PDA

View Full Version : Струва ли си?



Eclipsercho
05-08-2010, 17:41
Здравейте.. дойде момента да ви занимавам с поредната си любовна драма :D

Ситуацията:

Запознах се с едно момиче преди около 2-3 седмици , с 2 години по-малка от мен (тя е на 16, аз на 18 ) , от същото училище.. след няколко дни излязохме на разходка.. и мога да твърдя, че беше един от най-хубавите моменти в живота ми.. тя е толкова лъчезарен, толкова весел, толкова невероятен човек.. просто не усетих как мина деня..

И тя, и аз си казахме, че сме си прекарали невероятно един с друг.. адски много се смяхме, всичко беше като някаква приказка.. Започнаха дългите чатове, оказа се, че тя ми е направо като женския вариант.. просто си съвпадахме по всичко - музикален вкус, интереси, разбирания, гледни точки относно различни неща от живота.. направо бях :shock:

На моята абитуриентска вечер танцувахме цяла нощ, стигна се до бавните танци.. тя ме гушкаше толкова силно.. не можех да се наситя на аромата й, на усета от допира на нейната кожа.. просто полудявах с всеки изминал миг.. по-късно същата вечер й признах, че започвам да градя чувства към нея.. тя каза, че също ме харесва, но й трябвало време.. и така

Продължихме с активното общуване, стигна се и до втора невероятна разходка.. която се свърши с най-сладките целувки на света :oops:

Но.. на другия ден нещо се случи. Тя ми каза, че трябвало да учи, какво ли не.. прекарахме няколко часа заедно, след което я изпратих и така.. мислейки , че всичко е наред

На следващия ден отидох на тренировката й. Тя не беше същата.. държеше се меко казано хладно с мен.. не ми обърна почти никъкво внимание през цялата си тренировка, а и след това.. казвайки, че пак трябва да учи, че контролното за което учела било за утре (в последствие разбрах че е за другата седмица)..

Стигна се до "великия" разговор, в който тя ми призна, че не била готова за сериозна връзка.. че съм бил свестен и не искала да ме нарани, за това иска да спрем сега, а не когато чувствата ми са по-силни.. аз бях като гръмнат.. опитах какво ли не, за да я убедя да ми даде шанс, но.. тя просто не искаше.

Прекарвах всичкото си време в обмисляне на това какво да направя.. реших, че просто трябва да се спре .. отидох и й казах, че е най-добре всеки да тръгне по собствения си път и да си живее живота.. тя не беше убедена, че аз ще мога да продължа просто ей така.. и не можах.

В момента не общуваме, имаме си скайповете и facebook-овете (на които слага песни с текст подсказвайки какви са й чувствата.. (объркана съм, трябва да си изясня коя съм, не ме обичай за да не съм само лъжа в живота ти.. )

Не знам какво да правя. Вярно е, че 2-3 седмици не са много време, но за пръв път в живота си мисля, че намерих точното момиче.. не искам да я изгубя.. но ме е страх, че ако се боря за нея тя ще ме отблъсне още толкова..

Благодаря, че отделихте от времето си да четете това..

GregoryHouse
05-08-2010, 17:49
Ъъх разбери точно какъв е проблема да не иска връзка с теб. Не била готова...и що да не е готова е въпроса който трябва да зададеш. А тва със всеки по пътя си е супер олигофренско, забило те е до кръста в земята. Бъди настоятелен. Покажи, че ти пука за нея. като те отреже - отреже. Ако се откажеш ефекта същия.

anyfany2
05-08-2010, 17:50
За мен решението е търпението ( в което аз се провалям).
Много се зарадвах, докато четях, че си пасвате идеално.
Но почакай..
Вярвай, че съдбата ти е отредила прекрасен път, по който да вървъш !

Аз наистина ти желая щастие и усмивки, независимо с коя си и къде си !!!
8)

6okolad4ety95
05-08-2010, 17:51
Ако я обичаш и дай малко време :) не я притискай просто и трябва време!Спокойно всичко с времето си.... :) Ако и тя наистина те обича когато е готова ще се върне при теб!Айде успех :-)

vagarious
05-08-2010, 17:54
Изчакай да мине малко време.Не я притискай.После може отново да опиташ, като поговорите лично, относно чувствата си.

:-o Щом си пасвате идеално, не знам къде е проблема, да не сте заедно..това' че не е готова е възможно най-тъпото извинение в случая. :-o

FromAutumToAshes
05-08-2010, 17:54
Нищо лично ама абитуриенските вечери са към края на месец Май (моя лично е на 21 :D който е от Бургас и има желание може да дойне пред НХК към 6 и нещо да ме види :D :D) xD Малко нещо не ти се връзват май реалните факти с историята ти оО ;д Сладникава историйка, но като прочетох " дойде момента да ви занимавам с поредната си любовна драма" ти май тия "чувства" ги имаш за ей така :D Пак казвам нищо лично (:

Greennight
05-08-2010, 18:00
Чакай,чакай значи сте лесбийки ?

FromAutumToAshes
05-08-2010, 18:05
Чакай,чакай значи сте лесбийки ?



:lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Поне да го беше прочел като хората :lol:

pussucetka
05-08-2010, 19:42
Еми гледай сега понякога така става, че не винаги хората са усмихнати .. може нещо да е промачило деня й или нещо друго . . Не е трябвало веднага да й казвашш всеки по пътяя . . Вяярно покажи й, че яаресваш много . . Направи нещо, говори с нея или нещо друго . . На вас момчетата ви е много лесно, при първата спънка веднага bye bye :? . . Оправи нещата !!! :)

DevilWish
05-08-2010, 19:54
Такаммммм.Според мен има 2 възможности:
1) не знае какво иска и наистина не и се ще да се обвързва сериозно.
2) просто е "ловец" и когато е видяла, че си й в краката вече и е минал интереса.
А какво ти да направиш - остави я, дай й малко пространство.Не й показвай всяка минута колко ти пука за нея.Изчакай и виж дали тя ще те потърси.Ако не, значи явно, че не сте един за друг.

Luscious_Heart
05-08-2010, 20:47
И други женски варианти ще имаш.
Мисля, че DevilWish изчерпа възможните причини. Според мен първата е доста по-вероятната.
Спри да й ходиш зад гъза, да й гледаш фейсбука и да обвързваш песните на стейтъса й с ваште проблеми.. От опит знам никога да нямам големи очаквания и да не взимам нещата твърде насериозно и да не драматизирам после и т.н. Болката само се увеличава, като търсиш смисъл в разни детайли като фейсбук, общи интереси и т.н. Това със съвпаденията във влеченията ви далеч не е знак от съдбата. На бас, че още 100 човека има с твоите интереси. Ся си завършил, живота ти тепърва започва, не си струва да си го проваляш, а обърни внимание на другите хубави неща в живота.
Отдай се на друго и ако я постреснеш, може да видиш как стоят нещата. Тук DevilWish има определеееееено право.

Тия неща се преживяват.

bathory
05-08-2010, 20:47
тя е лапе.. по-добре зарежи тая работа.

electrocute
05-08-2010, 20:49
За мен решението е търпението ( в което аз се провалям).
Много се зарадвах, докато четях, че си пасвате идеално.
Но почакай..
Вярвай, че съдбата ти е отредила прекрасен път, по който да вървъш !

Аз наистина ти желая щастие и усмивки, независимо с коя си и къде си !!!
8)

Luscious_Heart
05-08-2010, 20:51
тя е лапе.. по-добре зарежи тая работа.
Mi nishto chudno che kat mi razkaza istoriqta na mene po skype purvoto mi predpolojenie beshe che e na 13.
Bugna mi se Glagolicata. :)

valdesbg
05-08-2010, 20:56
Ако я искаш - не се отказвай докато не се съгласи да сте заедно, или не те отреже като хората. Зарежи фейсбуци, скайпове и всякакви електронни комуникации.

С тия половинчати истории не се задоволявай. Хубаво си почнал, обаче си объркал някои неща.

Та - ако я искаш давай. Ако си намериш/търсиш оправдания - значи не я заслужаваш.

JackSparrow
05-08-2010, 21:04
Ако я обичаш и дай малко време :) не я притискай просто и трябва време!Спокойно всичко с времето си.... :) Ако и тя наистина те обича когато е готова ще се върне при теб!Айде успех :-)

ае брат, няма такива простотии готов, полуприготвен, задушен, на скара, пържен или на шишче.. любовта не пита.. обаче все пак, love is not blind, its retarded.. :-D

Eclipsercho
05-08-2010, 21:14
Нищо лично ама абитуриенските вечери са към края на месец Май (моя лично е на 21 :D който е от Бургас и има желание може да дойне пред НХК към 6 и нещо да ме види :D :D) xD Малко нещо не ти се връзват май реалните факти с историята ти оО ;д Сладникава историйка, но като прочетох " дойде момента да ви занимавам с поредната си любовна драма" ти май тия "чувства" ги имаш за ей така :D Пак казвам нищо лично (:

Ми приятелю.. да съм казал Бал? Не мисля.

Вечер, не бал. Тоест всеки си прави купон по случай факта, че завършва. И аз направих, това имах в предвид.

Иначе, благодаря ви за отговорите.
Не знам дали има други причини зад нейното внезапно отдалечаване от мен.. но настина, като си поговорихме на тази тема тя определено изглеждаше, че наистина го мисли.. Не била на ясно с чувствата си, трябвало първо да преоткрие себе си, страх я било да не ме нарани (при което аз се опитвам да я убедя просто да пробваме, но тя продължава да твърди, че не иска да свършим лошо..) .. най-странното е, че ми казваше как не искала да се подминаваме и да не общуваме ако стане нещо, а сега точно това прави.. Това момиче ме остави без граматика просто :shock:

Luscious_Heart
05-08-2010, 21:20
Не е на добре.
Трябват ли ти хора които не знаят кои са?
Ше речеш че ше си й първия.

babity
05-08-2010, 21:21
Виж, пич, нямам идея за к'во става въпрос, ама в повечето случаи не си заслужава. От опит.

Eclipsercho
05-08-2010, 21:56
Виж, пич, нямам идея за к'во става въпрос, ама в повечето случаи не си заслужава. От опит.

Ми да беше прочела.. :shock:

FromAutumToAshes
05-08-2010, 21:58
Нищо лично ама абитуриенските вечери са към края на месец Май (моя лично е на 21 :D който е от Бургас и има желание може да дойне пред НХК към 6 и нещо да ме види :D :D) xD Малко нещо не ти се връзват май реалните факти с историята ти оО ;д Сладникава историйка, но като прочетох " дойде момента да ви занимавам с поредната си любовна драма" ти май тия "чувства" ги имаш за ей така :D Пак казвам нищо лично (:

Ми приятелю.. да съм казал Бал? Не мисля.

Вечер, не бал. Тоест всеки си прави купон по случай факта, че завършва. И аз направих, това имах в предвид.

Иначе, благодаря ви за отговорите.
Не знам дали има други причини зад нейното внезапно отдалечаване от мен.. но настина, като си поговорихме на тази тема тя определено изглеждаше, че наистина го мисли.. Не била на ясно с чувствата си, трябвало първо да преоткрие себе си, страх я било да не ме нарани (при което аз се опитвам да я убедя просто да пробваме, но тя продължава да твърди, че не иска да свършим лошо..) .. най-странното е, че ми казваше как не искала да се подминаваме и да не общуваме ако стане нещо, а сега точно това прави.. Това момиче ме остави без граматика просто :shock:

Окей братле :) Тогава ти дължа едно извинение относно това :) Извинявай... Но за другото *angel* =] Успех в крайна сметка ;]

GregoryHouse
05-08-2010, 22:16
Виж, пич, нямам идея за к'во става въпрос, ама в повечето случаи не си заслужава. От опит.

Ми да беше прочела.. :shock:

Пиши, че имаш куче и ще го прочете. ;)

yeSHua
05-09-2010, 08:35
Бил съм в много подобна ситуация. Бих казал, че няма надежда. И все пак - успех!... Вярвам, че при теб може да има благоприятно развитие, стискам палци :) И нека любовта бъде с вас :smt060

nellllly
05-09-2010, 08:57
Та накратко схте написха нещо подобно, което ми се случи, а ти ще си направиш извода - какво аз искам да ти кажа с това...

Та, със сегашният ми приятел (който е най-добрият във всяко едно отношение и който не просто обичам, а обожавам безкрайно много) нещата се получиха по следния начин: Не просто сме в едно даскало а сме и в един клас. Преди си бяхме безразлични, рядко говорехме... просто нулев интерес един към друг. Инъче аз го знам още от детската градина. Та миналото лято просто се налижи да ме закара от работа до вкъщи с колата. После ди драскахме малко във ФБ и не знам как се развиха нещата, че той трябвасхе да ме черпи после горесхт схоколад :D Та засякохме се случаино във фитнеса, разменихме телефони и се разбрахме да се видим вечерта. Е, прекарахме я в приказки кой как е изкарал лятото... бе говорихме си за всичко до 4 сутринта. После той ме покани пак, аз отказах, той ми намекна,ч е има чувства, но аз виждах в него само един чудесен най-добър приятел и нищо повече. Драмите нататък са ви ясни... но той не се отказа от мен, а аз се влюбих в него... сега всичко е чудесно, прекрасно.. нямам думи :oops:
абе.. апетита идва с яденето в повечето пъти 8-) :P

DoomShadow
05-09-2010, 10:42
Здравейте.. дойде момента да ви занимавам с поредната си любовна драма :D

Ситуацията:

Запознах се с едно момиче преди около 2-3 седмици , с 2 години по-малка от мен (тя е на 16, аз на 18 ) , от същото училище.. след няколко дни излязохме на разходка.. и мога да твърдя, че беше един от най-хубавите моменти в живота ми.. тя е толкова лъчезарен, толкова весел, толкова невероятен човек.. просто не усетих как мина деня..

И тя, и аз си казахме, че сме си прекарали невероятно един с друг.. адски много се смяхме, всичко беше като някаква приказка.. Започнаха дългите чатове, оказа се, че тя ми е направо като женския вариант.. просто си съвпадахме по всичко - музикален вкус, интереси, разбирания, гледни точки относно различни неща от живота.. направо бях :shock:

На моята абитуриентска вечер танцувахме цяла нощ, стигна се до бавните танци.. тя ме гушкаше толкова силно.. не можех да се наситя на аромата й, на усета от допира на нейната кожа.. просто полудявах с всеки изминал миг.. по-късно същата вечер й признах, че започвам да градя чувства към нея.. тя каза, че също ме харесва, но й трябвало време.. и така

Продължихме с активното общуване, стигна се и до втора невероятна разходка.. която се свърши с най-сладките целувки на света :oops:

Но.. на другия ден нещо се случи. Тя ми каза, че трябвало да учи, какво ли не.. прекарахме няколко часа заедно, след което я изпратих и така.. мислейки , че всичко е наред

На следващия ден отидох на тренировката й. Тя не беше същата.. държеше се меко казано хладно с мен.. не ми обърна почти никъкво внимание през цялата си тренировка, а и след това.. казвайки, че пак трябва да учи, че контролното за което учела било за утре (в последствие разбрах че е за другата седмица)..

Стигна се до "великия" разговор, в който тя ми призна, че не била готова за сериозна връзка.. че съм бил свестен и не искала да ме нарани, за това иска да спрем сега, а не когато чувствата ми са по-силни.. аз бях като гръмнат.. опитах какво ли не, за да я убедя да ми даде шанс, но.. тя просто не искаше.

Прекарвах всичкото си време в обмисляне на това какво да направя.. реших, че просто трябва да се спре .. отидох и й казах, че е най-добре всеки да тръгне по собствения си път и да си живее живота.. тя не беше убедена, че аз ще мога да продължа просто ей така.. и не можах.

В момента не общуваме, имаме си скайповете и facebook-овете (на които слага песни с текст подсказвайки какви са й чувствата.. (объркана съм, трябва да си изясня коя съм, не ме обичай за да не съм само лъжа в живота ти.. )

Не знам какво да правя. Вярно е, че 2-3 седмици не са много време, но за пръв път в живота си мисля, че намерих точното момиче.. не искам да я изгубя.. но ме е страх, че ако се боря за нея тя ще ме отблъсне още толкова..

Благодаря, че отделихте от времето си да четете това..

Едно мога да ти кажа - ако я обичаш истински ще я оставиш известно време без да и говориш за любов, ако тя те е обикнала истински ще те потърси - бъди сигурен в това. Ако твоята любов към нея е също толкова силна колкото казваш и ти няма да можеш да я забравиш и ще я обикнеш по-силно.
Хубавите неща стават бавно. Не и давай зор ако неискаш да я загубиш. Времето ще си покаже дали е истинска вашата любов.

Без да съм чел други мнения и съвети по темата това мога да ти го кажа от личен опит. Не си длъжен да ме послушаш, това е въпрос на лично мнение :)

Eclipsercho
05-09-2010, 11:29
yeSHua, благодаря ти за изчерпателния отговор.. както и на вас nellllly и DoomShadow

Опитвам се, налагам си да не прибързвам.. да не я карам да се чувства зле относно всичко.. но в същото време не мога да си го представя как от тук нататък ще се държа с нея както преди да се започне с емоциите от моя страна.. днес уж сме се уговорили да излезем отново на разходка, но силно се съмнявам да се получи нещо.. повечето време аз ще седя и ще си я гледам влюбено, а тя предполагам ще се уплаши и няма да иска да излиза повече.. надявам се да не стане така, но вътрешно съм убеден, че ще оплескам нещата.. :(

Явно варианта да си останем просто приятели за сега е най-удачен.. изобщо не ме задоволява, и както каза един приятел с който споделих "А какво ще направиш ако си останете приятели и изведнъж тя почне да излиза с друг?" .. ако стане така ще съм напълно смазан психически.. а новия приятел физически, но това е друга тема..

Пожелайте ми успех довечера :)

H473RBG
05-09-2010, 11:35
Повечето пъти изразът "дай ми малко време" означава " не искам да се занимавам с теб и се надявам,че скоро ще ме забравиш и няма да имаме допирни точки ".. Нооо пък мооже биии наистина не е готова :) На мен ми се струва много объркана и нерешителна.. Ако наистина не е готова защо толкова се "забърква" с теб ? На абитуриентската ти вечер е била при тебе .. Разходки , щуротии ..
И тя не знае кво иска..
Ако наистина много искаш да сте заедно направи нещо по-голямо с което да и покажеш,че ще ви е доста добре заедно.
Но според мен просто те размотава..било и е айляк с теб,но ти ставаш сериозен,на нея не и се занимава чааак толкова и сега .. не те реже напълно,защото .. оставя си вратичка,не се знае кога пак ще и е тъпо/самотно/деа знам и аз ..

justwondering
05-09-2010, 13:26
Ъъх разбери точно какъв е проблема да не иска връзка с теб. Не била готова...и що да не е готова е въпроса който трябва да зададеш. А тва със всеки по пътя си е супер олигофренско, забило те е до кръста в земята. Бъди настоятелен. Покажи, че ти пука за нея. като те отреже - отреже. Ако се откажеш ефекта същия.

+1
Най-вече разбери каква е причината. Това е най-важното. Ако пак не иска да е с теб, я зарежи. Хем иска да е с теб, хем не. :?

Shady141
05-09-2010, 13:39
Ъъъ...... :shock: :shock: :shock:

babity
05-09-2010, 13:49
Виж, пич, нямам идея за к'во става въпрос, ама в повечето случаи не си заслужава. От опит.

Ми да беше прочела.. :shock:

Пиши, че имаш куче и ще го прочете. ;)

Толкова си забааааавен! :D

Eclipsercho
05-09-2010, 14:30
Ъъъ...... :shock: :shock: :shock:

Точно.. :?

maybelinee
05-09-2010, 14:49
тя вижда ,че много си хлътнал...но няма логика те да е свестна пък да каже ,че не иска сериозна връзка.Защото знаем кои момичета си падат по несериозните неща.Или може би се прави малко сега ,понеже всичко и е в кърпа вързано :D Ако бях на твое място я оставям пък ако има нещо само ще доиде (както предполагам,че и иска щом си държи такива песни значи не си и безразличен) така че успех :)