmortalSportFreak
06-20-2010, 15:35
Когато излизам ме е страх да не ми стане лошо почвам да си меря пулса да си пипам сърцето дори от време на време ме заболява. :( Помотнете!!
Ами опитай да не се притесняваш че може да ти прилошее и виж - сигурно така ще се оправиш.



Всяка сутрин и вечер ми шуми главата, но не и когато работя. На какво може да се дължи?
Stereohope - това според мен е защото в работата се разсейваш и не се притесняваш мислейки как ще ти прилошее.Изглежда симптомите са ти от излишни притеснения.

Опитай да си спокоен през целия ден;вечер да се наспиваш спокойно и пълноценно и виж резултата.Също така намери време за спорт-той разсейва човека;маха стреса и те кара да си по-жизнен и весел. ;)