PDA

View Full Version : Тя се държи много резервирано



05763
05-08-2010, 11:20
Има едно момиче, което много харесвам и според други източници и тя ме харесва, но има нещо, което ме притеснява ...

От 2 дена си пишем, но тя се държи много резервирано, бои се да споделя всякаква информация за себе си, накрая винаги когато се отлепя от скайпа ми праща целувки и прегръдки 0.о
Няма ми доверие, a не знам как да и го спечеля ...
Тя е на 16, а аз съм на 19 ! Моля за съвет !

Lucyy
05-08-2010, 11:25
Ама тиии... Верно ли си на 19?? 0.о
Ъмм... ако е така или ти имаш ГОЛЯМО скарване с общуването, или тя.
Предлагам ти... да излизаш по-често навън ако не го правиш (с приятели). Или ако тя е с проблема - да и го препоръчаш.

fc
05-08-2010, 11:31
Ти: Ще ходя да играя билярд/тенис/футбол/на кафе/на разходка/и т.н. , ако искаш ела с мен.
Каквото и да отговори прекратяваш разговора, ако се е съгласила оговаряш час и това.

05763
05-08-2010, 11:48
Да между другото @fc и аз за това си мислих да излезем някъде, но
това, което ме притеснява е факта, че общуването ни може да е някакъв жалък опит ... В скайп само ми отговаря много едносрично и направо ми блокира мислите ..
На живо ще се оправя аз, но няма да е толкова лесно .. опитвам се да разбера какво и харесва, какво я кара да се чувства тъжна, но не ми дава тази възможност ..

>> Бе не отричам, че имам проблеми с общуването, но винаги когато съм се срещал с момичета съм се държал пичовски, чак аз сам съм си се кефил -> просто ми идва от вътре, ноо все пак трябва да има някаква тема за разговор ..
>> Излизанията ми са на нормално ниво - кафета с приятели, диско, механи ...

>> хаха @Lucyy защо да не съм на толквоа ? :) Ако искаш и снимки ще ти пратя на лично ;) Аз не се срамувам от себе си, а просто не искам да разкривам самоличността си в интернет ! Крия се зад ника си, за да остана анонимен, не обичам да затормозявам хората с проблемите си, затова е всичко :)
А ии имам още 3 ника във форума ;)

Lucyy
05-08-2010, 12:02
Не знам, нищо лично за теб. Просто като започнах да чета в началото ми се стори история тип "6-7ми клас". Не отричам, че може да съм грешала ;]
Мое мнение =]

onestar
05-08-2010, 12:30
Доверието няма как да го спечелиш по скайп. Пренесете... взаимоотношенията си в реалния свят и започнете да градите там...

05763
05-08-2010, 12:31
Както и да е.. проблема си е проблем - дайте да измислим нещо, което да свърши работа и да разчупи тази преграда ! :)
Не издържам вече на някви усмивки и едносрични отговори :/

bathory
05-08-2010, 12:35
вместо да си пишете, защо не излезете?! :?

tisho21
05-08-2010, 12:41
На живо ще се оправя аз, но няма да е толкова лесно

Така, може и тъпо да прозвучи, но повечето от днешните тийнейджърки са доста ограничени и няма много общи теми за разговор с тях, особено в скайп. Към това прибавяме в някои случаи притеснението и нещата се сдухват още повече. В други случаи пък има надменност от страна на момичето, ако е по-хубавичка, защото е свикнала без нищо да прави да и се влачат след задника и според нея ти трябва да си поредния такъв, а тя не е длъжна да си напрегне мозъка за да проведе нормален разговор.

Дано твоята да е от рядко срещаните находки - хубава, интелигентна и земна. Аз също ти препоръчам да излезете, защото там за разлика от скайп няма как да ти отговори с емотикона а ще трябва и тя да се напрегне малко и да влезе в тона на разговора.

Това дето съм го цитирал ми напомни за мой разговор с една приятелка. Те се виждаше с шефа й, който беше на 35-40 години и знаеш ли кое я кефеше най-много - че като излязат понякога може 20 минути да си мълчат без да казват нищо, понеже той е улегнал мъж и ги усеща тези моменти, когато може просто да се помълчи, а освен това явно вече е преодолял предразсъдъка, че на среща трябва едва ли не да си разчекне устата от говорене - а това е нещо, от което всички по-млади хора се притесняваме и си мислим, че като има няколко секунди пауза и край, вече сме се изложили... Така че при подходяща обстановка можете просто да стоите един до друг и да се наслаждавате на зеленината, синьото небе, пеенето на птичките и взаимната си компания, без да се налага тид а й вадиш думите с ченгел от устата, а тя да се чувства притисната и длъжна да споделя.

ArTanDra
05-08-2010, 13:16
Ако искаш да се разчупи леда трябва според мен да направиш следните неща: 1. Непринудено да я поканиш да излезете, за предпочитане е да я заведеш някъде да играете нещо - билярд, дарц .. така ще може да си говорите или ако те контрира с отговори, може да се направиш на приятно разсеян и че си замислен в играта.. ако обаче още в началото тя ти мълчи сменяш тактиката отивате на кино, обсъжда се филма, типа момче/момиче които са играли, от там се тръгва "ти какво момче харесваш" и така...
2. Ако искаш тя да ти има доверие, .. трябва първо ти да и споделиш, може да е нещо минимално, но е важно.. и не очаквай още на първа среща момичето да си каже и майчиното мляко.. търпението е важно.
3. След като се разделите и пиши един смс "прекарах си страхотно", но не водете разговори в скайп и тя и ти да осмислите срещата си.

Успех !

vagarious
05-08-2010, 13:24
Ми според мен, донякъде е нормално да се държи така.Все пак са само 2 дена, откакто си пишете.И аз понякога така се държа и гледам да не споделям кой знае каква информация за себе си.Но ако момчето не се натрапва и не се държи просташки, се отпускам и всичко е ок.Можеш на кино да я поканиш, на разходка, с оправданието, че времето е хубаво и не те свърта у вас.. и т.н. :wink:

05763
05-08-2010, 13:38
ахахахах @tisho21 в такива моменти обичам да казвам
"Да помълчим на друга тема" :D

Направо падам пичове и пички :D
С всеки изминал ден сърцата и в скайп стават с едно повече :D в момента има 3 xDDD

vagarious
05-08-2010, 13:39
Нали знаеш, че те нищо не означават .. :-o 8-)

05763
05-08-2010, 13:53
абе не е точно така, но май май и ти си прав до някъде :D

vagarious
05-08-2010, 13:58
правА съм .. 8-)

diksi
05-08-2010, 14:09
Може да се притеснява да не се изложи нещо. Знам ли...

05763
05-08-2010, 14:28
Много съм хлътнал явно -> щом треперя и я чакам да влезе в скайп, за да се уговорим нещо ... явно мн съм хлътнал :-o
Проявявам ревност при всяка една нейна реплика отправена към някого в импулс :?

tisho21
05-08-2010, 14:39
Нормално е, само гледай да не й правиш забележки и да не й държиш сметка. Стискай зъби за да не преебеш нещата.

05763
05-08-2010, 14:53
хахахх постъпих лапешки, но ... :Д кво мога да направя ??? :(
>> цъкнах на моя град и на момичета онлайн и на всичките им раздадох
целувки и +счета :Д
>> ся чакам да пожъна реколтата : :D :D

JackSparrow
05-08-2010, 15:15
алее, бате не ти личи единицата в годините :-D :?

IndependentGirl
05-08-2010, 15:21
алее, бате не ти личи единицата в годините :-D :?

ама направо не му личи.. ;x

05763
05-08-2010, 15:32
Знам, но мн съм луднал :X

midle
05-08-2010, 15:37
Ти: Ще ходя да играя билярд/тенис/футбол/на кафе/на разходка/и т.н. , ако искаш ела с мен.
Каквото и да отговори прекратяваш разговора, ако се е съгласила оговаряш час и това.

Нищо лично , просто това на мен не ми помага, даже изглежда отчаяно. Винаги когато стане време за излизане се усеща от самосебе си, а усетиш ли , че е време да я поканиш и трябва тя винаги приема ;)

dead_princess
05-08-2010, 15:51
Доверие не се изгражда за два дни :shock: