PDA

View Full Version : най-добра антивирусна



darkPaladin
05-08-2010, 10:51
Ако може се обосновете защо?

И ако е друга коя е тя.

Съжелявам ако има друга подобна тема

L0ST
05-08-2010, 11:01
Аз от много време си ползвам Kaspersky и съм доволен. И на РС-то и на лаптопа ми. Работи обре, с подходящи настройки не товари изобщо (поне за мен), но разбира се трябва да имаш приличен компютър. Попринцип тя сканира, когато ти си AFK, не прави огромни сканирания и т.н. .

loveUpeps4o
05-08-2010, 12:06
Касперски,но ако не ти се занимава с разни кракове или ако машинкта ти е по-слабичка,опитай COMODO.
+1 and btw краковете само увреждат kaspersky ;x

doomkillerr
05-08-2010, 12:33
Аз както винаги съм си за Avast! - Малко ресурси черпи, а много работа върши... :grin:

dPa3HuTeJl
05-08-2010, 13:10
Аз както винаги съм си за Avast! - Малко ресурси черпи, а много работа върши... :grin: +11 ! :grin: И аз съм си с нея и е идеална ! 8-)

Cybershot
05-08-2010, 13:48
Nod32+Malwarebytes' Anti-Malware
Използвам и една Майкрософска програмка, от раз учисти оная гадост на порт 445. Ако положението ви е твърде омазано +ComboFix

Jus7DreamBoy
05-08-2010, 14:08
Аз както винаги съм си за Avast! - Малко ресурси черпи, а много работа върши... :grin: +11 ! :grin: И аз съм си с нея и е идеална ! 8-)

+ 111

YouDontKnowMe
05-08-2010, 14:56
Аз както винаги съм си за Avast! - Малко ресурси черпи, а много работа върши... :grin: +11 ! :grin: И аз съм си с нея и е идеална ! 8-)

+ 111
+1
Home Edition ползвам, тя е freeware .

minus273dot15
05-08-2010, 20:36
Я дай малко акъл тука, щом имаш опит с Avast...(aко имаш време де)

Вчера, понеже ме пратиха в един ден принудителна отпуска, решавам да си подкарам компютъра, виждам че няма антивирусна и слагам първата която видях - Avast, с идеята в понеделник да си скатая един OEM-ски NOD32. Инсталирах я тая простотийка и след няколко минути си разпечатвам флашката от опаковката и я закачам. Започват да валят предупреждения за вируси в autorun-a и само предупреждения. Сканира я няколко пъти - нищо. То и няма никаква информация на нея. Продължи да пищи за вируси в autorun-a, а аз реших да форматирам флаша, за да млъкне. Не млъкна. Продължи да пищи, а компютъра почна да влачи, което е потресаващо - Core i7-950 с 16GB RAM и лицензиран Windows 7 Ultimte 64 bit. Изкара син екран и автоматичен рестарт. Откачих флаша. Десет минути безпроблемна работа. Закачих флаша. Същата история, същият син екран. Тичам на лаптопа, сканирам флаша с лицензиран NOD32 - няма никакви вируси. Държах флаша включен към лаптопа двайсетина минути, копирах файлове, трих файлове, създавах файлове - никакви проблеми. Закачам флаша за компютъра с Avast - започват да валят предупреждения за вируси в autorun-a и компютъра забива след 5-10 минути. Много забавно :lol: Разкарах антивирусната, сложих си Trial на NOD32 - никакви проблеми...

Та ми стана интересно дали имаш някаква идея защо така се получава? Не че някога пак ще използвам Avast за каквото и да е, просто ме чопли, направо не мога да спя нощем - будя се и вия срещу луната, скоро ще започна да паля огньове на терасата и да рисувам пещерни рисунки...

loveUpeps4o
05-08-2010, 20:43
...
Винаги в autorun открива вируси, но след като си форматирала флашката не би трябвало. Бях с NOD32 и си мислех, че е добра, но атаките не ги спира както kaspersky. Kaspersky за сега си остава най-добрата за мен, даже ако си я купиш още по-добре :)

amk933
05-08-2010, 20:52
Kaspersky е написано грешно, Norton също...липсват около 90% от масовите антивируси, които хората ползват, защото са безплатни. Освен това има по една такава тема всяка божа седмица и стана ясно неведнъж, че тоя въпрос е некоректен, защото всяка си има слабости и силни страни и никоя не пази на 100%. Изводът - ключ.