PDA

View Full Version : Сложен любовен триъгълник



messi95
05-08-2010, 20:54
Заглавието е малко преувеличено, но горе-долу си е вярно. Макар че всъщност нещата са доста по-сложни. И така естествено става въпрос за мен, едно момиче и едно момче. Момчето ще наричам Той, а момичето - Тя.
Преди няколко месеца Тя и Той бяха гаджета, но за кратко. Той я заряза заради друга, с която също не му провървя и сега той иска да си върне Тя. Уточнявам, че аз и Той сме много добри приятели. Преди 2-3 месеца аз и Тя се запознахме и се сприятелихме. Станахме много близки. От нея знам, че Той е правил много опити да си я върне, но тя не иска, въпреки че го обича, както и той нея. И тук идва най-сложното. Започнах и аз да се влюбвам в нея. И нямам идея какво да правя. Ако започна да действам може да си разваля приятелството с Той, а не знам дали Тя иска просто да сме си приятели или нещо повече. Страх ме е , че може да си разваля приятелството и с Тя, ако предприема нещо. Моля ви, посъветвайте ми какво да правя, много съм объркан.

valdesbg
05-08-2010, 20:59
Щом искаш нея - значи ще действаш. Всичко друго са оправдания.

Приятелите са си приятели, любовта си е любов. Не ги слагай в ситуация да зависят едно от друго.

messi95
05-08-2010, 21:05
Ами да ако трябва да избирам между нея и него , естествено, че ще избера нея. Проблемът е, че аз нямам представа дали тя е готова за друга връзка и то с мен и се страхувам, че може да я изгубя като приятелка, ако се опитам да направя нещо. Проблемът не е просто дали ще ме отреже или не. Не ми се действа на принципа всичко или нищо защото наистина я ценя и не искам да я загубя.

valdesbg
05-08-2010, 21:11
Е ако те е страх да скочиш.. няма начин да полетиш.

Може да я изгубиш ако направиш нещо, да. Ако не си готов за тоя риск.. къде подяволите си тръгнал да се буташ в шамарите?

Ще разбереш дали е готова за връзка, ако опиташ. С разговор няма да стане номера, защото винаги ще получиш уклончиш отговор, последвао от отдалечаване. Просто разговора проваля всичко в тоя случай.

Можеш да я загубиш и ако не правиш нищо. Щото...съвсем скоро тя ще си намери някой друг.

Просто няма вариант да направиш нещо и после пак да сте си същите приятели. Човек прави избор и поема последствията от него, както и ползите.

Както казах в една друга тема - намираш ли си оправдания значи не я заслужаваш.

yeSHua
05-09-2010, 06:37
В случая ключово е дали Тя все още обича приятеля ти и какви са причините, ако той иска да се съберат, тя да не го желае. Ако иска да „му натрие носа“, че я изоставил - като нищо би могла да се възползва от теб и след като двамата са вече „квит“ - да зареже теб заради него след време. Това „го обича, но не иска да е с него“ ми говори и за някаква обърканост у самата нея - което не е добра основа, на която да се гради бъдеща връзка. Ако действително сте близки, виждате се често и прекарвате време заедно - започни да скъсяваш дистанцията неусетно, но без да скачаш веднага „в дълбокото“ - прави ѝ комплименти, докосвай я (по рамото, ръцете, косата - но без да е твърде агресивно или еротично), демонстрирай интерес към нещата, които я вълнуват и които споделя с теб, прегърни я, ако е разстроена, закачай се понякога с нея, търсейки така някакъв ненатрапчив физически контакт... Когато тя е готова да продължи, и е превъзмогнала вече чувствата си към приятеля ти, и ако би могла да те възприема като „повече от приятел“ - първо ще се обърне към теб, а не към някакого другиго и все ще ти даде някакъв знак, че това е така; ако ли не се случи - няма да има никакъв проблем да си останете близки приятели. Трябва да имаш търпение и да си деликатен, но не и агресивен, поне според мен.

sunshinepp
05-09-2010, 07:10
Ок .. ти казваш, чее би избрал нея??? . . А нея я познаваш от скоро? А от колко време познаваш Него?? . .
Всъщност наистина , ако и признаеш какво чувстваш е всичко или нищо. Ако ти откаже, губиш и него .. и нея, ако тръгнете и след време се разделите пак ще си загубил и него . . и нея :)
Като цяло рискувай, ако си много влюбен и не можеш без нея, а ако не . . по-добре запази приятелството си и с двамата :)

messi95
05-09-2010, 09:56
Ами тя не искаше да тръгне отново с него, защото я е страх да не се стане както последния път. В момента не съм сигурен дали наистина го обича, затова смятам да си поговорим с нея като приятели за него, какво чувства и така нататък...

justwondering
05-09-2010, 14:06
Съгласна съм с yeSHua за това как да се сближиш с нея (ако тя може да те хареса като нещо повече от приятел де).
Ако тръгнете, трябва деликатно да обясниш ситуацията на Той и да се постараеш да запазите приятелството ви. Все пак би трябвало да те разбере- тяхното е минало, ти я харесваш, тя те харесва, не виждам причина да се сърди толкова, че чак да прекратявате приятелството ви. Ако ти е приятел, ще му е гадно, но ще те разбере според мен.

Rounder
05-09-2010, 14:15
а представи си върже ти тръгнете,и се скарате с "Той" и точно след няколко дена те заебе шундърмЪтЪ,и ко праим !? ем без приятелка,ем без приятел (не го знам до колко ти е приятел,ама ако наистина ти е,не си прави такива "химии") ако ти е само познат деистваи :)